Skocz do zawartości
Gość kabura

Diablo (seria)

Polecane posty

Wilson mówi też o tych śmiesznych newsach, które zaczęły pojawiać się w sieci. Że niby Blizz nie chce, żeby gracze oczekiwali hitu...

To moim zdaniem przykład lekkiej bezmyślności i takiego pisania newsów bez dokładnej znajomości tematu. Każdy, kto czyta oficjalne forum D3 wie, że Bashiok często używa sarkazmu, szczególnie odpowiadając na głupie posty, czy na posty hejterów. Gdyby wszystkie jego wiadomości brać na serio, to mielibyśmy niezły cyrk :f

@up - Wiadomo tylko, że near future < soon, więc to już postęp! :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z najlepszych gier jakie są. Moja pierwsza "poważna" gra (oprócz jakichś małych, cieniutkich gierek) to Diablo 2 - miałem wtedy z ... 9-10 lat ;)

Nadal, średnio, co dwa lata gram sobie w D2 dla frajdy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś napisać, jak będzie wyglądał crafting w Diablo III? Tworzenie nowych przedmiotów z lootu znalezionego na wrogach i w skrzynkach, nakładanie czarów (run) i dopieszczanie swoich "narzędzi" - czy to wszystko będzie w tej pozycji? Ach, żeby tylko czas na to znaleźć...

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajno, że takie niskie wymagania. Blizzardowi można wiele zarzucić, ale gry optymalizują zawsze. Na moim wysłużonym sześcioletnim kompie bez większych trudów mogłem popykać w Starcrafta 2, przy czym gra wcale nie wyglądała tragicznie. Zobaczymy czy uda mi się zmusić go do odpalenia nowego Diablo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś napisać, jak będzie wyglądał crafting w Diablo III? Tworzenie nowych przedmiotów z lootu znalezionego na wrogach i w skrzynkach, nakładanie czarów (run) i dopieszczanie swoich "narzędzi" - czy to wszystko będzie w tej pozycji? Ach, żeby tylko czas na to znaleźć...

W skrócie - będziesz miał zawsze w wiosce dostęp do dwóch kolesi, kowala i jubilera, którzy będą tworzyć itemy. Podchodzisz, klikasz odpowiednie menu i pojawia się zakładka craftingu. Można tam "rozkładać" niepotrzebne przedmioty magiczne na niezbędne do craftingu zasoby. Tych NPC-ów będzie można ulepszać, awansować na wyższe poziomy płacąc złotem, przez co będą mieli możliwość wykonywania coraz lepszych itemów.

Runy totalnie się zmieniły. Nie są już itemami, nie dropują. Runy zostały wplecione w system skilli - awansując na kolejne poziomy, odlokowujemy różne dostępne efekty runiczne dla wszystkich umiejęności (po 5, czy 6 łącznie dla każdej). Moim zdaniem to lepszy system - poprzedni bowiem zakładał totalną losowość efektu run. Mogłeś grać 100 godzin i ani razu nie znaleźć runy niezbędnej do utworzenia potrzebnego ci akurat buildu postaci :P

Co do "dopieszczania" własnych itemów, to chyba dotyczyć będą tego wyłącznie gemy, ale tych nie ma w becie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wkurza brak opisu dps/dmg zadawanych przez czary. Przez to nie wiem jakich czarów używać. Czy czary są sobie równe, czy każdy kolejny czar jest potężniejszy? Czy lepiej uzywać pierwszego skilla z runa, czy drugiego bez runy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się włączyć cyferki w opisach czarów, trzeba w opcjach (w zakładce Gameplay) wybrać "Advanced Tooltips". Tam też wybiera się "Elective Mode", czyli możliwość bindowania dowolnego spellu pod dowolny key.

Edytowano przez ZdeniO
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Taa... tylko, że w międzyczasie masz dziesiątki innych rzeczy do kupienia ;) Dla mnie gra za 200zł, to przesada. 150zł to jest max.

Wydają Diablo3 i dodatki do SC i WoWa w tym roku - około 500-600zł pójdzie na to.... :((

Edytowano przez Bethezer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, dla mnie z gier Blizzarda liczy się tylko Diablo. W żadne MMO nie gram, a gry kupuję tylko te, na które naprawdę czekam. Także już od dawna przygotowywałem się mentalnie na sumę, jaką będę musiał w dniu premiery na Diabołka wydać. I oby to były dobrze wydane pieniądze, gdyż w betę nie grałem, nawet mało newsów śledzę, by sobie nie zaspoilerować za dużo - chcę odkryć wszystko przechodząc grę.

Edytowano przez LordRegis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przycież D3 nawet rok po premierze będzie w cenie 180-190 zł.

Czekam na te grę niemal 10 lat, więc wystarczy że odkładałbym 20 zł rocznie albo inaczej: 1,66 zł miesięcznie ;)

Taa... tylko, że w międzyczasie masz dziesiątki innych rzeczy do kupienia ;) Dla mnie gra za 200zł, to przesada. 150zł to jest max.

Wydają Diablo3 i dodatki do SC i WoWa w tym roku - około 500-600zł pójdzie na to.... :((

Powiedz, te słowa konsolowcom, a cię zjedzą. Tam normalnie tak gry chodzą. Zwłaszcza głośnie tytuły. Wiadomo że przeciętny człowiek nie śpi na pieniądzach, ale pomyślmy o stosunku ceny do zawartości. Setki godzin gry w Singlu i tysiące w multi. Także nie wiem czy 200 złotych to tak dużo. Ja wiem ze w dniu premiery nie kupię Diablo 3(Chociaż jestem fanem), bo mnie nie stać, ale jak sytuacja się ustabilizuję i ceny troche spadną, to na pewno poczynie zakup. A po za tym jeśli mają wprowadzić ten system aukcji, to kasa ci się zwróci z nawiązką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Setki godzin gry w Singlu i tysiące w multi.

Ekhm... Nie przesadzajmy :) Ja grałem w SC2 przez ok 4 miechy nałogowo, a potem kupiłem WoW:Cata. Poza tym SC2 mi się znudził. Więc średnio przegrałem z 600godzin (łącznie na singlu i multi). A domyślam się, że Diablo3 raczej mnie nie wciągnie bardziej niż SC2.

W World of Warcraft, w który grałem na prawdę NAŁOGOWO, od połowy 2008r. przegrałem trochę ponad 2000 godzin. Już nie gram, bo mi się znudziło. Oczywiście, mialem kilka miechów przerwy, ale jeśli by policzyć, że w międzyczasie wyszły 2 dodatki, no to widać, że srednio w grę grałem "setki" godzin, a nie tysiące.

No może i są jacyś "noliferzy", którzy nie będą widzieć nic innego poza Diablo3, ale policzmy - przy codziennej grze po 8h, w ciągu roku przegra się 2880 godzin. W ciągu dwóch - 5760. Kto tyle wytrzyma? Kto sobie na to pozwoli? :) Bardzo, ale to bardzo nieliczne jednostki...

system aukcji, to kasa ci się zwróci z nawiązką - hmm, no nie wiem, czy będzie aż tylu chętnych na kupno przedmiotów. oczywiście, postaram się jak najszybciej wbić max lvl, aby spróbować się wzbogacić - jak nie na początku gry, to kiedy? ;)) ale nie wiem czy to wypali.

A co do konsol - no cóż.. współczuję :) Ja gram tylko na PC, w konsole nie gram i raczej sobie nie wyobrażam grać na konsoli w coś innego niż gry typu Tekken, MK czy wyścigi.

Edytowano przez Lisq
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku kupię ze 3 gry i mi wystarczy. Może ktoś mi przypomnieć ile kosztował Starcraft 2 w edycji premierowej, bo jak dodamy do tego jakieś 40zł(D3 będzie na pewno więcej kosztowało)+ większy niż wtedy VAT to nam wyjdzie, mniej więcej :wink:...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, czy siak na Diablo III trzeba mieć odłożone te 200 zł. Burżuje chcący zakupić edycję kolekcjonerską muszą się liczyć z wydatkiem od 400 zł wzwyż :trollface: . Ot, takie moje luźne przemyślenia i refleksje...

O co chodzi z tymi aukcjami? Będzie możliwość sprzedawania lootu za realne pieniądze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lisq

Dobrze może przesadziłem, ale znowu się będe powtarzał stosunek ceny do jakości jest świetny. Po drugie, ta gra będzie kultowa, jak diablo 2. Przecież dwójka po 10 latach od premiery kosztuje 4,5 dyszek(pudełkowa). Widać legendę tej gry, jej niesamowitą grywalność, jedyny w swoim rodzaju klimat. Jeśli trójka nie dostanie minimum 9, to nie będzie to następna część diablo. Tylko że akurat w to nie wierzę. Bo grę robi blizzard, a kto siedzi trochę w branży, ten wie co "zamieć" potrafi. Może wyprodukowali oni małą ilość gier, ale jakościowo gry światowej klasy, której jeszcze długo nikt nie doścignie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym... jak zdefiniujesz jakość? Dla niektórych nowa, bardziej pastelowo-baśniowa oprawa wizualna może być minusem. Dla niektórych nowy system run i brak drzewek talentów może być minusem. Mi na przykład to wszystko nie przeszkadza, ale już trochę niepokoi mnie crafting - w becie do 13 levelu mogę wykonywać przedmioty silniejsze od tych, które znajduję... Mam nadzieję, że w późniejszej części gry tak nie będzie.

Oczywiście D3 kupię, bo - pomijając kontrowersyjne elementy - grywalność jest wielka, a wycinanie hord stworów jest tak przyjemne, że nawet niewielki poziom trudności nie przeszkadza.

P.S. Czy komuś udało się wejść do portalu, który otwierają te małe gobliny-złodzieje, jak się je długo pogoni? Czy w ogóle da się do niego wejść? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...