Skocz do zawartości
Gość kabura

Diablo (seria)

Polecane posty

Ja już z doświadczenia z Diablo 2 wiem że na pierwszą postać najlepsi są czarodzieje, dlatego właśnie moją postacią numer 1 będzie Wizard. Ma konkretne czary, łatwo go będzie dostosować do immunitów na żywioły, możliwe że łatwo będzie o stuff do mf. Postacie które najbardziej mnie jarają.

1. Witch Doctor - Najfajniejsza i najciekawsza postać, ale wydaje mi się że ma słabe skille dlatego nie będzie moją pierwszą postacią, tylko drugą :sad:

2. Wizard - Teleport, dobre czary, nie musi mieć mega ekwipunku by poszaleć. Moja pierwsza postać którą zrobię.

3. Demon Hunter - Bardzo mi się podoba Van Helsing i lubie Castlevanie i właśnie za to lubię DH bo nawiązuje do wyżej wymienionych produkcji.

4. Barbarzyńca - Czołg na dwóch nogach, ale że był już w D2 dlatego jest nisko.

5. Monk - Nie jara on mnie jakoś, nie wiem czemu, taki bezpłciowy jest dla mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blizz zapewnia, że trójka będzie trudniejsza niż dwójka:

http://us.battle.net/d3/en/blog/4443593/Yo...e-2_9_2012#blog

Po zmianach w patchu 14 poziom trudności wzrósł radykalnie (chociaż nadal strasznie trudno nie jest) i pojawił się ostry nerf kowala - dobrze!

Niektórym graczom udało się też przejść poza content bety i oto co znaleźli:

http://www.diablofans.com/news/1115-beyond...des-blue-posts/

Wallujace potworki nie wyglądają na specjalnie łatwe, a i zwykły nightmarish z patcha 14 potrafi napsuć krwi.

Pamiętajcie też, że beta to taki tutorial - to odpowiednik m/w tego, co działo się do Blood Raven w D2. Ciężko raczej po tym oceniać poziom trudności całej gry. Jednak mogę się o pensję średnią krajową założyć, że większość osób odpuści już nightmare, o inferno nawet nie wspominając :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Witch Doctor - Najfajniejsza i najciekawsza postać, ale wydaje mi się że ma słabe skille dlatego nie będzie moją pierwszą postacią, tylko drugą :sad:

Słabe jakościowo, czy słabe - nie podoba Ci się ich wygląd? :P W becie WD jest chyba najmocniejszy zaraz za Wizardem (którym tylko stoi się w miejscu i spamuje ;p). Sam wolałbym co prawda powrót Nekromanty, ale WD jest bardzo ciekawy i można będzie go budować na różne sposoby (np. skupić się na przyzywaniu, albo na DoT-ach).

A co do Twitta od Bashioka - 19 marca zostaje zniesione embargo z prasowego eventu, na którym dziennikarze ogrywają Mists of Pandaria.

Z przechodzeniem bety "ponad program" to ciekawa sprawa. Jak się to komuś udało? :P Co ciekawe - podobno jeżeli zaprosimy do gry kogoś, komu się to udało, to będziemy mieć odblokowane waypointy tam gdzie on zdążył się przedostać, zanim Blizz zlikwidował buga :P

Edytowano przez ZdeniO
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz na normie WD z tymi summonkami może i poszaleje, ale tak to jakoś nie podchodzą mi jego skille, wydają się słabe i nie efektowne. To trochę tak jak robić Druida na same summony, zrobią zamieszanie ale dużo nie zdziałają. Czysto teoretyzuje i zobaczy się jak będzie po premierzę to wyglądało. WD mnie jara ale może on być nieopłacalny by grać nim jako pierwszym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat wszyscy zauważyli, jak już musisz o tym pisać, to pochwal się obserwacjami. Sama krótka notka nic nam nie daje...

Szaman jest bardzo ciekawą postacią, jak ja to mówię, "człowiek armia". Atak point to point, obszarowy, odstraszać AoE i jeszcze śmiechowe kurki. Jest w czym wybierać i to już w becie. Wszystko żre jedną manę, więc trzeba się zastanowić, co w danej chwili będzie lepsze. Postać bardzo ciekawa, jednak jej egzotyczność trochę odstrasza. Nie wybiorę na swoją reprezentatywną postać jakiegoś cyrku ;)

Jako że już mam ustawione klasy z kumplem do co-opa (on wiz, ja monk, później on barb, ja dh), wd się do nich nie załapał, ale tej klasy nie ignorował. Inna niż nam znane z innych tytułów czy poprzednich części serii, ale na pewno warta uwagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzi po paczcie choćby na wspomnianą przeze mnie wcześniej szarańczę, która przenosi się między wrogami i zostawia tylko kości, moim zdaniem wygląda to świetnie, a do tego sam szaman(z maskami ze wszystkim :D) świetnie wygląda, ale we wszystkich klasach jest powtarzalność, zero świeżości...

Mnich - był jako bonusowa postać w Diablo 1, i ma trochę chyba z zabójczyni

Czarodziej - był w D1 i D2(co prawda teraz trochę inny jest, ale wiecie...)

Barbarzyńca - Był jako postać bonusowa w D1 i normalnie w D2, a do tego praktycznie się nie zmienił :dry:

łowca Demonów - to trochę taka łotrzyca zmiksowana z zabójczynią

Szaman - to taki prawie nekromanta, z elementami druida

Innymi słowy zero innowacyjności, a i odpowiedzcie na moje wcześniejsze pytanie co do necka, co

Edytowano przez darthmetalus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zacznę podróż po Sanktuarium WD albo Mnichem.

WD za świetne skille (grasp of Dead + skill rune), spam żabkami (albo zombie, ale w obecnej wersji bety jest on dostępny od 14 lvl niestety, wcześniej był sporo szybciej) i strzałki na pojedynczych niedobitków. Tak udało mi się combo 114 killi zrobić koło jar of souls.

Mnich za jego szybkość. W d2 uwielbiałem grać Zabójczynią i expić ją pod sztuki walki (nic do pułapek nie dawałem), zwiększałem jej prędkość ataków i poruszania się jak tylko mogłem, to mi bardzo odpowiadało. Mnich również potrafi niezłą siekę zrobić i szybko przenosić się między grupkami wrogów.

Mam w becie przegrane jakieś 50h, przestudiowane na "kartce" skille niedostępne w becie i dalej się nie zdecydowałem.

Za nimi są Demon Hunter i Barb. Najmniej podszedł mi Wizard.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za mało pograłem na razie w betę, by móc coś konkretniejszego o rozgrywce, prócz tego, że tak, jak miałem wątpliwości, czy znów jakiś h'n's mnie do siebie przyciągnie, tak teraz, po krótkiej przebieżce barbem na domyślnym poziomie trudności, zniknęły one zupełnie. Choć jest prosto, to miodnie i bardzo przyjemnie. Nie mam wątpliwości, że finalna gra będzie trudna, bo inaczej blizz zabiłby markę.

Odniosę się natomiast do optymalizacji. Pierwszy raz włączyłem betę, gdy status pobierania był jeszcze na "playable" i na moim uzywanym w ciągu tygodnia do celów studenckich lapku z i5 2,27 GHz i mobility radeonem HD5650 praktycznie nie dało się grać w rozdzielczości natywnej (1366x768) ze wszystkim na low. Cięło niemiłosiernie. Postanowiłem jednak poczekać na pełne pobranie bety i ku mojemu zaskoczeniu teraz gra śmiga w tejże rozdzielczości z opcjami Clutter i Shadow na medium i teksturami i fizyką na High. Wygląda ładnie, chodzi bez zwieszek :) A więc pogram sobie w pełniaka zarówno na domowym piecu w weekendy, jak i w tygodniu na lapku :) A wcale nie było to takie oczywiste, gdy gra przy pierwszym uruchomieniu poinformowała mnie, ze mam przestarzałą kartę graficzną :D

Także znów brawa dla blizza za optymalizację :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darth, nowatorskich rozwiązań już dawno próżno szukać. Co najwyżej jakieś psychodeliczne indie games coś takiego mają, a tak to same powtórki... Na pytanie Ci nie odpowiem, bo już w sumie nie pamiętam w co się u niego pakowało.

RIP, nie przesadzałbym tak z tymi brawami za optymalizację. Na moim Intel Core E4600 @ 2,4 GHZ i GTS 250 512 mb, 2 GB RAM w ogóle nie działało. Dołożyłem kolejne 2 giga ramu, to teraz mogę pograć z all na low i rozdziałką 1400x1000. A do komfortu i tak daleko, w grze powyżej 2 graczy jest masakra, fps poniżej 10.

Filmik z nowych terenów "odblokowanych" w becie:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, optymalizacja skopana. i5 4x2.66, 4gb ramu, 250 gts i 1920x1080 lubi przyciąć na all low. a i to tylko w singlu.

może nie jest to imponująca konfiguracja, ale sc2 chodzi w tej samej rozdzielczości na all high. i wiecie kiedy przycina? przy 5 atomówkach w multi.

ale dlatego, że sc2 jakoś wyciągnęli, wierzę w blizzard. zawsze wierzę.

@down

wcale nie 'kosmiczny konfig'. wcaaale =,=

Edytowano przez Spike217
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ciach]

U mnie bez jakiegoś kosmicznego konfiga (i5, 8gb ramu, gf460gtx) wszystko działa bardzo płynnie na high, z dwoma wyjątkami:

- pierwsze 3-5 minut gra się jakby doczytuje

- czasem nadchodzi uberlag i grać się nie da kompletnie (po czym wywala z batka), ale jest to wina netu/bettle.net, a nie sprzętu raczej

Zapoznaj się z zasadami cytowania postów. - Bethezer

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach ten Cd-Projekt, [ciach] hipokryci.

Jak LEM wydawał Starcrafta za 200 zł, CDP zarzucał im, że zrobili to tylko dlatego, że była to dla nich "sprawa Życia lub Śmierci" i zarzekali się, że sami nigdy by czegoś takiego graczom nie zrobili... No i mamy, 200 zł za podstawkę. Ostatnie światełko nadziei, wiara w polskie firmy growe przeszła w niepamięć.

Co kupię? Kolekcjonerkę, 200 zł za kawałek plastiku to jakiś żart. Jak przepłacać, to chociaż chcę z tego coś mieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blizzard czy nie Blizzard czy tam inne Valve. 200 zł za grę (plus pudełko) to za dużo. Nie mówiąc o tym, że wersja elektroniczna (bez pudełka) to koszt 260zł. Co mnie to obchodzi, że robili ją 10 lat? GTA IV raczej tyle nie kosztowało w dniu premiery a Rockstar wydał na tę grę kupę kasy. Chyba się pogubili w swoim rozumowaniu. Pamiętam news o tym jak Blizz mówił innym developerom aby nie skupiali się na systemie zabezpieczeń tylko na tym aby jak najbardziej dopieścić swoją grę. Aby sprawić żeby jak najlepiej się sprzedała. Skoro Diablo 3 ma się sprzedać "jak najlepiej" to czemu zawyżają cenę? Przecież i tak by zarobili.

Mam nadzieję, że ludzie wybiorą tańszego Maxa w tym dniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP: Przesadzasz... 200zł za grę to w dzisiejszych czasach nie jest znowu aż tak dużo. Tym bardziej, że nie musisz je wcale kupować...

Parę lat czekałem na premierę i nareszcie jest. 15 maja to całkiem dobra data imo. Akurat w szkole będzie trochę luźniej (tylko ew. poprawianie ocen jak za niskie będą :P). Kolekcjonerka za 350zł? Kurde, zachęca cena. Chociaż w sumie zależałoby mi tylko na soundtracku i artbooku... Muszę się zastanowić....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najchętniej wybrał bym Maxa i Diablo, ale na jedno i drugie mnie nie stać. Tą grę robi firma legenda. Owszem GTA 4 kosztował mniej w dniu premiery, ale czy GTA oferowało multiplayer, czy GTA mogłeś odpalić płynnie na kompie sprzed kilku lat. Nie ma co porównywać całkowicie innych gatunków gier, robionych przez całkowicie inne firmy. Moim zdaniem i będe to powtarzał w kółko. 200 zł w dniu premiery za grę firmy, która jest legendą wśród producentów gier, to niedużo. Zresztą dla tego co czekał 10 lat i składał... :)

Edytowano przez Acti
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekacie, są gry które kosztują ponad 100 zł i pograsz w nie 10 godzin. A przy Diablo 3 zmarnujecie dużo większą część życia, ale zapłacicie trochę więcej. Jakby nie patrzeć jest to i tak dużo bardziej opłacalne niż np. zamiast D3 kupić Bulletstorma (w dniu premiery) oraz Darknessa II. Dodatkowo przy Diablo jeśli trochę pogracie kasa Wam się zwróci, ba, możecie zarobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat co do wartości domu aukcyjnego to bym nie przesadzał. To będzie dla prawdziwych maniaków oraz hackerów, gdy w końcu złamią grę i wpuszczą milion botów.

Co nie zmienia faktu, że na grę czekam tak od jakiś hmm 7 lat? Zapowiada się bardzo ciekawie (mimo, że wołałbym styl graficzny z Path of Exile), robi ją wspaniała firma - za 199 zł będę mieć kilka lat grania, tak jak w D2. To nie jest gra, którą po kilkunastu godzinach się odinstalowuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na pewno nie będę żałował pieniedzy wydanych na Diablo 3. To jedna z tych gierm która zapewni rozrywkę na wiele miesięcy. Trochę szkoda braku trybu PVP w momencie premiery. Oby ten dodatkowy czas został wykorzystany dla dobra gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50h spędzonych na samej becie i dalej mi się chcę grać, choć już wewnętrznie tym rzygam ;). Zamówienie kolekcjonerki w moim przypadku to tylko formalność. Już zaczynałem wątpić czy d3 pojawi się przed czerwcem, ale jednak! Nie jest to kwiecień, ale mogło być gorzej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...