Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pzkw VIb

PEGI i inne systemy klasyfikacji gier

Polecane posty

Znaczki PEGI nie mają mocy prawnej. Nie miała prawa Ci odmówić.

A to bardzo ciekawa teoria, bo z tego co wiem, to jak najbardziej miała. To, że nie ma prawnego zakazu sprzedaży nie znaczy, że ma taki obowiązek.

fajnie. powiedz to pani z Empiku i panom z Saturna i ogólnie całej Arkadi...

Kup przez internet i po problemie, ew. idź do jakiegoś mniejszego sklepu, tam pewnie nie będą tak rygorystyczni. Z tego co pamiętam to w Arkadii jest gdzieś coś typu Game's World - spróbuj szczęścia tam;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to bardzo ciekawa teoria, bo z tego co wiem, to jak najbardziej miała. To, że nie ma prawnego zakazu sprzedaży nie znaczy, że ma taki obowiązek.

Pani w sklepie też ma prawo Ci odmówić sprzedaży bułki. Ale czy to ma sens? Skoro prawo nie zabrania, nie powinna. Większy zysk dla jej sklepu = większa premia świąteczna...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani w sklepie też ma prawo Ci odmówić sprzedaży bułki. Ale czy to ma sens?

Pani w sklepie nie ma żadnych podstaw żeby nie sprzedać mi bułki (choć owszem, ma prawo), a pani w empiku podstawy miała.

Skoro prawo nie zabrania, nie powinna. Większy zysk dla jej sklepu = większa premia świąteczna...

Nie do końca - są też takie rzeczy jak np. polityka firmy, która może zabraniać sprzedawać gry 18+ nieletnim.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup przez internet i po problemie, ew. idź do jakiegoś mniejszego sklepu, tam pewnie nie będą tak rygorystyczni. Z tego co pamiętam to w Arkadii jest gdzieś coś typu Game's World - spróbuj szczęścia tam;)

w games worldzie jest drogo jak nie wiem, ale moge spróbować w sklepie PSX-a. A przez internet to starzy mi nie pozwolą...

Znaczki PEGI nie mają mocy prawnej. Nie miała prawa Ci odmówić.

Znaczki PEGI ostatnio przeszły chyba jakąś reformę i teraz jest jakoś inaczej ( mogę się mylić )

Swoją drogą to warto kupować AC II? XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca - są też takie rzeczy jak np. polityka firmy, która może zabraniać sprzedawać gry 18+ nieletnim.

W Polsce? Nie żartuj. W którymś AR był list, w którym pracownik empiku miał problemy w pracy, ponieważ odmówił sprzedaży gry 18+ dzieciakowi. W kraju gdzie króluje piractwo, utrata klienta jest zbyt bolesna. Nie twierdzę, że powinni rozdawać tytuły 18+ dziesięciolatkom, ale tak już jest, i trzeba się z tym pogodzić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczki PEGI nie mają mocy prawnej. Nie miała prawa Ci odmówić.

A to bardzo ciekawa teoria, bo z tego co wiem, to jak najbardziej miała. To, że nie ma prawnego zakazu sprzedaży nie znaczy, że ma taki obowiązek.

Akurat to znaczy że ma taki obowiązek. Według prawa polskiego jeśli jakieś towar jest w sklepie to sprzedawca MUSI ci go sprzedać (chyba że to fajki czy alkohol, a ty nie masz 18 lat) bo PEGI nie ma mocy prawnej. Następnym razem możesz taką panią poprosić o rozmowę z kierownikiem, on najczęściej patrzą na sprzedaż a nie jakieś oznaczenia. Jeśli i to pomoże (kierownika nie będzie, albo przyzna rację sprzedawczyni) to możesz spokojnie wezwać policję, oni łamią twoje prawa konsumenckie! Nie dość że po tym wydadzą ci grę to jeszcze masz szansę na odszkodowanie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie polskie rozumowanie. Dla naszego społeczeństwa wszystko co ma znaczek 18+, zdjęcia z bronią lub z dziewczyną mającą na sobie mini to wielkie ZUO. Faktem jest to że oznakowanie PEGI ma na celu przybliżenie treści rodzicowi który chce grę kupić. Nie ma żadnego zakazu. Przypomnę że czasy komuny dawno już minęły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie WZE(Wywalonych Z Empiku)przytrafiło mi się to pare razy.Próbowałem w Klifie,w Matarni i Centrum Gdyni.Efekt ten sam "nie możemy sprzedać Ci tej gry bo nie masz tyle lat","nie możemy sprzedać Ci tej gry bo nie masz tyle lat","nie możemy sprzedać Ci tej gry bo nie masz tyle lat".Ok zostało jeszcze Tesco a tam nie ma takiego problemu.A co do znaczków PEGI to ten czerwony kolor bardziej podkreśla,że jest ta gra przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia I TO MNIE WKURZA!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy się nie golić przez miesiąc to uwierzą, że masz 18 lat :D (sam mam 15).

Imho PEGI zaczyna coraz bardziej przeginać. Jak już nie raz twierdziłem, treść i kategorie wiekową powinno się brać z okładki (które powinny więcej zawierać ''gry''), a nie ze znaczka w lewym dolnym rogu pudełka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam miałem kilka sytuacji tego typu.

1. Saturn, Wrocław, Galeria Grunwaldzka, Lipiec 2009

Z pułki wybrałem Saints Row 2.

Sprzedawczyni-s

Ja-j

Rozmowa przy ksie

s Jest 16 lat (swoją drogą Saints Row 2 jest od 18 lat)

j 15

s a jest legitymacja

j nie mam

s no niewiem (konsultuje się z ochroniarzem)

s dobra niech będzie

j ( daje 50zł i odchodzę)

2. Empik, Konin, FERIO ( po jednej stronie jest galeria a w niej empik, po drugie media markt) Jestem z kumplem

s a 18-stka jest

j nie ma a co

s to niestety nie mogą wam sprzedać gry

j szeptam do kolegi, ale tak że sprzedawczyni słyszy: Cho idziemy do Media Marktu

s Jednak sprzedam wam tę gry

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem z PEGI żadnego problemu, a nawet jak nie będą chcieli mi gierki sprzedać, to mam ich w Gdzie? - Kagex. Oni na tym tracą nie ja. Ide do następnego sklepu i po prostu kupuje tam. Zawsze mam przecież jeszcze internet i allegro. Robisz konto Junior i normalnie kupujesz gierke. Nikt o nic nie pyta, bo kogo to obchodzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...