Skocz do zawartości
Gość kabura

FIFA (seria)

Polecane posty

Ok, są cztery osoby to możemy zaczynać. Gramy każdy z każdym (po dwa mecze bez dogrywki 3 punkty za wygraną , 1 za remis), a wyniki podajecie mi na PSN.

Pierwsza kolejka:

Observvator -Massinio

dav323 - wojtasg3

EDIT: A wszystkie punkty podliczone oraz wyniki meczów zamieszczę w poście na blogu po zakończeniu turnieju.

Edytowano przez DOSAKUpl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma 13 do 12, spora różnica? Ogladanie gameplayów mi mało mówi, wolę zapytać tych co mają to "namacalnie" i mogą powiedzieć to i owo, a może jednak 14 brać?

Najlepiej będzie chyba poczekać na 14-tkę, a co do FIFY 13 - zawsze możesz ściągnąć demo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odechciewa się w to grać po czymś takim... jak nie frajerzy którzy bugują mi bramkarza i nie dają wybić piłki to FUT wykrzacza się co drugi mecz losując mi ludzi z brązowymi składami i wywala przy przedstawieniu składu. Oczywiście kontrakty się zużywają, już jestem jakieś 15meczów w plecy przez to. Pad już wylądował na ścianie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@przecinu - Hmmm, mógłbym wymieniać różne Brazylie i inne Portugalie, ale najlepiej gra mi się Polską. Choć teraz akurat jest lipa, bo odszedł Obraniak i w najnowszej aktualizacji nie ma Piszczka. Ale mimo wszystko Polakami gra mi się najlepiej. O klubie nawet chyba nie muszę pisać, bo grałem tyle czasu Man United, że znam wszystkie atuty każdego zawodnika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A znacie jakiś sposób na strzelanie wolnych? Gram na PC, padem od xboxa i piłka albo kopnięta za mocno leci ponad bramkę, albo kopnięta za słabo leci kompletnie bez impetu i bramkarz łapie ją bez żadnego trudu. Może mam naciskać jeszcze jakiś przycisk oprócz przycisku strzału? Jeszcze ani razu nie udało mi się strzelić bramki z wolnego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy. Np. z 30 metrów wciskasz lewy analog do przodu albo po skosie (żeby podkręcić), do tego LB i pasek na ciut więcej niż 4. Z ok. 35-36 to samo, ale już prawie pełne 5 segmentów. Ja o dziwo więcej bramek strzeliłem w ten sposób zza 30-stki, niż na 2 paski i analog do przodu (bez LB) z ok. 20.

Edytowano przez RIP1988
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytania dotyczące wyzwań tygodnia w Ultimate Team, niestety w Pomocnej Dłoni nikt na nie nie odpowiedział.

1. Ile razy można grać w Wyzwania Drużyny Tygodnia bez utraty nagrody? Czy gdybym przegrał mecz, a następnie wygrał za drugim razem, dostałbym bonusowe monety?

2. Czy po rozegraniu takiego wyzwania zawodnicy mają mniej kondycji i o jeden kontrakt mniej, tak jak po zwykłym meczu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś sposób na ogarnięcie wybiegania zawodników przy rzutach rożnych/dośrodkowaniach? Zagrałem już całkiem sporą ilość meczów i jeszcze ani razu nie udało mi się trafić (!) piłki głową, nie mówiąc już o posłaniu jej do siatki. Raz, że zawodnicy bardzo słabo wybiegają na wolne pole (w przeciwieństwie do komputera), dwa, że nawet silni zawodnicy są odpychani przez chudzielców przeciwnika a konusy komputera spokojnie wybijają piłkę z głowy wysokich zawodników. Nie ukrywam, że jest to frustrujące, przez co moje jedyne gole padają przez grę w środku pola.

To samo dzieje się przy rzutach rożnych przeciwnika - najwięcej tracę bramek bo nie potrafię utrzymać przeciwnika wybiegającego na luzie w miejsce dogodne do wpakowania piłki do siatki.

EDIT: Oczywiście FIFA13, klub Juventus, taktyka 3-2-3-2.

Edytowano przez ForsakenPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ForsakenPL

Ja grając Realem zdobywam średnio jedną bramkę po rzucie rożnym, trzeba dobrze wyważyć siłę i miejsce dośrodkowania. Proponuje na arenę i po prostu poćwiczyć. Możesz też ustawić coś w ustawieniach stałych fragmentów.Polecam też wrzucać piłki dochodzące do bramki, a nie odchodzące. Powodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bez przesady tak jak normalnie (nie w grze) z rożnych za każdym razem nie padają gole, a właśnie dosyć mało ich jest. Do samej pozycji do strzału jak dla mnie nie jest trudno dojść ale już celnie uderzyć i zdobyć gola to nie tak prosto. Za to dośrodkowania bite przez kompa prawie zawsze wybijam wystarczy powalczyć o pozycje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żadna przesada, bo rożny w FIFIE to w wielu wyrównanych meczach decydujący element. Sam pewnie mógłbym założyć, że średnio raz na 2 mecze ja albo mój rywal wbija przynajmniej jedną bramkę w ten sposób. Tak to już z grami jest. W rzeczywistości też przecież wolne tak często nie wpadają, a w FIFAch z okresu około 2005-2006 był to pewniejszy sposób na zdobycie gola niż karny... i nie ma w tym ani grama przesady.

Edytowano przez RIP1988
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie może jest jakiś przycisk odpowiedzialny za odpowiednie rozstawianie się? Dzisiaj w meczu z Milanem przelała się czara goryczy kiedy osobiście pilnowałem jednego z zawodników, ale ten i tak wyrwał się i strzelił bramkę. Zaczyna mnie lekko irytować ta gra w powietrzu bo ani komputer sterujący 10 pozostałymi zawodnikami nie potrafi w ogóle upilnować graczy przeciwnika, ani ja sam nie daję rady przez co 80% rzutów rożnych przeciwnika kończy się bramką.

Nie lepiej jest w ataku, mimo 5 ofensywnych graczy nie mam szans przedostać się pod bramkę przeciwnika. Z 2-3 razy na mecz udaje mi się wrzucić całkiem niezłą piłkę w pole karne (przynajmniej tak był ją kwalifikował po ówczesnym doświadczeniu z poprzednich gier z serii FIFA) ale i tak mój zawodnik nawet nie może doskoczyć do piłki mimo, że jest tuż obok niej. Tutaj jest kolejne pytanie: kiedy dokładnie wciskać strzał głową? W momencie dośrodkowania, w połowie paraboli lotu, w momencie gdy mamy ją dostać czy mashować przycisk na pałę?

Denerwujące jest też wystawianie się moich zawodników, na filmach na YT widzę, że komputer kierujący pozostałymi członkami drużyny wymarzenie wystawia się na wolne pole a u mnie muszę próbować dzikich sprintów bo gracze stoją jakoś anemicznie. W FIFIe bodajże 2009 fajny był system kontroli innego zawodnika by wybiegł na te pole, które mu wyznaczę a tutaj wszystko dzieje się na ślepo (chyba, że nie wiem o jakimś systemie).

Gram na poziomie zawodowiec (na początkującym to przeciwnicy jak tyczki się zachowują), może ma ktoś jakieś podpowiedzi co do okna taktyki w zespole (to gdzie paskami decyduje się o luźnej/zwartej pozycji, częstotliwości dośrodkowań itp)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Fify(gram w 12) to trochu dziwna mechanika z tym "wystawianiem się" bo piłkarz mający grę w ataku na poziomie wysokim powinien często bywać pod bramką przeciwnika, a tak jest z tym problem i to irytuje , i zazwyczaj muszę grać z L1, bodajże to LB i podanie, wtedy ten po podaniu ucieka i leci do przodu i robi zamieszanie, czasem dziwnie się czuję cisnę bokiem środkiem i muszę wciskać wspomniany przycisk odpowiadający za wypuszczanie zawodników i obserwować radar i boisko czy w końcu wbiegł w pole czy sam przed polem karnym stoję.

Zaś rzuty rożne to nie zawsze wyjdzie i często nie tracę gola, nie ma przypadłości 1 bramka na 2-3 mecze, bo to zależy od przeciwnika i drużyny jaką gram- najważniejszy wykonawca. A pilnowanie nie jest takie trudne, choć taki Drogba, Torres potrafią uprzykrzyć, zresztą chwile temu skończyłem mecz Polska- Wybrzeże Kości Słoniowej i mi właśnie Drogba pacnął bramkę a 2 środkowych obrońców nie dało rady wyskoczyć do dośrodkowania. Ale późniejszy mecz z Hiszpanią Torres strzelił z akcji, a sytuacji "powietrznych" dużo Hiszpanie nie mieli, zresztą ich taktyka to dośrodkowania- rzadkie.

Ja gram formacją skopiowaną z BVB, która jest idealna pod moją grę , zrobiłem też 4-3-3 ale w naszej Polsce to się nie sprawdza więc gram 4-5-1 od BVB, taktyka domyślna z Borussii(troszku zmieniona). Czasem zmiana na kontratak.

Co do rożnych, zapomniałem dodać, że często już wyprzedzam tego co jest na bliskim słupku- zazwyczaj komputer wrzuca na krótki słupek- to nawet ze spokojem można na klatę przyjmować i do przodu. Gra ciałem RB/R1 i strzał to najlepsza technika do bronienia się przy rzutach rożnych, bo wciskanie podania w polu karnym zbyt często podaje za krótko i w 3/4 sytuacjach tracę bramkę.

Co do poziomu to gram na Klasa Światowa, bo Legenda potrafi mi napsuć krwi i denerwuje mnie zbyt precyzyjna gra szczególnie w obronie jest nie do przejścia.

Edytowano przez RedEvil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do poziomu to gram na Klasa Światowa, bo Legenda potrafi mi napsuć krwi i denerwuje mnie zbyt precyzyjna gra szczególnie w obronie jest nie do przejścia.

Polecam grać w multi. Ja odkąd zagrałem pierwszy mecz w multi kilka "FIF" temu to nie gram z kompem już prawie wcale. A ludzie mają tak, że ogarniają atak lepiej niż obronę (szczególnie słabsi), więc akcji podbramkowych w jednym meczu jest multum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...