Skocz do zawartości

Fallout (seria)


Gość CRD

Polecane posty

Mowilismy chyba o producencie

Racja moj blad... :cry:

POWIEDZIELI, ze sluchaja fanow Fallouta, czyli mniejszosci. Okazalo sie to klamstwem.

Fani fanami, ale nowego porshe trzeba miec za co kupic :P

Zreszta, od kiedy slaba jakosc produktu jest usprawiedliwiana wysoka sprzedaza

A popatrz na wyniki sprzedazy gier made by City Interaktive i im podobnych ..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko sie cieszę iż f3 wyjdzie na playstation3 bo sądząc z trailerów mój komputer nieudżwignąłby tego tytułu. Co do jakości trudno powiedzieć ale na 99% będzie to Oblivion w rzeczywistości postnuklearnej gra pewnie zawiedzie jak wiadomo twócy z każdym nowym produktem upraszczają świat i jego mechanike a prosty f3 to niechciany f3. Wszystko okaże się po premierze, ja myśle że gra zaskoczy niewiadomo jednak czy w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może i zdrada, ale jednak zawsze pozostaje jakaś nadzieja... Już pal licho ten tryb fpp... mini atomówki - yy no z tym się ciężko pogodzić no ale... Może nie będzie tak tragicznie... (odzywają się resztki nadziei)

Fakt, że lepiej się pesymistycznie nastawić, żeby potem chociaż trochę się mile zaskoczyć. Swoją drogą tytuł Fallout jak dla mnie umarł razem z jego pierwotnymi twórcami. Wiadome było, że to nie będzie to samo. Teraz tylko wystarczy oczekiwać cóż z tego wyjdzie bez zbytniego entuzjazmu.. a może nawet z lekkim niesmakiem :P

A tak BTW: To nie podoba mi się to, że w CDA napisali, że gra musi tak wyglądać, aby dorównać obecnym standardom... a standardy jakie są każdy wie - dużo bajerów graficznych, żeby GeForce8800GTX w SLI miały co robić, max 8h gameplaya i to jakoś napędzi sprzedaż... bleeh... mi się takie standardy wcale nie podobają. Ja chcę VanBurena! :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka ciekawych informacji, które mnie rozśmieszyły. Otóż wejściem do jaskini, gdzie znajduje się Krypta będą...drewniane drzwi. Hm, ciekawe, przetrwały 200 lat i wojnę nuklearną... A odchodząc od Fallouta, to mnie tak zastanawia, czy Bethesda nie potrafi zrobić normalnego wyjścia z jaskini? I w Morrowindzie i w Oblivionie każda jaskinia miała drzwi. Teraz będzie to samo w Falloucie? :shock: Oj, ten engine chyba nie taki świetny jak mówią...

I kolejna ciekawa rzecz - jak się strzeli we wrak samochodu to wybuchnie. Po 200 latach. Mocno wątpliwe.

Następnie - postać będzie tworzona w formie quizu. Oczywiście podczas prezentacji padły słowa "podobnie jak W Morrowindzie", które są zamiennie używane wraz z "podobnie jak w Oblivionie". Będzie można statystyki potem zmodyfikować... Ale IMO bez sensu, że nie ma od razu możliwości stworzenia postaci własnoręcznie, tylko bedę musiał brac udział w jakimś głupim quizie. Strata czasu...

Z dziećmi cały czas jest problem.

Mini-atomówka już jest. Z prezentacji nie wynika, żeby wybuch miał wpływ na zdrowie bohatera. :shock: No chyba, że przypadkiem nikt o tym nie wspomniał.

Bardzo możliwe, że nie będzie narzedzia modderskiego. Bo to dużo czasu zajmuje itd. No to fajnie, jeden z najmocniejszych dla mnie argumentów ZA Fallout 3 by Bethesda zaczyna się sypać.

Quest z wysadzeniem miasta jest iście wybitny - podchodzi do nas nieznajomy jegomość i każe nam wysadzić bombę w centrum. Twórcy się zachwycają tym, że możesz odmówić. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnie - postać będzie tworzona w formie quizu. Oczywiście podczas prezentacji padły słowa "podobnie jak W Morrowindzie"' date=' które są zamiennie używane wraz z "podobnie jak w Oblivionie". Będzie można statystyki potem zmodyfikować... Ale IMO bez sensu, że nie ma od razu możliwości stworzenia postaci własnoręcznie, tylko bedę musiał brac udział w jakimś głupim quizie. Strata czasu...[/quote']

Nie wiem jak w Oblivionie, ale w Morrowindzie nie trzeba było korzystać z tej możliwości, więc może i tutaj tak będzie?

Z dziećmi cały czas jest problem.

Nooo, tego elementu chyba twórcy nie umieszczą, żeby się nie narazić różnym pegom i pogromców gier.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Oblivionie

W Obku chyba w ogóle nie było quizu (podkreślam, że chyba).

więc może i tutaj tak będzie?

Właśnie ponoć quiz ma być obowiązkowy. Nawet nazwę ma - G.O.A.T. Choć mam nadzieję, że będzie go można pominąć.

Apropo, czy tylko mnie wkurza wrzucanie co drugiego rozwiązania z Morrowinda/Obliviona do Fallouta? :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Ciebie, nie wiem czy to nadal jest aktualne bo posilkuje sie tyllo tym co napisali w CDA o f3, mam nadzieje ze to zmienili bo ograniczenie rozwoju postaci do 20 lvlu jest dla mnie poprostu glupie;/ w f1 i f2 nieograniczony poziom nie czynil z postaci jakiegos niepokonanego herosa (zawsze mozna bylo sobie zwiekszyc poziom trudnosci jak bylo za latwo) a dawal niesamowite poczucie wolnosci bo nic nie stalo na przeszkodzie zeby z postaci walczacej np. mlotem zrobic strzelca wyborowego oczywiscie nalezalo mic jakies pojecie jaka chce sie miec postac ale podczas gry mozna bylo ja modyfikowac wedle potrzeb, a teraz kiedy jest ograniczenie lvlu trzeba z gory zakladac kim chce sie grac bo jak zacznie sie eksperymentowac to postac bedzie niegrywalna, brakuje tylko zeby zrobili klasy (wojownik, mag, paladyn itp:P) postaci bo do tego to sie sprowadza;/ szkoda

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo, czy tylko mnie wkurza wrzucanie co drugiego rozwiązania z Morrowinda/Obliviona do Fallouta? :?

Jeżeli te rozwiązania będą dobrze opracowane, to nie :P. Wiadomo, że Fallout straci trochę na 'klasyczności' (sam nie wiem jak to ująć), ale być może są to kroki niezbędne, aby wkroczyć z nim w XXI wiek; aby dotrzymać kroku innym hitom.

Stary Fallout umarł, niech żyje nowy Fallout?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może są to kroki niezbędne, aby wkroczyć z nim w XXI wiek; aby dotrzymać kroku innym hitom.

Co gadasz? Wymien co jest takiego w F3 co bylo niemozliwe wtedy, gdy powstal F1.

Rozmieszaja mnie ludzie, ktorzy jakims cudem w widoku fpp i real-timie widza "przyszlosc".

Apropo, czy tylko mnie wkurza wrzucanie co drugiego rozwiązania z Morrowinda/Obliviona do Fallouta?

Przyzwyczaj sie- to Oblivion z giwerami!

Btw: ciekawestka- aby zabic tego super mutanta, Behemota (pewnie jakis mini-boss, jak to w shooterach ;d) trzeba walnac 5 mini-nuke'ow... Tak, nie dosc, ze mamy mini-nukei to okazuje sie, ze sam tak potezne jak strzal z shotguna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co gadasz? Wymien co jest takiego w F3 co bylo niemozliwe wtedy, gdy powstal F1.

Grafika? Nie oszukujmy się, grafika w Oblivionie jest znakomita. Poza tym ciężko mówić co jest w nim takiego fajnego, skoro jeszcze nie wyszedł :P.

Rozmieszaja mnie ludzie, ktorzy jakims cudem w widoku fpp i real-timie widza "przyszlosc".

"Coś się kończy, coś się zaczyna". Rozśmieszają mnie ludzie, którzy jakimś cudem trzymają się zębami i pazurami utartego schematu gry. A zresztą... poczekajmy jakiś czas, do premiery Fallouta. I nadal uważam, że Fallout w wersji FPP może się udać (bo jakoś previewy z Van Buren Project mi się średnio podobały). A Real Time to już swoją drogą (widok z pierwszej osoby i tury? Toż to prawie KotOR).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co gadasz? Wymien co jest takiego w F3 co bylo niemozliwe wtedy, gdy powstal F1.

Grafika? Nie oszukujmy się, grafika w Oblivionie jest znakomita.

Ta, szczegolnie twarze postaci *smiech*.

Tylko, ze jakosc grafiki nie ma nic do widoku fpp/izo- sprobuj jeszcze raz moze ci lepiej pojdzie.

Za 10 lat bedziemy mieli jeszcze lepsza grafike niz w Oblivionie i tez powiesz, ze to cos 'nowego'?

"Coś się kończy, coś się zaczyna". Rozśmieszają mnie ludzie, którzy jakimś cudem trzymają się zębami i pazurami utartego schematu gry. A zresztą... poczekajmy jakiś czas, do premiery Fallouta. I nadal uważam, że Fallout w wersji FPP może się udać (bo jakoś previewy z Van Buren Project mi się średnio podobały). A Real Time to już swoją drogą (widok z pierwszej osoby i tury? Toż to prawie KotOR).

Szkoda, ze w VATS to nie tury tylko pauza, w ktorej planujesz czynnosci.

Chcialem, by ludzie napisali, gdzie widza nowosci w FO3 ale widze, ze sie nie doczekam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę dyskusję zwolenników i przeciwników FPP w Falloucie?

Moim zdaniem gra będzie co najmniej bardzo dobra. Zmiana perspektywy? I co z tego? Zawsze lepiej się "wczuć" prawda? A poza tym, Besheda umie takie gry robić najlepiej, więc nie ma się czego obawiać. Nie spieprzą sprawy.

Ach, mroczny, szaro-bury brutalny świat, ciekawa fabuła... nie mogę się doczekać. Życzę twórcom, żeby gra była godnym następcą wielkich części poprzednich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyzwyczaj sie- to Oblivion z giwerami!

Od początku nie spodziewałem się niczego innego. Mimo wszystko jednak liczyłem na trochę większe ograniczenie z wciskaniem na każdym kroku elementów z TES-ów.

Chcialem, by ludzie napisali, gdzie widza nowosci w FO3 ale widze, ze sie nie doczekam.

Wiesz...

Grafika, akcja i gałki oczne na ulicach to jest to, co jest najfajniesze!!!!!!!111111oneoneone

ciekawa fabuła

A skąd Ty to wiesz? Scenariusz miałeś do wglądu?

Na razie fabuła nie zapowiada się pozytywnie, skoro ważną rolę ma odegrać dogorywające 30 lat temu Bractwo Stali i zniszczona 30 lat temu przez wybuch nuklearny Enklawa.

I do tego, ni stąd, ni zowąd obie organizacje pojawiają się na drugim końcu kontynentu.

Ja strzelam, że szukają jakiegoś super-mega artefaktu, który stworzy nadludzi. :lol:

Ludzie, ludzie...

Jeżeli facet z Bethesdy podnieca się tym, że gałki oczne będą się turlikać po ziemi i głowa będzie fajnie się rozwalać, a jednocześnie twierdzi, że 'debilne' dialogi to strata czasu w produkcji, to ja podziwiam tych, którzy są optymistami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa fabuła

Wiadomo, w Oblivionie byles jak zwykle "tym jedynym", ktory zamykal bramy piekiel- i mimo, ze inwazja miala nastapic juz za chwile, nikt sie tak naprawde nie przejmowal tymi bramami ani nas nie poganial.

Brama obok naszej malej wioski? Co z tego... Slyszales moze o krabach blotny? Ohydne stworzenia. Unikam ich jak tylko moge.

Ale, ale! Przenoszenie kazdej frakcij, ktora wystapila w poprzednich czesciach jest na pewno oryginalne.

Moim zdaniem gra będzie co najmniej bardzo dobra. Zmiana perspektywy? I co z tego?

Nastepna osoba, ktora nie rozumie co znaczy zmiana perspektywy z izo na fpp dla Fallouta- gry, ktora emuluje figurokowe gry rpg.

Zawsze lepiej się "wczuć" prawda?

Po 1-sze- jak dla kogo.

Po 2-gie- kto mowi, ze chodzi o wczuwanie sie?

Po 3-cie- jesli FPP jest tak swietna dla RPG-ow bo "lepiej sie wczuc" to czemu nie zrobili wczesniejszych Falloutow i BG'sow w FPP?

A poza tym, Besheda umie takie gry robić najlepiej, więc nie ma się czego obawiać. Nie spieprzą sprawy.

No, no. Moze mala poprawka- Bethesda umie TYLKO TAK robic gry.

Życzę twórcom, żeby gra była godnym następcą wielkich części poprzednich.

Zycz, bo umiejetnosci i checi to chyba oni nie maja by zrobic godnego nastepce Fallouta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana trybu z izometra na fpp zabije większość klimatu starego Fallout ale nie wyklucza iż gra będzie dobra jednak jeśli ktoś nie rozumie że zmiana sposobu widzenia zje atmosfere niech wyobrazi sobie że trzecia część Diablo będzie w FPP a jej sieciowa rozgrywka w stylu UT2004 czy dalej będzie to ta sama gra nie sądze a to oznacza że starym fanom się nie spodoba. Uważam że możliwości techniczne pozwalają na stworzenie wspaniałej i szczegółowej grafiki w rzucie izometrycznym z możliwością zoom i obrotu kamery, jej brak w F3 jest spowodowany wyłącznie innym stylem producenta, jednym zdaniem Fallout wpadł w Oblivion i chyba juz z niego nie wyjdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co gadasz? Wymien co jest takiego w F3 co bylo niemozliwe wtedy, gdy powstal F1.

Grafika? Nie oszukujmy się, grafika w Oblivionie jest znakomita.

Ta, szczegolnie twarze postaci *smiech*.

Tamriel nie Ameryka, tam nie muszą wszyscy być piękni i młodzi. Mnie akurat twarze przypadły do gustu, nie czułem potrzeby posiłkowania się modami na "upiększenie". I raczej mam nadzieję, że nie dadzą Falloutowi 3 takiego moda na "dzień dobry". Może to jest Ameryka, ale po zagładzie nuklearnej nie może być aż tylu chirurgów plastycznych, by wszyscy wyglądali jak jakie gwiazdy z najwyższej półki cenowej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamriel nie Ameryka, tam nie muszą wszyscy być piękni i młodzi. Mnie akurat twarze przypadły do gustu, nie czułem potrzeby posiłkowania się modami na "upiększenie". I raczej mam nadzieję, że nie dadzą Falloutowi 3 takiego moda na "dzień dobry". Może to jest Ameryka, ale po zagładzie nuklearnej nie może być aż tylu chirurgów plastycznych, by wszyscy wyglądali jak jakie gwiazdy z najwyższej półki cenowej...

Że przytoczę wypowiedź z amerykańskiego forum:

"Czy w Falloucie podobnie jak w Oblivionie wszystkie postacie będą wyglądały jakby miały zespół downa?"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem RPG.

Oblivion mi nie podszedł ze względu na widok z pierwszej osoby i zerową liniowość (wiem, wiem- taki już jestem).

Jestem fanem Falloutów.

I póki co bardzo podobają mi się obecnie znane modernizacje.

No cóż, fani fallout'a

czas na zmiany!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem Falloutów.

I póki co bardzo podobają mi się obecnie znane modernizacje.

Jestem fanem pilki noznej, czas aby mozna bylo wkoncu takze uderzac pilke rekami.

Czujesz jakie piekne akcje i sliczne bramki padalyby wtedy?

A ile pojawiloby sie nowych mozliwosci!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem RPG.

Oblivion mi nie podszedł ze względu na widok z pierwszej osoby i zerową liniowość (wiem, wiem- taki już jestem).

Aha...

estem fanem Falloutów.

I póki co bardzo podobają mi się obecnie znane modernizacje.

Widok z pierwszej osoby i zerowa liniowość?

Czy tylko mnie się wydaje, że sam sobie przeczysz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanem Falloutów.

Jak 99% ludzi, ktorzy uslyszeli, ze Bethesda robi jakiegos post-apo shootera z elementami rpg o nazwie Fallout ^^ Oni tez sa fanami.

Niestety, niektorzy fani sa pozerami ;/

"Czesc, jestem Maciek, jestem fanem Metallici ale uwazam, ze czas na zmiane- wywalcie Hetfielda i Hammeta, niech zaczna grac pop- coz, fani Metallici, czas na zmiany. Ale podkreslam, ze JESTEM FANEM Metallici!"

To to samo ;d

No cóż, fani fallout'a

czas na zmiany!

Bo ty czy bethesda tak mowi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując:

Postęp według bethesdy :

Uwaga! Warning! Achtung!

Nie dla ludzi o słabych nerwach!!!

- Widok fpp ( także w strategiach!!! To tylko kwestia czasu az wszyscy weją na Jedyną Słuszną Drogę Apsolutnego Postępu !!!)

- Brak idiotycznych opcji dialogowych ( przecież najfajniej jest robic [nieudolna onymatopeja głosu katabinu maszynowego], strata czasu i tak nikt tego nie czyta, a jesli nawet jacyś się zdarzą, to nie mozna dla paru ludzi tylko zrobic gry, w koncu masa musi się cieszyc!!!! A jak nawet to muszą byc same inteligentne opcje , takie żeby obojętnie co kliknąc osiągnąc ten sam rezultat.

- Swoboda gracza w decydowaniu o swoim losie - Duzy teren do zwiedzania, wiele jaskin z ludzmi do zabicia i mozliwosc odrzucania niektórych zadan!!!!!!!!!!!!!!!

-Grafika- Serce gry!!! Stanowczo najwazniejszy jej fragment, który decyduje o zyskach..... ehm.... znaczy sie o zyskach duzej ilosci wiernych mu fanów!!!

-Krótkie gry- Czlowiek nie moze caly dzien siedziec przy komputerze!!!! Nie moze tez specjalnie dlugo rozwiazywac roznych zadan!!! W koncu grę powinno sie móc wlaczyc w kazdej chwili, zgasic kiedy sie chce i nie miec problemu z wlaczeniem sie do fabuly w dowolnej chwili takze o pierwszej w nocy, co samo w sobie wyklucza jej zlozonosc . I mozna zawsze wydac jakies dodatki......

-Konieczne ulatwienia- Kompas na questy, latwe zadania, level scaling(na szcescie swoja drogą to akurat wyrzucili, ale i tak w innych grach na pewno to wskrzesą...). Dzieki nim nowy gracze, którzy do tej pory grali tylko a fpsy łatwo się włączom!!! Co za otwartosc oraz serdecznośc!!!! [thunder apluas].

- Sprawdzające sie rozwiązania- oklepanie dialogi, dobra grafika, malo zlozony , do bólu powtarzany gameplay, niski poziom trudności. Klasyka!!!

No dobra. To kradniemy tą głowice atomową i do bethesdy?? A moze zalatwimi to klasycznie?? Wy bierzecie karabiny ja jakis dobry miecz, po drodze napadamy na obóz ruskich, konkfiskujemy im czołgi moze jakis helikopter i na bethesdę??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MRJ>>>

- Widok fpp ( także w strategiach!!! To tylko kwestia czasu az wszyscy weją na Jedyną Słuszną Drogę Apsolutnego Postępu !!!)

>>>Immersja człowieku, dzięki temu ,,zatapiasz" się w świat gry i scalasz z postacią. Na mnie nigdy nie działało, ale pewnie jestem za głupi ;p

Jak siedzisz dobrze, to przeczytaj ten link:

- Brak idiotycznych opcji dialogowych ( przecież najfajniej jest robic [nieudolna onymatopeja głosu katabinu maszynowego], strata czasu i tak nikt tego nie czyta, a jesli nawet jacyś się zdarzą, to nie mozna dla paru ludzi tylko zrobic gry, w koncu masa musi się cieszyc!!!! A jak nawet to muszą byc same inteligentne opcje , takie żeby obojętnie co kliknąc osiągnąc ten sam rezultat.

>>>Aktorzy kosztują, a za pieniądze dla nich można zrobić świetne bronie jak nuklearna katapulta (a niektórzy twierdzą, że bronie w JRPG są bez sensu)

No dobra. To kradniemy tą głowice atomową i do bethesdy??

>>>Szkoda zachodu. W siedzibie Bethesdy jest uzbrojona głowica nuklearna, wystarczy zbluzgać kapelusz szefa ochrony i dostaniemy questa na uzbrojenie jej. Nie pytaj czemu Bethesda zbudowała siedzibę wokół bomby atomowej.

Sharp>>>

Aaa no tak przeciez ma byc nowy wasteland Jupi! Dancing Laughing

>>>Robiony przez twórców nowego Bards Tale, co nie wróży za dobrze, zwłaszcza, że Brian Fargo nie pracował przy Falloucie [napisz Brian Fargos game to podziękowanie za nie zawieszenie prac na Falloutem] i mało zrobił przy Wasteland. Chociaż twierdzi, że nowy Wasteland będzie mroczniejszy niż Fallout [chociaż nie jestem pewien czy chodzi o nowego, czy starego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...