Skocz do zawartości
Gość CRD

Fallout (seria)

Polecane posty

Przy robotach wyłazi kiepski balans broni - Przy użyciu "normalnych" spluw drużyna może zostać rozniesiona przez 2 roboty zbierające po 5-10 DMG za serię, za to 2-ch strzelców z półcalówkami (reszta nosi amunicję) w zasadzie każdą misję przechodzi się z palcem w nosie. Jeszcze lepiej stworzyć hero-cekaemistę ze zręcznością 10, oraz siłą i szcz. na 6 (i traitem skilled), dać mu kamikadze i 2x zw. obrażenia i od chwili zdobycia pierwszego cekaemu (miniguna możemy znaleźć zaraz po zdobyciu samochodu) rozwalamy każdą planszę samym bohaterem, a roboty kosimy z M249 (a z powerarmorem i M2 można go wysłać samotnie na Behemota)

Z drugiej strony wystarczy poświęcić trochę czasu na rebalans broni (albo ściągnąć którąś z gotowych modyfikacji) i zabawa nabiera rumieńców.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miniguny są kiepskie, z wyjątkiem laser Gatlinga. Zresztą, po mutantach powinno się mieć jednego Browninga, a ten znakomicie spisuje się przeciwko blaszakom.

Ja zawsze robiłem omnibusa w broniach tzn. brałem wszystkie trzy umiejętności, potem profity ze zwiększonymi PA etc. i kładłem takim wszystko.

Edytowano przez Lavos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie wpienia polityka Cenegi - pierwsze dwa dodatki, potem dwa kolejne i znów jeden. Wszystkie pewnie w cenie 49,99 zł, co daje 150 zeta za dodatki i 99 złotych polskich za F3 kupionego w dniu premiery. razem - 250 PLNów - niemało!!

Jesteś pewien, iż cenega wyda oddzielnie ostatni dodatek "mothership zeta"?

bo na ich stronie jedynie w zapowiedziach widnieje Fallout 3 GOTY(zawierający wszystkie 5 dodatków)

P.S.czy w podstawowej wersji fallout 3 można znaleźć ŻYWEGO przedstawiciela rasy obcych? bo udało mi się tylko odkryć ich rozbity statek zwiadowczy z martwym obcym.

Edytowano przez garou
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, iż cenega wyda oddzielnie ostatni dodatek "mothership zeta"?

bo na ich stronie jedynie w zapowiedziach widnieje Fallout 3 GOTY(zawierający wszystkie 5 dodatków)

Wydawało mi się, że gdzieś widziałem te dodatki rozpisane "po dwa".

W sklepie cenegi:

Broken steel + point lookout

The pitt + operation anchorage

brakuje tylko Mothership.

co jest imho kolejnym świadectwem na usiłowanie przewalenia graczy.

Nie jestem fanem teorii spiskowych, ale wygląda mi to na dwa (dodatki) + dwa + GOTY edition.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zależy ci na wszystkich to kupujesz sobie te które chcesz. A jak masz ciśnienie na wszystkie dodatki to bierzesz GOTY a te 2 po 2 olewasz i po kłopocie. Też uważam, że taka polityka wydawnicza jest mocno nie w porządku, ale co zrobić. Poza tym GOTY ma kosztować chyba nieco ponad 100. A pewnie i za 100, a w późniejszym czasie poniżej uda się to dorwać. Sam mam edycję premierową, ale pewnie kupię to GOTY.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zibi72w

Panowie Cenega nie jest wydawcą wyątkowym.Tak wydawane dodatki i gra+dodatki były chociażby wydawane w Anglii(grę kupiłem w styczniu).Jeśli mieć żal do Cenegi to tylko o to,że w planie wydawniczym gra planowana była na 2009 rok(listopad)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Cenegi to ja mam żal o wycięcie Live. Nabyłbym te dodatki mieszkając w jakimś hotelu w USA i nie byłoby problemów.

To raz. Dwa. Wydawać po półtorej roku wersję gry z dodatkami za cenę wysokobudżetowej "nówki"? Kupiłbym. Dlaczego nie kupię? Bo jakiś baran pozmieniał zabezpieczenia w polskiej i rosyjskiej (tylko w tej!) wersji gry, przez co nie działa z nią FOSE = zapomnij o ambitniejszych pluginach. Jeżeli już, ściągnę wersję angielską.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to po tylu stronach wypoconych o sadze, wypowiem się jeszcze ja :)

Do F1 i F2 podchodziłem z pięć razy do każdej i niestety nie potrafiłem dostrzec tej magii i nie zafascynowałem się tymi grami, moze dlatego, że nie przepadam jednak za "klasycznymi" cRPG. Od Baldurów się obiłem jak piłeczka kauczukowa, fallouty zainteresowały mnie głównie swoim światem- któego niestety nie dane było mi poznać za dobrze.

Co innego Fallout Tactics- jako zadeklarowany fan Jagged Alliance nabyłem i ukończyłem- i uważam ją za na prawdę świetną pozycję :ok:

A do napisana posta skłonił mnie F3, który w ciągu ostatniego tygodnia zagościł w napędzie mojego klocka (niespodziewany przypływ gotówki i dobra cena w empiku :) ).

Za daleko nie doszedłem, nie musnąłem jeszcze wątku głównego, zajmując się questami pobocznymi- ale na dzień dzisiejszy naprawdę mnie ta gra wessała i zachwyciła- centralnie gra z typu "jeszcze tylko jedna część questa i koniec".

Ot dziś w nocy jak zacząłem o 23 tak nim sie obejrzałem była 4 rano (ale tutaj zegerek czitował, bo o 2 wskoczył od razu na 3 ;) )

W oczach gracza komputerowego, który zaczynał w 1998 i nie uważa się za każułala ani hardkorowca (ja sobie po prostu gram :) ) Fallout 3 to na prawdę solidna pozycja.

Howk!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zibi72w

To mnie zaskoczyłeś z tymi pozamienianymi zabezpieczeniami.Ogólnie mówiąc przymierzałem się do kupienia i polskiej wersji,ale po tym co napisałeś odeszła mi chęć.Szczerze mówiąc,byłbym bardziej niż zły i gdyby coś takiego mi się trafiło,oj długa lista wulgaryzmów,no sąsiedzi mieliby słuchanie...

lindacento opisał swoje podejście do FT,też uważam,że jest świetną pozycją,aczkolwiek bardziej odpowiada mi JA2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ukończyłem "jedynkę". :) Wspaniała gra. Jeden z najlepszych RPG, w jakie grałem. Klimat, dialogi, questy, fabuła, realistyczność świata po wojnie nuklearnej. Cud, miód, mutanty!

Nie wytrzymałem. Zabiłem dziadka z siwą brodą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, w Falloucie trybu multi nie ma, a osiągnięcia... cóż. Tak na oko 90% z nich jest po prostu za wykonywanie kolejnych questów. Do tego za osiągnięcia konkretnych poziomów z karmą pozytywną, negatywną i neutralną... dwa za ilość ofiar, po jednym za ilość sukcesów z otwieraniem zamków, włamami do systemów i gadaniem...

Prawdziwych wyzwań tu nie ma, to po prostu bardziej błyszczące znaczki za dotarcie do pewnych punktów w grze, co widać i bez nich.

W takim DoW2 chociaż masz osiągnięcia za przejście misji tylko z bronią dystansową, pokonanie w pojedynku bossa itp. Tam już można by się czepiać o brak dostępu do osiągnięć. Ale w F3?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F3 GOTY kupione i właściwie prawie ukończone (zostało mi tylko

Entomologia i Mechanik

z wersji podstawowej i dodatki: Operacja Anchorage i Point Lookout, czyli zakończone mam Mothership (przekozacki!! te spotkane postaci mnie zabiły, szczególnie kowboj), the Pitt - szkoda że tyle walki, ale klimat ma mocno przygnębiający, no i te zmutowane leszcze (momentami czułem się jakbym grał w FEARa lub inną grę, która ma mnie mocno postraszyć), szkoda że w sumie najbardziej opiera się na walce. Broken Steel - hmm, czy narzekałem na walkę w The Pitt??!! w Broken Steel jest WALKA, sama WALKA i tylko WALKA!

Dziś pewnie pognębię Operation Anchorage a w weekend - witajcie syfiaste bagna w Point Lookout!

Jeśli chodzi o błędy (i wypaczenia), to pozostało sławetne wykrzaczanie się wo windowsa, chociaż dużo rzadziej niż w pierwotnej wersji.

Martwi mnie natomiast polskie wydanie. Instrukcja jest czarno-biała (poprzednio była kolorowa), błędów w tłumaczeniu trochę jest (czasem tekst się urywa lub jest obcięty początek wypowiedzi danej postaci).

Dodatki wprowadzają kilka ciekawych, chociaż niekoniecznie zabawnych zadań (z niekoniecznie zabawnych jest na przykład konieczność przebijania się przez kanały wypełnione Deathclawami!, z tych zabawniejszych - zadanie "Święta Woda" - inteligentne, połączone z eksploracją i dość ciekawe)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie gdzie nożna znaleźć karabin rezerwisty w F3 ? Kolekcjonuję unikatowe bronie. Mam straszliwą strzelbę, miniguna genka, i kilka unikatowych zbroi wspomaganych (medyczna najlepsza :) ). Fallout 3 świetny. Tylko nie wiem za bardzo czy są w nim te 300 zakończeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...