Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Qn`ik

Unia Europejska

Polecane posty

To zebym nie zapomniał do razu zycze Ci Wszystkiego najlepszego und pseudo(:D) wierszyk:

Zdrowia, szczescia i slodyczy (chyba ze nie lubisz)

Murtes Ci zyczy :D

A co do cukru to IMHO podrozal bo sklepowcy nakladaja coraz wieksza marże i beda tak dalej robic dopoki ludzie nie przestana kupowac paczek po kilkadziesiad kilo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość !Chrząszczu
Ponieważ wchodzimy do Unii już za 9 dni mam takie pytanko. Jak i czy w ogóle macie zamiar świętować z okazji tego wydarzenia? Ja wybieram się z kumplami na Mazury gdzie na pewno hucznie będziemy je obchodzić :D/ .

Moim zdaniem data wstąpienia Polski do UE jest zła. 1 maja i tak już wolny jest. A jakbyśmy wchodzili do Wspólnoty 4 maja to może by była dodatkowa kożyść - dodatkowy wolny dzień. :wink: A tak...

Osobiście nie zamierzam 1 maja świętować bardziej niż zwykle. To będzie taki sam 1 maja jak co roku. Przynajmniej dla mnie. Chociaż może jakąś transmisję w TV dodatkowo obejrzę. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Polska nie powinna pchać się do Unii na siłe. Nie dość, że nie jestesmy wystarczająco przygotowani to jeszcze próbujemy walczyć o wszystko co nam pasuje, bez kompromisu (np. Nicea albo śmierć). Polska sama powinna ustalic sobie termin wejścia do wpólnoty powiedzmy za rok. Wtedy powinniśmy już być lepiej przygotowani.

Skoro jednak wchodzimy juz teraz do Unii, to myśle że wszystko ulegnie poprawie dobiero za kilka lat. Narazie bedzie tak jak było, albo jeszcze gorzej.

Byc moze sie myle, ale Polska teraz ośmiesza sie przed państwami zachodnimi i na upartego chce im dorównać :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość thirian1
... Do czego to doszlo, żeby wydawać takie pieniądze na cukier. Makabra!!! Zauważyłem też wzrost cen niektórych papierosów co mnie troche zaniepokoiło, bo jestem nałogowym (pod)PALACZEM. Co ta Unia z nami robi.

BOŻE RATUJ!!!!

Dla wszystkich piszących na forum - UNIA ma jedne z najwyższych cen żywności na świecie. A cukier... no cóż - w ciągu roku Unia dopłaca kilkaset milionów euro, żeby sprzedać nadwyżki (cukrowe górki) poza unijny rynek - efekt: unijny cukier jest CZTERY razy tańszy od cukru produkowanego w innych krajach - a dlaczego w samej unii cukier jest taki drogi??? I wszyscy razem powtarzamy - bo UNIA ma jedne z najwyższych cen żywnośći na świecie... - niezły absurd, no nie? :)

Czy to może chodziło czasem o dostosowanie się do wymogów unijnych?

Nie słuchaj takich bzdur. Polscy urzędnicy zawsze odwracają kota ogonem - i kolejne złotówki łatają dziurę budżetową.

Byc moze sie myle, ale Polska teraz ośmiesza sie przed państwami zachodnimi i na upartego chce im dorównać :?

Wybacz, ale nie masz racji :). To Unia zmienia zasady gry tuż przed samym meczem ( wiem - slogan). Przypomnij sobie jak Chirac dążył, prosił, groził, aby Polska poparła Niceę - nawet podpisał się pod nią. Co robi teraz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thirian1 tutaj rzeczywiscie sie pomyliłem. Ale cała reszta, o czym napisałem to jednak prawda. Polska nie jest jeszcze dostateczne przygotowana do wejścia do Unii. Troszecze jej do tego brakuje. Wierze jednak, że kiedyś (za 100 lat?) bedzie nam sie żyło tak dobrze, jak na zachodzie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Reynevan z Bielawy
Thirian1 tutaj rzeczywiscie sie pomyliłem. Ale cała reszta, o czym napisałem to jednak prawda. Polska nie jest jeszcze dostateczne przygotowana do wejścia do Unii. Troszecze jej do tego brakuje. Wierze jednak, że kiedyś (za 100 lat?) bedzie nam sie żyło tak dobrze, jak na zachodzie :)

Co to znaczy, że nie jest dobrze przygotowana? Co musi zrobić by się przygotować? Unia została stworzona m. in. po to by wyrównywać różnice w rozwoju gospodarczym pomiędzy różnymi krajami i Polska ma szansę to osiągnąć. Można się przyczepić, że mamy opóźnienia w przystosowywaniu się do prawa wewnątrzwspółnotowego lub że korupcja osiąga niebezpieczne rozmiary. Bez Unii jednak nie mielibyśmy bata nad głową, który by nam cały czas przypominał o naszych wadach i nagradzał za dobre osiągnięcia. A twierdzenie, że może trzeba poczekać jeszcze kilka lat nie ma sensu. W tym czasie nasi sąsiedzi będą korzystać z braku granic celnych i ich towary skutecznie zajmą nisze popytowe odpowiednie dla naszych. Musimy tylko wybrać kompetentnych przywódców, którzy skutecznie wykorzystają fundusze strukturalne i nie będą przeszkadzać naszym firmom w rozwoju.

NightCrawler - niestety niedaleko Giżycka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 maj... cos mi to mowi;) A! wtedy wstepujemy do UE!;)

Przyjedzcie do Mragowa pokibicowac mi w regatach zeglarskich:) Regaty o Puchar Mragowa sa bardzo wazna impreza sportowa w swiecie zeglarskim, nawe goscie z Litwy przyjezdzaja! Oszywiscie zawsze ich z kumplami nalezycie przyjmujemy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość |NightCrawler/|

Ełk (chłop z mazur too ! :) ) plywam na UKSie (nie ma to jak UKS :) )

jestem nowy więc dali mi pierwsze lepsze byle co ;]

moi koledzy plywaja juz na 2000 i Blue Blue :evil: jaka klasa ? jaki klub ? lamer jestem i proszę jaśniej : ------ ]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Reynevan z Bielawy
Świeto co niby to ma byc swieto ?!?!?! I tak bedzie nam gorzej niz bylo wiec co tu swietowac ??? No moze tylko z obnizki za internet mozna sie cieszyc :D

Dlaczego gorzej? Unia daje nam tylko szansę i tylko od nas zależy czy ją wykorzystamy. Możemy pogrążyć się w maraźmie jak Grecja lub pójść drogą szybkiego rozwoju jak Irlandia. Nie znam żadnego kraju, w którym sytuacja po akcesji pogorszyłaby się. Tak więc troszkę więcej optymizmu by się przydało :D .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Reynevanem. UE daje nam szansę, a jak ją wykorzystamy to tylko nasza wola. Poza tym dla UE nie ma alternatywy. Chyba nikt nie chce żyć w drugim "raju" zwanym Białorusią.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świeto co niby to ma byc swieto ?!?!?! I tak bedzie nam gorzej niz bylo wiec co tu swietowac ??? No moze tylko z obnizki za internet mozna sie cieszyc :D

To się nazywa narodowy optymizm :P:P:P

Skąd wiesz, ze będzie gorzej?? Wprawdzie wszędzie się słyszy, że drożej, że nas rozkupią itp. ale widocznych efektów tej "paniki" jakoś nie widać. Ja jestem raczej za Unią (choć ma kilka głupich przepisów czy ustaleń, za które bym ją *beep* - jak choćby zakaz podawania odgrzewanego bigosu :twisted: ), bo w Polsce jakotakiej nie mam większych szans na wybicie się (a przynajmniej nie z taką polityką wewnętrzną - ale to już inny temat na rozmowę :P)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bimber89

A z tym bigosem juz się zmieniło tzn. Dania Regionalne mogą być podawane w warunkach domowych i restauracjach bez stosowania unijnych zasad BHP. Nie mogą być tylko sprzedawane w sklepach Unijnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Reynevan z Bielawy
A z tym bigosem juz się zmieniło tzn. Dania Regionalne mogą być podawane w warunkach domowych i restauracjach bez stosowania unijnych zasad BHP. Nie mogą być tylko sprzedawane w sklepach Unijnych.

I dobrze :D . Gdyby Niemcy, czy Francuzi rozsmakowali się w Bigosie, czy naszych pierogach to jeszcze rozpoczęli by ich masową producję. Ani byśmy się obejrzeli, a okazało by się, że jemy czysto zachodnie dania :) . A na serio. Czesi tak się przejeli tymi dyrektywami, że zaprzestali podawać swe narodowe dania, które należy odgrzewać. Na szczęście Polacy mają we krwi opór i upartość i nie dadzą się tak łatwo wykiwać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a szkoda z tymi daniami ... moze by to w końcu nauczyło kultury tych co w barach pracują ... a nie patrzyło by sie na 50 razy odgrzewany bigos ...

Toć przecież czym więcej razy odgrzewany tym lepszy :D

Ale się tu strachów unijnych pojawiło kilka - ceny żywności to już dawno mamy zbliżone do unijnych więc nie ma się co przejmować.

Termin wejścia- Unia to nie knajpa do której sie wchodzi jak mamy ochotę. teaz się poszerza później może już nie, albo za 10 lat. To nie tylo decyzja wejść czy nie, ale także - poszeżenia wiąże się ze wiekszymi zmianami w samej Unii niż u nas. Druga sprawa to czy nas stać na stanie obok największego organizmu gospodarczego i ekonomicznego w europie, z którym już teraz najwięcej handlujemy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ultimate

Moim zdaniem, kiedy wejdziemy do Uni będzie gorzej. Słyszał może ktoś, że będą wyrzucać z mieszkań, kiedy ktoś nie wykupił mieszkania notarialnie?

(I myślę, ze co do tej Uni, to nas nie doinformowali..nie mówią o niej złych rzeczy//)

ReBe KaCzA RulEsSs!!!!!!!!!!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość thirian1

Ale się tu strachów unijnych pojawiło kilka - ceny żywności to już dawno mamy zbliżone do unijnych więc nie ma się co przejmować.

No chyba żartujesz!!! Popatrz na dopłaty unijnych farmerów w stosunku do polskich rolników. Powtarzam jeszcze raz - Unia to organizacja państw o najdroższej żywnosci na świecie( japonia - też sie do tego zalicza, choć wiadomo dlaczego).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ultimate

Nie no, co do tych mieszkań to tak słyszałam...ale na pewno nam nałożą straszne podatki, a w Polsce średnio zarabia sie mniej niż w innych krajach Uni...

I myślę, ze będzie jakoś gorzej niż lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nałożą na nas żadnych podatków, bo NIE MOGĄ tego zrobić! Nie mogą powiedzieć - płacicie tyle i tyle, a jak nie, to won... Mamy spełnić pewne normy, ale w żadnym wypadku nie jest to nic związanego z podatkami...

Żywność - mają drogą, ale zarabiają również więcej, więc tego nie odczuwają. U nas też mnie będzie tak, że z dnia na dzień cena chleba wzrośnie trzykrotniew...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...