Skocz do zawartości
Gość CRD

Fallout (seria)

Polecane posty

A właśnie, zapomniałem wspomnieć o FOSE (FallOut Script Extender) - do pobrania TUTAJ.

Akurat UH działa prawie tak samo dobrze bez FOSE, którego potrzebuje tylko do sorterów ekwipunku/leków/złomu. FWE też by od bidy działał, choć bez bajerów typu sprint, bullet time czy regulowany zoom broni snajperskiej. Właściwie tylko RTS się na nim opiera. Nie wiem, co tam Cenega do swojej wersji F3 załadowała, bo mam egzemplarz z D2D, ale teoretycznie nie powinno to konfliktować ze script extenderem. A jeśli nawet, to pownien być jakiś sposób, żeby je pogodzić, albo się tego natrętnego DRM pozbyć.

Co do stabilności, na pewno warto ściągnąć TO narzędzie i zrobić tzw. merged patch. Rzecz odbywa się bardzo prosto, po załadowaniu się listy pluginów, klikasz prawym przyciskiem myszy na lewej części ekranu i wybierasz z listy "create merged patch". Tworzy się wtedy plik .esp, który tak jakby harmonizuje ze sobą pozostałe wtyczki.

Ale tak w ogóle, to gram z wszystkimi podanymi wcześniej modami i wieloma innymi, wykraki się czasem zdarzają, ale nie bardzo często. A BSOD nie miałem na szczęście nigdy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co rozumiesz przez "poprawnie" (czy raczej "niepoprawnie"), ale zrobienie moda podnoszącego limit wagi do jakichś kosmicznych wartości to 3 minuty roboty.

Wielkie dzięki :) Niepoprawność rozumiem jako wykrzaczanie się gry podczas levelowania postaci (tak miałem w F3 od cenegi z jakimś modem, który też miał zmieniać limit).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pytanie. Czy ten czas ładowania gry jest zawsze taki długi? Wiecznie muszę czekać, aż utwór ucichnie. Dopiero wtedy ukazuje mi się menu.

Tak jest i to jest domena...polskiej wersji językowej... na początku grałem po angielsku, ale, że czasem niektórych rzeczy nie łapałem, zmieniłem na wersję polską i właśnie tak zaczęło się dziać. W angielskiej menu pojawiało się od razu.

A co do tego, co poruszał wcześniej m.in. Osioł - ja też z jakiegoś powodu mam DLC po angielsku. Kupiłem na Steamie jednocześnie New Vegas i OWB i to drugie mam tylko w angielskiej wersji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RIP1988 Żeby mieć po Polskiemu dlc musisz w launcherze wejść w "pliki danych" i wszystkie opcje zaptaszkować i potwierdzić. Powinieneś mieć niemal wszystko po polsku, poza kilkoma nazwami przedmiotów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgaduje (bo skad mam wiedziec przeciez nie sciaglem) ze gra zrobi sie w polowie po angliesku a z polskich tekstow usunie polskie znaki zastepujac je krzaczkami, a fose dalej nie bedzie chcialo dzialac a FWE bez tego nie ruszy.

Edytowano przez DzikuXXX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Burżuje... Grają w New Vegas, kiedy ja sobie gram w "jedynkę"... :P No i właśnie odnośnie jedynki mam pytanie - Czy po ukończeniu głównego wątku będę mógł kontynuować rozgrywkę? Jestem już blisko ukończenia głównego wątku,

właśnie stoję przed bazą mutantów

, a nie napotkałem po drodze, żadnego losowego, easter egg'owego zdarzenia. Fakt mnie ten dość mocno irytuje, gdyż dokładnie w tym celu wybrałem perk Odkrywca/Explorer...

@down:

Dzięki za odpowiedź. I'm so sad... :(

Edytowano przez Mr.ALFik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi zabezpieczeniami to nie chodziło o trzeciego Fallouta? Napsuł mi krwi jak żadna inna gra. Obecnie kupiłem wersję angielską, mam tego GfWL i jest lepiej.

Polskiego F3 nie mogłem odpalić w ogóle, BSoD i całuj psa w nos. Testowałem na trzech różnych konfiguracjach.

Przeczesałem sieć i wszędzie to samo - crack sprawiał, że gra chodzi jak złoto. Jak tu nie psioczyć na C.?

Inna sprawa, że dodawanie modów do F3 blokuje achievementy. Raz, że dopiero z modami gra jest w ogóle grywalna dwa - osiągnięcia motywują w tym przypadku. Patowa sytuacja....

Edytowano przez SpecShadow
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze z steamowej choinki mam Fallout Collections (1,2 Tactics) tyle że po zainstalowaniu i odpaleniu gry mam ekran w kwiatki (artefakty) i nie działa mi nic w menu ani myszka ani klawisze. Wiem że kiedyś jak odpalałem na wiekowym laptopie to potrzebny był program do "sizeowania" starych gier - kojarzy ktoś coś ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Abuk96

Hi-Res Patch do Fallouta, też pomoże i do tego pozwoli Ci uruchomić grę w rozdzielczościach powyżej 640x480, nawet te panoramiczne. :) Oto i link.

A czy ten hi-res mod działa też z Falloutem 2? I czy psuje interfest gry jak to było czasem w przypadku hi-res patchy do Baldur's Gate?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działały bezproblemowo.

Przed chwilą to zainstalowałem i powiem szczerze, że nie jestem tym modem zachwycony. W 1440x900 ta gra traci klimat. No i nie wiem dlaczego ale na moim dość wypasionym sprzęcie przycinała przez moment. Dodatkowo czcionki są zbyt małe. Mod dobry ale nie dla mnie. Ja wolę standardowo 640x480. Zawsze tak grałem w fallouty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamięta ktoś jeszcze Fallout Tactics? Nie był to może typowy Fallout ale gierka dawała radę. Miała co prawda parę niedociągnięć i ogólnie była liniowa ale przyjemność zdjęcia przeciwnika po udanym zaplanowaniu akcji było całkiem satysfakcjonujące. Pamiętacie jeszcze pod jakie umiejętności planowaliście swój squad?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...