Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bartosznorbert

Rozwiązany: Gothic 2: Noc kruka, zadania dla Gildii Złodziei

Polecane posty

Witam,

Z powodu choroby siedze już 2 tyg w domu. Postanowiłem po raz kolejny odświerzyć sobie Gothica II. Jestem już w drugim akcie. Właśnie uwolniłem Beneta. Wracałem z więzienia i wpadłem do gospody naprzeciwko. Jest tam Henna (czy jakoś tak). Za nią są schody i jakieś drzwi. Jako, że nie da się ich otworzyć, nacisnąłem radosny klawisz k i wszedłem do środka. Znalazłem tam jakąś babkę, ona opowiedziała mi, że mogę się do nich dołączyć. Z rozmowy wywnioskowałem, że chodzi o gildię złodziei. Warunkiem przyjęcia była kradzież pierścienia alchemika (totalny banał). Zrobiłem to i zostałem przyjęty. Chciałbym jednak zrobić to tak jak powiniennem. Czyli właśnie... jak? Co zrobić, żeby wejść tam tak jak się powinno? Proszę o pomoc.

Mam jeszcze inne pytanie, jak znaleźć pracę dla Wilka? Pamiętam, że jak kiedyś przechodziłem to było coś z przełęczą. Miał jej pilnować czy coś. Niestety dokładnie nie pamiętam. Pomożecie? xD

Inny problem to ten ze złodziejami owiec na farmie Akila. Niby złodzieje są gdzieś za farmą, ale nigdzie nie mogę ich znaleźć. Natknąłem się zamiast tego na jakieś labolatorium. Wszedłem do niego uzywając "k". :D Znajdowało się ono za kratą której nie dało się otworzyć, coś z kołowrotem. Jak go otworzyć? Do kogo należy to labolatorium?

Gdzie znaleźć sekstans? Jest to zlecenie dla jednego z członków gildii złodziei.

Proszę o pomoc w wyżej wymienionych misjach, z góry dzięki. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Do gildii złodziei przystąpić w normalny sposób można poprzez wykazanie się dla niej na kilka sposobów, np praca dla zbira w gospodzie przed którą stoi Moe, po złapaniu złodziejaszka który okradł jednego z kupców należy go wypuścić, wreszcie po udowodnieniu Halvorowi (rybak) współpracy z bandytami - oddać mu wszystkie dowody i puścić go wolno. Wtedy w tej samej gospodzie przed którą stoi Moe dostaniemy wiadomosć o tym, że gildia się nami zainteresowała, razem z miejscem spotkania. Na tym spotkaniu dostaniemy klucz który pozwoli nam zejść w tamte podziemia, ale od strony morza.

2. Sekstans będzie leżał w skarbie jednego ze smoków, albo w chacie kapitana Grega w Jarkendarze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do gildii złodzieji to jest tak : w gospodzie w dokach w Khorinis jest gość który cały dzień siedzi przy stole ( nie pamiętam jak się nazywa ) pogadaj z karczmarzem o informacjach o pracy ( nie za darmo ) i zapytaj o coś specjalnego . Wtedy on odeśle cię do tego kolesia ( chyba Nagura ale pewien nie jestem ) , on zaproponuje ci zdobycie jakiejś paczki ( nielegalne toto czy coś ) . Donieś na niego lordowi Andre . Po jakimś czasie od tego samego karczmarza dowiesz się ( znowu nie za darmo ) , że ktoś cię szuka , i chce się spotkać za sklepem rybnym . Idź tam i zabij go , a przy ciele znajdziesz klucz . teraz idź na skraj portu , w przeciwnym kierunku niż w stronę statku paladynów . Zeskocz na dół i poszukaj drzwi na ścianie za tobą . Otworzysz je kluczem od Atilly (ten co miał cię zabić za wydanie Nagura ) i bam ! jesteś w kryjówce gildii w 100 % normalnie , bez kodw itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze inne pytanie, jak znaleźć pracę dla Wilka? Pamiętam, że jak kiedyś przechodziłem to było coś z przełęczą. Miał jej pilnować czy coś. Niestety dokładnie nie pamiętam. Pomożecie? xD
Pracę dla Wilka znajdziesz na farmie Bengara. W III albo w V rozdziale idziesz do Bengara. On ci mówi, że jego pracownik Malak uciekł z farmy wraz z innymi farmerami i prosi cię o sprowadzenie go spowrotem. Malaka znajdziesz w niewielkiej przełęczy, która jest chyba za jaskinią z polnymi bestiami, pod fortecą bandytów (nie jestem do końca pewien). Możesz też dojść do niej (przełęczy), idąc w stronę obozu myśliwego na lewo od farmy Onara. Musisz skręcić tam w prawo, a wejdziesz na tą małą przełęcz z drugiej strony. Pogadaj z Malakiem. On ci powie, że nie wróci na farmę, dopóki nie załatwisz na niej jakiegoś ochroniarza. Wtedy idziesz do Bengara. On cię informuje, że kiedyś chciał dla niego pracować Wilk, ale nie było dla niego miejsca. Idziesz do Wilka i informujesz go, że znalazłeś dla niego pracę.

Inny problem to ten ze złodziejami owiec na farmie Akila. Niby złodzieje są gdzieś za farmą, ale nigdzie nie mogę ich znaleźć. Natknąłem się zamiast tego na jakieś labolatorium. Wszedłem do niego uzywając "k". biggrin_prosty.gif Znajdowało się ono za kratą której nie dało się otworzyć, coś z kołowrotem. Jak go otworzyć? Do kogo należy to labolatorium?

Ja mam całkiem odwrotny problem - wiem, gdzie są złodzieje, ale nie mogę znaleźć tego laboratorium. Mógłbyś mi powiedzieć, jak do niego dojść? A zadanie dot. tego laboratorium dostajesz od jednego z braci bliźniaków na farmie Akila.

A co do bandytów - idź w las ścieżką za farmą Akila (tą, z którą szedłeś z Laresem po kawałek ornamentu). Na rozwidleniu skręć w lewo. Jaskinia ze złodziejami owiec jest gdzieś po lewej stronie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubasliwa, nie powiem Ci teraz dokładnie bo nie mam dostępu do gry. Z tego co pamiętam, to labolatorium znajduje się tuż przy drodze prowadzącej za farmą Akila. Jeżeli idziesz nią tak, że farma Akila znajduje się na prawo, labolatorium będziesz miał na lewo. Gdzieś przed wzniesieniami po obu stronach drogi. Przed jakimiś schodami. Dzisiaj zasiądę to opisze dokładniej. Prace dla Wilka już sam obczaiłem. ;P

Jestem już 2 raz w dolinie.

Teraz pytanie, jak dołączyć do łowcy smoków? Dostałem już lekki pancerz łowcy smoków od Benneta za uwolnienie go, ale gdy jestem w górnieczej dolinie i spotykam "wojowników" mogę ich tylko powkurzać. Co zrobić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, sprawdźmy ile pamiętam z gothica 2 ;)

1. Gildia złodziei - można dołączyć się na 2 sposoby, albo przyłapując Rangaru ( tak mu było ? ;> ) i oddając go w ręce władz po czym u karczmarza Kardifa dowiadujesz się że szukał Cię pewien mężczyzna, możesz go znaleźć za chatą Harloka i będziesz musiał go zabić ( dość trudny przeciwnik na początku gry ), znajdziesz przy nim zardzewiały klucz do drzwi. Wskakujesz do morza i płyniesz w stronę wybrzeża na którym jest Skip. Tuż przed wybrzeżem, obok portu jest wgłębienie w skale i tam też są drzwi do kanałów, w której jest gildia złodziei.

Inny sposób to puszczenie Rangaru wolno, wykonanie zadania dla Nagura, gościa z karczmy Kardifa, małomówny taki ;] Zdaje mi się, że Joe także jest członkiem gildii złodziei, no i możesz znaleźć rybę przy bandytach w której znajduje się list obciążający Harloka. Po pewnym czasie Kardif powie Ci że szukał Cie mężczyzna i sytuacja jak powyżej, z tą różnicą że dostaniesz klucz bez walki.

2. Pracę dla Wilka załatwisz w 5 rozdziale zdaję się, Bengar jest zmartwiony potworami z Górniczej Doliny i szuka ochrony. Niestety pomoc Wilka nie jest bezpłatna... 800szt. złota jeśli nie należysz do najemników lub 400szt. złota jeśli do nich należysz będziesz musiał zapłacić Wilkowi za to że znalazłeś mu pracę ;)

3. Jeżeli jesteś na farmie Akila to idziesz ścieżką w stronę lasu ( nie na most tylko w przeciwnym kierunku po drodze ), mijasz zejście na dolną ścieżkę i po kilku chwilach drogi możesz zobaczyć małą jaskinię niedaleko drogi (po jej lewej stronie) z kilkoma bandytami ( 3 ? ). Powiedzą Ci żebyś im nie przeszkadzał bądź od razu się na Ciebie rzucą. W środku powinna być zagubiona owca Akila. Misję na bandytów możesz także wziąć od sprzedawcy broni na targowisku i Harada - kowala z miasta, ten który kazał Ci znaleźć broń orka, jeśli powiesz mu że do za duży wyczyn zleci Ci zadanie na bandytów.

4. Sekstans możesz znaleźć w chacie kapitana Grega ( w Nocy Kruka ) na wyspie piratów na terenach za portalem, lub w skarbie jednego ze smoków w Górniczej Dolinie.

5. Jaskinia z kratą znajduje się na północy mapy koło jednego z kamiennych kręgów ( nie mówie o Słonecznym Kręgu ), niedaleko wejściem zdaje się jest kilka jaszczurów, a w środku 1 olbrzymi szczur. Kratę można otworzyć za pomocą kołowrotu, ale ten niestety się zaciął. Trzeba użyć łoju kretoszczura, można go znaleźć albo kupić po tym jak jeden z braci ( ten grubszy - Egil ? ) po wygranej walce z bratem powie Ci o tajnej destylowni Vino. Mówi, że wie jak otworzyć kratę, ale za jego łój trzeba słono zapłacić, więc jeśli masz swój nie kupuj go od niego ( lepiej sprawdź wcześniej, jeśli nie masz przy sobie a powiesz mu że nie chcesz kupić to drugiej szansy nie będzie ). Wejdziesz do jaskini znajdziesz tam książkę, trochę butelek alkoholu i 400PD za przejście przez kraty. Vino będzie się skarżył że straż zajęła jego destylownie i nic nie zostawiła, ale nie będzie Cie podejrzewać.

6. Pancerz łowców smoków jest równoznaczny z przynależnością do łowców smoków. Jednak nie są oni zbyt przyjacielscy w Górniczej Dolinie. Od jednego z nich możesz się nauczyć oprawiania smoków, jeśli dobrze pokierujesz rozmową.

7. Pancerz możesz zdobyć u kowala łowcy smoków z zamku w Górniczej Dolinie za kilka tysięcy sztuk złota i łuski smoka. Oczywiście najpierw musisz poręczyć za niego Garondowi i załatwić mu pracę kowala. Nie wiem tylko czy dostajesz lekką czy średnią zbroję łowcy smoków. W 5 rozdziale możesz dostać zbroję od Benneta również za sporą ilość gotówki i smocze łuski.

No to chyba tyle ^^ Nie wiem na ile wiarygodne są te wiadomości, dość dawno w Gothica 2 nie grałem, ale mam nadzieję że pomogłem =)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema mam już jeden podobny temat

ale tym razem proszę o sava do Gothic 2 Noc Kruka

zacząłem grać 2 miesiące temu i byłem palladynem o nastawieniu na broń dwuręczną

Proszę o sava bardzo proszę

Będę wdzięczny.

Jako usprawiedliwienie swojej prośby:

-Nie dawno miałem foramta

-Nie było mnie wtedy w domu bo u babci byłem i mama zadzwoniła że formata trzeba zrobią powiedziałem że ok mogą robić ale zapomniałem o savach z gothica 2 NK resztę zachowałem już na wszelki wypadek i się skiepściło

Proszę o sava będę wdzięczny

i tak jak przedtem w gothice 1 w końcu pogram

:starwars::rozpacz::starwars:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...