Skocz do zawartości
Gość kabura

FIFA (seria)

Polecane posty

@Arlekin - Pogba to już trochę wyższa półka cenowa, bo od czasu dobrej gry w Juve, EA zmieniło jego wartość w grze. Ale jeśli już jesteśmy przy tych droższych pomocnikach ze świetnym potencjałem, to polecam Eriksena z Ajaxu. To ofensywny pomocnik, ale może grać też jako bardziej cofnięty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrałem 1ligę w sezonach online FUT, udało się w 7meczach zmieścić z 7wygranymi:P O ile pierwsze 6spotkań wygrane na luzie kilkoma bramkami(parę osób nawet wyszło co jest tutaj na szczęście rzadkością) o tyle ostatni mecz "finałowy" był już trochę hardkorowy. Zaczęło się od 0:2 w plecy, potem szybkie wyjście na 2:2 w doliczonym czasie pierwszej połowy, 2:3 w plecy na początku drugiej, wyrównanie w 80minucie a w doliczonym czasie drugiej połowy dwie akcje i skończyło się 5:3:D Po tym meczu miałem 15k na koncie+paczka za wygranie ligi i dodatkowa paczuszka która wypadła mi w pierwszej kupionej. Łącznie 4paczki z kartami do otwarcia. W tych trzech pierwszych same śmieci, najlepsi piłkarze to Quagliarella, Giaccherini(ile tego Juve?) i Douglas. Za to w ostatniej... mniam:) Joe Hart i to jeszcze do mojego 433. Wpadła ta karta w idealnym momencie bo już zaczynałem się zastanawiać w sens wydawania kolejnych żetonów na to.

A co do pomocników w karierze-polecam właśnie Eriksena i Wilshere(wyciągnąłem go za 20mln). Ewentualnie Lucas jeśli 30mln nie odstrasza.

Edytowano przez Smigol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony polecam z kolei Juana Iturbe. Świetnie rozwijający się prawy skrzydłowy, w dodatku młody i szybki. W Barcelonie walczy obecnie o pozycję z Alexisem Sanchezem i powoli wygryza Chilijczyka ze składu. Szykuje się chyba spektakularne odejście w letnim oknie transferowym.

Uświadomiłem sobie niedawno czego mi w FIFIE brakuje do szczęścia. Co byście powiedzieli na możliwość gry starszymi składami zespołów jak np. Milan Arrigo Sacchiego, Barcelona Johana Cruyffa, Real Madryt z "galaktycznych" czasów? Jeśli w kolejnych odsłonach pojawi się taka możliwość (i licencjonowana Liga Mistrzów - ileż można czekać?!) będę w pełni usatysfakcjonowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie bardziej techniczne pytanie.

Chciałem stworzyć sobie w kreatorze turniejów jakąś namiastkę ligi mistrzów. Wszystko ładnie, wybrałem zespoły, grupy, ale zapisany plik to już wystartowany sezon jedną z drużyn. Czy mogę w jakiś sposób zmieniać sobie zespół, którym chcę grać, bez konieczności tworzenia 32 oddzielnych turniejów?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbował ktoś sił w trybie trenera? Mam dość poważny problem związany z tym trybem - nie chce mnie praktycznie żaden klub. Grałem 3 sezony Lechią, którą doprowadziłem do mistrzostwa polski, zdobywałem puchar, a nawet miałem sukcesy w lidze europejskiej, czyli całkiem sporo jak na klub z początkowo środkowej części tabeli. Dostaję pełno ofert prowadzenia reprezentacji, ale kiedy składam oferty do innych klubów, to otrzymuję same odmowy, nawet jeśli są sporo słabsze od mojego i teoretycznie powinny chcieć mnie jako szkoleniowca. Trzeba spełniać jakieś dodatkowe warunki, czy to po prostu tak już działa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4-3-3 (granie 4-4-2 zdecydowanie odradzam w wypadku Brazylii)

Bramkarz: Diego Alves

Obrona: Luiz, Silva w środku (obaj to świetni stoperzy), po lewej stornie Marcelo po prawej Alves

Pomoc: Lucas i Oscar jako ofensywni pomocnicy a z tyłu Ramires

Atak: Po lewej stronie Neymar (mega zwinny/ szybki) Po prawej stronie Hulk (silny) na środku Pato

To ustawienie raczej do bardzo szybkich ataków i kontrataków. Ramires, Lucas, Oscar, Neymar błyskawicznie przechodzą do ataku.

Dużo krótkich podań, chwila nieuwagi i przeciwnik ma problem. (Jakby twój przeciwnik grał głównie z kontry to ostry pressing i Leiva albo Sandro zamiast Ramiresa)

A czym ma grać kolega?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię Luiza, dla mnie znacznie lepszy na środku obrony jest Luis Filipe. To nic że to lewy obrońca :) Jeszcze przed ostatnią aktualizacją poleciłbym Maicona ale że dostał ostatnio sporego nerfa jest to nieopłacalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o ustawieniu tych wszystkich suwaków z szeroką grą, wychodzeniem na pozycję itp. czy zwykłej formacji? Jeśli chodzi ci o to drugie to jest to kompletna bzdura, znacznie inaczej(dla mnie łatwiej) gra się z kimś kto ciśnie na przykład 343 albo inny wariant z 3obrońcami niż murowanie w stylu 532.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i obawy stały się faktem jak zwykle dostaniemy gorszą fife na PC, a wirzyłem że sytuacja się nie powtórzy,

http://www.gram.pl/news/2013/05/22/silnik-ea-sports-ignite-tylko-dla-next-genow-pecety-znow-dostana-gorsza-fife.shtml

Moim zdaniem PC są zawsze do przodu technologicznie.Ludzie wydają więcej kasy na PC jak na konsole a dostają gorsze gry.Licze że PES 2014 nie zawiedzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak goście tworzący serię PES wiedzą kiedy uderzyć z podwójną siłą w rynek PC. Przypominam, że edycja 2014 będzie posiadała nowy silnik na PC-tach. Na chwilę obecną wiem, że Fifa znowu na kilka lat przestanie dominować na PC. Znowu przyjdzie mi porzucić serię EA na kilka lat. Sami sobie robią pod górkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście gram w obie gry, ale FIFA powoli zaczęła spoczywać na laurach. Prawda jest taka, że gdybym nie był fanem FIFY pozostałbym przy wersji 2012. Jednak gram często online, dlatego będę kupował coroczną edycję gry EA. Moim zdaniem- gry piłkarskie przeszły taką ewolucję, że niewiele można w tej kwestii zrobić.

Niedawno zainstalowałem FIFĘ 2002 i efekt jest niesamowity. Mam jeszcze FIFĘ na GameboyClassic i tam efektu "ŁAŁ" nie sposób przedstawić :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli bardzo dobrze że się wstrzymałem z preorderem, skoro mam dostać nawet mniej niż w 13-brak FUT to ja dziękuję za taki biznes. Bo te "nowości" zapowiedziane na dzień dzisiejszy to za przeproszeniem [beeep] a nie coś za co byłbym w stanie zapłacić 140zł.

PESa nie trawię czyli z gier piłkarskich zostaje mi w tym roku kupno FMa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed momentem doszedłem do tego samego wniosku. PES odpada, za mało licencji a sama Liga Mistrzów i Liga Europejska to za mało. Pozostaje więc duet FIFA 13 i FM2014.

Swoją drogą, można łatwo zrozumieć powód takich decyzji. Wychodzą nowe konsole to trzeba im dać potężnego kopa w postaci exów i dopakowanych wersji gier, żeby się sprzedały. Bo gdyby wszystko było wyrównane to nie daj Boże ludzie zaczęli zastanawiać się czy warto przeskoczyć na nowe platformy. Na rynku PCtów nie ma kto się o blaszaki zatroszczyć - nie ma jednego producenta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed momentem doszedłem do tego samego wniosku. PES odpada, za mało licencji a sama Liga Mistrzów i Liga Europejska to za mało. Pozostaje więc duet FIFA 13 i FM2014.

To jest najmniejszy problem tej serii. Na PC można zmodować wszystko w tej kwestii, ale gorzej z gameplayem, który moim zdaniem zatrzymał się tam na roku 2010. Tylko nowy silnik może pomóc PESowi. A Fifa już praktycznie jest prawie doskonała, ale nie będę mógł znieść, że po zakupie '14' dostanę okrojoną wersję w stosunku do Xboxów. Śmieją się graczom w żywe oczy i to po raz kolejny. Zasłużenie firma drugi raz z rzędu została określona największym shitem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to EA strzela sobie w kolano.Nie rozumiem podejscia wytwórni przecież PC biją konsole parametrami a dostajemy ochłapy bez paru wyjątków.Rozumiem że trzeba napędzać sprzedaż nowych konsol ale moim zdaniem PC nie osłabił by sprzedaży konsol.Konami ma dużą szanse w tym roku strzelić im w drugie kolano, jak im się fifa 14 na PC nie sprzeda to może zrozumieją że nie jesteśmy głupi.

Ciekawe czy Fifa 15 będzie PC taka sama jak nie to długo nic nie dostaniemy.Mnie stawiają pod scianą bo gram w call of duty i fife tylko i będę musiał kupić PC i konsole.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal gram w 12 i tym razem chcialem skorzystac z pre-ordera. PES jakos nigdy mi nie podchodzil, wiec chyba nie bede mial innego wyjscia, chociaz kolejny raz bedzie to calkiem inna gra niz na konsolach. Sadzilem, ze wyciagneli wnioski z poprzednich lat..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 12, wstrzymałem się zakupem 13, myślą o przejściu zrobieniu krok w przód do 14, a tu taki kwas... teraz sam się zastanawiam, czy lepiej w promocji za 30zł 13 lub na święta w połowie ceny 70zł lub preorder... ale to 120zł.

Fifę 12 mi się fajnie gra, a gram tylko z kompem w karierę, A jak się ma 13 do 12, spora różnica? Ogladanie gameplayów mi mało mówi, wolę zapytać tych co mają to "namacalnie" i mogą powiedzieć to i owo, a może jednak 14 brać?

Co do PES, jestem fanem tej serii, ale niestety jak zobaczyłem Fifę 11 a potem 12 to PES wydawał się okrojony, nie to samo, a grałem w PES od czasów PSone tj ISS Pro itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma 13 do 12, spora różnica? Ogladanie gameplayów mi mało mówi, wolę zapytać tych co mają to "namacalnie" i mogą powiedzieć to i owo, a może jednak 14 brać?

Jeśli nie grałeś w 13, to już lepiej poczekać na 14 nawet okrojoną wobec konsol. Bo jakieś różnice na pewno będą względem 13.

Co do PES, jestem fanem tej serii, ale niestety jak zobaczyłem Fifę 11 a potem 12 to PES wydawał się okrojony, nie to samo, a grałem w PES od czasów PSone tj ISS Pro itd.

Jeśli lubisz styl PESa, to na pewno spodoba się Tobie następna część. O ile ten zachwalany przez Konami silnik będzie pozbawiony większych błędów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...