Skocz do zawartości
Gość kabura

Prince of Persia (seria)

Polecane posty

Według mojej opinii najlepszą częścią Prince of Persia jest...Prince of Persia.

Zgadzam się, lubię magiczne klimaty, a ta gra była najbardziej magiczna ze wszystki "Prince'ów".

Bez stresu przeszedłem tą gre a przy innych to musiałem brać leki na uspokojenie bo nie wytrzymywałem.

Nie było aż tak źle z przechodzeniem poprzednich odsłon, ale przyznaję, że np. Bliźniaki sprawiły mi trochę kłopotów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ei, bo jeśli pod koniec Epilogu, Elika odchodzi od Księcia, to jak on teraz będzie się ratował ?xD Sam siebie ? :)

Skoro taki przystojny jest, to w kolejnej części bez trudu znajdzie sobie kolejną panienkę, a skończy się to jak zwykle... :biggrin:

Edytowano przez SZWENIO
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się tam Warrior Within najbardziej podobał. Te mroczne klimaty, cięższa muzyka i bardziej dojrzała historia. Jak dla mnie - najlepsza część PoPa. Pomijając oczywiście genialnego Prince'a, w którym miałeś godzinę na uratowanie księżniczki - grałem w to z tatą jak jeszcze byłem o taki malutki :laugh: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ei, bo jeśli pod koniec Epilogu, Elika odchodzi od Księcia, to jak on teraz będzie się ratował ?xD Sam siebie ? :)

Ale jak to ona odchodzi bo nie pamiętam a przeszedłem całe. Przecież on ją ratuje na końcu.

Tak jak kolega wyżej najbardziej przypadła mi do gustu WW. Miała taki fajny klimacik :happy:. I muzyka także świetna.

P.S. Pierwszy post więc witam wszystkich.

Edytowano przez Dakurels
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie tak: jeżeli macie zdradzać kluczowe elementy fabuły, bystrzaki, to bierzcie je w te przeklęte spoilery! Nie wszyscy muszą znać zakończenie gry tylko dlatego że wy je znacie.

Odnośnie konkretów, mnie podobały się wszystkie części, aczkolwiek nie da się ukryć elementów które znacząco wpływają na różnice klimatów między nimi (chociażby muzyka w PoP: SoT to przy tej z WT już kompletnie inna bajka).

Najnowsza odsłona bardzo mi się spodobała, zwłaszcza wymiany zdań między Eliką a Księciem. Obawy związane z ''komiksową'' grafiką niemal natychmiast zniknęły po bezpośrednim zetknięciu z grą. Jest baśniowo, klimatycznie, często zabawnie, więc dla mnie jest dobrze.

Szkoda tylko że grając w dodatek będę znał jego zakończenie...

Edytowano przez Papayasmurf
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prince of Persia... ach, co tu dużo mówić. Klasyka, ale mnie się jednak najbardziej z całej serii podoba trylogia PoP:SoT, PoP:WW, PoP:TTT. Wszystkie te gry znakomite, ale najbardziej cenię Duszę Wojownika. Za jej mroczność, świetną muzykę (doskonałe połączenie arabskiej muzyki z ciężkim brzmieniem), za wspaniałą fabułę, która przykuła mnie do monitora na dłuuuugo (przez nią zarwałem parę nocek aby dowiedzieć się, kim jest tak naprawdę Kaileena i o co chodzi z tym Upiorem Piasku). No i ci bossowie: Kaileena, Shahdee, Dahaka (końcowa potyczka) i te wielkie bestie (które wbrew pozorom łatwo pokonać). Piasków Czasu nie darzę już taką sympatią- za bardzo bajkowe, za mało wyrazisty książę, nudna muzyka, fabuła jako tako daje radę. Jedyny plus to walka z ojcem Farah :)

W Dwa Trony jeszcze nie grałem (nie bijcie, au, przepraszam, no mówię, au!) ale cały czas szukam na internecie wiadomego pudełka. Przy okazji: jeżeli ktoś wie gdzie można kupić Dwa Trony, proszę o PM (oprócz Allegro).

Moja ocena końcowa:

Prince of Persia: Piaski Czasu - 6/10

Prince of Persia: Dusza Wojownika - 9/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia częsć nawet fajna ale nie dla mnie oprawa video. Ładna, nie powiem, ale wolę inną grafę. Co do grywalności to przyczepić się nie mogę. W inne części nie grałem więc ocena tylko dla ostatniej części: 8+/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem w Prince of Persie od Piasków Czasu, przeszedłem wszystkie części aż po nowego PoP 2008.

I powiem, że dużo bardziej wolałem starego Księcia ;(

Mimo iż do nowego przyczepić się nie moge, gra jest całkiem fajna, ciekawy pomysł na fabułe, niektóre fajne rozwiązania i sama grywalność jest ok, ale ta gra ma już zupełnie inny klimat. Teoretycznie to zupełnie co innego i nie powinno się porównywać starej trylogii z `PoP 2008`, ale jednak gra nosi ten sam tytuł co poprzedniki więc i tak obok siebie stoi.

Jakbym miał to wszystko oceniać to bym dał tak :

Piaski Czasu 8+/10

Dusza Wojownika 9/10

Dwa Trony 8+/10

Prince of Persia 2008 8/10

Mocno wachałem się miedzy 7 a 8 dla nowego PoPa jednak stwierdziłem, że to po za tytułem i głownym bohaterem niewiele ma ze sobą wspólnego dlatego nie brałem tego pod uwage jako kolejna gra Prince of Persia a jako zupełnie nowy tytuł. Inaczej byłaby niższa ocena.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny plus to walka z ojcem Farah :)

Jeśli ci się pomieszało i chodzi ci o tatuśka księcia, to się nie zgadam. To była najbardziej wkurzająca walka w grze! Podchodziłem do niej z dziesięć razy, za każdym klnąc na czym świat stoi i rwąc włosy z głowy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi ci o tatuśka księcia, to się nie zgadam. To była najbardziej wkurzająca walka w grze!

Tak, trochę wkurzające to było, szczególnie na początku. Do skutku przeskakiwałem nad jego głową aż po kilkudziesięciu takich akcjach padł.

Chyba zainstaluję sobie PoP'a Piaski Czasu, aby odświeżyć wspomnienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie. Najbardziej wkurzającą akcją jest jazda windą. To jest moment tworzony przez sadystów. Przejście zajęło mi jakieś 3 h. A każdorazowo, gdy padałem już pod koniec miałem ochotę całego PoPa wywalić z dysku, i pograć sobie w jedynkę, gdzie jedynym utrapieniem był ten facio na 8 czy 9 etapie, który sam z siebie nie atakował, tylko trzeba było do niego podejść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nie. Najbardziej wkurzającą akcją jest jazda windą.

No właśnie, winda. Matko, tam też było ciężko. Szczególnie ze względu na Farah, którą co raz ktoś czymś smagał, z Księciem to jeszcze uszło, ale jak dwójka piaskowych stworów bije Farah, a ciebie blokują ci wielcy generałowie to umarł w butach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ojca Księcia, to po rozwaleniu jego całej obstawy to już nie był taki twardy :) Ale za to Winda była etapem, którego nienawidziłem z całego serca. Ile się nad tym namęczyłem ... a wszystko oczywiście przez Farah :) No ale ... jak już udało się to przejść, to aż duma rozpierała :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie (oprócz windy) gigantycznie w SoT wkurzyła ostatnia walka z całą kupą piaskowych generałów. Prawda, wystarczyło niemilca raz haratnąć mieczykiem i po problemie, ale gdy ustawili się w kółeczku dookoła księcia, to zanim jednemu przywaliłem, to inny kosił mnie z nóg szabelką, grrr... A jak padłem, to nie było jak wstać, bo co i rusz uderzał inny... :down:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment z Bliźniakami - miodny. Farah odegrała w nim ważną rolę,

zabijając jednego z braci i ratując tym samym Księcia.

Co sądzicie o tym, że ma być film Prince of Persia? Wstukajcie w youtube jeśli chcecie zobaczyć filmowego Księcia. Po trailerach stwierdzam, że film jest za mało magiczny, ale może coś się w tej sprawie zmieni.

Bliźniacy byli nieźli, ale nie pobiją mojego ulubieńca Klompy. Pamiętam frustrację kuzyna gdy nie mógł go pokonać, ja przyjechałem i od razu szybciej poszło. Walka z Klompą była o tyle ciekawa, że sam Klompa wyglądał "ciekawie".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...