Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

RoZy

Star Wars: The Old Republic MMO

Polecane posty

Wiesz, model biznesowy zawsze można zmienić, to czy F2P okaże się dobre, czy też, moim zdaniem, zbyt ograniczone, pokaże pierwsze 3 miesiące po przejściu. W razie czego zawsze można taki model zmienić, ograniczenia znieść, itd. W sumie faktycznie pierwsza postać TOR-a była strzałem w stopę, nie dość że drogi abonament to jeszcze 200 złotych za grę, w dobie DC universe Online ( które lubię, szanuję, gram :) ), który, moim zdaniem, ma najlepszy F2P ze wszystkich, coś takiego było nieporozumieniem. Z drugiej strony trzeba na obronę powiedzieć, że Bioware nie robił gier z multi, więc ciężko im było podejść do tematu MMorpg, zrobili jak umieli, wciągający singiel, z dobrą fabułą, sporą ilością Mocy i wybuchowym finałem. Fakt że reszta trochę kuleje to wina braku doświadczenia, co można im wybaczyć. Sam gram, i zastanawiam się nad kupieniem prepaidu na dwa miesiące, bo gra zacna.

PS. Odnośnie DC UO, to co jest tam najlepsze to fakt, że po zapłacie 5 dolców odblokowujesz więcej, bez konieczności płacenia 15 dolarów abonametu. I na ten haczyk łapie się rybki, każdy myśli że 5 dolców to nic, ale w sumie leci rzeka kasy, TOR mógłby zrobić podobnie. A, no i są DLC, sam mam Fight for Light, i teraz przymierzam się do kupna battle for Earth. Czemu Tor nie ma Expansionów, to znaczy wiem że ma nowy content w patchach ale mam na myśli takie wielkie DLC ?

PS 2. Dungeons&Dragons Online jest ciekawa opcja, za wykonywanie niektórych questów dostajesz walutę, którą można później wydać na kupną nowej razy, klasy, lub przygody w ich sklepiku, to też mogłoby pomóc TOR-owi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno można im wybaczyć? Jak nie mają doświadczenia w tworzeniu gier online, to niech się za to nie zabierają, zwłaszcza, że gra jako prawdziwy singiel byłaby dużo lepsza. Ew. można by jakiś komponent multi-playerowy dorzucić, ale nie robić z tego MMO. To, czy fabuła jest dobra to też sprawa dyskusyjna (scenariusze póki co nie, bo są naładowane przeciętnymi dialogami, masą banałów i schematów i takimiż to postaciami). Z tego, co pamiętam, to Bio w pewnym momencie porywało się na WoW-a, ale to jak z motyką na słońce - ekipa, która tworzy pierwszą grę stricte multi przeciw ekipie, która wypracowała sobie markę i zjadła zęby na grach wieloosobowych?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOR nie ma wielkich DLC, bo muszą ratować to co pozostało. Nie mają teraz głowy co do wielkich dodatków. Gdyby im szło dobrze, kaska wpływała na konta, to i by zastanawiali się nad tym. W końcu to kolejny pokaźny zarobek. Nie mając doświadczenia, zrobili tak jak zawsze. Czysty skok na kasę mając za sobą jedynie markę, która sama nie pociągnie gry do sukcesu.

Nawet nie mają co się chwalić sukcesem po przejściu na F2P, bo większość zagra paroma postaciami, zobaczy single player i odejdzie. Ja im nie mam zamiaru wybaczać, że ostatnio liczą jedynie pieniądze, nie zwracając aż tak wielkiej uwagi na jakość produktu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że gra, która tak dobrze się zapowiadała okazała się troszeczkę niewypałem. Osobiście nie grałem grałem długo (u kumpla widziałem, i trochę pobiegałem po mapie), nie byłem przy kasie wtedy, to nie kupowałem. Teraz zastanowiłbym się trzy razy nad kupnem - tym bardziej, że czekają nas teraz niesamowite premiery i trzeba kasę odkładać.

Wiadomo, kiedy TOR będzie F2P?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kwesti dodatków, DLC, itp to jest praktycznie niemożliwe z uwagi na podłożenie głosów. Będzie tak jak z ostatnim eventem, gdzie nasza postać w trakcie dialogów NIE MÓWI ANI SŁOWA... albo tak wydadza ponownie kilka mln aby ściągnąć ludzi, którzy podkładali głosy. Oczywiście te osoby musiałyby mieć czas, chęci itp. Ergo jest to praktycznie niemożliwe. Sami wykopali sobie grób.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem długo i namiętnie, aż... zabrakło na serkach ludzi do robienia Heroiców i Flashpointów... Wtedy moja gra po prostu straciła sens bo nie dość, że co to za MMO bez ludzi, to jeszcze grać się po prostu nie dało. Także mam nadzieję, że po przejściu F2P wrócę i ja i będę miał z kim grać. Byleby tylko sama gra na tym nie ucierpiała, a na pewno nieco tak będzie. Niestety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram 4 czy 5 miesiąc - i na razie gra się dobrze, gracze MMO rozpieszczeni przez Blizzarda mieli zbyt wygórowane oczekiwania, ale to już ich sprawa, niech narzekają dalej, mmo idealnego nigdy nie będzie. Ja bawię się z gildią, śmigamy po operacjach, instach etc. Expie kolejna postać, Sith warriora, na nudę nie narzekam. Jeśli chodzi o historię są naprawdę klimatyczne (Imperial Agent - ma naprawdę świetne story) choć wiadomo nie mają startu do Kotora 1 ani tym bardziej do genialnej dwójki. Tak czy siak personal story jest najlepsze jeśli chodzi o gatunek mmo. Ludzie narzekają na zadania typu znajdz przynieś zabij. Cóż to mmo ja nigdy nie oczekwiałem, że zadania będą na poziomie Planescape. Gra wciągnęła mnie bardziej niż WoW. Niestety w porównaniu do WoWa pvp jest słabe. Na szczęście gra nadrabia to świetnym Lore (na poziomie World of Warcraft), i doskonałymi dialogami. Warto zagrać paroma klasami! Ja nie żałuję tych ok. 35 zł abonamentu. I na pewno, będę grał nadal, mimo że pandy na które czekałem zachęcają do gry w WoWa, ja wolę pozostać przy klimatycznej mieszance storytellingu z MMO. Jeśli miałbym zrobić ranking najlepszych MMO to Old Republic znalazł by się na 2 miejscu zaraz za Ultima Online i przed World of Warcraft.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest od WoW-a lepsza (a w nim wbiłem jedną postacią poziom 80, więc chyba mogę się wypowiadać), bo zadania są ciekawsze i przyjemniejsze, grind nie jest tak upierdliwy. Jedyne, w czym WoW wygrywa to wsparcie techniczne, ale tak poza tym to TOR jest czymś dla mnie, choć wolałbym, gdyby był dla jednego gracza, ew. z komponentem multi jak w Baldur's Gate.

gra nadrabia to świetnym Lore (na poziomie World of Warcraft)

World of WarCraft zniszczyło WarCrafta - to mówi samo za siebie. A TOR to niestety recykling motywów z Gwiezdnych wojen oraz innych gier BioWare, ale wolę tę grę, bo przynajmniej ma klimat Star Wars, wspaniałą muzykę, no i jest dużo przyjemniejsza.

Ile może zająć wbicie maksymalnego poziomu jedną postacią? Zaznaczam, że skupiam się głównie na kampanii fabularnej, a nie pierdołach pobocznych jak PvP, crafting i inne takie rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zagrasz ze znajomymi, trafisz na zgraną gildię, albo nawet trafisz na klimaciarskie party, to przeżycia z zadań/heroiców/instancji są naprawdę świetne. Idzie wczuć się w rolę. WoW pod tym względem niestety umarł, liczy się tam tylko progress i gear, a ToR daje radę i czasem czuć ducha Ultimy. Dużo ludzi gra tam właśnie dla klimatu, fabuły i by pobawić się przy odgrywaniu ról. I całe szczęście. Niestety boję się o losy tego świetnego mmo ze względu na haterów i maniaków WoWa. Niszczą opinie tej grze, a nadchodzący F2P może być niestety dla niej gwoździem do trumny. Winę ponosi też EA/Bioware, prowadzą niestety złą politykę. Dobrze, że jednak ktoś tam o grę jeszcze dba i prowadzają zmiany i ulepszenia. Póki co gra jeszcze dużo ludzi. A przez darmowy trial przybywa ich coraz więcej.

Ile może zająć wbicie maksymalnego poziomu jedną postacią? Zaznaczam, że skupiam się głównie na kampanii fabularnej, a nie pierdołach pobocznych jak PvP, crafting i inne takie rzeczy.

Ja gram spokojnie 2-3 razy w tygodniu po 2-3 godziny i wbiłem ostatni lvl wciągu 2 miesięcy. Aktualnie expie 3 postać :) Zapraszam do Sithów. Zaczynałem w Republice, ale jacyś tam dziwni ludzie, mniej rozmowni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do Sithów. Zaczynałem w Republice, ale jacyś tam dziwni ludzie, mniej rozmowni.

Mam Consularkę na 15. poziomie, którą chcę kontynuować grę, a potem pewnie grę odinstaluję. Kilka razy próbowałem grać po stronie Sithów, ale odrzuca mnie Dromund Kaas :D.

Mam nadzieję, że da się starą postacią grę kontynuować, to raz, dwa - mam też nadzieję, że wbijanie kolejnych, coraz wyższych poziomów zajmuje tyle samo, wtedy spoko, może uda mi się dzień po dniu przejść grę :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka postów powyżej masz informację o tym, że F2P to będzie niemal trial, więc jedno wielkie oszukaństwo, ale konkretnej daty przejścia jeszcze nie ma.

Swoją droga jak mi brakowało ludzi do rozgrywania flashpointów a tu będą ograniczone, to ciekawe niby jak te flashpointy mają wrócić do życia... Wygląda na to, że czyste F2P to będzie normalna gra fabularna z możliwością spotkania innych graczy i tyle..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Chciałbym zacząć grę w The Old Republic i dowiedziawszy się o tym, że wychodzi wersja "free to play", moje zainteresowanie tą grą jeszcze bardziej wzrosło. Nigdy nie ciekawiły mnie gry MMO i nigdy w nie nie grałem (odstraszał abonament i absolutny brak zainteresowania grą w sieci). Jednak TOR ma w sobie podobno wiele z gier single-playing. Jak zatem wyglądałby mój start w grze? Po kupnie gry w sklepie mogę normalnie grać i nie bać się dalszych opłat? Cieszyć się z ciekawej gry RPG? Czy Bioware obcina w wersji "free to play" tyle ciekawych opcji, że bez dalszych opłat gra będzie dużo gorsza?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji F2P BioWare obcina rzeczy typowe dla MMORPG, poza tym musisz liczyć się z dłuższym levelowaniem. A mimo wszystko niestety gra jest na wskroś MMO-wata, co oznacza, że z głębi i ciekawych NPC nici, bo nawet te interesujące postacie występują wyłącznie jako "quest giverzy".

Ale za darmo można spokojnie sprawdzić, pewnie nawet będziesz się dobrze bawił, choć szykuj się na długą instalację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kojarzycie może czy stare postacie z czasów 1-6 miesięcy od premiery zostały na serwerach, czy może był jakiś wipe czy coś. Miałem ochotę pograć trochę ale nie wiem nawet czy moje dawne postacie jeszcze istnieją.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno są, ja zacząłem grać w styczniu, skończyłem w marcu, w lipcu był darmowy tydzień i moje postacie nadal były. Zresztą, gdyby usuwali postacie to byłby koleny strzał w stopę dla EA, więc na takie coś się nie odważą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przypał byłoby stracić mojego Jedi Consular'a z (na tamten czas) najlepszym setem pod pvp i kilka innych postaci no i mountami o które zabijaliśmy się nocami :X No nic to zobaczymy w czwartek bo wtedy ma ruszyć F2P o ile dobrze kojarzę o.O

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wernetto, już chyba każdy wie, że ci się ta gra niesamowicie podoba i pozostajesz przy opcji płatnej. Piszesz o tym w temacie/tematach, komentarzach. Dosłownie wszędzie.

Ciekawe co się stanie jak serwery wypełnią się ludźmi, ci przejdą historię i wywalą grę powodując tym samym znów dość pokaźne pustki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...