Skocz do zawartości
Gość CRD

Fallout (seria)

Polecane posty

Chcialbym od siebie dorzucic ze jako fan Morrowinda bardzo zawiodlem sie na Oblivionie, ktory dla mnie zostal strasznie uproszczony, wypiekszony, wymodelowany a stracil caly polot jaki mial.

Wolalem po raz n'ty zapasc sie w swiecie BG niz wlazic do kolejnej bramy, krasc kolejne, smieszne kulki i cieszyc puche jak glupi do sera.

Dlatego, takze jako fan Fallotow, boje sie ze 3 nie udzwignie moich i mam wrazenie ze nie tylko moich oczekiwan.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym od siebie dorzucic ze jako fan Morrowinda bardzo zawiodlem sie na Oblivionie, ktory dla mnie zostal strasznie uproszczony, wypiekszony, wymodelowany a stracil caly polot jaki mial.

Wolalem po raz n'ty zapasc sie w swiecie BG niz wlazic do kolejnej bramy, krasc kolejne, smieszne kulki i cieszyc puche jak glupi do sera.

Dlatego, takze jako fan Fallotow, boje sie ze 3 nie udzwignie moich i mam wrazenie ze nie tylko moich oczekiwan.

A wiec jest nas przynajmniej jezeli chodzi o Tes 2-uch !!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh widzę, że pare osób tutaj z góry uznało, że jak w 3D (na pewno będzie 3D co do tego nie mam wątpliwości) to już be i bez klimatu i wogóle, że F3 to już nie to...

Na boga nie wiemy o tej grze wciąż prawie nic bo większość informacji to plotki a obawy, że nie bedzie plakatów, postaci takich jak dawniej i nie będzie tego humoru są troche przesadzone, owszem Bethesda nigdy nie robiła takiego RPGa ale zrobiła mimo wszystko jedne z najlepszych RPGów wszechczasów i wiedzą na czym rzecz w tworzeniu takiej gry polega. Dodam jeszcze, że firma o Falloucie napewno słyszała, dam sobie ręke uciąć, że grała i dadzą radę odtworzyć ten klimat. Co do widoku to myśleliście nad stylem Silent Storma ? Widok izometryczny, z możliwością przybliżania (mogli by tylko dodać swobodne obracanie kamery) i oddalenia no i tylko taka rużnica, żeby gdy walka się skonczy kamera podążała za graczem, jak dla mnie to nie było by złe rozwiązanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh widzę, że pare osób tutaj z góry uznało, że jak w 3D (na pewno będzie 3D co do tego nie mam wątpliwości) to już be i bez klimatu i wogóle, że F3 to już nie to...

Przeczytalem polowe topicu i raczej widzialem tylko ze ludzie woleliby w 2d, narzekaja - owszem, ale nikt az tak drastycznie chyba sie do tego nie odnosi.

owszem Bethesda nigdy nie robiła takiego RPGa ale zrobiła mimo wszystko jedne z najlepszych RPGów wszechczasów i wiedzą na czym rzecz w tworzeniu takiej gry polega.

Chyba troche przesadziles. Jedne z najlepszych erpegow wszechczasow?

Serie ES i ?

Zrobili swietnego Daggerfalla, bardzo dobrego Morrowinda, srednio leciwego Obliviona i chyba na tym sie konczy?

Nie chce byc zlosliwy, ale idac tym stopniowaniem to mozna powaznie zaczac obawiac sie o Fallouta :D

Chcialbym jednak zaznaczyc ze to tylko moja wlasna i prywatna opinia oraz dodac ze dla mnie np. najlepszym rpgiem jest Baldurs Gate (seria) i nie spotkalem jeszcze rpga ktory by tej grze dorownywal, no moze poza Planescapem (a jestem maniakalnym zapalencem takich wlasnie gier i przyznaje ze duzo z nich oblecialo przez mojego kompa).

Dodam jeszcze, że firma o Falloucie napewno słyszała, dam sobie ręke uciąć, że grała i dadzą radę odtworzyć ten klimat.

Obys nie pozostal bez reki, bo obietnic skladanych przez rozne firmy slychac duzo, a potem dziwnym trafem i tak okazuje sie ze zrobili gre nastawiona na zysk a nie przyjemnosc fanow danej serii.

Nie chce zabrzmiec sceptycznie, po prostu jakos tak z natury jestem pesymista, co nie zmienia faktu ze mam nadzieje iz gra naprawde spelni wymagania.

Pzdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem polowe topicu i raczej widzialem tylko ze ludzie woleliby w 2d, narzekaja - owszem, ale nikt az tak drastycznie chyba sie do tego nie odnosi.

"Wydaje mi sie, ze najlepsze byloby rozwiazania a la NWN. Tam bylo kilka mozliwych ustawien kamery... A tak poza tym to mysle, ze ten Fallout to bedzie jednak spore rozczarowanie. IMO Bethesda nie wlozy tyle serca w produkt co Black Isle... Ponadto slyszalem o modyfikacji SPECIALa, o tym, ze ma nie byc tur... pff"

Chodzilo mi głównie o tą wypowiedź ale ok to tylko jedna osoba :) .

Chyba troche przesadziles. Jedne z najlepszych erpegow wszechczasow?

Serie ES i ?

Zrobili swietnego Daggerfalla, bardzo dobrego Morrowinda, srednio leciwego Obliviona i chyba na tym sie konczy?

Nie chce byc zlosliwy, ale idac tym stopniowaniem to mozna powaznie zaczac obawiac sie o Fallouta :D

No właśnie o serię TES mi chodzi. Zgadzam się BG i dla mnie jest bezkonkurencyjnym mistrzem ale Morrowind jest grą niemalże tak dobrą (jeśli nie równą ale to kwestia gustu) jak BG.

Obys nie pozostal bez reki, bo obietnic skladanych przez rozne firmy slychac duzo, a potem dziwnym trafem i tak okazuje sie ze zrobili gre nastawiona na zysk a nie przyjemnosc fanow danej serii.

Zgodzę się, że w dzisiejszych czasach wiele firm mówi jakie to będą rewolucje i na mowie się kończy ale w przypadku Bathesdy może i Oblivion nie był idealny ale jednak klimacik miał, tak samo Morrowind więc co do klimatu fallouta to się nie martwię.

Nie chce zabrzmiec sceptycznie, po prostu jakos tak z natury jestem pesymista, co nie zmienia faktu ze mam nadzieje iz gra naprawde spelni wymagania.

Pzdr.

Co do wymagań nażuconych przez graczy, myślę, że będzie bardzo ciężko je spełnić tak jak w przypadku Wiedźmina. Różnica jest ta, że wiedźminowi nażucili wielkie wymagania bo CDP wyreklamował to najbardziej jak mugł a w przypadku Fallouta widziałem już wiele osób (nie na tym forum) które z góry uznały grę za porażkę bo np. "jak będzie 3D to już napewno lipa" troche za wcześnie dla mnie na takie osądy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś cicho w tym wątku...za cicho. Śledził ktoś z Was oficjalną stronę Fallouta3? Wczoraj został wywieszony ostatni art i już w ten wtorek zostanie nam zaprezentowany pierwszy zwiastun z gry. Ale ja tu przylazłem zanalizować wszystkie arty jakie zostały pokazane. Co mi się najbardziej nie podoba? Ruiny stolicy USA...czyli Waszynkton. Primo gdyby wybuchła trzecia wojna światowa to na 100% po białym domu NIC by nie zostało...ewentualnie wielka dziura, którą spowodowała bomba atomowa. A tu co nam robią? Dwa arty właśnie z ów tego miejsca, i na dodattek wyglądają jak po pierwszej wojnie światowej. Anyway wygląda na to, że będziemiy biegać teraz po okolicach stolicy USA.

Za to ten art gdzie widzimy sylwetki ludzkie, które stoją nad martwym człowiekiem we zbroju wspomaganej wygląda po prostu bosko! Od razu poczyłem klimacik Fallouta i dostałem odbrobinę nadziei, że z gry jednak nie zrobią komercyjnego bubla.

Mam nadzieje, że w trzeciej części Pipboy będzie, bo jeżeli jego zabraknie...to już 30% klimatu spadnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydanie na świat Fallouta 2D w rzucie izometrycznym będzie w dzisiejszym świecie komputerowej rozrywki...hmmm... czymś na wzór odnalezienia starego, zabrudzonego pudełka z grą pośród zgliszczy budynków po wielkiej wojnie. Czyli coś niespotykanego w dzisiejszych czasach, coś co bedzie wyborem najlepszym z możliwych :) .

Może jednak twórcy nas czymś zaskoczą...

Co mi się najbardziej nie podoba? Ruiny stolicy USA...czyli Waszynkton. Primo gdyby wybuchła trzecia wojna światowa to na 100% po białym domu NIC by nie zostało

Mam nadzieje, że w trzeciej części.

Wiesz, amerykanie i ich ''duma'', symbole muszą pozostać :?

Pipboy będzie, bo jeżeli jego zabraknie...to już 30% klimatu spadnie.

Az takiego błędu chyba nie zrobią. Mam tez nadzieje, że postać jaką będziemy kierować nie będzie na starcie juz mieszkańcem ''swiata zewnętrznego'' a też do niedawna mieszkańcem krypty... świętej 13-tki? :]

Własnie - zastanawialiście się kim będzie główna postać Fallouta? Czyżby jakiś związek z poprzednimi bohaterami? Może będzie można wybierać? min. między ghulami, mutkami itd..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanse na to, że wyjdzie w 2D są praktycznie zerowe. Nie wiem, czy to tylko w Polsce gracze ciągle chcieliby, żeby ich kochany fallout powstał na podobieństwo poprzedników (a mógłby :>). Teraz liczy się kasa i liczy się to co kupi masa :) No ale cóż... Chyba w najbliższy wtorek zobaczymy troszkę o co będzie biegać w tymże nowym Falloucie :]

(...)Ruiny stolicy USA...czyli Waszynkton. (...)

yyy.. że WHAT? :P gdzie jest Waszynkton? :P ja tam tylko słyszałem o Waszyngtonie.. że to niby gdzieś tam w JuEsEj :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po malutkim obniżeniu jakości grafiki (bo co udźwignie coś TAKIEGO?!) byłbym jak najbardziej za! Wszystko utrzymane w klimacie, postać ma nawet bandaże i bąble na rękach! Normalnie cudowny renderek...

Jeśli mam być szczery, to F3 moze wyjść nawet w konwencji FPP (uwaga: nie jako FPS!) - zmiany są nam potrzebne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że to jest art, a nie screen :)

Ja mimo wszystko wolabym Fallouta 3 w 2D, ale jak już ma być w 3D to... się zobaczy. Ja czekam na bliższe wymagania sprzętowe i robie modernizację kompa :)

Nie wyobrażam sobie natomiast, jak to będzie z podróżowaniem przez Pustkowia. We wszystkich Fallach była mapka i trasa, liczę że tak będzie i w nowym Falloutcie.

Co do nowych artów. No cóż, ja się zawiodłem troszkę na tym. Chodzi o sam fakt - wschodnie wybrzeże, praktycznie główne zgrupowisko największych miast USA, a to oznacza częste wędrówki po ruinach. Wiem, że każdy lubi co innego ale ja bardziej wolę Pustkowie, małe miasteczka(czyt: kilka bydynków) a nie ogromnę ruinne metropolie.

No i fakt, że Waszyngton przetrwał wybuch nuklearny jest... "naciągany". W wojnie totalnej, pierwszym epicentrum wybuchu byłaby właśnie stolica, a więc teraz, po latach nie powinno pozostać nic. Kreater, pustynia.

Podobał mi się natomiast ten zniszczony Lotniskowiec, ale te cholerne ruiny psują wg. mnie widok.

No a screen gdzie czwórka postaci cieszy się nad kolesiem w power-armorze(mi to wygląda na mutanta) przypomina trochę pewną lokację z Fallouta Tacticsa - Jounktown. Przynajmniej mi.

Ogólnie ja podchodzę do tego tak: Fallout 2 itak pozostanie NAJLEPSZY, a jeżeli F3 się nie uda(czytaj - zwalą na całej linii) ja w swoim sumieniu uznam że nie było żadnego F3 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych czasach gra w 2d bylaby juz raczej nieakceptowalna dla szerszej publicznosci. Zmiana na 3d raczej wyjdzie serii na dobre, byle tylko nie zrobili fabuly na modle The Elder Scroll's, bo o sile Fallouta zawsze decydowaly ciekawe questy i to ze prawie zawsze mozna bylo je rozwiazac rozmowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że była by nieakceptowalna ale to nie oznacza że byłaby zła :)

Ale do rzeczy(skoro już o 3D): ja sobie nie wyobrażam nowego Fallouta w widoku innym niż izometrycznym. Myślę że po prostu zmiana na np widok z Morrowinda/Gothica/czegoś podobnego byłaby zbyt rewolucyjna i nikt poza "amatorami" świata Fallouta by tego nie przyjął. Pozatym to już by był całkiem inny Fallout...

Wybaczcie mi, jeżeli kwestia widoku się już wyjaśniła(nie jestem na bierząco z infem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też był bym za rzutem izometrycznym, prawdą jest że gry które są pokazane w takim punkcie i nie posiadają grafiki 3D mają swój wyjątkowy i niezastąpiony urok...

Przykładowo:

Po co w najnowszych grach z serii "UFO" obraz 3D? Jest to kompletnie nieprzydatne (no może poza paroma przypadkami) i gra traci na tym że nie ma obrazu w 2D.

Wiele gier MMO jest pokazanych w rzucie izometrycznym. np. pierwszy "Ragnarok" jest po prostu genialny mimo iż nie posiada grafiki 3D (można poruszać kamerą ale wszystko opiera się na spriteach) i jedst DUŻO lepszy (jeżeli chodzi o wygląd i... Właściwie każdy aspekt gry) od części 2 która jest już w 3D.

Fallout 3 powinien być w 2D :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po malutkim obniżeniu jakości grafiki (bo co udźwignie coś TAKIEGO?!) byłbym jak najbardziej za! Wszystko utrzymane w klimacie, postać ma nawet bandaże i bąble na rękach! Normalnie cudowny renderek...

Jeśli mam być szczery, to F3 moze wyjść nawet w konwencji FPP (uwaga: nie jako FPS!) - zmiany są nam potrzebne.

"Nam"? Mow za siebie.

Od FPP-ka w takich klimatach mam STALKERA

Fallout 1 byl izometryczny z turami

Fallout 2 byl izometryczny z turami

Wiec mowisz, ze F3 powinien byc w FPP bo...

No wlasnie, bo co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po malutkim obniżeniu jakości grafiki (bo co udźwignie coś TAKIEGO?!) byłbym jak najbardziej za! Wszystko utrzymane w klimacie, postać ma nawet bandaże i bąble na rękach! Normalnie cudowny renderek...

Jeśli mam być szczery, to F3 moze wyjść nawet w konwencji FPP (uwaga: nie jako FPS!) - zmiany są nam potrzebne.

"Nam"? Mow za siebie.

Od FPP-ka w takich klimatach mam STALKERA

Fallout 1 byl izometryczny z turami

Fallout 2 byl izometryczny z turami

Wiec mowisz, ze F3 powinien byc w FPP bo...

No wlasnie, bo co?

Bo g**no! Ma być izometryczny i tyle :P

(sorry za częściowy offtop już przestaję)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...