Skocz do zawartości

FIFA (seria)


Gość kabura

Polecane posty

A ja dla odmiany mam pytanie (wybaczcie, że tutaj, ale bez sensu z jednym pytaniem wątek zakładać): Czy będą może jakieś forumowe turnieje w trzynastce? Pamiętam, że chyba rok temu były, ale że akurat gry nie miałem...

Jak stworzysz, to będą :) Ostatnio tworzył komi, ale m.in. przez brak dostatecznej ilości chętnych przestał już organizować. Przy okazji premiery Fify 13 myślę, że chętni znowu się znajdą. O ile w ogóle mogą grać przez internet, bo jak na razie EA ma gdzieś graczy, którzy mają jeszcze sporo problemów z nową Fifą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurdę trochę mi szkoda ludzi którzy w 5lidze FUT z brązowymi składami trafiają na moją złotą ekipę zgraną na 100;P Ale tylko troszkę, potem już się całkiem przyjemnie pyka;P

Swoją drogą niech mi ktoś wyjaśni o co chodzi-gdy gram turnieje w singlu moi piłkarze są przekoksani-szybkość czy inne strzały na 99. W multi jeśli są lepsi to nie jest to aż tak widoczne. Bug czy to normalka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku przygody z trzynastka zaczalem kariere ale po kilku meczach w multi totalnie ja odpuscilem. Mecze z komputerem nie daja mi juz zadnej frajdy i watpie bym szybko wrocil do kariery. Poki co w sezonach mam bilans 4-3-3 wiec tragicznie nie jest.

Heh kto tak nie ma. Ja w 12 nie wiem czy jeden pełny sezon rozegrałem w singlu, szczerze wątpię. AI i zachowania kompa po prostu mnie wnerwiały już po pierwszym rozegranym w multi meczu, no i różnica we frajdzie nieporównywalna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FUT w multi jednak nie jest taki fajny,długa piłka na murzyna jest uskuteczniana jeszcze częściej niż w normalnej grze... jest nawet gorzej bo te wszystkie Doumbie czy inne Adebayory są znacznie szybsze i ogólnie lepsze niż Ronaldo i Messi...a z dwojga złego wolę to drugie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W singlu się w toto gra niemiło, może i stare sztuczki nie działają, ale i tak po wielu meczach ćwiczeń wciąż można grać według schematu. Uważam, że nawet z najsłabszym przeciwnikiem gra się przyjemnie, bo nigdy nie wiadomo jak się zachowa. Osobiście uskuteczniam na razie sezony ligowe i sieciowe mecze towarzyskie. O ile w tych drugich jakoś zwykle daje radę wygrać, o tyle w ligach co chwila trafiam na ludzi, których ostatnią Fifą była dwunastka, a nie jak u mnie ósemka. Osobiście nie odnotowałem na razie problemów z połączeniem z serwerami, fakt zdobyłem już w ten sposób trzy walkowery, ale to akurat wina sieci moich przeciwników.

Odłączenie tej gry od sieci to jakby zabrać połowę grywalności i grubo ponad połowę funkcji. W menedżerze z komputerem nawet dwóch meczy nie wytrzymałem, a jakoś wygrywanie po raz kolejny każdego garnka z AI mnie nie pociąga.Za Ultimate Team na razie się nie biorę, bo muszę trochę poćwiczyć - praktycznie od mojego ostatniego kontaktu z serią pięć lat temu praktycznie wszystko się zmieniło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FUT w multi jednak nie jest taki fajny,długa piłka na murzyna jest uskuteczniana jeszcze częściej niż w normalnej grze...

i chyba przez to po paru meczach i z bilansem 2-2-2 zrezygnuję z tego trybu, bo idiotycznych nawyków nabieram i co druga piłka do przodu to jakiś lobik, gdzie wcześniej w żadnej tak nie grałem i źle się z taką schematycznością czuję smile_prosty.gif Poza tym w niestandardowych pojedynkach standardowe 4-4-2 Juventusem wychodzi mi nadspodziewanie dobrze, bo od zakupu gry przegrałem cały jeden mecz z randomami (ostatnia moja FIFA to WC 2002 tongue_prosty.gif ). Reszta do przodu smile_prosty.gif Nie wiem, po co się męczyć z tymi ciamajdami z FUTa, gdy w multi można z marszu sobie przyjemnie pyknąć.

Mi się niestety zdarzaja tragiczne problemy techniczne. Średnio co trzeci-czwarty mecz w multi to przerywanka, gdzie gra tnie, a połowa zamiast sześciu trwa z 10 minut... a jak się ma do tego akompaniament Szpaka krzyczącego "gooo---go-go-go-go-go-go-go-go-go-gooool", to idzie szału dostać ....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Mam 12ę i 13ę na ps3. Jakiejś wielkiej różnicy nie dostrzegam, ale...No właśnie. Nie jestem i nigdy nie byłem wirtuozem w fifie i o ile w 12ce w sezonach dawałem sobie radę ( co prawda utrzymywałem się 9-8 lidze) zespołem CSKA Moskwa, tak teraz w 13ce na 11 spotkań 10 porażek i jeden remis. Nie wiem co się dzieje, czy ja jestem taki słaby a inni dobrzy czy ta nowa fifa swoimi nowymi elementam zabija przyjemność z gry. Jestem cierpliwy ( z zawodu jubiler :) ), nie wychodzę z gry, nawet jak przegrywam 6:0, ale coś tu moim zdaniem przesadzili. Taka moja dygresja. Pordrawiam graczy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz w 13ce na 11 spotkań 10 porażek i jeden remis. Nie wiem co się dzieje, czy ja jestem taki słaby a inni dobrzy czy ta nowa fifa swoimi nowymi elementam zabija przyjemność z gry. Jestem cierpliwy ( z zawodu jubiler smile_prosty.gif ), nie wychodzę z gry, nawet jak przegrywam 6:0, ale coś tu moim zdaniem przesadzili. Taka moja dygresja. Pordrawiam graczy

Nie jestem i nigdy nie byłem wirtuozem w fifie i o ile w 12ce w sezonach dawałem sobie radę ( co prawda utrzymywałem się 9-8 lidze) zespołem CSKA Moskwa

Myślę, że sam właśnie zdiagnozowałeś swój problem. Dawać sobie radę to pojęcie względne. Jeśli już mierzyć poziom w ten sposób, to osobiście byłem w drugiej lidze w Fifie 12 w sezonach i przejście na 13 jeśli chodzi o poziom trudności nie było dla mnie problemem. Rada jest prosta: graj jak najwięcej, a umiejętności przyjdą same.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz w 13ce na 11 spotkań 10 porażek i jeden remis. Nie wiem co się dzieje, czy ja jestem taki słaby a inni dobrzy czy ta nowa fifa swoimi nowymi elementam zabija przyjemność z gry.

No cóż... W FIFIE 13 styl gry uległ nieco zmianie (np. łatwiej stracić piłkę, przez co gra jest trochę bardziej nieprzewidywalna) i trzeba się do niego po prostu dostosować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wiele zależy od szczęścia, na kogo trafisz. Bo równie dobrze możesz spotkać kogoś początkującego z całą serią, jak i kogoś, kto w ubiegłej grze był np. w lidze pierwszej, a teraz przebija się od nowa. Zdarzało mi się dostać cięgi w lidze 10., a wczoraj w 8. pokonałem jakiegoś gracza 9-0. Ogólnie mam nadzieję, że uda mi się zajść do drugiej ligi, bo w ubiegłej edycji utknąłem w trzeciej.

Edytowano przez Elano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co daje to zgranie w Ultimate Team. Bo odpaliłem ten tryb pierwszy raz w życiu ten tryb i zagrałem kilka spotkań z komputerem i nie zauważyłem żeby mój zespół był źle zgrany ;) Co prawda dostałem 3:0 od gościa w necie, ale on miał piłkarzy na poziomie 77-80, a ja na poziomie 55-60. I ma ktoś jakieś porady jak zacząć, co zrobić na początku, kogo kupować itp?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, grałem wczoraj u kumpla. Mimo że, niby zmiany nie są ogromne, to gra się (przynajmniej moim zdaniem) o wiele lepiej. Lepiej się strzela, fizyka lekko się zmieniła i wychodzą inne możliwości gry niż w "12". Gra się jakby wolniej, ale świetnie. Przy mocnym podaniu piłka dalej odskakuje od nogi piłkarza, częściej jest dotkniecie piłki ręką.

I nie ma areny z strzałami na bramkę, tylko trening gry. Celność strzałów, celne podania do manekinów albo na przykład rozwiązanie niczym z Virtua Tennis, żeby dośrodkować i trafić w tarczę. Pozwala to wytrenować nową Fifę, dobra zmiana.

Zmiany małe, ale gra się duużo lepiej. Ta niemierzalna grywalność(tipsomaniak ;)) wzrosła i jest na dobre. Propsy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem to zgranie daje w singlu potężnego kopa do umiejętności-mam je na 100 i np. przy zmianie zawodnika do wolnego/rożnego większość z nich ma wszystkie 3pokazane tam umiejętności na 99. Poniżej 90 oprócz bramkarza nikt nie schodzi. Więc podejrzewam że pozostałe statystyki też mają 90+ bo i strzały są potężne,i szybciej biegają. Nie wiem czy u brązowych grajków to też wskoczy na ten poziom(ja mam samych złotych). Wydaje mi się że ,,tylko,, na jakieś 70-80. Moja teoria jest taka że dostają jakieś 20-30pkt do każdej umiejętności.

Oprócz tego jakby lepiej wychodzą na pozycje w ataku i ustawiają się w obronie.

Na początek...hmmm,zdecyduj się na jakąś ligę,taktykę i skupuj piłkarzy którzy będą do twojej koncepcji pasować. Ja sobie skleiłem skład do 433 z Premier League+w bonusie Beckham:P No i duet rezerwowych bocznych obrońców bo z BPL ciężko takich wynaleźć a majątku na Richardsona albo kartę zmiany formacji dla kogoś innego wydawać nie zamierzam.

Jeśli kiepsko u ciebie z kontraktami to możesz pokupować bylejakich złotych piłkarzy ale !WAŻNE! za nie więcej niż 300monet. Pograj nimi turnieje na jak najłatwiejszym poziomie(chyba że jesteś hardkor i dasz radę taką zbieraniną na klasie światowej;)),zbieraj w ten sposób monety a jak któremuś się skończy kontrakt to sprzedaj go od razu-300monet się zwraca a twoi czołowi piłkarze nie tracą kontraktów. I tak w kółko aż uzbierasz sensowną kwotę na skład. No i warto w tym sklepiku EAFC kupić bonusowe monety za każdy mecz-mi dodatkowy 1000 przez chyba 10-15meczów bardzo pomógł na początku.

A co do kolegi wyżej-arena nadal istnieje,ale musisz ją sobie własnoręcznie włączyć w menu;)

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sezonach moje staty do imponujacych nie naleza (14-5-19) liga 8. Sam gameplay w 13 w porownaniu do 12 wedlug mnie duzo sie nie zmienil, aczkolwiek teraz gra mi sie bardziej przyjemnie, lepsze animacje, kontrola pilki, co boli to brak polskiej licencji, wiekszej swobody odnosnie taktyk, co do twarzy grajkow tez sie nie wypowiem, bo to tez wymaga lekkiego szlifu w nastepnej czesci. Mam nadzieje ze Fifa 14 bedzie kolejnym duzym krokiem naprzod, bo jak narazie wszystko idzie w dobrym kierunku. A teraz czas rozegrac kilka spotkan z "zywymi graczami" :D

Btw Kolejna rzecza ktora usprawnili jest ultimate team, za ktorego wlasnie sie zabralem...gdyby ktos chcial rozegrac jakis meczyk to zapraszam: ID Origin pietro105

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcecie mogę jakiś mini-turniej w fife 13 na PC zorganizować. Tyle, że tak minimum ośmiu chętnych by się przydało.

Byłaby faza grupowa i pucharowa. Zwycięzca każdego meczu wysyłałby mi wynik z print screenem jako dowód na maila albo na forum, a ja bym to pozliczał i publikował wyniki i terminarze na forum, w temacie założonym specjalnie dla turnieju. W tym samym temacie byście się umawiali na kolejne spotkania.

Sam nie brałbym udziału, żeby żadnych kontrowersji nie było, że coś pod siebie ustawiałem.

Jeśli chcecie turnieju to piszcie, to założę temat, zajmę się organizacją i zbiorę chętnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOSAKUpl

Uporam się z problemami z fifą i śmiało możesz mnie gdzieś w notatniku zapisać. Myślę, że 8 spokojnie powinno się znaleźć, sam też mógłbyś chyba brać udział, przecież i tak nie wiesz jakie umiejętności ma każdy z nas, więc raczej najsłabszych byś sobie nie wybierał.

Jeszcze chciałbym się wypowiedzieć na temat drużyn. Wydaję mi się, że najlepszym pomysłem byłyby średniaki europejskie, bo tymi najlepszymi to można samą szybkością wygrać mecz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też pisałbym się na taki turniej. Co do samych zasad, może ustalimy "przedział gwiazdkowy" w jakim drużyny musiałyby się mieścić oraz czy można wogóle korzystać z asyst komputera przy podania czy wrzutkach. DOSAKUpl również nie widzę przeszkód, żebyś nie mógł brać udziału w turnieju.

A jeśli chętnych byłoby więcej (12+) może warto byłoby pomyśleć o zorganizowaniu czegoś w rodzaju mini-ligi?icon_twisted.gif Każdy wybrałby zespół, który prowadzi i gralibyśmy w standardowym systemie ligowym - 2 rundy, 3 pkt za zwycięstwo, 1 za remis i oczywiście 0 za porażkę. Z resztą zobaczymy ile będzie chętnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie podobają mi się strzały z daleka, zawodnicy zbierają się do nich znacznie dłużej ale moc została znacznie zwiększona pod względem 12. Tam 95% wszystkich moich strzałów to były uderzenia techniczne-tutaj nie dość że większość z nich jest niecelna to jeszcze zwykłe strzały zostały podrasowane. Przykład niżej(taka mała reklama,a co:P)

klyk

w 12 nawet bym nie myślał o strzale a jeśli już to technicznie....a tutaj bomba i prosze-nawet taki Matuszczyk może strzelić pięknego gola;p

Edytowano przez Smigol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zabrzmi jakbym hejtował Real znów, ale nie tylko Realu się to tyczy. W każdym razie od czasów 12, w 13 też to niestety jest, niesamowicie wnerwia mnie, że grając Realem przeciwko Barcelonie wystarczy umieć wciskać sprint. Każdy ich atakujący z łatwością obiega na prędkośc całą obronę Barcy, każdy obrońca Realu jest w stanie dorównać prędkością Messiemu, a jak się chce odebrać piłkę wystarczy po Messim przebieć. No żal...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można przecież grać słabszymi drużynami. Ja, nawet gdy pogrywam sobie pięcio- lub czteroipół-gwiazdkowymi ekipami (zazwyczaj jest to Juventus, którym gra się naprawdę świetnie), bardzo rzadko spotykam Real i Barcelonę. Ogólnie rzecz biorąc są ekipy, którymi gra się świetnie i takie, którymi zawsze przegrywam, niezależnie od ustawienia... nie wiem, czy jest w tym coś więcej, czy tak po prostu sobie wmówiłem i już takim Manchesterem United nie wygram nigdy. icon_wink.gif

Na razie jestem w 6. lidze, teraz gram mecz o awans w sezonie, w którym cztery mecze przegrałem... przez crashowanie gry. Pewnie mam przez to wysokie NU, bo pewnie z 10 spotkań w tej edycji już w ten sposób zakończyłem porażką. Trochę mnie to denerwuje, ale nie daję za wygraną. Trzeba przebić się do 2. ligi, co mi się w "dwunastce" nie udało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś wie, co zrobić, żeby online nie grać tylko przeciw "odwiecznym przeciwnikom"? No bo kurczę awansowałem już 3 ligi i po drodze tylko raz nie grałem przeciw Realowi. Lekkie przegięcie...

Edytowano przez MarK
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...