Skocz do zawartości

Dragon Age (seria)


Polecane posty

Nie grałem aż tak zła. Grałem jakby to powiedzieć: Zachłanną. I tak,

faktycznie zbeszcześciłem Urne Andrasty (uprzednio zabierając troche prochów dla chorego władcy... 2 w 1 ^^).

Troche dziwne że ona jest taką postacią. Jest maginem. Jak dla mnie [beeep] ją powinno obchodzić co robie z prochami Andrasty ;/

tak czy inaczej dzieki za wyjaśnienie.

Andraste to jest

taki Jezus Chrystus w Dragon Age, wybrana przez Mejkera, zdradzona przez męża, spalona etc. - postać praworządna dobra ma prawo żądać uszanowania prochów takiego martyra, myślę, że fabularnie/logicznie nie ma tu problemu

;), natomiast fakt faktem, idiotyczne jest to, że Wynn triggeruje swój foch na wydarzeniach z przeszłości o których ona nie ma pojęcia bo jej w party nie było.

BTW. Odnośnie prochów Andraste to jest lepszy motyw.

Żeby unlockować Reavera koniecznie trzeba sprzymierzyć się z Kolgrimem i czterdziestoma rozbójnikami i zbeszcześcić urnę. Ja, jako postać generalnie dobra, musiałem zrobić save przed rozmową z facetami w rajtuzach w smoczej jaskini i wrócić do niego później żeby przejść ten kawałek gry "na złego" i dostać Reavera. Tak samo jest zresztą z Blood Mage.

Strasznie denerwujące.

Swoją drogą, gram drugi raz, jestem przed

atakiem Darkspawnów na Redcliffe

, byłem wszędzie, robiłem i widziałem wszystko, łącznie z questami towarzyszy i DLC... i mam 48%. Rozumiem, że, powiedzmy, 25% to będą alternatywne historie początkowe postaci no ale bez przesady - kolejne 25% to jest cała kupa materiału w grze - ktoś ma jakiś pomysł gdzie to wsiąkło?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jag, zrobiłeś wszystkie questy? masz wszystkie zakończenia odblokowane? (achievement Perfectionist) Wszystkie wariacje zakończeń też się chyba liczą np. -

Wybrałeś bhelena w orzammar, ok, dostajesz za to procenty, ale kolejne dopiero za zakończenie z harrowmontem

. zrobiłeś wszystkie questy z kodeksu, napotkałeś wszystkie zdarzenia losowe, odblokowałeś każdą specjalizację postaci dla każdej klasy, rozwiązałeś wszystkie questy na wszystkie możliwe sposoby? (przekonaj kogoś do czegoś zamiast go zabijać etc)? napewno pare % by sie znalazło

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest na prawdę długa. Robię wszystkie questy poboczne w każdej lokacji, mam przegrane na jednej postaci jakieś 20h i pisze, że jest dopiero 17% przejścia całej fabuły. Producenci oceniali to na 80h zabawy, ale czy aby na pewno dla wszystkich klas razem? Mi się wydaje, że chodziło o każdą, osobną rasę. Produkt stworzony przez Bioware, który obecnie pracuje nad dwiema grami ( jeżeli nie trzema ) Mass Effect 2 i oczywiście, wyczekiwane - Star Wars: The Old Republic, gdzie na każdą klasę postaci ma przypadać 200h samej rozgrywki z historią. Wyobrażacie sobie ilość tego wszystkiego pochodzącej jedynie z głównej historii? A endgame, pvp, crafting i inne tego typu rzeczy ... big O jednym słowem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Interesuje mnie zakup Dragon Age'a, ale w wersji kolekcjonerskiej (pudełkowej z Empiku za 189zł) lub wersji DELUXE w cyfrowej dystrybucji. Z tego co się dowiedziałem edycja kolekcjonerska ma tą przewagę nad cyfrową, że dostajesz tylko mapę, pudełko i płytkę z materiałami dodatkowymi. Edycja specjalna w cyfrowej dystrybucji za 169 zł posiada natomiast dwa przedmioty: Ognista Obrączka, Obrączka Pamięci oraz dodatkowy quest "Twierdza Strażnika" dostępny normalnie bodajże w cenie 26zł. Powiedzcie mi proszę co się bardziej opłaca. Kupienie cyfrowej edycji(rezygnacja z płyt, mapy i niepotrzebnego pudełka) czy edycji kolekcjonerskiej i zrezygnowanie z dwóch wymienionych wyżej przedmiotów i dodatkowego questa??

No i ostatnie, równie ważne pytanie. Słyszałem, że polski dubbing jest słabiutki i najlepiej grać z angielskimi głosami + polskie napisy. Możliwość taka istnieje chyba tylko w wersji pudełkowej. Jak to jest z wersją cyfrową? Czy tam też będę mógł wybrać sobie określoną wersję językową, czy też będę skazany na pełną polonizację? Słyszałem, że wersja cyfrowa ma tylko pełen dubbing...

Będę ogromnie wdzięczny za odpowiedzi!! :D

Edytowano przez smd87
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wersje cyfrową to polecam tutaj:

http://www.gamespace.pl/asortyment/bioware...lekcjonerska/44

Kosztuje 139zł a nie 169zł (30 zł oszczędzone) a ma wszystko to co wersja ze strony EA dodatkowo możesz kupić tam DA ale nie ściągać z stamtąd tylko zarejestrować grę na stronie EA i ściągać od nich na takich samych warunkach jakbyś kupował w EA. Co do dubbingu to nie wiem o co się ludzie czepiają głosy są miłe dla ucha oraz pasują do postaci (drzewo mówiące wierszem wymiata ;) ), nie słyszałem ang dubbingu dlatego nie mogę powiedzieć co jest lepsze ale spokojnie polski dubbing oceniam na 9/10 przy czym zastrzegam iż nie jest to porównanie z angielskim a ocenianie po prostu jakość wykonania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że wersja cyfrowa ma dostępny tylko pełny dubbing, ale można kupić ją tylko za 139zł.

No i mam dylemat niezły. :(

Albo oszczędzić 50zł,dostać dwa przedmioty i questa(dodatkowe 25zł na plus), albo wybrać pudełkową EK i otrzymać mapkę, dodatkową płytkę i możliwość swobodnej zmiany języka w grze.

Jezu, czy oni muszą to tak utrudniać? Powiem szczerze, że gdyby była możliwość wyboru rodzaju spolszczenia w cyfrowej edycji kupiłbym ją niemal natychmiast, bo pudełkowa edycja kolekcjonerska jest wyjątkowo biedna :/. A tak mam niezły dylemat, wymagający dokładnego przemyślenia.

Edytowano przez smd87
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz pudełkową EK w empiku. Gram na wersji w stu procentach angielskiej i za żadne pieniądze nie zamieniłbym ani napisów ani głosów na polskie, i to nie wcale dlatego, że wersji polskiej nie lubię - poprostu gra aktorska i żarty są o wiele lepsze w ang. Pozatym twierdza strażnika nie jest czymś niezbędnym - jedynie składzik na przedmioty jako tako może Ci się przydać, chociaż i tak lepiej sprzedawać nieużywane przedmioty kupcom.

Edytowano przez Niesiol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się z tym przespać zanim podejmę decyzję ;)

BTW. Szukałem na necie informacji o dotychczas dostepnych DLC i trafiłem na stronę, gdzie dostępne są pirackie DLC. WSZYSTKIE jakie wyszły(w dodatku do polsku)!! Nie powiem, poczułem się troszkę oszukany, że ja, chcąc przedłużyć rozrywkę będę musiał bulić niezłą kasę :(. Myślałem, że te DLC sprawią, że piraci będą korzystali z gorszej wersji tej gry. A jest (i będzie, wraz ze wzrostem liczby kolejnych dodatków) dokładnie odwrotnie. :/

Edytowano przez smd87
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ostatnie, równie ważne pytanie. Słyszałem, że polski dubbing jest słabiutki i najlepiej grać z angielskimi głosami + polskie napisy. Możliwość taka istnieje chyba tylko w wersji pudełkowej. Jak to jest z wersją cyfrową? Czy tam też będę mógł wybrać sobie określoną wersję językową, czy też będę skazany na pełną polonizację?

Ja pogralem trocha na wersji angielskie, a troche na polskiej i ... zostalem na polonizacji :) Takze, jest naprawde niezle - po angielsku zagram sobie jak bede jeszcze raz przechodzil.

Natomiast prawda jest, ze o ile rozmowy (glosy) w wersji sa PL bardzo dobre, czasami samo tlumaczenie mogloby byc lepsze.

Edytowano przez FireStorm^
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę trochę wypocin na temat swoich refleksji na temat gry.

Ostatni weekend spędziłem tak naprawdę z Dragon Age (cała sobota, noc z soboty na niedzielę oraz cała niedziela :icon_wink: ) i moje uczucia po tak długim graniu są mieszane. Z jednej strony bardzo dobra fabuła, dobra grywalność (trochę smaczków np. dawanie prezentów członkom drużyny) ale za to bolą błędy graficzne (mały schodek w Sali Bohaterów - siedziba krasnoludów zatrzymywał postać, która nie mogła przejść przez niego lub nie widzialne bariery w niektórych jaskiniach i miejscach) oraz dziwne przerwy pomiędzy mówionymi kwestiami ważnych NPC (np jeden z członków mojej drużyny "łotrzyk" opowiadał mi różne ciekawe historie i pomiędzy wypowiadanymi przez niego słowami, po dłuższych kwestiach są jakieś dziwne przerwy). Co do polskiego dubbingu jest profesjonalnie zrobiony ale (może moje wymagania są zbyt duże niż budżet polskich wydawców gier - ale co tam) można było zatrudnić kilka osób więcej bo po dłuższym graniu zauważamy iż nie które postacie mówią tym samym głosem ale lekko zmodyfikowanym. Przy okazji podobieństw to twarze niektórych postaci są też łudząco podobne (śmieszna sytuacja bo gdy poszedłem do pewnego miasta i spotkałem tam burmistrza to identycznie wyglądał jak ojciec bohatera, różnił się tylko kolorem włosów i paroma zmarszczkami) i po pewnym czasie staje się to denerwujące, szczególnie wobec kobiet bo większość z nich jest jak dwie krople wody. Wydaje mi się że albo graficy się wylenili albo gonił ich termin i tworzyli na zasadzie kopiuj - wklej - lekko zmodyfikuj. No ale dajmy już spokój grafice, miałem też dziwne wrażenie z początkiem gry i jej fabułą, że gdzieś to już widziałem\słyszałem. Nie dociekam już gdzie i co bo to nie jest najważniejsze, twórcy gier w większej części na czymś tam się wzorują. Miejscami gra jest też bardzo monotonna, dajmy duży przykład: część rozrywki związana z demonem gnuśności (dziwnie się tak chodziło po tych wyspach i non stop siepało wrogów :icon_twisted: ). Dobra napisałem tekst bardzo laicznie ale to taki ogólny zarys moich dotychczasowych przygód z grą. Myślę, że pomoże chociaż w części osobom, które mają dylemat czy kupić Dragon Age. Powiem tak, pomimo błędów WARTO :icon_lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie co do

zmiany postaci,

szkoda iż twórcy nie postanowili dodać tego do normalnej rozgrywki (oczywiście żeby było można korzystać tylko raz na jakiś czas w wyjątkowych sytuacjach). Wtedy walka drużyny naprawdę efektownie by wyglądała :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!!!UWAGA SPOILERY!!!

Myślę że BioWare postarał się jeżeli chodzi o fabułę i otoczkę klimatyczną co w erpegach jest najważniejsze. Natomiast jeżeli chodzi o system walki: ja często używałem pauzy, ponieważ przeskoki pomiędzy postaciami

(np. Popielny Potwór atakuje Alistaira już przełączam na niego, a tu zaraz Morrigan zostaje zaatakowana przez Fanatyka Łupieżcę, no i jak tutaj zdążyć!!)

oczywiście jeżeli walczymy z "cieniasami" lub pojedynczymi przeciwnikami to nie ma problemu ale jeżeli atakuje nas grupa jeden z herosów zalicza "zgona":(. Albo

taka zagadka logiczna wtedy w czasie próby, co to ma być?? Super trudna dopiero za 12 razem udało mi się ją odszyfrować!! Moment przyprawiający o frustrację.

Jeżeli dobrze pamiętam, lee 90 to zmieniać postać można kiedy się jest maginem i ma się Zmiennokształtność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do padania członków drużyny - Alistair może po wbiciu paru leveli kupić skilla Taunt (Groźba? Wyzwanie? nie wiem, 2skill w drugim poddrzewku w umiejętnościach wojownika)

wtedy wszyscy przeciwnicy atakują Alistaira, mag go leczy + wspomaga drużynę a reszta bezkarnie tłucze pomioty zła

Co do zmiennokształtności to ta specjalizacja jest bezużyteczna - Zaklęcia mają długi czas rzucania i są poprostu słabe. Za to kombo Spirit Healer + Blood mage świetnie sie sprawdza ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem czy to dobry temat, ale napiszę tu :P (Najwyżej mnie zjedziecie ;P)

Z DA mam następujący problem, podczas gry w losowym momencie wyskakuje mi raport o błędach.

Teraz kiedy mam większą bitwę nie mogę jej przejść, bo kiedy jestem blisko zwycięstwa wyskakuje raport, ale kiedy wszystko działa ok to tak i tak ginę męczę się z tym już drugi dzień i nie mogę nic zmienić....

Dodam do tego, że sterowniki aktualizowałem...

EDIT. Soryy, już przeniosłem do dobrego działu :P

Edytowano przez Quarten
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem czy to dobry temat, ale napiszę tu :P (Najwyżej mnie zjedziecie ;P)

Z DA mam następujący problem, podczas gry w losowym momencie wyskakuje mi raport o błędach.

Teraz kiedy mam większą bitwę nie mogę jej przejść, bo kiedy jestem blisko zwycięstwa wyskakuje raport, ale kiedy wszystko działa ok to tak i tak ginę męczę się z tym już drugi dzień i nie mogę nic zmienić....

Dodam do tego, że sterowniki aktualizowałem...

Nie mam pojęcia może trzeba miec łatkę? Ciekawi mnie czy ta gra to cos bardziej podobne do gothica czy morrowinda?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, niesioł, ja się nie zgodzę , że Zmiennokształtnośc jest kiepska - jest idealna na długie walki, kiedy z casterów zejdzie cała mana. Pająk ma przydatne omotanie siecią, rój ma premie do obrony - tylko na ogień trzeba uważać - wygrałem dzieki temu za 7 razem walkę z bandytami w Denerim (a stłukli mnie 6 razy pod rząd).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była tylko i wyłącznie moja opinia - Ty w przypadku braku many wrzucasz zmiennokształtność, ja używam magii krwi. Leczę całą drużynę Group Healem, rzucam pare czarów ofensywnych, trochę jeszcze poleczę jeśli trzeba - W przypadku braku hp "pobieram" je od Zevrana/Oghrena (Alistair bierze dmg wrogów na siebie) tak więc w wypadku braku many korzystam z dobrodziejstwa magii krwi, które zapewnia mi, przy odrobinie ostrożności nieskończony zapas energii na zaklęcia :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra jest niesamowita.

Klimat: O, Jedna z tych gier gdzie każde miasto jest inne kopalniany i potężny Ostragar, pływająca wioska Lothgar oraz porządna ludzka stolica Denerim. Świetnie wykreowane postacie, które między sobą rozmawiają (to jest masakra czasem, a zwłaszcza to jak Wynne i Morrigan trzymają pod pantoflem Alistaira :D) Poczynając od małomównego qunari Stena kończąc na niedostępnej Morrigan. Wszechobecna jucha też daje radę.

Fabuła. Naprawdę bardzo ciekawa, bardzo interesujący wątek główny i czasem jeszcze ciekawsze zadania poboczne, których jak przystało na porządnego RPGa jest tu masa, MASA! Już teraz wiem że przejdę grę ponownie po jej zakończeniu, bo zakończeń jest parę tak? Ile ich dokładnie jest?

Grafika: Naprawdę niezła, wiadomo że nie porywa ale postacie i efekty wizualne czarów są IMO na b.dobrym poziomie. Takie 8 dla mnie.

Dźwięk; Świetna muzyka i znakomici aktorzy w polskiej wersji. To naprawdę dodaje dużo grywalności.

Grywalność/Trudność: Bardzo miło się gra, syndrom jeszcze jednego questa i możliwość praktycznie bezproblemowego wyboru drużyny sprawdza się świetnie, poza tym ciekawe skille, ww. questy i przeciwnicy. Zbieractwo jest, może nie tak nadmierne jak normalnie zwykło bywać, ale rzeczy i tak jest sporo. Nieliniowa fabuła wybory moralne i zoptymalizowany stopień trudności stawia tę grę na czele mojej toplisty. Jest to jedna z najlepszych RPGów w jakie grałem kiedykolwiek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że albo graficy się wylenili albo gonił ich termin i tworzyli na zasadzie kopiuj - wklej - lekko zmodyfikuj.

Tutaj podejrzewam wpływ konsol, ponieważ mają one mniej ramu dla kart graficznej (np. PS3 ma tylko 256MB) więc w pamięci nie może być zbyt dużo modeli dlatego pewnie modele te same + odpowiedni filtr np. zmiana koloru włosów czy te zmarszczki o których mówiłeś). A że dla samej wersji PC nie opłaca się robić dodatkowych modeli to cóż masz co jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabuła. Naprawdę bardzo ciekawa, bardzo interesujący wątek główny i czasem jeszcze ciekawsze zadania poboczne, których jak przystało na porządnego RPGa jest tu masa, MASA! Już teraz wiem że przejdę grę ponownie po jej zakończeniu, bo zakończeń jest parę tak? Ile ich dokładnie jest?

Założyłbym się, że kombinacji zakończeń jest nieskończenie wiele - jednak takich głównych, głównych-głównych 4

SPOILER, TAK TAK.

Poświęcasz się ty/poświęca się Alistair/poświęca się Loghain/ nie ginie nikt, bo morrigan wyprodukowała dzieciaka ;d

Edytowano przez Niesiol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...