Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Qn`ik

Unia Europejska

Polecane posty

Często się mówi, że jak się jest patriotą to powinno (po wino?) się byc przeciw Unii. Ja tam jestem patriotą, ale jest za UE. trzeba dostrzec szansę, jaką daję nam wejście do "13". Jak to się mówi: w kupie raźniej!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często się mówi, że jak się jest patriotą to powinno (po wino?) się byc przeciw Unii. Ja tam jestem patriotą, ale jest za UE. trzeba dostrzec szansę, jaką daję nam wejście do "13". Jak to się mówi: w kupie raźniej!

Nich mi ktoś wytłumaczy, bo nie rozumiem. Co takiego jest w DEFINICJI patrityzmu co nie pozwala nam Polakom wejść do Unii :?:

Ja sądzę, że przysłużymy się tym krajowi (może nie za 2-3 lata, ale za 10 taq), co jest na 100% objawem patriotyzmu :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sun Tsu
Jakos powątpiewam w to, że w przypadku akcyzy rząd kierował się zdrowiem ludzi. Chodziło prawie tylko o wyłącznie o zwiększone wpływy do budżetu.

Dodatkowe dochody. Phy! I tak wszystką przeżrą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często się mówi, że jak się jest patriotą to powinno (po wino?) się byc przeciw Unii. Ja tam jestem patriotą, ale jest za UE. trzeba dostrzec szansę, jaką daję nam wejście do "13". Jak to się mówi: w kupie raźniej!

W kupie cieplej, w kupie raźniej, kupie nik nie podskoczy.Zdajecie sobie z tego sprawę, że jeszcze prawie 2 miesiące i jesteśmy w Unii.Yepieee

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość !Chrząszczu
Często się mówi, że jak się jest patriotą to powinno (po wino?) się byc przeciw Unii. Ja tam jestem patriotą, ale jest za UE. trzeba dostrzec szansę, jaką daję nam wejście do "13". Jak to się mówi: w kupie raźniej!

W kupie cieplej, w kupie raźniej, kupie nik nie podskoczy.Zdajecie sobie z tego sprawę, że jeszcze prawie 2 miesiące i jesteśmy w Unii.Yepieee

Jak najbardziej. Po wejściu do UE, nikt nam nie podskoczy. A po za tym chyba ludziom ze wszystkich krajów Unii po wejściu jest lepiej i żyje się dostatniej. Mnie podoba się sam pomysł: ZJEDNOCZONA EUROPA. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kabura
Już wiadowmo, że 22% VATu nie będzie ne usługi internetowe...

Wiadomo? A zalozymy sie, ze bedzie? (wczoraj senat przywrocil ten zapis).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często się mówi, że jak się jest patriotą to powinno (po wino?) się byc przeciw Unii. Ja tam jestem patriotą, ale jest za UE. trzeba dostrzec szansę, jaką daję nam wejście do "13". Jak to się mówi: w kupie raźniej!

--------- wszystko cacy, tyle że w Unii jest 15 państw więc to "15"

W kupie cieplej, w kupie raźniej, kupie nik nie podskoczy.Zdajecie sobie z tego sprawę, że jeszcze prawie 2 miesiące i jesteśmy w Unii.Yepieee

-------- tak jest cieszmy się, tylko pamiętajcie z dnia na dzień nie zrobi się lepiej, pierwsze 2-3 lata będą trudne ale potem będą już same profity....

A co do vatu na internet to faktycznie twardogłowi senatorowie z SLD dowalili na tę usługę 22% podatku ale na szczęście Hausner obiecał że do tego nie dopuści i będzie na sejm i senat naciskał w tej sprawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często się mówi, że jak się jest patriotą to powinno (po wino?) się byc przeciw Unii. Ja tam jestem patriotą, ale jest za UE. trzeba dostrzec szansę, jaką daję nam wejście do "13". Jak to się mówi: w kupie raźniej!

Nich mi ktoś wytłumaczy, bo nie rozumiem. Co takiego jest w DEFINICJI patrityzmu co nie pozwala nam Polakom wejść do Unii :?:

Otóż niektórzy "patrioci" twierdzą, że jak wjdziemy do Unii to zatracimy swoiją niepodległość. Nie wiem jak wy, ale ja takich ludzi to najlepiej wysłałbym na Białoruś żeby sobie zobaczyl jak się żyje w państwie, które nie jest w żadnym UE, lecz jest niepodległe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość !Chrząszczu
Często się mówi, że jak się jest patriotą to powinno (po wino?) się byc przeciw Unii. Ja tam jestem patriotą, ale jest za UE. trzeba dostrzec szansę, jaką daję nam wejście do "13". Jak to się mówi: w kupie raźniej!

Nich mi ktoś wytłumaczy, bo nie rozumiem. Co takiego jest w DEFINICJI patrityzmu co nie pozwala nam Polakom wejść do Unii :?:

Otóż niektórzy "patrioci" twierdzą, że jak wjdziemy do Unii to zatracimy swoiją niepodległość. Nie wiem jak wy, ale ja takich ludzi to najlepiej wysłałbym na Białoruś żeby sobie zobaczyl jak się żyje w państwie, które nie jest w żadnym UE, lecz jest niepodległe.

Zgadzam się z tobą. A ludzie którzy tak przestrzegają jaka to Unia jest zła, należą do partii które mają ambicje przejąć rządy w Państwie. Cóż za dziwny zbieg okolicznośći, nieprawdaż?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bimber89
Często się mówi, że jak się jest patriotą to powinno (po wino?) się byc przeciw Unii.

O konstytucji trzeciego maja tez mówili ,ze to brak patriotyzmu. Ale kto si przejmuj zdaniem (w tym przypadku) nieslusznym

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ludzie ..., należą do partii które mają ambicje przejąć rządy w Państwie. Cóż za dziwny zbieg okolicznośći, nieprawdaż?
Tu mamy malutkie pomieszanie pojęć :? , i warto szybko to wyjaśnić.

Otóż z definicji :idea: celem KAŻDEJ partii jest przejęcie władzy, i fakt ten nie ma najmniejszego związku ze stanowiskiem względem UE. Jeśli członkowie jakiejkolwiek partii twierdziliby że nie chcą przejąć władzy :^o , to nadawaliby się bez badania do natychmiastowej opieki psychiatrycznej w zakładzie zamkniętym :mrgreen: jako zaawansowani schizofrenicy #-o .

W świetle powyższego nie jest to żaden zbieg okoliczności, tylko oczywista reguła 8) , i dziwnie byłoby dopiero wtedy, gdyby było inaczej. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kabura
A co do vatu na internet to faktycznie twardogłowi senatorowie z SLD dowalili na tę usługę 22% podatku ale na szczęście Hausner obiecał że do tego nie dopuści i będzie na sejm i senat naciskał w tej sprawie.

Kiedys mowilo sie:

Jak rzad mowi, ze nie da - to nie da. Jak mowi, ze da - to mowi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż z definicji :idea: celem KAŻDEJ partii jest przejęcie władzy,...

Warto tu dodać, że każda władza jest rzeczą bardzo przyjemną i żadna partia nie rozstaje się z nią dobrowolnie (chyba że służy to jej dalszym interesom - tj. przejęciu wladzy w przyszłości :) ). Podejmuje raczej dzielanie do jak najdłuższegio jej utrzymania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos powątpiewam w to, że w przypadku akcyzy rząd kierował się zdrowiem ludzi. Chodziło prawie tylko o wyłącznie o zwiększone wpływy do budżetu.

shiva - co to za plus "walka z nieuczciwą konkurencją"? Bo nie wiem, o co w tym chodzi?

:oops: Walka z nieuczciwą konkurencją. Można zauważyć w naszym kraju tendencję do załatwiania różnych spraw przez jakiś nielegalnych pośredników. Np. nasz kochany rząd nie kieruje się dobrem raju. Powiązania polityków z dużymi polskimi firmami. Wiadome jest, że poseł, który odpowiedzialny jest np. za infrastrukturę w naszym kraju, woli wybrać "kumpla", który ma odpowiednią firmę budowlaną niż oddać tę robotę jakiejś "mało znanej firmie" (mało znanej przez tego posła oczywiście). Nieuczciwą konkurencję można także rozpatrywać w temacie małych sklepów i hipermarketów. Hipermarkety niezawsze przestrzegają prawa. Kary jakie na nie się nakłada są niebagatelnie niskie. To, w dużej mierze rząd odpowiedzialny jest za sytuację w naszym kraju. Uchwala ustawy, który w żaden sposób nie przyczyniają się do poprawy naszego życia. :(
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż z definicji :idea: celem KAŻDEJ partii jest przejęcie władzy,...

Warto tu dodać, że każda władza jest rzeczą bardzo przyjemną i żadna partia nie rozstaje się z nią dobrowolnie (chyba że służy to jej dalszym interesom - tj. przejęciu wladzy w przyszłości :) ). Podejmuje raczej dzielanie do jak najdłuższegio jej utrzymania.

:( Zgadzam się z tym w stu procentach. Jeszcze nie spotkałem się z tym,( w naszym kraju) żeby polityk dobrowolnie odszedł z jakiegoś stanowiska. Jeśli odchodzi to odchodzi z przymusu lub zmienia "miejsce pracy"(np. przed chwilą był ministrem X, a teraz jest ministrem Z). Częstym zjawiskiem w naszym kraju jest łapówka. Możecie mi nie wierzyć, ale np. w Anglii nie ma tego zjawiska. Nie istnieje nawet słowo "łapówka" w odpowiedniku angielskim. W tamtym kraju człowiek, który wyda osobę przekupującą uwarzany jest za powszechnie szanowaną personę.

U nas rzeczywistość jest jednak inna. Korupcja się szerzy :? A pieniądze, które idą na zwalczanie korupcji pochodzą oczywiście z naszych kieszeni.

Afera Rywina jeszcze niczego nie wyjaśniła. Tzn. wyjaśniła trochę. Minister Jakubowska moim zdaniem i tylko nie moim siedzi po uszy w tej sprawie. Ale drogo długa do tego, aby poniosła za to odpowiedzialność.

Ostatnio też słyszałem o tym, że detektyw Rutkowski ma dowody na to, że poseł SLD Jerzy Jaskiernia dostał 100 milionów $$$ łapówki "w sprawie gier losowych". "Taka Polska właśnie". Wystarczy poczekać parę dni i wypłynie na powierzchnię kolejnych kilka afer. Mam nadzieję, że po wejściu do Unii Europejskiej sytuacja poprawi się. :x

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi nie wierzyć, ale np. w Anglii nie ma tego zjawiska. Nie istnieje nawet słowo "łapówka" w odpowiedniku angielskim. W tamtym kraju człowiek, który wyda osobę przekupującą uwarzany jest za powszechnie szanowaną personę.

Hehe idealizm, marzycielstwo, czy po prostu zwykla naiwność. Tak samo mógłbyś twierdzić że w Angli nie ma prostytucji. :) Mnie pierwsze co przychodzi na myśl to - bribe, ale pewnie znalazłoby się parę idiomów z rodzaju - posmarować, naoliwić ect :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczki Euro już są (i to od dawna, ale nie u nas) na klawiaturach. Ja mam starą klawiaturę standardowo dodawaną do PC, ale znaczek już mam, tylko nie wiem jaq go uruchomić jest przy 5, tyle że obok, bo nad jest znaczek % :P. POMOCY

Qrde, Goofy, przez Ciebie włączyłam worda i jak jakaś debilka zaczęłam robić różne kombinacje, aby tylko ten znaczek zrobić ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczki Euro już są (i to od dawna, ale nie u nas) na klawiaturach. Ja mam starą klawiaturę standardowo dodawaną do PC, ale znaczek już mam, tylko nie wiem jaq go uruchomić jest przy 5, tyle że obok, bo nad jest znaczek % :P. POMOCY

Qrde, Goofy, przez Ciebie włączyłam worda i jak jakaś debilka zaczęłam robić różne kombinacje, aby tylko ten znaczek zrobić ;)

To "euro" pzy % to jest do amerykańskiego ukłądu klawiszy. W polskim - programisty ? stawiamy poprzez [ctrl] + [alt] + u

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrde, Goofy, przez Ciebie włączyłam worda i jak jakaś debilka zaczęłam robić różne kombinacje, aby tylko ten znaczek zrobić ;)

To "euro" pzy % to jest do amerykańskiego ukłądu klawiszy. W polskim - programisty ? stawiamy poprzez [ctrl] + [alt] + u

Dzięki glio!! Teraz mam jak pisać do rodziny o pieniądze, żeby wiedzieli że ja nie chcę kasy w złotych :P

Shadowcat --> myślisz, że dłużej nad tym siedzisz niż ja, próbowałem do upadłego, a tu nagle patrzę słońce wschodzi :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto tu dodać, że każda władza jest rzeczą bardzo przyjemną i żadna partia nie rozstaje się z nią dobrowolnie
Partia jak partia, ale ludzie :lol: Łatwości z jaką całkiem liczni przedzierzgnęli się z 'komunistów' w 'demokratów' nie powstydziłby się mistrz kamuflażu Houdini :wink: . IMO nie są oni ani 'komunistami' ani 'demokratami', lecz wyłącznie 'korycistami'. :? Próby zaś desperackiej przesiadki z tonącej łajby z napisem 'SLD' do stateczku 'Bruksela' żywo przypominają mi sceny ewakuacji z Titanica. 8) Ponieważ pojemność tej łajby jest niewielka i tylko oficerowie mają szansę się załapać, więc zwykłe majtki i pospolite ciury okrętowe w panice wiosłują i wspinaja się do 'PO-PiS', a ci, którzy już są na pokładzie, zamiast wiosłować, węszą zawzięcie co by tu rozszabrować :lol: .

Ps. Boję sie pomysleć, kim byliby nasi nieocenieni wodzowie, gdyby nagle w kraju zapanował faszyzm albo fundamentalizm islamski... Nie mogę się pozbyć wrażenia, że byliby nadal w awangardzie głębokich przemian ustrojowych ...:shock:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Partia jak partia, ale ludzie :lol: Łatwości z jaką całkiem liczni przedzierzgnęli się z 'komunistów' w 'demokratów' nie powstydziłby się mistrz kamuflażu Houdini :wink: . IMO nie są oni ani 'komunistami' ani 'demokratami', lecz wyłącznie 'korycistami'. :?

Szkoda tylko że nie wszyscy to widzą. Dodam tylko, że przypadłość to nie jest obca byłym opozycjonistom, którzy z wielką łatwością wskoczyli w "kapcie władzy". Zmieniać barwy potrafią z niemniejszą zręcznością, byleby tylko skutecznie zatrzeć ślady swej poprzedniej działalności.

BTW Z komunistami w Polsce było tak jak z Yeti :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Partia jak partia, ale ludzie :lol: Łatwości z jaką całkiem liczni przedzierzgnęli się z 'komunistów' w 'demokratów' nie powstydziłby się mistrz kamuflażu Houdini :wink: . IMO nie są oni ani 'komunistami' ani 'demokratami', lecz wyłącznie 'korycistami'.

--------- dobrze powiedziane sam bym lepiej nie ujął..... dlatego też omijam ich z daleka bo to ludzie bez honoru zainteresowani tylko rządzeniem i kasą....

Próby zaś desperackiej przesiadki z tonącej łajby z napisem 'SLD' do stateczku 'Bruksela' żywo przypominają mi sceny ewakuacji z Titanica. 8) Ponieważ pojemność tej łajby jest niewielka i tylko oficerowie mają szansę się załapać, więc zwykłe majtki i pospolite ciury okrętowe w panice wiosłują i wspinaja się do 'PO-PiS', a ci, którzy już są na pokładzie, zamiast wiosłować, węszą zawzięcie co by tu rozszabrować :lol: .

----------- POPiS tonących z koalicji SLDowskiej na pewno nie przyjmie, o to bym się nie martwił.... ale reszta to jak najbardziej prawda W wyborach do europarlamentu SLD rzadziutko wypadnie, ale zasłużyli sobie nie ma co!!!

Ps. Boję sie pomysleć, kim byliby nasi nieocenieni wodzowie, gdyby nagle w kraju zapanował faszyzm albo fundamentalizm islamski... Nie mogę się pozbyć wrażenia, że byliby nadal w awangardzie głębokich przemian ustrojowych ...:shock:

---------- obawiam się że Miller jest w każej chwili gotów zmienic wizyty w Watykanie na wizyty w Mekce jakby tylko mu sie to połaciło, i jedno hipokryzja i drugie....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...