Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Qn`ik

Unia Europejska

Polecane posty

Eh, rząd jest za "zerową" stawką VAT (czapki z głów) na internet, Komisja Europejska "przeciw" - żeby takich zonków nie było więcej...

Czapki z głów będą dopiero jak Sejm ustali stawkę 0%, ja bym do końca jeszcze się nie cieszył. Już SLDowscy senatorowie pokazali co o tym myślą, a posłowie to dopiero zobaczymy. Cała Platworma jest za 0% stawki, mam nadzieję że SLD też...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, rząd jest za "zerową" stawką VAT (czapki z głów) na internet, Komisja Europejska "przeciw" - żeby takich zonków nie było więcej...

Czapki z głów będą dopiero jak Sejm ustali stawkę 0%, ja bym do końca jeszcze się nie cieszył. Już SLDowscy senatorowie pokazali co o tym myślą, a posłowie to dopiero zobaczymy. Cała Platworma jest za 0% stawki, mam nadzieję że SLD też...

A wiesz, że w każdym :!: kraju UE, na internet obowiązuje podstawowa stawka VAT, co tyczy się także nas (jeżeli chcemy wejść do Unii bez żadnych sprzeczek). W Polsce podstawową stawką VAT jest 22% (sic!) co oznacza, że powinno to przejść przez Sejm dość gładko. Powiem tylko tyle, że będziemy musieli zapłacić ogromne kary, za to że nie będzie 22% VAT na neta :!:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, czyli wyszło na to że SLD przynajmniej MYŚLI, a PO podchyca hasło i się nad nim zastanawia... :lol:

Akurat VAT na Internet ma swoje plusy i minusy. Musicie bowiem wiedzieć że providerzy, operatorzy serwerów co roku ODPISUJĄ SOBIE PODATEK VAT, tak więc gdyby był "0" nie mogliby już tego robić i usługi by WZROSŁY! No i tak jak mówi Goofy, batalia z UE może mieć fatalne skutki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie będzie tak pięknie z tą unią. Po pierwsze wzrosną ceny praktycznie wszystkiego. Już teraz Unia chce 22% VAT na o zgrozo internet. Poza tym będziemy w jakimś stopniu uzależnieni od Brukseli. To ma być niezleżność. Niestety nie wejście do Unii pociągneło by ze sobą jeszcze gorsze konsekwencje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, czyli wyszło na to że SLD przynajmniej MYŚLI, a PO podchyca hasło i się nad nim zastanawia... :lol:

-------- o nie nie, wyszło ze twardogłowi senatorowie z SLD dowalili nam wszystkim podatek 22% a rząd (hehe Raczkę reszta przycisnęła)i sejm go nie chcą, a PO od początku tej sprawy jest za 0% podatku...

Akurat VAT na Internet ma swoje plusy i minusy. Musicie bowiem wiedzieć że providerzy, operatorzy serwerów co roku ODPISUJĄ SOBIE PODATEK VAT, tak więc gdyby był "0" nie mogliby już tego robić i usługi by WZROSŁY! No i tak jak mówi Goofy, batalia z UE może mieć fatalne skutki...

--------- no dobra to dla operatorów i providerów nich mógłby byc 22%, ale odbiorcy indywidualni powinni mieć stawkę 0 albo taką jak dotychczas 7%.

Batalia z Unią może miec złe skutki ale to przez to że mamy taką beznadziejna stawkę podstawową Vat wystarczy to zmienić i już Unia sie nie przyczepi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, czyli wyszło na to że SLD przynajmniej MYŚLI, a PO podchyca hasło i się nad nim zastanawia... :lol:

-------- o nie nie, wyszło ze twardogłowi senatorowie z SLD dowalili nam wszystkim podatek 22% a rząd (hehe Raczkę reszta przycisnęła)i sejm go nie chcą, a PO od początku tej sprawy jest za 0% podatku...

czy Ty tego nie rozumiesz, że przez to będziemy płacić takie sankcje Unii, że później nawet jak na internet zrobią 40% to już tego ie odzyskają

Akurat VAT na Internet ma swoje plusy i minusy. Musicie bowiem wiedzieć że providerzy, operatorzy serwerów co roku ODPISUJĄ SOBIE PODATEK VAT, tak więc gdyby był "0" nie mogliby już tego robić i usługi by WZROSŁY! No i tak jak mówi Goofy, batalia z UE może mieć fatalne skutki...

--------- no dobra to dla operatorów i providerów nich mógłby byc 22%, ale odbiorcy indywidualni powinni mieć stawkę 0 albo taką jak dotychczas 7%.

Batalia z Unią może miec złe skutki ale to przez to że mamy taką beznadziejna stawkę podstawową Vat wystarczy to zmienić i już Unia sie nie przyczepi...

Niestety jest taq jaq powiedziałeś :cry:

Sejm wczoraj przegłosował stawkę 0% dla użytkowników indywidualnych, a dla firm 22% (z możliwością odliczania), teraz ustawa czeka na podpis prezydenta.

Taq właśnie zaczynamy wejście do Unii, robiąc coś przeciw niej :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bimber89

Hehe a ja wczoraj ciekawą demonstrację antyeuropejską widziałem. Oprócz haseł "Unia to Soddoma" ,"Unia-raj dla Żydów" ,"Unia to HOLOCAUST na Polakach wisiało wielkie zdjęcie Hitlera a pod nim mniej więcej taki tekst "Polacy jestem z was dumny ,gdyż osiągneliście kolejne stadium rozwoju. Teraz sami chcecie pracować dla Rzeszy nie musimy was zmuszać. Wasz Furher.". No comments

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sun Tsu
Hehe a ja wczoraj ciekawą demonstrację antyeuropejską widziałem. Oprócz haseł "Unia to Soddoma" ,"Unia-raj dla Żydów" ,"Unia to HOLOCAUST na Polakach wisiało wielkie zdjęcie Hitlera a pod nim mniej więcej taki tekst "Polacy jestem z was dumny ,gdyż osiągneliście kolejne stadium rozwoju. Teraz sami chcecie pracować dla Rzeszy nie musimy was zmuszać. Wasz Furher.". No comments

Gdzie widziałeś taką demonstarcję? Przecierz to idiotyzm! Takie hasła, teksty!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie widziałeś taką demonstarcję? Przecierz to idiotyzm! Takie hasła, teksty!

Zazwyczaj takie hasła pojawią się tam, gdzie Młodzież Wszechpolska:) (bojówki LPR)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie widziałeś taką demonstarcję? Przecierz to idiotyzm! Takie hasła, teksty!

Zazwyczaj takie hasła pojawią się tam, gdzie Młodzież Wszechpolska:) (bojówki LPR)

Tak zgadza sie, prucz młodzieży Wszechpolskiej jeszcze fanatyczni katolicy z Radia Maryja i innych takich....

A i zapomniałem jeszcze dodać o narodowcach, takie hasełka to też ich specjalność....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe a ja wczoraj ciekawą demonstrację antyeuropejską widziałem. Oprócz haseł "Unia to Soddoma" ,"Unia-raj dla Żydów" ,"Unia to HOLOCAUST na Polakach wisiało wielkie zdjęcie Hitlera a pod nim mniej więcej taki tekst "Polacy jestem z was dumny ,gdyż osiągneliście kolejne stadium rozwoju. Teraz sami chcecie pracować dla Rzeszy nie musimy was zmuszać. Wasz Furher.". No comments

Czego to ludzie nie wymyślą!? Hitler za jednoczeniem Europy na jednakowych warunkach!? Nie no szkoda, że w Sieradzu nie było takiej szopki. Też bym się przyłączył (żart) :lol: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Radyan

Ludzie robią z siebie idiotów właśnie po to, aby o nich gadać. Im o to chodzi, aby byli w centrum uwagi - nie dajmy im tej satysfakcji...

Poza tym wątpię, aby oni te hasła wypisywali z przekonaniem - IMO to tylko podpucha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Reynevan z Bielawy
Czego to ludzie nie wymyślą!? Hitler za jednoczeniem Europy na jednakowych warunkach!? Nie no szkoda, że w Sieradzu nie było takiej szopki. Też bym się przyłączył (żart) :lol: .

Ależ oczywiście,że był za tym. Gdyby w Europie pozostali tylko Niemcy, byłyby to jednakowe warunki :P .

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że te oszołomy demonstujące na ulicach są najbardziej widoczne i w związku z tym to ich hasła najbardziej zapadają ludziom w pamięć. Na nic zdają się nawoływania ekspertów, że ceny nie wzrosną o 100%, bo to rynek, czyli portfele konsumentów, o tym decydują. Wszystkie te głosy nikną gdy Lepper lub Giertch wyjdzie na mównicę i obwieści, że to Unia Europejska wraz z liberałami i masonami chce ograbić Polaków z ich najdroższej ziemii. Jedyną iskierką nadzeji jest złudne przeświadczenie, że może już po 1 maja gdy końca świata nie będzie, ludzie zobaczą prawdę i przestaną słuchać imbecyli, ale nawet ja w to nie wierzę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość baggins

Czy wejście polski do unii coś tu zmieni? W krótkim okresie czasu NIC.

Dlaczego bo nic od razu się nie zmienia.

Co do vatu - czy dla was jest jakakolwiek różnica w płaceniu za internet 100 a płaceniem 80zł? Czy 20zł przy polskich zarobkach ma jakiekolwiek znaczenie? (w rozumieniu zarabiam 1000, płacę 100 czyli 10% zarobków a będę płacił 80 czyli 8%).

Niestety w większości przypadku musi się polska ustosunkować do tego co ma unia - w sumie przystąpienie pl jak i innych państw do unii było uwarunkowane tym, jak owe kraje poradzą sobie z przekształceniem infrastruktury, gospodarki, ustawodawstwa na potrzeby UE. Jak wiadomo pollska była na końcu i dalej jest na końcu. Podobnie jest z zarobkami - najniższe wśród przyszłych i obecnych członków UE. Poza tym stoi przed nami widmo unifikacji walutowej - EURO a to są poważne koszty. Jak wiadomo wszystko zależy od przelicznika EnaZŁ - niemcy miały

1E = 1,97DMarki - w Polsce jakby nie było zawsze będzie gorzej, dlatego, że zawsze płaciliśmy za 1Markę ponad 1zł.

w polsce nie będziemy więcej zarabiać bo i jakim sposobem. ceny tylko w niektórych przypadkach wzrosną (cukier, alkohol) reszta nie powinna.

Choć powyższe bierze w łeb gdy zdamy sobie sprawę jak mentalnie skomplikowanym krajem jest polska.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alkochol nie zdrożeje (raczej nie powinien), tylko tytoń i to bardzo mocno, nie mówiąc nic już o cukrze, który może pójść w górę aż o 75%
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Reynevan z Bielawy
Alkochol nie zdrożeje (raczej nie powinien), tylko tytoń i to bardzo mocno, nie mówiąc nic już o cukrze, który może pójść w górę aż o 75%

Cukier już drożeje z 2 zł do 3,5, ale nie bezpośrednio z powodu wejścia do Unii. Ludzie rzucili się do sklepów, bo szmatławce w stylu Faktu postraszyły ich tym. Powstała samo spełniająca się przpowiednia. Handlowcy wyczuli łatwy zysk, sami jeszcze trochę postraszyli, a teraz podnoszą ceny, bo ludzie i tak wszystko na pniu kupią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bimber89
Ludzie rzucili się do sklepów, bo szmatławce w stylu Faktu postraszyły ich tym.

No niestety ludzie tak mają. Ja dostałem ulotkę która mówi ,że cukier zdrożej o 120 % ,fajki też a lekarstwa o około 200%. Myślę ,że za to powinno się karać (naszczęście są tak zwane ceny maksymalne na każdy towar ustalane przez Fundacje Konsumentów ,więc nie ma co panikować)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość |NightCrawler/|

Ja się osobiście cieszę, że papierosy i alkochol zdrożeją. Przynajmniej takie "gówniarze" nie będą miały dostępu do tego. Choć idzie za tym coś innego : pojawią się nieletni złodzieje (chociaż już są). eeeh... po co ta unia... :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieletni zlodzieje...nie no bez przesady az tak zle nie bedzie.Z tym alkoholem to zle ,ze zdrozeje bo osoby pelnoletnie(zakladajac ze wiekszosc tych osob umie zrobic pozytek z mozgu) beda mialy ograniczony dostep .Ja sie chyba zalamie :D.Ze papierosy zdrozeja to sie akurat ciesze bo nienawidze tego smrodu itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Reynevan z Bielawy
Ja się osobiście cieszę, że papierosy i alkochol zdrożeją. Przynajmniej takie "cenzura" nie będą miały dostępu do tego. Choć idzie za tym coś innego : pojawią się nieletni złodzieje (chociaż już są). eeeh... po co ta unia... :?

Tu się nie do końca zgodzę. Po pierwsze nie cały alkohol zdrożeje. Te bardziej markowe, importwane, jak Whisky, z powodu braku barier celnych, stanieją. Po drugie wzrost cen wcale nie spowoduje mniejszego spożycia. Już teraz większa część żulerni zaopatruję się na stadionie w ruski bimber, a on raczej nie zdrożeje. To samo dzieje się z papierosami, które są tam nawet o 70% tańsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bimber89
Już teraz większa część żulerni zaopatruję się na stadionie w ruski bimber, a on raczej nie zdrożeje. To samo dzieje się z papierosami, które są tam nawet o 70% tańsze.

Ale wbrew pozorom Polski bimber może zdrożeć:

-po pierwsze zdrożeje aparatura (ale większość już ma)

-zdrożeje cukier i drożdże (niezbędne do zacieru)

-Mniejsze zapotrzebowanie (ludzie będą kupować tańszy Polski alkochol)

-lepsza ochrona prawa-spore ryzyko

Rosyjski też może zdrożeć:

-wizy

-Szczelne granice

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuu....Jesli stanieje markowy alkohol to ja sie wybieram do sklepu pod nazwa "trunki swiata" or somth , juz teraz zaczne kase zbierac :).Ogolnie ruski az tak nie zdrozeje ,poza tym bimber (ty powinienes sie na tym znac) jest takie cos jak np. wodka z mety tj. mozliwosc zatrucia ale kosztuje pare-parenascie zlotych i to az tak bardzo nie zdrozeje :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość |NightCrawler/|
Ja się osobiście cieszę, że papierosy i alkochol zdrożeją. Przynajmniej takie "cenzura" nie będą miały dostępu do tego. Choć idzie za tym coś innego : pojawią się nieletni złodzieje (chociaż już są). eeeh... po co ta unia... :?

Tu się nie do końca zgodzę. Po pierwsze nie cały alkohol zdrożeje. Te bardziej markowe, importwane, jak Whisky, z powodu braku barier celnych, stanieją. Po drugie wzrost cen wcale nie spowoduje mniejszego spożycia. Już teraz większa część żulerni zaopatruję się na stadionie w ruski bimber, a on raczej nie zdrożeje. To samo dzieje się z papierosami, które są tam nawet o 70% tańsze.

Hehe, widziałeś kiedyś żula pod sklepem z markowym Whisky w łapie ?

Po wejściu do Unii zobaczysz :lol: hehe... No ale na takich "metach" napewno zdrożeje a tam najczęściej tacy gów...arze najczęściej się zaopatrują w te bezużyteczne użytki. A co do pełnoletnich to już se kase wykombinują :) ja mam dopiero 12 lat i jak bede mial 18 lat to wejdziemy do związku radzieckiego i bimbry będą za darmo :lol::lol::lol: hehehe...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...