Skocz do zawartości

Fallout (seria)


Gość CRD

Polecane posty

I przypuścmy ze podejcie sobie naczelny programista i powie:"Słuchajcie nie chce mi sie patrzeć na tego Fallouta z widoku FPP wróćmy do starej pozycji rzutu izometrycznego". I co myslisz co by sie stało? Silnik gry do wymiany (nie zrobisz gry przeznaczonej na FPP jakiegos rzutu). Czas leci, straty pienięzne oraz honorowe (gry by niezdązyli wydac w wyznaczonym terminie i następne 2 lata w plecy a prstiz frmy leci).

>>>Oblivion był przeznaczony na FPS, a ma także widok TPP, tak samo dużo FPS-ów (często jest kod na widok TPP), nie wspomnę już o tym, że twórcy zapowiadają, że dzięki kontroli kamery będzie można widzieć prawie jak w izo tyle, że z powodu mechaniki gry (nie przez ograniczenia enginu) walki ii interakcje muszą odbywać się w FPP.

Ja pozatym nie bronie FPP, bo mnie na tym nie zalezy (szczerze mówiąc Fallout ngdy mnie nie pociągał - nie powiem dlaczego bo mnie jeszcze zbesztacie;p) tylko próbuje Wam drogim fanom udowodnić, że to producent decyduje jakie nowości, szmery bajery dołaczy do gry.

>>>So what?

Gdybyście jednak byli zrobili takie Community które jakby sie słyszało to: "O to sa fani którzy by zrobili dla swej gry wiele" Bethesda by się z Wami liczył. Powiedzcie szczerze czy Wy jesteście na tylę liczną i współpracująca grupą by miałby kto z Public Relations wejśc i pogadać? No chyba nie skoro scena Fallouta budzi sie tylko wtedy jak jakies newsy wyskakiwały.

>>>Bethesda nie liczyła się z fanami starych TES robiąc Morrowinda, z fanami Morrowinda (którzy do dzisiaj robią na niego mody) robiąc Obliviona i nie liczyłaby się z fanami czegokolwiek. Inna sprawa, że nie rozumiem jaki jest sens kupować markę w, której ostatnia dobra powstała w 98 i z tego co mówisz ma tylko garstkę fanów. Twoja logika coś szwankuje.

Podam na przykładzie C&C (dobrej strategii ale prócz Tyberium Wars które jest słabszy od reszty). Po upadku firmy Westwood, Community dalej zyło i gdy EA potwierdził informacje o produkcji nowej gry z logo C&C wiedział, że jest duża społecznośc z która trzeba się liczyć. Gra powstała we współpracy z "hamrykańskimi" i europejskimi ludźmi, fanami którzy przysyłali swoje pomysły do EALA. Gdy gra wyszła Community wysałało apelacje, że chcą zmiane przycisku myszy i...wyszedł w ciągu 2 miesięcy. Natomist nie słyszałem by jakiekolwiek Comunity ze sceny Fallouta miało jakikolwiek wpływ na Interplaya.

>>>Bo EA robiło nowe C&C dla fanów poprzednich części, nie zmieniała gatunku gry i nie próbowała wmówić fanom jak bardzo stare C&C jest do [beeep]?

Jeżeli jestes fanem gre kupisz - napewno więc czym sie do jasnej cholery przejmujesz? Najwyżej w Wasza "zacną" grę beda grali tylko fani i tyle.

>>>Nie wiem czy dobrze przeczytałem, bo to zdanie jest dziwaczne, ale chyba wynika z niego to, że fan FO kupi FO3 bez względu na to jak gra będzie wyglądać. Tak czy siak rotfl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas leci, straty pienięzne oraz honorowe (gry by niezdązyli wydac w wyznaczonym terminie i następne 2 lata w plecy a prstiz frmy leci).

Czy ty wiesz ile minęło czasu od oficjalnego potwierdzenia przejęcia praw

Bethesda na pewno by pogadała ze społecznością Fallouta "jakie pomysły warte by były dodania/oddania" ale nie ma z kim.

Jeżeli jestes fanem gre kupisz - napewno więc czym sie do jasnej cholery przejmujesz? Najwyżej w Wasza "zacną" grę beda grali tylko fani i tyle.

Przejmuję się tym, że gra może jednak nie być godna poprzedników, ze będzie zbyt uproszczona, a sam napisałeś:

aby coś sprzedać trzeba to troche zmodernizowac a nie uprościć.
I teraz specjalnie dla was "W kupie cieplej, w kupie siła, kupy nikt nie ruszy, w kupie..." itd.

I teraz specjalnie dla ciebie: "Mowa jest srebrem, a milczenie złotem", bo z dyskusji o F3, schodzisz na obrażanie forumowiczów (choć słowo "złośliwości" raczej bardziej by tu pasowało).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbuje Wam drogim fanom udowodnić, że to producent decyduje jakie nowości, szmery bajery dołaczy do gry.

No to ok, ale niekoniecznie nam się musi to podobać nie? Zresztą, jakby gra w tytule nie miała "Fallout" takiego szumu by nie było.

I teraz specjalnie dla was "W kupie cieplej, w kupie siła, kupy nikt nie ruszy, w kupie..." itd.

A to już brak kultury osobistej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ptaszek_z_kilku_flaszek napisał:

próbuje Wam drogim fanom udowodnić, że to producent decyduje jakie nowości, szmery bajery dołaczy do gry.

No to ok, ale niekoniecznie nam się musi to podobać nie? Zresztą, jakby gra w tytule nie miała "Fallout" takiego szumu by nie było.

Ptaszek_z_kilku_flaszek napisał:

I teraz specjalnie dla was "W kupie cieplej, w kupie siła, kupy nikt nie ruszy, w kupie..." itd.

A to już brak kultury osobistej.

A to już stasioarstwo ;p

Powracając do tematu (troche go "rozkręciłem").

>>>Nie wiem czy dobrze przeczytałem, bo to zdanie jest dziwaczne, ale chyba wynika z niego to, że fan FO kupi FO3 bez względu na to jak gra będzie wyglądać. Tak czy siak rotfl.

Tu mam mój drogi na mysli to iż jeżeli jesteś zagorzałym fanem F3 to z pewnością go kupisz bo poprostu lubisz te serię i wsio.

Oj jeny czy ja się musze na "wszystkim" znać? Czy jak wejde w temat i powiem że DDR RAM jest lepszy od DDR II RAM to już jest powód by mi udowodnić iż jestem totalnym idiotą? Macie taki problem iż Bethesda nie robi gry pod wasze mniemanie i tyle. Gdyby to robił Inteplay to by było git bo masz gwarancje, że jest dobrze - bądź prawie dobrze.

Przeciez jak powstawał HoMM 5 to tez była wielka niewoiadomo (choć tyutaj pomogli też fani) ale niedokońca było wiadomo jak wypadną różne bajery i wsio. Gra okazała sie lepsza niz spodziewano wiec nie widze problemu pluć na Bethesdę, że ma zamiar zmienić..."wyremontować" zwał jak zwał nowego Fallouta. Nie macie pełnych danych, nie wiecie jak dokońca będzie gra wyglądała więc nie widze problemu przyrównywanie nowej gry tej firmy do papieru toaletowego (Długa, szara i do [beeep]).

Wiedzcie, że kazda inna firma robiłaby te gre na milion 600 100 700 innych sposobów i niektóre byłyby lepsze, gorsze od innych. Zawsze możecie "zbojkotować" i nie kupić tejże gry więc w czym mascie problem? W tym, że cytuję: "Nie podoba mi sie widok FPP", "Siekanina na maksa". Kto Ci/Wam wogóle powiedział, że ma tak akurat być?

The Power of Choice! – Feeling like a dastardly villain today, or a Good Samaritan? Pick a side or walk the line, as every situation can be dealt with in many different ways. Talk out your problems in a civilized fashion, or just flash your Plasma Rifle.

Masz tu czarno na białym napisane, że nie musisz wybijac wszystkiego co sie rusza a że CDA napisało, że ma być od 7 do 11 zakończeń to masz kilka różnyh opcji do wyboru.

Eye-Popping Prettiness!* – Witness the harsh realities of nuclear fallout rendered like never before in modern super-deluxe HD graphics. From the barren Wasteland, to the danger-filled offices and metro tunnels of DC, to the hideous rotten flesh of a mutant’s face.

Tu Masz/Macie napisane, w ostatnim akapicie gdzie autor zamieścił dopiero grafę gry. Więc skoro zamieszcza "efekty" na końcu tekstu to być może wcale nie idą na grafe ale na fabułe więc czemu do "motylej nogi" upieracie się, że wiecie lepiej jak Bethesda może "doprawić" grę?

No to tyle na ten temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mam mój drogi na mysli to iż jeżeli jesteś zagorzałym fanem F3 to z pewnością go kupisz bo poprostu lubisz te serię i wsio.

Swietnie, tylko, ze FO3 bethesdy nie ma nic wspolnego z poprzednimi Falloutami- swiat zmienili, sposob rozgrywki zmienili.

Oczekujesz, ze fani Fallouta to idioci, ktorzy kupuja kazda gre z Fallout w tytule?

Oj jeny czy ja się musze na "wszystkim" znać? Czy jak wejde w temat i powiem że DDR RAM jest lepszy od DDR II RAM to już jest powód by mi udowodnić iż jestem totalnym idiotą?

Hm... pomyslmy, wlazisz do tematu o Falloucie 3, probujesz udawac znawce co niezbyt ci wychodzi, potem slychac od ciebie jakies nedzne insynuacje jak to behesda pogadalaby z fanami ale niestety nie ma z kim gadac... Krotko mowiac, pieprzysz glupoty synus. Jesli sie na czyms NIE ZNASZ i NIE MASZ NIC DO POWIEDZENIA to mam mala rade- nie odzywaj sie.

Widzisz ten http://www.cdaction.pl/agora/viewtopic.php...904&start=0 temat? Nie wlazlem tam i nie pouczam ludzi co i jak. A wiesz dlaczego? Bo o Warhammerze mam takie samo pojecie jak ty widocznie o Falloucie.

to już jest powód by mi udowodnić iż jestem totalnym idiotą?

Tak. Ktos cie prosil bys udawal znawce? Nie, sam 'pomyslales', ze tak bedzie fajnie, a ze, wyszedles na idiote- czyja to wina? Nasza czy twoja?

Macie taki problem iż Bethesda nie robi gry pod wasze mniemanie i tyle.

Ktorej czesci "Bethesda nie robi Fallouta dla fanow Fallouta tylko dla fanow Obliviona" nie rozumiesz? Juz wczesniej wyszlo na jaw, ze twoje granie znawcy doprowadzilo do tego, ze ludzie udowadniali ci, ze zachowujesz sie idiotycznie, jeszcze raz musimy przez to jechac?

Przeciez jak powstawał HoMM 5 to tez była wielka niewoiadomo (choć tyutaj pomogli też fani) ale niedokońca było wiadomo jak wypadną różne bajery i wsio.

Chryste panie... Czy HoMM V dalej jest izometryczny? Dalej jest z turowym systemem walki? Zmiany w HoMM V porownywac do zmian w FO3, brawo!

Nie macie pełnych danych, nie wiecie jak dokońca będzie gra wyglądała więc nie widze problemu przyrównywanie nowej gry tej firmy do papieru toaletowego (Długa, szara i do pupci).

Hm, znana taktyka- olac wszystko co wczesniej ludzie pisali i dalej pieprzyc glupoty w swoim monologu.

Wiedzcie, że kazda inna firma robiłaby te gre na milion 600 100 700 innych sposobów

A ty WIEDZ jedno- ze jesli Zenimax nie kupilby licencji Fallouta dla Bethesdy to prawo do Fallouta prawdopodobnie przejalby Obsidian, ktory ma w zalodze kilku z tworcow Fallouta- jesli bethesda naprawde bylaby takimi fanami, jak mowi to a) pozwoliliby robic Fallouta Falloutowym tworcom B) Nie zmienialiby wszystkiego w Falloucie

Zawsze możecie "zbojkotować" i nie kupić tejże gry więc w czym mascie problem?

Ile razy ten kretynski argument pojawil sie w tym temacie.

Moze nie zrozumiales pierwsze 10 razy, wiec powtorze 11-sty.

Duzymi literami, zebys nie przegapil.

I zebys zrozumial... Chociaz i to watpliwe.

JA (i pewnie kilku innych tez) JESTEM FANEM FALLOUTA, OBCHODZI MNIE GDY JAKAS NEDZNA FIRMA GWALCI SERIE W KTORA GRAM OD OK. 10 LAT I ZAWSZE MAM PRZY TYM KUPE ZABAWY. FAN TO KTOS KTO SIE PRZEJMUJE CZYMS, TWOJE GADANIE JEST GLUPIE.

Pojal?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra pajoł i tyle. Ty masz swoją racje ja mam swoja i tyle ale wiedz jedno, że" Moja racja jest bardziej mojsza niż twojsza, ale jeżeli twoja jest bardziej twojsza niż mojsza to moja jest najmojsza". Zamykam swój udział w tym teamacie z powodu nikłej znajomości świata 9a wszystko zaczęło się poprzez głupie wpląsnięcie paru zdań) Jezus Christ!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nastepny który mnie atakuje bo mysli że się zna

Nie tylko mysli..... Graturuje jednak uporu i sily- wszyscy sa przeciwko Tobie, a Ty nadal walczysz..... gdybys tylko staral sie zrozumiec o co innym chodzi...i nie powtarzal z uporem tych samych argumentow tylko za kazdym razem z innej perspektywy majac nadzieje, że tym razem nie uda im sie go pobic.... Nie mowie o zmianie zdanie ale probie szuaknia prawdy, a nie prowadzenia wojny....

I przypuścmy ze podejcie sobie naczelny programista i powie:"Słuchajcie nie chce mi sie patrzeć na tego Fallouta z widoku FPP wróćmy do starej pozycji rzutu izometrycznego". I co myslisz co by sie stało? Silnik gry do wymiany (nie zrobisz gry przeznaczonej na FPP jakiegos rzutu). Czas leci, straty pienięzne oraz honorowe (gry by niezdązyli wydac w wyznaczonym terminie i następne 2 lata w plecy a prstiz frmy leci).

Rzeczywiscie gdyby zrobili by tak w srodku produkcji to byloby glupie, ale takie rzezy ustala sie na poczatku w fazie przedprodukcji.

(szczerze mówiąc Fallout ngdy mnie nie pociągał - nie powiem dlaczego bo mnie jeszcze zbesztacie;p)

My naprawde LUBIMY rozsadne argumenty........ chodz masz racje , tak zbesztalibysmy Cie bo na 100% głownym powodem bylaby grafika...... nie pytaj jak do tego doszedlem. Jedi maja rózne sposony.....

tylko próbuje Wam drogim fanom udowodnić, że to producent decyduje jakie nowości, szmery bajery dołaczy do gry

Ale my to wiemy.... tylko nam sie to nie podoba.....chyba ktos kto kupuje gre ma prawo czegos wymagac, nie? W Twoich ustach b]drogim fanom brmi jak grozba...

Jeżeli jestes fanem gre kupisz - napewno więc czym sie do jasnej cholery przejmujesz? Najwyżej w Wasza "zacną" grę beda grali tylko fani i tyle.

eh.... zabawne..... słowoa "tylko fani" brzmia tu naprawde nie na miejscu.... ta gra NAPRAWDE NIE JEST KIEROWANA do tylko fanow.... i dlatego tak zrzedzimy....

Oj jeny czy ja się musze na "wszystkim" znać? Czy jak wejde w temat i powiem że DDR RAM jest lepszy od DDR II RAM to już jest powód by mi udowodnić iż jestem totalnym idiotą?

Nie. Ale jak sie nie znasz to nie zajmuj od razu twardych stanowisk. Pytaj sie, dyskutuj, wywiedz sie czegos....

Cytat:

The Power of Choice! – Feeling like a dastardly villain today, or a Good Samaritan? Pick a side or walk the line, as every situation can be dealt with in many different ways. Talk out your problems in a civilized fashion, or just flash your Plasma Rifle.

Masz tu czarno na białym napisane, że nie musisz wybijac wszystkiego co sie rusza a że CDA napisało, że ma być od 7 do 11 zakończeń to masz kilka różnyh opcji do wyboru.

Ale ja mowie o wyborach w stylu byciu zlym polegajce nie na zabiciu rozmowcy.... zastraszanie, martretacja psychiczna, lapowki..... jak w sejmie :)

Dobra pajoł i tyle. Ty masz swoją racje ja mam swoja i tyle ale wiedz jedno, że" Moja racja jest bardziej mojsza niż twojsza, ale jeżeli twoja jest bardziej twojsza niż mojsza to moja jest najmojsza".

szkoda, ze nikt nikogo nie przekonal..... w sumie to byla raczej pusta dyskisja..... taka bez rezultatow, no nie?

a wszystko zaczęło się poprzez głupie wpląsnięcie paru zdań) Jezus Christ!

No moze jestesmy troche nerwowi, rzeczywiscie, ale na naszych oczach morduja nam z dzika premedytacja nadzieje..... to wiesz juz czemu jestesmy troche nerwowi.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra pajoł i tyle. Ty masz swoją racje ja mam swoja i tyle ale wiedz jedno, że" Moja racja jest bardziej mojsza niż twojsza, ale jeżeli twoja jest bardziej twojsza niż mojsza to moja jest najmojsza". Zamykam swój udział w tym teamacie z powodu nikłej znajomości świata 9a wszystko zaczęło się poprzez głupie wpląsnięcie paru zdań) Jezus Christ!

No niestety, to nie byla sprawa opinii, tylko tego jak jest- wolnosc slowa jest fajna i w ogole, ale grubo sie mylisz jesli myslisz, ze kazdy kupi bajke bo "to jest opinia". Gadales o kilku sprawach, podajmy przyklady- bethesda nie gadajace z fanami- czy to jest opinia? Nie, to jest do cholery ciezkiej stwierdzenie, fakt, twoj fakt, ktorego nawet nie starales sie czmys poprzec.

Nastepnie, silnik, na ktorym bedzie FO3- jak podalem przyklady gier IZOMETRYCZNYCH, ktore byly na tym silniku co Oblivion to tez jakos szybko zmieniles temat a do tego juz nie chciales powrocic?

Opinia? Nie sadze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie jakie zabawne...... Lead designer bethesdy bardzo mnie przed chwila rozsmieszył..... Fragmenty wywiadu z nim :

So capturing the spirit of Fallout really has nothing to do with where you put your camera. It has nothing to do with your engine. It has everything to do with the way you approach the setting, the characters, the ironic humor, that sort of thing.

No dobrze.... Niby prawda..... ale kilka zdan póżniej nadchodzi zaskakujący finał:

For the first time, we're allowing Fallout players to fully enter into the universe they love so much.

No brawo, facet sam sobie zaprzeca..... brawo..... Ja jakos powątpiewam czy Howard ze zwoim dzieciecym spodobem wyrazania wlasnego zdania oraz ów designer ze wrodzonom awersją do logiki są wstanie zatrudnic kogokolwiek kto dobrze pisze dialogi ........ straszni ludzie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ależ się będzie działo kiedy Fallout 3 ujrzy światło dzienne. Szum, wrzawa, krew, pot, łzy (ale czy szczęścia? :P). Bo jeżeli Bethesda dalej będzie ujawniać takie "super" informacje, a z drugiej strony Fallout3 dostaje nagrodę od IGN to już nikt nic nie wie... Pewne jest tylko tyle, że najważniejsza premiera 2008 roku jest już ustalona :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Segi, zauważ, że zapowiedź w CD-A jest przestarzała. Pełno rzeczy jest już nieaktualnych (większość pozytywnych informacji zmieniła się w niepozytywne. ;P).

Ale doszło parę innych fajnych rzeczy 8) . Na przykład to, że będzie trzeba pić wodę, a będzie można ją wypić, zewsząd gdzie ją znajdziemy, nawet z kibla :).

W ogóle - nie rozumiem narzekań. Nie wiem kiedy graliście w jedynkę pierwszy raz, ale ja wtedy kiedy wyszłą na Cover CD w CDA :P i muszę się przyznać, że marzyłem wtedy o tym, że gra będzie wyglądać tak jak w intrze. Przy pierwszym uruchomieniu nawet dałem sie nabrać, kiedy to przez chwilę widzieliśmy jak wychodzimy z Vault i wchodzimy do podziemi... a tu niestety nagle zmiana i przejście do widoku izometrycznego z dużo gorszą grafiką. Oczywiście, w tamtych czasach taka grafa była niemożliwa (w RPG przynajmniej, bo co innego FPS, któe wówczas były głównie strzelankami jednak) ale właśnie to intro dawało wrażenie, że gdyby twórcy mogli, to właśnie w ten sposób zrobiliby tę grę.

Z ulgą też przyjąłem to, że Fallouta 3 nie robi Troika. Owszem, ich gry były naprawdę świetnie pomyślane i z masą dobrych pomysłów, ale mistrzami kodu to oni nie byli (co ich też ostatecznie pogrzebało). Jak pomyśleć, jakie wymagania miałby robiony przez nich F3 oraz ile bugów by w nim było, to naprawdę trzeba się cieszyć. Arcanum potrafi przyhaczyć chyba na każdym kompie do 1,5 GHz, a ma grafę jak Dink Smallwood, Vampire Bloodlines dopiero teraz jest grywalny, po 3 latach i z patchem wielkości kilkuset mega. Biorąc to pod uwagę, Troika zrobiłaby F3 w 2D, ale z wymaganiami (realnymi, czyli żeby nic nie haczyło) pewnie prawie jak Oblivion, a patche do neigo wychodziłyby jeszcze przez 2 lata :twisted: .

Ja nie mogę się doczekać na Fallouta 3, trailery wyglądają świetnie, wszelkie informacje z oficjalnej strony jak najbardziej obiecujące są, jedynym zmartwieniem jest sprzęt, jaki to pociągnie. Ale za rok będę mam nadzieję miał tyle odłożone kasy, żeby w razie czego kupić nowy sprzęt, jeśli zajdzie taka potrzeba :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykład to, że będzie trzeba pić wodę

To też wiadomo od dawna.

ale właśnie to intro dawało wrażenie, że gdyby twórcy mogli, to właśnie w ten sposób zrobiliby tę grę.

Kolejny jasnowidz, który twierdzi, że gdyby nie technologia, to Fallout byłby w FPP. Poproś ładnie BlackSephira, to da Ci linka/zacytuje wypowiedź jednego z twórców dwóch pierwszych Falloutów, z których jasno wynika, że nigdy nie chcieli tworzyć Fallouta w innym rzucie niż izometrycznym.

ale mistrzami kodu to oni nie byli

Łaaa...

Bethesda rozumiem mistrzem kodu jest?

Buggerfall, wysypujący się regularnie Morrowind (czego nie naprawiły żadne patche) i tnący nie-wiadomo-czemu-na-wypasionym-sprzęcie Oblivion, mimo, że na słabszym działa świetnie...

trailery wyglądają świetnie

Kurcze, a ja myślałem, że żadnego trailera jeszcze nie było, co najwyżej był teaser, ale no właśnie - jeden. ;>

wszelkie informacje z oficjalnej strony jak najbardziej obiecujące są

Przypominj sobie jaki miał być Oblivion i jaka kupa z tego wyszła.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszelkie informacje z oficjalnej strony jak najbardziej obiecujące są

Przypominj sobie jaki miał być Oblivion i jaka kupa z tego wyszła.

Mnie tam się podobał :D. Owszem, po Morrowindzie to niewiele się zmieniło, ale jest naprawdę dobry. Może nie przełomowy (poza świetną grafą), ale trudno go uznać za crapa.

Najciekawsze jest, że te cytaty, które na poprzedniej stronie tego wątku wzbudzają u was irytację, albo też narzekania ja rozumiem zupełnie inaczej ;). I nie dlatego, że nie znam lengłydżu, ale zapowiedź wolności raczej wydaje mi się dobrą rzeczą, a nie taką, która denerwować może. A to, że grafika jest na ostatnim miejscu wymieniana jest jak najbardziej prawidłową rzeczą. Gdyby to był FPS, to bym się martwił, ale w RPG raczej inne rzeczy są ważniejsze (co nie znaczy, że grafa ma być słaba w F3 8) ).

A że "For the first time, we're allowing Fallout players to fully enter into the universe they love so much" to takie typowo marketingowe gadanie, że będzie super itp., ale niewątpliwie taka deklaracja może tylko cieszyć (zobaczymy jak będzie z jej spełnieniem, ale o tym trudno na razie coś mówić, ważne że stawiają sobie wysoko poprzeczkę).

Co do wody - w CDA jakoś o tym nie pisali o ile dobrze widzę ;).

Mam nadzieję też, że nie zmienią zdania i gra będzie tak zrobiona, że dostanie znaczek M, czyli po naszemu będzie od lat 18. Bo zcukierkowanie Fallouta zdecydowanie zepsułoby sprawę. Liczę na brutalność, bluzgi i czarny humor (czyli to co w poprzednikach :D ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam się podobał Very Happy. Owszem, po Morrowindzie to niewiele się zmieniło, ale jest naprawdę dobry. Może nie przełomowy (poza świetną grafą), ale trudno go uznać za crapa.

Nic sie nie zmienilo? Schrzanili go strasznie w porownaniu do Morrowinda. Jednakze - wciaz zgadzam sie ze gra jest dobra. Ale do poprzedniczki nie dorownuje.

No dobra, ale ja zawsze sobie marzyłem, żeby cały Fallout 1 by jak ten wstęp, żeby możńa było mocniej wczuć się w postać Smile.

No i ja osobiscie takie podejscie rozumiem. Potrafie zaakceptowac to i szanuje kogos za to ze sam chcialby jakas gre wedle wlasnych uznan. Sam tak mam do wielu gier.

Widze jednak roznice w Ja chce a Oni chcieli. Piszac Ja chce przynajmniej czlowiek sie nie osmiesza.

Pzdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje to tylko klon Obliviona w świecie Fallouta... Źle się stało.. :|

Ciekawe, w Twojej czasoprzestrzeni, najwyraźniej już była premiera, skoro wysuwasz takowe wnioski...

Na moje, to każda gra jest klonem poprzedniej, taki Crisis, zwykły FPS, chodzisz, strzelasz, chodzisz strzelasz, czy też, dajmy na to, Neverwinter Nights, i setki innych, a jednak, społeczność graczy, marnuje swoje życie, nie żałując ani minuty spędzonej przy takowych tytułach...

Liczy się klimat i grywalność, a takowych aspektów, oprócz ludzi tworzących ten tytuł, nikt nie miał okazji doświadczyć, więc wszelakie spekulacje, to tylko spekulacje i pseudo dramatyczne skomlenie, służące nabijaniu postów na forum i zrzędzenie, że kiedyś było lepiej, lepsze gry, brak komercji itp. Nie szkoda Wam czasu ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, w Twojej czasoprzestrzeni, najwyraźniej już była premiera, skoro wysuwasz takowe wnioski...

My uźywamy logiki..... nie musimy wszytkiego widziec na własne oczy.... Umiemy czytac strzępki informacji..... wiemy kto grę tworzy..... jak uwaza glupie dialogi ( glupie opcje.... ale nadal zabawene!) za strate czasu, cieszy sie ze gracz bedzie mogł odmowic wykonania questu!!!!!! ogranicza wolę (wiek gracza), ma niedoswiadzczony team jesli mowa o fabule, dialogach i questach.

. I nie dlatego, że nie znam lengłydżu, ale zapowiedź wolności raczej wydaje mi się dobrą rzeczą, a nie taką, która denerwować może

TBethesda tworzy worzy z przyzwyczajenia cale setki kilometrów przestrzeni w grach na ktorych nie ma co robic...... ( chyba , że nie nudzą Cię kilku godzinne wyprawy locht===>> miasto i z powrotem, oraz questy ktore sprowadzaja sie do tego samego). Nazywa to "wolnością". Nie mozesz w niej zdecydowac po ktorej stronie chcesz sie stawic, ani nei masz wplywu na zadania..... to jest dla Ciebie wolnośc?? Setki km gruntu z lochami? I level scalingiem w srodku.... bleeh...

Mam nadzieję też, że nie zmienią zdania i gra będzie tak zrobiona, że dostanie znaczek M, czyli po naszemu będzie od lat 18. Bo zcukierkowanie Fallouta zdecydowanie zepsułoby sprawę. Liczę na brutalność, bluzgi i czarny humor (czyli to co w poprzednikach ).

Szczególnie , że nie bedzie zabijanai dzieci i prostytutek.....

W ogóle - nie rozumiem narzekań. Nie wiem kiedy graliście w jedynkę pierwszy raz, ale ja wtedy kiedy wyszłą na Cover CD w CDA i muszę się przyznać, że marzyłem wtedy o tym, że gra będzie wyglądać tak jak w intrze. Przy pierwszym uruchomieniu nawet dałem sie nabrać, kiedy to przez chwilę widzieliśmy jak wychodzimy z Vault i wchodzimy do podziemi... a tu niestety nagle zmiana i przejście do widoku izometrycznego z dużo gorszą grafiką. Oczywiście, w tamtych czasach taka grafa była niemożliwa (w RPG przynajmniej, bo co innego FPS, któe wówczas były głównie strzelankami jednak) ale właśnie to intro dawało wrażenie, że gdyby twórcy mogli, to właśnie w ten sposób zrobiliby tę grę.

Z ulgą też przyjąłem to, że Fallouta 3 nie robi Troika. Owszem, ich gry były naprawdę świetnie pomyślane i z masą dobrych pomysłów, ale mistrzami kodu to oni nie byli (co ich też ostatecznie pogrzebało). Jak pomyśleć, jakie wymagania miałby robiony przez nich F3 oraz ile bugów by w nim było, to naprawdę trzeba się cieszyć. Arcanum potrafi przyhaczyć chyba na każdym kompie do 1,5 GHz, a ma grafę jak Dink Smallwood, Vampire Bloodlines dopiero teraz jest grywalny, po 3 latach i z patchem wielkości kilkuset mega. Biorąc to pod uwagę, Troika zrobiłaby F3 w 2D, ale z wymaganiami (realnymi, czyli żeby nic nie haczyło) pewnie prawie jak Oblivion, a patche do neigo wychodziłyby jeszcze przez 2 lata .

Ja nie mogę się doczekać na Fallouta 3, trailery wyglądają świetnie, wszelkie informacje z oficjalnej strony jak najbardziej obiecujące są, jedynym zmartwieniem jest sprzęt, jaki to pociągnie. Ale za rok będę mam nadzieję miał tyle odłożone kasy, żeby w razie czego kupić nowy sprzęt, jeśli zajdzie taka potrzeba .

Dlaczedo WSZYSCY którzy bronią F3 są w stanie mowic TYLKO i wyłącznie o grafice?? Czy to nie jest takie ...niepokojące?? No i są jescze tacy co z uporem maniaka bronia interesów bethesdy.....bo bethesda musi zarobic........eh.....

Na początku strasznie bałem się o F3, zwłaszcza, jak zobaczyłem filmiki i screeny z Van Burden, ale zapowiedź w CDA i trailer mnie uspokoiły Żeby tylko mój komp to uciągnął

Kolejny....Weimy, że grafika będzie super wiec nie ma o co sie martwic. Postanowione : KUPUJEMY!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to jak krótko mozna scharakteryzowac obrońców Fallouta 3...... Dziela sie oni na kilka grup...

Sceptycy- Ich głownym załozeniem jest odważne stwierdzenie ,że nie można niczego oceniac jesłi sie tego nie widziało na własne oczy. To, że wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że jest źle ich nie rusza. Stanowczo nie wrózymi im kariery naukowej ( chyba że w biologi lub geografi, a na pewno nie w astronomi lub chemii) ani religijnej

Artyści- Koncentruja sie na wygładzie wybranej gry. Decyduje on o 179% ich opinii o danej grze. Nie umieją dyskutowac na żadne inne tematy.

Siostry milosierdzia - Przed wszytkim troszcza sie o dobro innych czytaj o zaplecze fianansowe bethesdy.

Ludzie postępu- Podobnie jak artyści ( patrz wyżej ) lubia ładnie opakowaną tandetę. Ale dodają do tego niespójny system filozoficzny. Jego głownym założenie mozna okreslic tak: nim w dzieleniu grafika przez zlozonosc gry wyjdzie nizszy wynik tym lepiej. !Niebezpieczeństwo! Mogą byc nastawieni fanatycznie.

Oratorzy- Mogą nalezec do kazdej z powyzszych grup. Ale wyróznia ich fakt niemal całkowitego braku reakcji na wszelkie riposty i upór w ciaglym powtarzaniu tego samego. W jednym slowie: bersakerzy.

Eksperci- Podgatunek Artystów. Z jakis dziwnych, nieuzasadnionych powodów, Swięcie Wierzą, że NIE DA SIE zrobic ładnie wygladajacego, szczególowefo rzutu izometrycznego z mozliwościa obrotu, nachylania i z zblizenia kamery.

Filozofowie- Nie udało im sie dowiesc, że nie da sie wyprzedzic żółwia, chociaz świecie w to wierzyli. (Z reszta tak samo jak w to , że ,ze strzala w locie sie nie porusza....). Postanowili wiec udowodnic tak zwana Tezę o Bezmyslnosci Fanów. Zakłada ona, że fani podchodzą beskrytycznie do wszystkiego z ich ulubioną nazwą serii w tytule i od razu chetnie to kupią. Jak na razie istnieje potrzeba by stworzyc jakies argumenty popierajace tę teze, ale nie ma czym sie martwic- nasi Filozofowie juz tworzą Tezę o Wyższosci Zdania Bezargumentów nad Zdaniem z Argumentami...... Więc wszystko ułozy sie w ładna logiczna calosc..... Po tak spektakularnym zwyciestwie będa musieli sie zajac czyms godnym tak wielkich filozofów - polityką.

Komunisci- Wierzą , że gry powinni byc produkowane dla wszytkich. Ich zdaniem imperialistyczny pogląd fanów, że Fallout powinien byc grą dla rpg- owców jest szczxytem egoizmu. Szlachetni marksisic w końcu chcą sobie pograc w TES V: Fallout i żadni egoistyczni fani nie moga im w tym przeszkodzic... Oblivion żył, Oblivion żyje , Oblivion będzie żyw!!!

Wszytkich wyzej wymienionych łaczy fakt uciekania w popłochu przed rzeczową argumentacją oraz dyskusją ( polegajaca na wzajemnym sluchaniu). Ci co zostają na placu boju to głownie Oratorzy.

A na samym ich sczycie siedzi sobie wesoło Tod Howard, macha nogami i szczerzy zęby..... aaa....zapomnialbym : i liczy pieniądze.......

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczy się klimat i grywalność

Zief, znowu jedziemy.

Tak, klimat i grywalnosc to wazne rzeczy ale sa jakies priorytety. Podawalem juz kilka razy link co tworcy Fallouta widza w nim waznego, wiecej nie bede- nie obchodzi mnie, ze ludzie nie potrafia czytac/sa zbyt leniwi zeby poszukac.

Ale jesli FO3 bedzie mial klimat i grywalnosc tej samej jakosci jak oblivion to bedzie kupa smiechu ;d

spekulacje i pseudo dramatyczne skomlenie, służące nabijaniu postów na forum i zrzędzenie, że kiedyś było lepiej, lepsze gry, brak komercji itp. Nie szkoda Wam czasu ??

Nie, a tobie? Zeby bezsensownie nie nabijac postow trzeba miec pojecie o czym sie rozmawia- ty widocznie nie masz.

a tu niestety nagle zmiana i przejście do widoku izometrycznego z dużo gorszą grafiką.

Rofl... Niestety? Kto tak powiedzial? Aha, Toddzik- i wszystko jasne.

to intro dawało wrażenie, że gdyby twórcy mogli, to właśnie w ten sposób zrobiliby tę grę.

O cholera, a pamietasz outro z F1? Vault Dweller idacy po pustkowiu?

Zaprawde powiadam wam niewierni, gdyby tworcy mogli, to zrobiliby z F1 gre TPP! Wszak byl tam widok zza plecow.

A kamera, gdy Vault Dwellera wsadzali do vatsow? Tez nie byla fpp- raz z gory, raz z boku, co tez ci tworcy chcieli zrobic...

I NIEWAZNE, ze sami tworcy mowia, ze izo jest wazne i ze nie zrobiliby w FPP, intro bylo w FPP i cala reszta miala byc- koniec, kropka.

Z ulgą też przyjąłem to, że Fallouta 3 nie robi Troika. Owszem, ich gry były naprawdę świetnie pomyślane i z masą dobrych pomysłów, ale mistrzami kodu to oni nie byli (co ich też ostatecznie pogrzebało).

Hehehe, widac, ze nie masz pojecia co tak naprawde pogrzebalo Troike. Mistrzami kodow nie byli ale jakos nie sadze, by bethesda byla lepsza.

www.youtube.com - masz, wejdz, wpisz "oblivion glitches" albo "oblivion bugs" i ciesz oczy jakimi to mistrzami kodow sa faceci z bethesdy ;d.

Biorąc to pod uwagę, Troika zrobiłaby F3 w 2D

Skad ci znawcy sie biora.

Hej, wiesz co? Troika miala juz projekt gry post-apo i zrobila to, co jest niemozliwe dla twoich facetow z bethesdy- gre z widokiem tpp, fpp i izo naraz! Kurde, toz to nawet mialo byc.......

Uwaga...

TRZY DE, znaczy sie, 3D, trojwymiarowe!

Wielkie osiagniecie, co?

Nie jestem taki jak ty (dzieki bogu) i w przeciwienstwie do ciebie mam czym poprzec moje slowa

http://pl.youtube.com/watch?v=xzYmQyHl2bc

Ja nie mogę się doczekać na Fallouta 3, trailery wyglądają świetnie

A nie przypadkiem 1 trailer-teaser, ktory nawet nie pokazuje gameplayu?

Dlaczedo WSZYSCY którzy bronią F3 są w stanie mowic TYLKO i wyłącznie o grafice??

Bo jak dla nich cos lepiej wyglada to od razu jest next-gen, lepsze, fajniejsze i bardziej grywalne.

Wole grac w to http://pl.youtube.com/watch?v=401n2CDGY1E niz w obliviona.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh i zapomnialem ze mialem napisac jeszcze jedna rzecz. A nawet nie - pytanie do wszystkich "fanow' ktorzy twierdza ze po intrze widac iz fallout mial byc fpp ale sie nie dalo.

Czy to oznacza ze patrzac na wstawki, intra i inne takie z takich gier jak np. Red Alert, Act of War, ba - a nawet intro BG1 - to mialy byc wszystko FPP/TPP?

Kurde, zlamaliscie moj swiatopoglad :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analiza fanów Fallouta jest bardzo błyskotliwa, a jakże, ale wydaje mi się, że antyfani nie mają żadnych grup, bo istnieje tylko jedna:

Wszechwiedzący - choć o grze wiadomo niewiele, to uważają ją za gniota, choć do premiery mamy z rok minimum. :)

Najciekawsze jest to, że wszyscy ci antyfani zalety uważają za wady:

- wolność, klimat i grywalność na pierwszym? - źle. Czyli w takim razie stare Fallouty też im się nie podobały jak mam rozumieć, bo w końcu to były główne ich cechy...

- gra od 18 lat - źle (no, jeśli mają lat 12, to na pewno źle :twisted: ). Wolą pewnie słodką gierkę w stylu Wowa albo Obliviona ;). (a paradoksalnie narzekacie, że nie można będzie zabijać dzieci ani prostytutek... zdecydujcie się wreszcie)

- zapowiedź, że gra będzie mniejsza obszarowo od Obliviona (mam nadzieję, że od poprzednich Falloutów, zwłaszcza 2, także) - źle. Bo lepiej łazić bez sensu po pustyni jak w Morku, wszędzie tyko te skrzekacze jak urozmaicenie drogi. Tu się przyznam, że z powodu wielkości F2 niestety nigdy go nie skończyłem (a chyba z 5 razy podchodziłem). Niestety, zmiana kompa i wcześniejsza dwukrotna utrata sejwów mnie dobiła (a później gdzieś gra mi się zawieruszyła, z kolei wersji polskiej nawet nie tykałem). Może dlatego trudno mnie nazwać za super fana Fallouta, ale uważam, że pierwsza część była naprawdę przełomowa i genialna, druga rozwinęła ten pomysł (choć niestety zmian trochę mało było)

- brak skalowania świata do postaci jak w Oblivionie - źle. Mimo, że to jedna z największych wad Obliviona, którego tak namiętnie antyfani Fallouta krytykują :!:

- to, że grafika dla twórców jest najmniej ważna, bo stawiają ją na ostatnim miejscu - źle. Czyli dla antyfanów najważniejsza jest jednak grafika? :twisted:

Co do możliwości odmówienia wykonania questu -faktycznie, jeśli nie można byłoby tak zrobić, byłoby to poważną wadą, w końcu to nie FPP ma być, tylko RPG, a jednak w większości lepszych można odmówić. Ale nie wiem, jak zapowiadają twórcy szczerze mówiąc. Na logikę rzecz biorąc raczej by się nie cofali w rozwoju i nie robili takiego błędu.

Ciekawe, w Twojej czasoprzestrzeni, najwyraźniej już była premiera, skoro wysuwasz takowe wnioski...

Nic dodać, nic ująć :twisted: . Nie napalam się na grę, raczej z niepokojem czekam na jej powstanie. Ale na razie jest to raczej pozytywny niepokój, bo zapowiada się smakowicie. Założenia są dobre, byle tylko tego nie spaprali. Bardziej tylko martwię się o Wiedźmina, bo jest polski. Ale on już wkrótce i wygląda na to, że będzie OK.

ma niedoswiadzczony team jesli mowa o fabule, dialogach i questach.

Hmm... robią RPG-i od 20 lat... po ilu nabywa się doświadczenia??

Kolejny....Wiemy, że grafika będzie super wiec nie ma o co sie martwic. Postanowione : KUPUJEMY!!!!

Sorki, ale to nie ja narzekałem, że grafika jest najmniej ważna dla twórców. Ja się z tego cieszyłem! To któryś ze znakomitych Wszechwiedzących antyfanów tak marudził :wink: . Jak dla mnie - mogliby wziąć engine z Morrowinda, albo nawet pierwszego Unreala, byłoby nawet fajniej, bo by mi bez problemu na kompie działała :).

Ogólnie - tak naprawdę nie ma co się podniecać, bo wszystko jeszcze może się zmienić. Można wszystko zepsuć, albo wszystko poprawić. Ważne że założenia pierwotne są dobre - jak najbardziej w stylu starych Falloutów, tyle tylko że w nowej szacie graficznej - czyli klimat, grywalność, wolność, spory obszar (byle nie za duży!), ten sam system (SPECIAL), niezły realizm, gra nie cukierkowa/nie dla dzieci, itp.

Także wszelkie zachwyty, jak i krytyka, są mocno przedwczesne. Bo przecież mamy jak na razie tylko

1 trailer-teaser, ktory nawet nie pokazuje gameplayu
, więc trudno coś krytykować 8) . Pozostałe informacje to w 70% marketingowy bełkot, który twórcy zawsze wrzucają graczom. A jak pójdzie z jego realizacją (bo plany są faktycznie ciekawe) - zobaczymy.

Byle tylko w Polsce było wydane po angielsku. Grałem w Tacticsa i mimo, że go skończyłem, to po polsku nie miało to w połowie klimatu (już nie mówię o tym, że fabuła była mizerna). Zresztą, moja recka wisi gdzieś na stronie CDA w archiwum.

I mam nadzieję, że zrobią coś sensownego z muzą. Bo te jęki były zdecydowanie najsłabszą stronę starych Falloutów (jedyny sensowny kawałek - March of the Brotherhood). Choć słuchając muzy z Morka (poza menu) mam obawy, że niestety w tym też będzie jak najbliżej oryginału zobione...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...