Skocz do zawartości
Gość kabura

FIFA (seria)

Polecane posty

Macie już może swój egzemplarz Fify 14, o ile w ogóle ktoś postanowił kupić w tym roku? Bo słyszałem że od wczoraj sprzedają, szczególnie na konsole (tam już ludzie normalnie grają, ale Origin jak zwykle zablokuje taką możliwość do czasu godziny 0:00, 26. września), a ja chciałbym pojechać po swój egzemplarz na PC i grzecznie poczekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy, czego oczekujesz od gry. W tej odsłonie gra jest wolniejsza, bardziej nastawiona na rozegranie piłki niż szybkie rajdy. Na znaczeniu nabrała siła zawodników - walka o piłkę, przepychanie itd. Podania nie są już idealne, trzeba uważać na ich kierunek i siłę, bo można się bardzo przeliczyć. Zawodnicy wreszcie zaczęli myśleć na boisku, starają się nadążać za akcją, kreować przestrzeń do zagrania piłki, stosują dość skuteczne pressing i krycie.Kontry nie są już takie łatwe. System strzałów sprawdza się, moim zdaniem, bardzo dobrze.

Tryb kariery na razie bez zarzutu (doszedłem do 13 kolejki La Liga), może z wyjątkiem błędów w notkach prasowych.

Ogólnie dla mnie zdecydowanie lepsza niż poprzednia. Jedynie grafika wciąż pozostawia wiele do życzenia, zobaczymy jak będzie na next-genach.

Nie jestem jednak w stanie powiedzieć, jak wygląda płynność gry na słabszych konfiguracjach. U mnie działa znakomicie na maksymalnych ustawieniach, bez żadnych spadków fps. Jedynie raz gra na chwilkę się zacięła (około 2-3 sek).

Muzyka, jak to w Fifie, bardzo dobra. Jedynie komentarz naszych "miszczów" denerwuje, ale z tego co wiem (chociaż nie próbowałem), można ustawić parę angielskich komentatorów, którzy (przynajmniej w demie) są świetni.

Podsumowując: wolniejsza, bardziej taktyczna rozgrywka, bez rewolucji w grafice. Ale, według mnie, warto. Szczególnie, że w porównaniu do innych gier, wcale nie jest droga.

Edytowano przez Scaver
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem na PS3, ogólnie źle nie jest, kupowałem głównie dla FUT i z tym najgorzej nie jest, jak dla mnie w single rządzi PSG jeśli chodzi o skład, real jakiś słaby się wydaje. Jak ktoś chętny do meczyka w multi na PS to pisać na priv, poza tym polecacie jakichś dobrych rozgrywających do 10000? czy trzeba ciułać już na pirlo, pogbe czy kogoś z barcy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dla mnie zdecydowanie lepsza niż poprzednia. Jedynie grafika wciąż pozostawia wiele do życzenia, zobaczymy jak będzie na next-genach.

Grafika na PC jest o wiele gorsza niż na Xboxach 360, czy PS3. Widziałem dzisiaj grę w Saturnie, grałem nawet chwilę i byłem wbity w ziemię. Gdybym wiedział, to wziąłbym wersję na Xboxa, różnica jest kolosalna - kolory bardziej żywe, naturalne; murawa wygląda jak prawdziwa (na konsolach jest w 3D), na PC wygląda jak beton pomalowany na zielono.

Muzyka, jak to w Fifie, bardzo dobra. Jedynie komentarz naszych "miszczów" denerwuje, ale z tego co wiem (chociaż nie próbowałem), można ustawić parę angielskich komentatorów, którzy (przynajmniej w demie) są świetni.

W polskiej wersji językowej nie można przestawić komentarza. Musisz kupić angielską i sobie skopiować 2 potrzebne pliki, bo nie wiem czy inne sposoby są legalne biggrin_prosty.gif

Podsumowując: wolniejsza, bardziej taktyczna rozgrywka, bez rewolucji w grafice. Ale, według mnie, warto. Szczególnie, że w porównaniu do innych gier, wcale nie jest droga.

Na PC za mniej niż 110 nie dostaniesz, co nie jest niską ceną, ale za to konsole znowu mają lepiej - 189 zł jeśli chodzi o Saturn - to śmiesznie tanio porównując cenę nowego PESa (219 !!!)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie gra za 119 zł (za tyle kupiłem w Saturnie) jest dosyć tania, biorąc pod uwagę, że zwykle nowości kosztują teraz około 130 zł.

Właśnie sprawdziłem, rzeczywiście nie można zmienić normalnie języka komentarza, można tylko zmienić język menu (co za, za przeproszeniem, debil to wymyślił...).

Grafika na konsolach od wielu edycji jest lepsza niż na PC. Nic nowego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@komi - na szczęście tym razem chłopaki oszczędzili nam 3-gigowych update'ów na starcie. Teraz gra pobiera po instalacji jedynie pliki polonizacji, niestety nie wiem ile MB, ale nie jest tego dużo, bo komentator jest już na płytce, chodzi jedynie o menu po polsku. Przy uruchamianiu gry bierze bardzo niewiele, gorzej z graniem - Fifa pobiera wtedy np. składy online nawet do zwykłego grania (aktualizacja formy zespołów), czy też informuje o tym, że np. nasz znajomy kupił jakiegoś zawodnika w trybie kariery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, pisałem posta, ale nagle to okienko dostało zwiechę.

Więc do rzeczy. Limit mam 12GB mam UMTS/hspa+ Iplus i grałem w Fifę12 mecz do 5mb może zabrać online, jak grasz w karierę z kompem to znikome ilości danych pobiera. Zapewne teraz z tą opcją od 13 z tymi transferami?! To częściej w tle będzie coś pobierać, ale pewnie sesja gry w single max 50mb, online kilkadziesiąt meczy 100mb. Gram w Diablo 3, WoW, nawet testowałem LoL'a na moim necie i kilka godzin grania w WoWa dużo nie pobrało, po kilku godzinach dopiero ok 100mb dojdzie, to samo Diablo.

Mam Cfosspeed i na nim sprawdzam ile ciągnie. Więc taki WoW w mieście ciągnie ok 2-4kb max, jak jestem sam nikogo nie ma to max 1kb.

Fifa chyba wychodzi max 5mb na mecz. Więc z 20 meczów obstawiałbym dopiero ok 100mb, ale to stwierdzam po grani uw Fifę 12, nie wiem jakie ma opcje online 13/14. Mi te 12GB styka, jedyny problem to internetowe strony i instalki gier, bo samo granie nie zabierze mi przez cały miesiąć 12GB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno w FIFIE 14 jest problem z wrzutkami, zbyt często kończą się bramką i podobno patch to poprawił. Ale czy to prawda? Ja sam tracę gole prawie tylko po dośrodkowaniach, co ciekawe w większości myśle, że wybije, a w zasadzie powinienem. No bo, gdy piłka leci na dobrze ustawionego Davida Luiza, albo np. Terrego, którzy w Headach są nieźli, to raczej spodziewam się zażegnania niebezpieczeństwa ze strony mojego obrońcy, a nie, że wbiega taki konus Lamela, czy Elia i z głowy pakuje mi bramkę mimo, że znajduje się za moim defensorem, który dziwnym trafem nie trafił w piłkę, a w zasadzie przeleciała przez jego głowę. I tak na okrągło, ja takich sytuacji nie mam niestety, gdy to ja atakuje, moje bramki padają po akcjach, takie strzały z pupy nie mają powodzenia...

Ech.. szlag może człowieka trafić kiedy w meczu ma 15 strzałow, z reguły same bomby w okienko, a tylko 2 wpadają, a koleś ma 3 strzały i 3 gole, każdy taki sam....

Mówie tu o trybie online.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku godzinach z nową FIFĄ powiem tak: zmiany, zmiany, zmiany. I to duże. Piłka zachowuje się inaczej niż rok temu, i to widać. Zawodnicy też ruszają się inaczej, trochę bardziej realistycznie. Kafelkowe menu bardzo mi się podoba. Wracając do zachowania piłki: mam wrażenie, że w "czternastce" brakuje tych technicznych strzałów, które były w 13. W 14 każdy strzał to "petarda", a nie każdy zawodnik oddaje strzały z taką siłą (np. Messi). Styl gry mi odpowiada, w 13 też lubiłem "klepać" w środku pola. Nowa FIFA nabrała trochę dynamiki względem poprzedniej części. EA poprawiło jeden minus, który miała 13. A mianowicie cudowne gole w doliczonym czasie gry. Nieraz zdarzało się, że wygrywałem 3:1, a w 90 minucie przeciwnik strzelił mi 3 bramki, i przegrałem mecz (mówię tu o singlu). Teraz tego nie ma. Co prawda zespół przeciwny naciera na naszą bramkę coraz bardziej, ale da się te akcje powstrzymać, czego nie dało się zrobić w 13. Nawet na poziomie Legendarnym zdarza mi się wygrywać, przeciwnicy grają dobrze, tak jak powinni grać, a w 13 zaczynali robić tricki, i z trzech podań wpadała bramka i mecz zwykle kończył się wynikiem 0:8. Podsumowując: FIFA 14 jest lepsza niż poprzedniczka, ale grafika chyba się troszkę pogorszyła, mam nadzieję że w przyszłym roku, FIFA 15 będzie next-genowa także na PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dawido - FIfa 15 nie będzie na PC identyczna, jak na nowe konsole. Tak jak to było kilka lat temu, EA uraczy nas nowym silnikiem jak zabiorą się za jego długoletnią konwersję na PC, którą będą robić w mękach i bólach przez kilka lat. Odnalazłem bardzo dobrą analogię do starszych części Fify - odnośnie gorszej grafiki - to prawda, różnicę widać gołym okiem, ale tak samo było z Fifą 10 na PC - o wiele gorsza wizualnie niż 09. I to był chyba ten moment, w którym zrezygnowano z murawy 3D, co wcześniej nadawało fajny kolorek. Teraz murawa wygląda bardzo nieciekawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dawido - nie wiem, tak czy siak ja im nie ufam i jestem pewien, że przez dłuższy czas Fifa będzie exclusivem next genów.

Z innej beczki - kilka dni temu trafiłem Rooneya w trybie Ultimate Team. I sprzedałem go za niespełna 100 tysięcy coinsów. Pytanie do was: czy mogę je LEGALNIE sprzedać na Allegro?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra niestety nowa fifa 14 jest w ogole nie grywalna.W grze dzieja sie takie cuda ze az rece opadaja silni obroncy nie potrafia zablokowac pilki przed chucherkami albo wybic pilki z wlasnego pola karnego,swiatowej klasy zawodnicy a ledwo pilki przyjmuja i ruszaja sie jak klody drewna,wlasciwie nie widac zadnej roznicy miedzy zawodnikami na 90 czy 60.Zachowanie obroncow wola o pomste do nieba wlasciwie 3/4 goli jakie trace to po jakis glupich dziwnych sytuacjach ktore w ogole nie powinny miec miejsca gra jest nie dopracowana i zbugowana wyniki meczow to kwestia przypadku a nie umiejetnosci teraz naprawde kazdy moze wygrac z kazdym zalezy od kaprysu gry komu dopisze szczescie bo nie wiem ile to meczow cisne gosci ze stwarzam z 8 100% sytuacji a ciamajdy mimo ze z najlepszych druzyn nie moga wykorzystac a trace gola po zwyklej wrzutce na glowe obroncy ktory nie wiadomo czemu nie wybija pilki POPROSTU BEZNADZIEJA najgorsza fifa jaka wyszla w ostatnich latach 6/10 juz nawet w 13 sie lepiej gralo mimo ze rowniez miala milion bledow

Edytowano przez Vergil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Więc na Originie przy demie obu FIF 13/14 jest napisane ,,wersja cyfrowa gratis". Więc o co w tym chodzi ?

I jak tam wogóle trzyma się "trzynastka"?, czy wszystko zamarło? Czy ludzie odbili się od 14 i wrócili do poprzedniczki. Bo jutro dostanę 13, a bardzo mi zależy na UT

Edytowano przez YoodaSH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...