Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bartosznorbert

Rozwiązany: Gothic 2: Noc kruka, zadania dla Gildii Złodziei

Polecane posty

# Ornament w lesie:

Las Khorinis uważany jest za bardzo niebezpieczną okolicę dla niedoświadczonych wojowników. Lares zgodzi się nam towarzyszyć do kamiennego kręgu znajdującego się przy północnej trasie. Kiedy dotrzemy już do wyznaczonego na mapie miejsca i uaktywnimy trzy przełącznik znajdujące się na wielkich głazach składających się na kręg (kolejność dowolna), to pojawi się kamienny strażnik. Na tym etapie gry jest to dość trudny przeciwnik, najlepiej będzie jeśli zostawimy go dla Laresa, który pokona go bez większych problemów. Przeszukujemy pozostałości po magicznym stworze i zabieramy pierwszą część klucza.

# Ornament na farmie Sekoba:

Pora udać się na farmę Sekoba. Tam pomogą nam... farmerzy. Rzucą się na kamiennego strażnika jak tylko się zjawi po uaktywnieniu przełączników. Kolekcjonujemy drugi fragment klucza i udajemy się w stronę farmy Lobarta.

# Ornament za farmą Lobarta:

Ruszamy na miejsce wyznaczone przez Nefariusa na mapie. Przy kamiennym kręgu spotkamy Cavalorna. Po krótkiej pogawędce uaktywniamy przełączniki. Ku naszemu zdziwieniu kamienny strażnik nie pojawia się. Rozmawiamy jeszcze raz z Cavalornem. Dowiadujemy się, że wcześniej strażnika zniszczyli paladyni i fragment klucza wpadł właśnie w ich ręce. Udajemy się do ratusza w mieście. Lord Hagen nie będzie sprawiał problemów i odda nam ostatnią część ornamentu.

Pora opuścić tą część wyspy Khornis na pewien czas. Powracamy do wykopalisk i wręczamy klucz do portalu Magom Wody (trzeba pamiętać o założeniu pancerza członka Wodnego Kręgu). Magowie odprawią rytuał. Po jego zakończeniu ponownie rozmawiamy z Saturasem i wręczamy mu wcześniej otrzymany list od Vatrasa. Nie pozostaje nam nic innego, jak użycie klucza i uaktywnienie portalu. Przekraczając go lądujemy w Zapomnianej dolinie budowniczych...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak... Mam ten sam problem i został mi klucz przy Khorinis, tylko że Cavalorn u mnie jest "chroniony" przez 4 Poszukiwaczy... A problem w tym że ja nie daję rady nawet jednemu... A strażnika z lasu to ciągnąłem z lasu aż do farmerów bo zapomniałem zupełnie że ktoś może mi towarzyszyć a droga była długa bo wszędzie a to wargowie albo szkielety albo orkowie... Ale dało rade

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam tylko, ze u mnie wystapil blad, i kiedy poprosilem Laresa o pomoc w dotarciu do najemnikow, to do lasu Khorinis juz ze mna isc nie chcial. A wtedy walka z kamiennym straznikiem jest nieziemsko trudna (zreszta z wczesniej spotkanymi bestyjami w tym lesie takze). Nie wiem czy tak dzieje sie zawsze, jednak dla wlasnego bezpieczenstwa radze udac sie do obozu najemnikow samotnie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie prosiłem go nigdy bo nadal nie mogę mu zastępstwa znaleźć ale i tak mi nie jest potrzebny bo sam se dałem radę. A z tymi Poszukiwaczami było ciężko ale też dało radę wystarczyło czekać aż Cavalorn pobije ich do 2/3 życia i wtedy jeden rzucił burzę z piorunami, ja trochę uciekłem i nagle Poszukiwacze atakują samych siebie i mają życie prawie bez paska więc nawet udało mi się dwóch zabić xd. A no mówię że las jest najtrudniejszy, bo można wejść tylko z jednej strony gdzie nie ma potworów które nie zabijają na 1-4 ciosy, i potem strażnika można zaciągnąć do farmerów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na samym początku trzeba znaleźć zastępstwo dla Laresa - dostajemy pierścień i idziemy na targ koło koszar. Gadamy z jednym kupcem (tym który daje nam zadanie, żeby iść do Akila po towary ).Gadamy z nim, on się zgadza i mówimy to Laresowi.Prosimy go,by nas zaprowadził prosto do magów wody - jeśli damy najpierw na farmę Onara może się zbugować i nie zaprowadzi nas potem do Saturasa ( tym samym nie da nam ornamentu ). Najlepiej trzymać się blisko niego - oprócz ścierwojadów i goblinów są tam również cieniostwory i zębacze.Po odprowadzeniu nas do piramidy mówi, żebyśmi udali sie prosto do Saturasa, a jak jakiś potwór będzie dla nas za silny to mamy uciekać do magów ( szkielet goblin ). Gadamy z Saturasem i Nefariusem ( chyba ) i dostajemy mapę z zaznaczonymi kamiennymi kręgami [ koło farmy Lobarta - dowiadujemy się że ornament ma Lord Hagen ], w lesie niedaleko farmy Akila oraz koło farmy Sekoba ( niedaleko farmy Onara ). Zanosimy je Nefariusowi on je "zbija" w klucz i mamy portal otwarty ;)

P.S. Magowie mogą nas nauczyć czytania tabliczek xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem... Ale ja nigdy nie korzystałem z pomocy Laresa, do teraz stoi w Khorinis a mam 3 akt, gdybym go poprosił to wybiłby mi drogę przez Poszukiwaczy pewnie ;p. A o tabliczkach może nas ktoś jeszcze nauczyć chyba jakiś pirat bo wiem że ktoś jeszcze w dolinie budowniczych. Poza tym do tej doliny trzeba będzie wrócić z jeszcze większą mocą bo tam przy bibliotece budowniczych jest cała masa orków nawet wódz tam był... Echhh... Ile właściwie trzeba zrobić aby Vatras miał zastępstwo i co za tym idzie naprawi wreszcie oko... A w ogóle ktoś zna sposoby pozyskiwania dodatkowej many poza PN? Bo lvle idą już dość powoli, a mam tylko 64 many :/. Większość chyba mam z tabliczek i modlitw do Innosa... Więc mam na TYLKO 3 lodowe lance... A orka zabija się czterema... Straszny niefart... I tak mogę zabić tylko tych orków od których mogę uciec teleportem wypić miksturę i teleportować się z powrotem xd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mane możemy zdobyć :

-poprzez modlitwy przy kapliczkach

-z ziół ( bardziej opłaca się jednak zainwestować u constantine w miksturkę )

-dajemy 200 sztuk złota magowi ognia w Khorinis ( temu od błogosławieństwa )

-tabliczki

-u Zurisa miksturki ( 1 na rozdział bodajże )

- u sprzedawcy mikstur z górnego miasta

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zacząłem dzisiaj grać w Gothic 2, z covera CD-Action. Wychodzę z wieży Xardasa, zabijam owcę, biorę mięso. Niechcący kliknąłem drugi raz na jej truchło, Bezi powiedział "Nie ma czego plądrować" i nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie echo. Próbowałem już wszystkiego w opcjach dźwięku, też coś grzebałem w systemowych opcjach audio, ale nic. Jak na to poradzić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zacząłem dzisiaj grać w Gothic 2, z covera CD-Action. Wychodzę z wieży Xardasa, zabijam owcę, biorę mięso. Niechcący kliknąłem drugi raz na jej truchło, Bezi powiedział "Nie ma czego plądrować" i nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie echo. Próbowałem już wszystkiego w opcjach dźwięku, też coś grzebałem w systemowych opcjach audio, ale nic. Jak na to poradzić?

Może głośniki co?tak głośniki karta dzwiękowa jeszcze jedno ale to chyba nie to nie tak nowa gra jak już przejżysz wszystko to ci napisze co jeszcze to może być

Albo od razu ci powiem jest tak jaskinia przy tym mostku ale raczej tam echa niema bo to nowość nie jest

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach gothic 2 ,idealna gra ale nie wiem kim być najemnikiem,paladynem czy magiem ognia jaką bronią walczyć?, (jedno czy dwu ręczna luk czy kusza kula ognia czy błyskawica) jak nabić EXPA, jak pokonać czarnego Trola w zadaniu od Roula .którego z najemników Sylwia obić a których lepiej nie bić. Gdzie zdobyć bez ryzyka i utraty pieniędzy broń skuteczną,wymagającą mało siły lub zręczności .Który z kandydatów na kapitana statku nadaje się najbardziej ( dokładnie którego najbardziej się opłaca zabrać) Jorgena,Torlofa czy tego w w Khorinis.Gdzie zdobyć wilcze futra dla Bospera (chcąc być obywatelem Khorinis)?Gdzie się najlepiej nie kręcić w lasach i w innych miejscach nie wartych odwiedzenia tylko wartych straty życia (oczywiście jeśli jesteśmy za słabi na wędrówkę po lesie,pustkowiu,koloni czy górach w których zamieszkują bandyci z byłej koloni górniczej.)

Zapoznaj się z zasadami tworzenia nowych tematów oraz ich poprawnego nazywania.-mateusz(stefan)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Graj taką postacią, jaką lubisz najbardziej. Polecam na początek paladyna, bo IMO gra się nim najłatwiej.

2. Broń zależy od klasy jaką wybierzesz. Jeżeli mag to broń dwuręczna i nauka czarów. Jeżeli paladyn broń dwuręczna. Jeżeli najemnik to broń dwuręczna i np. kusze.

3. Robić questy, zabijać stworzenia.

4. Można wykorzystać bug, ale można też zrobić quest w odpowiedniej fazie gry, gdy będzie się na odpowiednim poziomie doświadczenia, by go bez problemu zabić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach gothic 2 idealna gra ale nie wiem kim być najemnikiem,paladynem czy magiem ognia jaką bronią walczyć (jedno czy dwu ręczna luk czy kusza kula ognia czy błyskawica) jak nabyć EXPA jak pokonać czrnego trola w zadani od roula .którego z najemników Sylwia obić a których lepiej nie bić gdzie znależć fajną broń

Czy mogę zadać Ci pytanie? Jaką przyjemność widzisz z gry, kiedy osoby trzecie podpowiadają Ci jak ją przejść, lub jak przechodzić by wyjść na niej jak najlepiej? Nie no dobra.. już już, koniec... nie płaczmy. Chętnie zaoferuję Ci moją pomoc, ale wcześniej, odeślę Cię na lekcję naszego Ojczystego języka, ponieważ brak kropek/przecinków (nie potrzebne skreślić) jest miażdżący dla mojego mózgu i stanu uniesienia w jakim się teraz znajduję.

ale nie wiem kim być najemnikiem,paladynem czy magiem ognia

Postacie w Gothicu są wyważone pod względem umiejętności, także Twój wybór, niezależnie jaki on będzie, zawsze będzie dobry (aj, aj aj..)

jaką bronią walczyć (jedno czy dwu ręczna luk czy kusza kula ognia czy błyskawica)

Tym czym wolisz? Jeśli lubisz prowadzić walki z dystansu, a bronią krótką posługiwać się w przypadkach kryzysowych - to szkol się w łukach.

jak nabyć EXPA

To przemilczmy

jak pokonać czrnego trola w zadani od roula

To zależy od poziomu umiejętności Twojej i Bezimiennego. Jeśli Będziesz brał na solo hordę orków - skóra Czarnego Trola jest Twoja.

którego z najemników Sylwia obić a których lepiej nie bić

Nie ma tutaj żadnej różnicy którego z nich obijesz. Ci, których zostawisz, po prostu będą ci wdzięczni, dadzą ci zadania dzięki którym zdobędziesz reputacje... itd ... itd.

gdzie znależć fajną broń

Oj dziękuję Ci, że nie napisałeś "fajnOM".... jeszcze raz dzięki.

PS: Drogi czytelniku: Jeśli po tym poście stwierdzisz, że warto po mnie jechać... to rób to, ale wszyscy będą się śmiali z Twojej głupoty, nie ze mnie.

:geek:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olaboga, co Ty masz za problemy? W skrócie:

Najemnik głownie walczy bezpośrednio w zwarciu, choć często zaleca się używania również porządnej kuszy. Walka jednoręczna/dwuręczna/kusza to w zasadzie główne umiejętności do rozwijania, rozsądek podpowiada rozwijać siłę i zręczność. O potężnych czarach zapomnij, chyba że zwoje. No i miksturki życia.

Paladyn walczy podobnie jak najemnik, z tą różnicą że może używać run. Walka jednoręczna/dwuręczna/łuki/kusze, inwestujemy w manę, zręczność bądź siłę - zależnie od stylu w jakim mamy zamiar walczyć. Osobiście polecam zaopatrzyć się w runę leczenia, doładować nieco manę i nosić przy sobie mikstury many - potem można dostać już całkiem potężne runy ofensywne.

Mag to maszynka do zabijania na wyższym poziomie - inwestujemy w manę, zaopatrujemy się w pokaźne zasoby mikstur many i dobieramy sobie coraz to potężniejsze zaklęcia, stara kula ognia to zaklęcie w sam raz do zdobywania doświadczenie na początku. Ewentualnie można dobrać kuszę i przeznaczyć trochę pkt. na zręczność w razie wykończenia się many. Potem pozostaje masowa wycinka wrogów deszczem ognia.

Gdzie zdobywać doświadczenie? Wszędzie, wykonuj tyle zadań ile możesz, biegaj po lasach i bij wilki, gobliny - słowem wszystko co jest słabsze od ciebie. Możesz dla przykładu wydać trochę złota na wróżbitę w Khorinis, jego przepowiednie co rozdział (?) dodają ci coraz więcej pkt. doświadczenia. Ale to imo takie poboczne zdobycie doświadczenia, najlepszym rozwiązaniem pozostają zadania i poboczne bestie.

Najemnicy to pestka, zdobądź broń z w miarę sensownymi obrażeniami. Siłę podrasuj do ok. 50, to chyba wystarczy by dać sobie z nimi rade. Bulko, Raul, gość który udaje się z tobą do jaskini pełzaczy, Sentenza (tego zalecam brać na samym końcu, jest chyba najsilniejszy).

Czarny Troll... podbiegnij do niego,okrąż go i wal w plecy, gdy zacznie się odwracać znowu go okrąż i bij od tyłu. Nie pamiętam przy jak rozwiniętych cechach zadaje mu się obrażenia, ale siła na poziomie 60-70 powinna wystarczyć. Łuki i kusze tu chyba odpadają. Z magią jak to wygląda również nie bardzo pamiętam.

Broń... za Czarnym Trollem jest chyba El Bastardo, niedaleko Słonecznego Kręgu jest jaskinia z Smoczą Zgubą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z magią to wygląda tak przynajmniej ja tak robiłem ale w Gothicu Nocy Kruka nie wiem czy w samym Gothicu też tak można.

U Zurisa można dostać zaklęcie pomniejszające potwora

w sam raz na trolla.A jeszcze jedno jeżeli masz grę z CDA to powinna też być instrukcja w Pdf jak przejść poszczególne zadania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...