Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Turambar

Siatkówka

Polecane posty

Również mam UPC i też nie zamierzamy w domu kupować pakietu. Szkoda, że oznacza to dla mnie nie oglądanie MŚ w ogóle bo na ten przykład dzisiaj ledwo co jestem wyspany po jednej nocy a na 19:00 mam się stawić na kolejną :/ Ale to po części moja wina bo mogłem poprosić szefową o wolne.

Z tego co wyczytałem na portalach to grz masz rację. Podobno bardzo iskrzyło na linii Kurek - Antiga i nasz przyjmujący spakował manatki wcześniej i opuścił zgrupowanie. Dla mnie jednak to błąd bo w jakiej formie nie byłby Kurek to jak się postara potrafi atakować nawet ponad najwyższym blokiem. Dobrze chociaż, że do kadry wrócił Wlazły, któremu jak się uda seria na zagrywce to może sam rozstrzygnąć końcówkę wyrównanego seta. Zobaczymy jak wyjdzie. Trzeba trzymać kciuki za naszych i będzie dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam CP, sprawdziłem, to są 4 programy, już od godziny nadają na żywo. Mnie tam aż tak nie interesuje, może się popatrzę.

Polsat ma siatkarskie Mistrzostwa, NC+ ma piłkę nożną- nasza liga, LE/LM(ostatni sezon ponoć w TVP, potem zostanie szukanie po necie), i tak to już jest z tymi firmami.

Co do Bartka, to nie znam tej całej sprawy, ale na bank można się domyślać, że było co nie tak.

Najważniejsze by nasi dobrze zagrali i zdobyli medal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak naszym źle pójdzie na MŚ, to już będzie do czego się przyczepić. Media będą pisać, że to z braku Kurka.

Pozostaje tylko naszym kibicować, bo porażka będzie dla nas katastrofą. Serbia na pewno awansuje dalej, dlatego ważne jest aby zdobyć punkty. Wtedy będą one obowiązywać w dalszej fazie turnieju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie post pod postem, ale widzę że nikt nie oglądał wczorajszego meczu :-)

Atmosfera na stadionie była wspaniała jak i cała otoczka.

Zawodnicy Antigi dostosowali się do poziomu całego widowiska. Serbia została wręcz rozbita przez naszych zawodników.

Teraz powinno być już z górki i pozostaje czekać na kolejne wygrane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z górki to zawsze się oczekuje a potem wychodzi jak wychodzi. Zwycięstwo Polaków oczywiście cieszy, jeszcze w takim stylu i nad takim rywalem. Widocznie podopieczni Antigi lepiej poradzili sobie z nietypową sytuacją jak na mecze siatkówki bo taka liczba kibiców [i do tego prawie-że-fanatycznych ;)] nie związała im nóg. Oby tak dalej. I oby nie pomyśleli, że skoro tak łatwo pyknęli Serbów to teraz nie ma na nich mocnych.

Moje "oglądanie" ograniczyło się tylko do czytania relacji na jednym z portali, ale cały czas dostawałem smsy od taty, że nasza reprezentacja gra bardzo dobre zawody. Podobno Mateusz Mika spisał się wyśmienicie. I cieszy mnie również, że na rozegranie został oddelegowany mój ulubiony siatkarz. Nie mówię, że Drzyzga jest słaby, ale jednak Zagumny to firma, której boją się najlepsi na świecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wczorajszego meczu, to strasznie podoba mi się mentalność Serbów. Nigdzie nie znalazłem ani jednej wypowiedzi, gdzie coś by krytykowali - jasne, że przed meczem było lekkie zamieszanie z tym treningiem, ale po spotkaniu nikt na nic nie zwala winy: wzięli porażkę na klatę, a Atnasijević przeprosił nawet kibiców za to, że w tym historycznym spotkaniu nie pokazali niczego wyjątkowego, nie przekraczając nawet 20 punktów w żadnym z setów. Za to szacunek dla Serbów!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up: Trzeba mieć nadzieję, że to ostatnio taki ruch ze strony Polsatu.

Jutro mecz z Kamerunem i nie powinno być żadnych problemów z wygraniem tego spotkania.

Wczoraj Iran wygrał z Włochami. Iran dalej zaskakuje, ale widać że mogą sporo namieszać na tych mistrzostwach. O sile tej reprezentacji przekonali się już nasi siatkarze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up, naprawdę liczysz, że kolejna wielka impreza nie będzie w PPV? Przecież nawet mniejsze eventy typu KSW przeważnie są w tym trybie. A szczególnie jak walczy Khalidov/Pudzianowski/Materla. Wszystko przyszło zza ocenanu gdzie np. gale WWE też są płatne jednak tam w przeliczeniu na ich kasę są to grosze a nie ~100zł. Szkoda, że PZPS nie mógł jakoś wpłynąć na włodarzy Polsatu, największa impreza tego roku w naszym kraju, pierwszy raz w historii, Polacy mogą (i oby!) zajść daleko i co? Chcecie oglądać? Płaćcie. Ale Solorz to też cwaniak bo tym, którzy mają Cyfrowy Polsat udostępnił za darmo. Bał się, że ludzie zrezygnują w ogóle z jego usług? Czyli jak widać można go jakoś postraszyć.

Mecz z Australią może obejrzę bo wujas ma właśnie CP a, że jutro muszę go odwiedzić to może zostanę aż do spotkania naszych. Powinna był łatwa przeprawa chociaż po wyniku Włochy - Iran wszystko może się zdarzyć. Do boju!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej lidze światowej nikt nie powinien być zaskoczony świetną postawą Iranu. W tej chwili ta drużyna znajduje się w ścisłej światowej czołówce i moim zdaniem teraz może spokojnie walczyć o medal. Bardzo dobrze się stało, że w dość krótkim czasie na międzynarodowej arenie pojawiły się kolejny mocny przeciwnik. Jutro kolejny mecz naszych. Tym razem po przeciwnej stronie siatki staną Australijczycy. Wpadka z Londynu nie powinna się powtórzyć, ale patrząc na to jak szybko rozwija się siatkówka w tym kraju, mogą sprawić nam trochę problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska dała pokaz siły i to mogą być ich mistrzostwa, jednakże patrząc na inne wyniki ten turniej zapowiada się bardzo ciekawie i łatwo nie będzie,ale niestety jak dla mnie i większości kibiców to był pierwszy i ostatni mecz który obejrzałem w domu. Pozostają multikina lub jakieś miejsca gdzie są transmitowane mecze,jednak tam też trzeba wydać kasę więc lepiej już wykupić pakiet i oglądać mecze w domu. Ja rzecz jasna ani na jedno ani drugie nie mam zamiaru wydawać kasy. Typuje wyniki w typerze siatkówki i jak do tej pory wyniki mnie nie zaskakują, choć zaliczyłem jedną wpadkę w postaci przegranej Włochów. Liczyłem że Iran to nie ta drużyna z ligi światowej, jednak się pomyliłem ale wydaje mi się że Iran nie zajdzie tak daleko, są zdecydowanie mocniejsi rywale.

Teraz są tak wyrównane drużyny że każdy z każdym ma szansę wygrać, jednak jutro liczę na pewne 3:0 dla Polski.

No cóż tym co mają cyfrowy Polsat życzę miłego oglądania, a pozostałym miłego śledzenia wyniku na LiveSports.smile_prosty2.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska zagrała słabszy mecz, ale miejmy nadzieję że to było ostatnie takie spotkanie.

Trener Kamerunu powiedział, że postawi swoim zawodnikom piwo, jak wygrają set. Polscy siatkarze okazali się gościnni i pozwolili spełnić obietnicę trenerowi rywali :-)

Ważniejszy jest jednak dzisiejszy mecz, bo punkty będą się liczyły w dalszej fazie turnieju. Argentyna na razie gra dobrze i nie będzie to łatwe spotkanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się na spotkanie Polska - Argentyna w siatkówkę i nie potrafię zrozumieć tego pompowania balonika przed meczem, jakim było gloryfikowanie Albicelestes i kreowanie ich na pierwszy, poważny sprawdzian Biało-Czerwonych na tych mistrzostwach. Jasne, Argentyna to absolutnie ogórki nie są, to naprawdę bardzo dobra drużyna, która mocno aspiruje do tego siatkarskiego topu (Brazylia, Rosja itp...), ale nie wydają się silniejszymi od Serbów np., co w sumie wielkim odkryciem nie jest, bo bezpośredni mecz wygrali właśnie siatkarze z Bałkanów, niemniej w polskich mediach to goście z Ameryki Południowej kreowani byli na tę drugą siłę "polskiej" grupy.

Polacy zagrali bardzo konsekwentnie w tym spotkaniu. Nie byłem fanem powołania na szkoleniowca człowieka bez doświadczenia w tej roli, ale za Antigi chyba powoli zauważam jedno - nasi siatkarze wydają się być bardziej skupieni na swoim celu i nie popadają w nadmierny entuzjazm. Pewnie dopiero teraz, w drugiej fazie, będziemy mogli się temu lepiej przyjrzeć, ale kiedy teraz nasi prowadzą 2-0, to trzeci set grają poniekąd na dobicie rywala, nie widać u nich żadnego luzu, który sprowadzałby się potem do realizacji powiedzenia, że kto w siatkówce - przy stanie 2:0 - nie wygrywa 3:0, to przegrywa 2:3. Grają naprawdę dość mądrze, a dla mnie wielkim wzorem sportowca jest Paweł Zagumny, który kariery nie powinien kończyć chyba nigdy. Już w 2006 wydawało się, że to jest jego szczyt możliwości, a teraz nadal jest niczym profesor, bardzo precyzyjny w swoich ruchach. Jest dodatkowo o klasę ponad naszymi pozostałymi rozgrywającymi, bo tylko Zagumny potrafi grać bardzo precyzyjne kombinacyjne ataki i chwała mu za to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że po meczu z Kamerunem nasi siatkarze pewnie wygrali z Argentyną. Jakby zagrali słabszy mecz, to w telewizji byłby już niepokój.

Meczu nie oglądałem ( dzięki Ci Polsat). Najważniejsze że mamy komplet zwycięstw.

Właśnie patrzę na naszych rywali w drugiej fazie turnieju i teraz poznamy odpowiedź czy Polska jest naprawdę taka silna. Kiedyś powiedziałbym że pewnie wygramy z Iranem, ale widząc jakie postępy zrobiła ta drużyna, to łatwo nie będzie. Raczej wygramy, ale po ciężkim meczu. Z USA też łatwo nie będzie.

Powinniśmy awansować dalej i walczyć o medal

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie bardzo dobrze spisują się nasi siatkarze, pierwszą fazę zdominowaliśmy całkowicie, ale szczerze oprócz Serbii która była najmocniejsza w tej grupie nie mieliśmy aż tak mocnych przeciwników. Dziś zaczyna się druga faza, gdzie dopiero przekonamy się na co stać naszych zawodników. W tej fazie będzie ostra walka z każdym przeciwnikiem, i nie wydaje mi się żeby padały często wyniki 3:0 dla Polski. Wyjdziemy z grupy, lecz walka o medale będzie bardzo ciężka. Rosjanie i Brazylijczycy są w świetnej formie, nie przewiduje żadnych niespodzianek, wiec walka o złoto rozstrzygnie się między Polską, Brazylią lub Rosją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej fazie turniej najtrudniejszym spotkaniem będzie to z Francją. Iran niby sprawił nam sporo problemów w Lidze Światowej, ale nasza drużyna była wtedy jeszcze w budowie i daleko było jej do obecnej formy. Te spotkania dały za to materiał, z którym z pewnością pracują odpowiedni ludzie, by tamte problemy się nie powtórzyły, bo gra siatkarzy z nad Zatoki Perskiej opiera się na dokładnie tych samych zawodnikach. Mimo to będzie to niebywale trudny przeciwnik, o czym dosyć boleśnie przekonali się ich grupowi rywale. W dalszym ciągu Irańczycy są też jednymi z moich faworytów do medalu. USA nie grają na takim poziomie na jakim potrafią (co pokazują głównie na igrzyskach), a Włosi zdaje się kompletnie nie trafili z formą. Do tego z kadry Azzurri wypał chyba ich najlepszy siatkarz Ivan Zaytsev. Nasi są też w tej uprzywilejowanej pozycji, że jako jedyni w grupie grają z kompletem punktów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po meczu ze Stanami Zjednoczonymi. Jankesi wygrali pewnie - patrząc na wynik - bo 3:1, ale nie oznacza to wcale, że byli dużo lepsi od Polaków. Każdy set był bardzo zacięty i tylko jeden z nich skończył się przewagą wyższą niż ustawowe 2 punkty, co świadczy o bardzo zbliżonym i wyrównanym poziomie tego widowiska. Różnica między stronami polegała jednak na tym, że Amerykanie zagrali chyba swój najlepszy mecz na tym mundialu: świetnie radzili sobie w przyjęciu i niesamowicie kontrowali akcje Biało-Czerwonych. U nas niestety zabrakło w tym spotkaniu prawdziwego lidera z krwi i kości: Mika został wystrzelany już w pierwszym secie, kiedy nie szło mu kompletnie i Antiga zdecydował się wstawić za niego Kubiaka, Zagumny rozegrał słabsze spotkanie, a dodatkowo nasi reprezentanci wręcz lubowali się w przestrzelaniu zagrywką, co było niewybaczalne z tak dysponowanym zespołem USA.

Ponosimy pierwszą porażkę na mistrzostwach, ale nie należy płakać nad rozlanym mlekiem, tylko teraz mocno zacisnąć pasa i nie pozwolić sobie na żadne rozprężenie. Następny mecz czeka nas z Włochami, których musimy ograć. Włosi są w dołku, przegrali 0-3 z Serbią, a na dodatek stracili swoją największą gwiazdę, jaką jest Ivan Zaytsev. Serbowie to wykorzystali, my też musimy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obserwując te mistrzostwa, mogę z pewną dozą pewności stwierdzić rzecz następującą: ten, kto trafi na Rosję w fazie play off, będzie miał gigantycznego pecha. O tym samym z pewnością będzie mógł powiedzieć rywal Iranu. Jak dla mnie, te dwie drużyny prezentują jak dotychczas najwyższy poziom sportowy i wydaje mi się, że bardzo prawdopodobny jest finał z ich udziałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy mecz naszej reprezentacji był owszem wyrównany, ale nie oceniłby poziomu prezentowanego przez oba teamy jako wysoki. Polacy większość swoich punktów zdobyli po błędach Amerykanów. Amerykanie zepsuli masę swojej zagrywki. Nasi co prawda nie psuli tak dużo, ale z ich zagrywki nie było żadnego pożytku. Na przyjęciu nasi prezentowali się fatalnie (zwłaszcza Mika i Winiarski). Pomimo tego, że połowa piłek w ataku szła do Andersona to nasi gubili się w bloku jak dzieci we mgle dając się zaskakiwać za każdym razem. Polacy zagrali najsłabszy mecz na tym turnieju, a Amerykanie grając średnio wykorzystali naszą słabość. IMO już w trwającym meczu z Serbią zawodnicy z USA grają lepiej niż wczoraj. Zwłaszcza w 2. i 3. secie.

To był pierwszy poważny sprawdzian naszej ekipy, bo w pierwszej fazie dostaliśmy najprostszą grupę. Mam nadzieję, że to nie jest oznaka słabości naszej ekipy na tej imprezie i dzisiaj z Włochami będzie lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że wygraliśmy mecz z Włochami. Po meczu z USA niektórzy już zaczęli nie wierzyć w naszą kadrę. USA z tego co czytałem na necie zagrali dobry mecz, a nasi siatkarze popelniali dużo błędów.

Teraz przed nami trudne mecz, ale liczę na minimum jedno zwycięstwo za 3 punkty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz z USA nie wyglądał najlepiej. Obie drużyny popełniały błędy, ale u nas doszło jeszcze trochę problemów z przyjęciem. Mimo to spotkanie było całkiem wyrównane i przy odrobinie szczęścia końcowy wynik mógł być zupełnie inny. Z Włochami nasi siatkarze również nie zaczęli spotkania w wybitny sposób, ale w trzech kolejnych partiach wyglądało to o wiele lepiej.

Jutro mecz z Iranem i by mieć już awans w kieszeni trzeba będzie wygrać za trzy punkty. Każda inna sytuacja skomplikuje naszą sytuację, biorąc pod uwagę to, że kolejnym naszym rywalem będzie Francja, a Iran i USA będą grać z o wiele słabszymi drużynami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest to, że nadal nie wiemy na co stać naszą reprezentację. Pierwszy poważny test przegraliśmy, z Włochami nie było mowy o innym wyniku niż zwycięstwo, bo Włosi obecnie są cieniem samych siebie, a ich szanse na awans przed wczorajszym meczem były już czysto matematyczne, tak teraz już wiadomo, że się pakują i wracają do domów. Prawdziwa gra o awans zacznie się dopiero teraz, bo czeka nas mecz z Iranem i Francją, w których trzeba powalczyć o zwycięstwo. Miejmy na uwadze, że do następnej rundy awansują trzy zespoły z tej grupy, a kandydatów jest pięciu - Francja, Polska, Iran, USA i Serbia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nasi zawsze, ale to zawsze muszą robić dramaty i horrory w jednym?! Z nieba do piekła, potem zauważyliśmy, że zjechaliśmy z tej drogi. Jutro trzeba będzie tam dojechać.

Polska Iran to był mecz świetny, pierwsze dwa sety to chyba najlepsze dwa sety Polaków w tym turnieju. Potem dwa sety kiepskie. Szkoda, bo w trzecim mieliśmy meczową, a wcześniej jeszcze 6 punktów przewagi, no ale cóż. Ważne, że udało się wygrać. Mika zagrał fenomenalnie, chociaż oczywiście szkoda, że musiał zagrać. Oby Winiarski na jutro wrócił, chociaż to może być trudne. :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uraz Winiara niestety wygląda źle i obawiam się że to koniec turnieju dla niego. W tym miejscu jednak nasza kadra powinna pokazać, iż bez Winiara też potrafią wygrać. Pokażą wtedy swoją siłę i potencjał.

Mecz to był prawdziwy horror. Przy 14:13 w tie-breaku dla Iranu myślałem, że dostanę zawału, ale na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Nie wiem czemu nagle coś się zacięło, ale mam nadzieję, że nie będą już brać przykładu z naszych piłkarzy ręcznych i będą wygrywać kontrolując sytuacje do końca i spokojnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak można było tak zawalić wygrany za trzy punkty mecz. Trzeci set był już na wyciągnięcie ręki i gdyby zakończył się wygraną naszych już moglibyśmy cieszyć się z awansu do kolejnej fazy, ale naszym chyba za dobrze grało się z Irańczykami, więc postanowili że jeszcze dwa sety nikomu nie zaszkodzą. Mecz ten może okazać się kluczowym jeśli chodzi o wyłonienie drużyn, które zagrają w Final Six i może się okazać, że będziemy mieć ten jeden punkt za mało. Teraz trzeba liczyć na ugranie przynajmniej dwóch setów z Francją, ewentualnie porażkę Iranu z Serbią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...