Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Qn`ik

Unia Europejska

Polecane posty

Gość Bimber89

Zdecydowanie masz rację. Chłop ma 20 hektarów ziemii z czego używa 10 maksymalnie (jeśli jest gospodarny). Poza tym całe Mazury były kiedyś Niemieckie więc czemu nie pozwolic im wrócić na swoje Ziemie? Poza tym kasa z turystyki i podatków to wcale nie są grosze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie masz rację. Chłop ma 20 hektarów ziemii z czego używa 10 maksymalnie (jeśli jest gospodarny). Poza tym całe Mazury były kiedyś Niemieckie więc czemu nie pozwolic im wrócić na swoje Ziemie? Poza tym kasa z turystyki i podatków to wcale nie są grosze.

Jakie "swoje Ziemie" - równie dobrze możesz spróbować wrócić pod Wilno, Lwów czy Kijów i powiedzieć, że wróciłeś na swoje ziemie. Usłyszysz pusty śmiech co najwyżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość thirian1
Zdecydowanie masz rację. Chłop ma 20 hektarów ziemii z czego używa 10 maksymalnie (jeśli jest gospodarny). Poza tym całe Mazury były kiedyś Niemieckie więc czemu nie pozwolic im wrócić na swoje Ziemie? Poza tym kasa z turystyki i podatków to wcale nie są grosze.

Jakie "swoje Ziemie" - równie dobrze możesz spróbować wrócić pod Wilno, Lwów czy Kijów i powiedzieć, że wróciłeś na swoje ziemie. Usłyszysz pusty śmiech co najwyżej.

:) Spokojnie Panowie, zmiana tematu. 1 maja będziemy w UE - macie jakieś obawy, wątpliwości, nadzieje? Mnie interesuje czy za te kilka miesięcy rzeczywiście młodzi będą pryskać z Polski - pamiętacie chyba sondaże; większość chce wyjechać, bo nie widzi racji bytu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Spokojnie Panowie, zmiana tematu. 1 maja będziemy w UE - macie jakieś obawy, wątpliwości, nadzieje? Mnie interesuje czy za te kilka miesięcy rzeczywiście młodzi będą pryskać z Polski - pamiętacie chyba sondaże; większość chce wyjechać, bo nie widzi racji bytu.

A kto się denerwuje :) że niby ja ! :x :wink:

Racji bytu nie widzą bo pracy nie ma i to główny powód – jak coś się zmieni w tym temacie to i sondarze się zmienią. Ewentualnie po krótkotrwałym boomie sytuacja wróci do normy.

Co do pryskania za Zachód. Zasada jest prosta - lak chcesz robić karierę zostań w kraju, jak szukasz prostej roboty fizycznej jedź do UE. (Nie dotyczy osób naprawdę doskonale wykształconych). Rynek pracy na zachodzie jest pełen specjalistów po bardziej znanych szkołach niż Polskie – lepiej załapać się w polskim oddziale, a jak się jest odpowiednio dobrym to zawsze mogą przenieść. Druga sprawa lepiej być tu kierownikiem niż tam gońcem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bimber89

Tzn. ja czytałem ,że tak naprawdę niewiele osób chce wyjechać ,żeby pracować za granicą. A tylko część z nich chce zostać tam na stałe. Dlatego też nie będzie faktycznie wielkiego zalewu (między innymi przez okres przejściowy). Nie sądze też ,żeby dużo osób zaczęło jeszcze w tym roku pracę w Angli i Irlandi. Ale zresztą pozyjemy zobaczymy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość thirian1

Tyko szkopuł tkwi w tym, że za taką pracę (jak piszesz fizyczną) w UE płacą więcej niż w Polsce za umysłową (kierownik, nauczyciel, wykładowca nie zarabia tyle co sprzątaczka w Brukseli :? ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bimber89

Ot co zgadzam sie z toba nie ma bata! Dzisiaj świętuje bo w końcu data 1 maja nie będzie się kojarzyła z ponurymi przemarszami i czerwonymi flagami. Europa dla Polski ,Polska dla Europy. I sny wielu się dziś ziszczą (sorry za patetyczny wydźwięk ale mnie dzisiaj duma z mojej narodowości rozpiera!)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość !Chrząszczu

Ja też się cieszę, ale świętować nie będe. Bo po 1 maja się nic nie zmieni. Owszem 1 maja będzie dniem ważnym, ale niczego w Poslce niezrewolucjonizuje. Będzie się nam żyło jak dawniej, dopiero po pewnym czasie odczujemy (mam przynajmniej taką nadzieję :wink: ) to, że jesteśmy częścią Zjednoczonej Europy. Ale do tego potrzebny jest czas. W każdym razie jutro przeżyjemy niezwykły 1 maja. Europo, szykuj się! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już 1 maJA. Przespałem jego pierwsze 6 godzin. Jednak mogę okazac róż nice jakie widze. Popierwsze jestem cholernie nie wyspany. Chyba te unijne powietrze mi nie sluzy musze sie zaaklimatyzowac. Właśnie przejechało auto. Na polskich blachach jakis debil. Chlebbył wczoraj kupowany, bo dzisiaj bym juz nie dostal( nie iwem czemu czy ten unijny tak szybko schodzi?) reszta wrazen wieczorem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Murtes

Hmmm ja do Uni wchodze z farbą na twarzy (malowanie chaty :P), wiecie co ja jakos nie czuje tego dobrobytu ktory mial byc po wejsciu do Uni :D.... Na razie nie mialem okazji zjesc Unijnych produktow bo jeszcze nie bylem w sklepie (ciekawe czy wszystko juz podrozalo :D) ale to sie zmieni :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Unię powitałem grając w ET :P (do 0:30), bo tak właśnie planowałem i uznałem że to w moim typie. :wink: Ogólnie raczej cieszę się że wchodzimy, uczę się języków by (być może) w przyszłości pracować za granicą, a Unia znacznie to ułatwi. Oczywiście nie ma róży bez kolców, dlatego wejście do Unii będzie miało swoje zalety, ale też i wady. Czas pokaże, co przeważy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość !Chrząszczu

No i już 1 maja. Jesteśmy częścią Europy, a Europa jest częścią nas.

Teraz pozostaje Nam tylko czekać na jakieś zmiany na leprze. W każdym razie ja wierzę, że takie zmiany przyjdą. Napewno nie szybko, ale w końcu przyjdą.

Oczywiście nie ma róży bez kolców, dlatego wejście do Unii będzie miało swoje zalety, ale też i wady. Czas pokaże, co przeważy.

Pięknie powiedziane. Zgadzam się w całej zupełności, chociaż sądze, że większość będzie zalet.

:)

PS: Jak się czujecie pierwszego dnia będąc częścią Europy?

:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karjax

Jakoś tak dziwnie a jednocześnie normalnie. W mojej miejscowości wywieszona jest masa polskich flag oraz europejskich. w pobliskim mieście Czarnków zorgnizowano m. in. wyścig kolarski, i trochę to wszystko z okazji Święta Pracy, ale także z okazji weścia do UE.

Kajne Grencen!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee... ja tam skałdam reklamację :twisted: , wszyscy policty mówili, ze jaka ta Unia piękna i wspaniała, jaki przepych i dobrobyt... no i posłuchałem... a tu co?? budzę się rano i nic, myślę może trza wstać? więc wstaję i nawet za okno wyjrzałem - nadal nic nowego... pod wieczór wyjdę na rower (teraz - jak na święto pracy przystało - maluję mieszkanko z rodzicami^^) moze będzie coś widać...

A reklamację złoże na ręce Millerowi za pomoca rakiety ziemia-ziemia (przynajmniej zostanie premierem do końca życia) :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Ps. Jesli nie zauważyliście pewnej sporej dozy sarkazmu to przepraszam :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jedi_padawan
Czescia Europy bylismy zawsze. Teraz weszlismy tylko do wspolnoty gospodarczej. Wiec nie mowcie 'jak sie czujecie w Europie' :P A czy dobrze zrobilismy, czas pokaze, historia oceni.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karjax

Przed chwilą w telewizji na 1ce, mówiono o tym jak w Brukseli o godz. 0.00 powitano kraje Unii. Po koncercie polskiej muzyki, mieszkańcy Brukseli którzy tam się zebrali zaśpiewali nasz Hymn Narodowy, i tym samym najcieplej powitano Polskę.

Kiedy to słyszałem aż mnie duma rozwalała że jestem Polakiem. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ksiądz666

Cóż żec więc, europejczycy? Nic się nie zmieniło, polakiem dalej się czuje bardziej, niż europejczykiem... może to i jest krok do przodu, ale nie zapominajmy o jednym - ta europa, do której teraz się przyłączyliśmy już niejednokrotnie pokazał, gdzie nas ma... weźcie to pod uwagę, obywatele.

"Wczoraj Moskwa, dzisiaj Bruksela..."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ksiądz666

Wolę Polską wieś, niż europejską. Wolałbyś, żeby umalowane paniusie chodziły po wielkim podwórzu i sypnęły od czasu do czasu latającym kurą paszy, przyśpiewując sobie pod nosem jakiś nowy hit z radia? Nie. Wieś wsią pozostać musi, jakaby nie była zmodernizowana.

zresztą popatrzcie sami...historia sama pokazue, że wszelkie pakty europejskie kończą się tylko na obietnicach. Pakt niagresji z Rosją? - nic z tego, zaatakowali nas. Sojusz z Anglią? - nie pomogli nam. Jak więc tutaj ustosunkowac się do tych wszystkich zapewnień pokoju, wolności, jednoczenia się...? Zobaczycie - przyjdzie co do czego, a wszystkie, choćby największe więzi pomiędzy państwami pękną i każdy zrobi to, co jemu będzie odpowieadać a nie europejczykom...

Czemuż o by się nie odciąć? Zobacz, jak na tym wyszła Szwajcaria. Ani razu nie mieszała się w sprawy europy, stała na uboczu. I co? - dzisiaj są najbogatszym krajem europy. Nie proszą unii o pomoc, nie należą do NATO, tylko zamykają się na swoją gospodarkę. Czemu my nie możemy tego zrobić? lepiej byśmy na tym wyszli.

Podsumowując, nie widzę żadnego sensu kalania się przed unią krajów, które to jeszce nie dawno podpisywały deklarację, iż akceptują rozbiory Polski. Oni mają nas gdzieś - my powinniśmy odpłaić im tym samym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jedi_padawan

Najsmieszniejszy komentarz jaki udalo mi sie zobaczyc: "DO RADY UNI POWINNI TYLKO WEJŚĆ UGRUPOWANIA PATRIOTYCZE JAK SAMOOBRONA I LPR BO RESZTA TO ZDRAJCY..."

Buahahaha

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>> CUDOWNIE! CUDOWNIE!!! Dzis, cytujac w tym momencie mojego szanownego pana informatyka (swoja droga bylego burmistrza miasta^^), zostalem EUROGAMONIEM. Do diaska, co wdzieczny i dzwieczny tytul, no nie? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...