Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Qn`ik

Unia Europejska

Polecane posty

Gość Wężyca
jak to się mówi: "Polska stoi na granicy upadku(...)" "(...) a, unia Europejska pozwoli jej zrobic ten jeden krok naprzód"

Nie da sie ukryć. A co tak poza tym wniesie UE oprócz zmniejszenia bezrobocia i stworzenie leprzych szkół. Tylko nie piszcie euro, bo to będzie sie całkiem mijac z pytaniem :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Goofy
Ponoć bedzie jeszcze tak: skrócą wakacje, prawo jazdy będzie od 21 roku zycia i ogólnie będzie do pupci

Niby dlaczego sądzisz, że Ci skrócą wakacje :?: W Niemczech np jest 2 miesiące + 1 lub 2 tygodnie letnich wakacji, więc taq jaq u nas.

Co do prawa jazdy to nie jestem pewny czy od 21 roku, ale na pewno koszta zwiększą się z ok 1000 zł. na 2000 zł :cry:, więc muszę się spieszyć bo bo już wchodzi od kwietnia tego roku!! :roll:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawo jazdy będzie od 21 roku zycia

I bardzo dobrze - bo jak idzę te rzesze wariatów za kółkiem którzy myślą że są nieśmiertelni, a nie myślą jak jadą to mnie krew zalewa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z moimi znajomymi doszedłem już jakiś czas temu do wniosku, że niestety Polacy nie potrafią zarządzać własnym krajem i opinia o tym, że są przydatni jedynie w czasie wojen i zagrożeń jest smutna, ale niestety prawdziwa. Dlatego nie mogę się doczekać, kiedy wejdziemy do Unii, bo wtedy przynajmniej będą nas pilnować i patrzeć na ręcę na co wydajemy kasę, która od nich dostaniemy i być może dzięki temu ten kraj jakoś zostanie doprowadzony do normalności (skoro nauczyli rządzenia własnym krajem Hiszpanów, którzy też za dobrych tradycji nie mieli, to może nas też się uda?).

Poza tym tak się składa, że studiuję na takim kierunku, że dla mnie wejście do Unii to większa szansa na znalezienie związanej z nim pracy, więc mam też w tym swój prywatny interes :twisted: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Radyan

Czy nauczą nas rządzić? Wątpię, naszych rządzących jest trudniej zmienić w prawdziwych polityków, niż przekwalifikowac górników na pilotów F16. Razcej powinni nauczyc nasze społeczeństwo umiejętności wyboru, odpowiedzialności za losy państwa i otwierania się na różne nowe idee. Może to pomoże?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość G4r6am3L
A oglądał ktoś program gdzie mówili ilke kosztuje Nas poseł?

ogladal. Niezly ubaw. To, bodajze, w tym programie byla wypowiedz marszalka Borowskiego, ze poslowie sa karani za nieobecnosc na posiedzeniach sejmu i dlatego staraja sie na nich byc. :D:D:D

Wystarczy wlaczyc obrady na dwojce. Pelna sala :wink: :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hub22

Nie ma co ukrywać, na początku będzie ciężko. Unia da nam po d.... Ale może w końcu komus zacznie na Polsce zależeć i nowi politycy zaczna porządnie się starać, bo tam nikt za ładne oczy nic nie da.

Już i tak mamy gorszy start i jesteśmy na kiepskiej pozycji, wyceckano nas w negocjacjach, ale tam tak jest kto nie walczy o swoje, ten przegrywa, podkreślam tutaj iż nie jest to wina Unii, oni walczą tam o swoje, nasi negocjatorzy nawalilli.

Unia to jest wielka szansa która albo nas wyciągnie z bagna albo pogrzebie na peryferiach polityczno-gospodarczych Europy na wieki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sun Tsu
prawo jazdy będzie od 21 roku zycia

I bardzo dobrze - bo jak idzę te rzesze wariatów za kółkiem którzy myślą że są nieśmiertelni, a nie myślą jak jadą to mnie krew zalewa.

Niop! Dobrze goda. A co do wakacji to w każdym kraju UE inaczej to wygląda, u nas się nic nie zmieni. Z VATem na czasopisma też. W UE kaażdy ma inaczej VAT na czasopisma. A w Wilekiej B. to wogóle go nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AtheiX

moim zdaniem istnieje wysokie ryzyko rozpadu Unii Europejskiej. A na pewno sie to stanie jezeli NATO sie rozpadnie przed uaformowaniem przez UE wlasnego centralnego sytemu obrony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem istnieje wysokie ryzyko rozpadu Unii Europejskiej. A na pewno sie to stanie jezeli NATO sie rozpadnie przed uaformowaniem przez UE wlasnego centralnego sytemu obrony.

Zabawne - czy zastanawialiście się kiedyś jakie są procedury wyjścia z UE, gdyby komuś suię np nie spodobało. Takich procedur nie ma :twisted: Ta droga jest tylko jednokierunkowa.

To że UE czy NATO się rozpadnie między bajki można włożyć - za duże pieniądze i interedy wchodzą w gre. Demokracja nie ma tu nic do powiedzenia :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrex

Unia europejska jest do bani; Wszystko tam drogo, a nasze towary nie mają tam szans bo troszeczkę się spóźniliśmy z obaleniem komunizmu (o jakieś 40 lat) i wszystko u nas niszczeje,. bo bieda, i rząd beznadziejny i Gierkowskie długi... Wprowadzą restrykcje dla zakładów ("skład czasopisma odbywa się w skafandrze ołowianym, a w redakcji winien być umieszczony cuberdżabberradiator który wymienia CO2 na cukierki"), które będą nie do spełnienia ze względów finansowych, nadto po "zniesieniu granic" (oczywiście nie dla nas) Inni będą mogli sobie wwozić swe towary... Moja diagnoza: jak już trzymamy z WP-AIŻ (znanym jako USA) to wstąpny do NAFTA - może coś nam rzucą od Pańskiego stołu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unia europejska jest do bani; ....

Wszystko tam drogo, a nasze towary nie mają tam szans bo troszeczkę się spóźniliśmy z obaleniem komunizmu (o jakieś 40 lat) i wszystko u nas niszczeje,. bo bieda, i rząd beznadziejny i Gierkowskie długi... Wprowadzą restrykcje dla zakładów ("skład czasopisma odbywa się w skafandrze ołowianym, a w redakcji winien być umieszczony cuberdżabberradiator który wymienia CO2 na cukierki"), które będą nie do spełnienia ze względów finansowych, nadto po "zniesieniu granic" (oczywiście nie dla nas) Inni będą mogli sobie wwozić swe towary... Moja diagnoza: jak już trzymamy z WP-AIŻ (znanym jako USA) to wstąpny do NAFTA - może coś nam rzucą od Pańskiego stołu...

Tja .. zapomnialeś dodać, że kury przestaną się nieść, śwnią wyrosną skrzydła i odlecą do UE (za friko oczywiście), samochody zaczną spalać dwa razy więcej paliwa, mężczyźni nie bedą mieli orgazmów, a kobiety owulacji - i tak naród Polski wymrze, a nasze ziemie przejmą Niwmcy (za friko "naturliś") :lol:

Skąd się wziąłeś z takimi txt - z LPR'u czy innego UPR'u

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Radyan
Unia europejska jest do bani;

A w Niemczech, Francji, Szwecji, Wielkiej Brytanii i innych żyją sami idioci otumanieni przez żądnych pieniędzy polityków...

Wszystko tam drogo,

A pensje mają jeszcze niższe niż u nas... nie?

i rząd beznadziejny

Samiśmy go wybrali...

i Gierkowskie długi...

Które niejaki pan Balcerowicz zredukował w 89 o połowę i od tego czasu maleją....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrex

Ten kraj jest nasz i wa...ekhm

Lubię UPR nawet. A rządu nie wybierałem bo nie mogłem:)

Nie uważam, że wszyscy co są za Unią E. to głupcy - ale wiedzcie, że gadanie w stylu "Unia Europejska nam zrobi DOBRZE" jest nieco komiczne.

Może da nam to wejście do UE jakieś korzyści - ale, żeby coś osiągnąć, najpierw to trzeba zdobyć. Nie możemy czekać aż "wujek Prodi zrzuci z nieba cukierki". Musimy poczekać aż Millery i różne takie pasożyty pomrą i dać szanse młodym i ambitnym...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię UPR nawet. A rządu nie wybierałem bo nie mogłem:)

>>> Korwina można posłuchać i się pośmnieć, ale wprowadzanie jego XIX kapitakizmu do obecnej gospodarki byłoby co nalmniej nierozsądna, by nie rzec niebezpiecznie

Nie uważam, że wszyscy co są za Unią E. to głupcy - ale wiedzcie, że gadanie w stylu "Unia Europejska nam zrobi DOBRZE" jest nieco komiczne.

>>> tak sam ojak komiczne są stwierdzenia, że UE .. poczytaj swój wcześniejszy post

Może da nam to wejście do UE jakieś korzyści - ale, żeby coś osiągnąć, najpierw to trzeba zdobyć. Nie możemy czekać aż "wujek Prodi zrzuci z nieba cukierki". Musimy poczekać aż Millery i różne takie pasożyty pomrą i dać szanse młodym i ambitnym...

I to jest właśnie najtrudniejsza rzecz - ludzie muślą że będzie jak w socjaliźmie :? - tzn ktoś im coś da! A tu niestety trzeba sobie na wszytko samemu zapracować - to nie udając, że się robi. Hmmm... może to przeraża tych wszystkich przeciwnikow :wink:

A na zastąpienie Milera nie licz - polityka nie jest dla idealistów i marzycieli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sun Tsu

Pierwsze słyszę. PArtie w UE? Możę. Na pewno jest tam jedna partia Niemcy-Francja i bobek Belgia, która ciągle dziwnym trafem popiera rozwiązania tamtych.

------->RoZy

Z UE można wyjść. Nie znam procedur, ale jest zapis, żę można się z Ue wipisać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

------->RoZy

Z UE można wyjść. Nie znam procedur, ale jest zapis, żę można się z Ue wipisać.

Tja .. równie dobrze możesz spróbować trafić np: w Npwym Jorku na jakąś ulicę nie znając miasta i języka oraz nie mając mapy hehe

W biurokracji jak nie ma na coś procedury lub przepisu to coś nie istnieje :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę. PArtie w UE? Możę. Na pewno jest tam jedna partia Niemcy-Francja i bobek Belgia, która ciągle dziwnym trafem popiera rozwiązania tamtych.
Ale w samym parlamencie eurodeputowani również dzielą się na różne partie, o różnych programach i ideologiach...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy te partie są międzynarodowe? Czy moze to tylko podziały w deputowanych z danego kraju?
Każdy eurodeputowany może:

- wybrać sobie partię (zrzeszającą posłów wszystkich pańsw wchodzących w skład Unii)

- pozostać niezależnym

Zabronione jest tworzenie partii "narodowych"...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...