Skocz do zawartości

Prince of Persia (seria)


Gość kabura

Polecane posty

Kawalorn wybierz się na jakąś resocjalizację bo naprawdę nie wierzę jak ktoś mógłby zostawić Elikę i pójść sobie szukać Farah. Może podchodzę do tego zbyt emocjonalnie ale nawet przez myśl mi nie przeszło żeby wszystko zostawić. Wolałbym 10 razy męczyć się z Ahrimanem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekamy na wysyłkę gram.pl, czyli do 16 ... i mam takie pytanie ;) Ile jest walk i przeciwników w grze :) A jeśli chodzi o KK to poczekam, aż będzie gdzieś u mnie w sklepie, nie będę zamawiał na necie ;)

Edytowano przez Artemis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Inaczej to byłoby nudne.

I na dłuższą metę to jest - na razie u mnie PoP jest odstawiony, bo pokonałem Konkubinę i Wojownika a do następnych dwóch miast muszę mieć ostatnią moc a potrzebuję 540 light seedów... co niezbyt mnie się uśmiecha, bo już najchętniej dokończył bym robotę i obejrzał zakończenie :P

No nie wiem, czy bieganie po ścianach i wykonywanie innych códow akrobatyki można nazwać nudnym.

PoP cierpi na to samo co AC - schematyczność i powtarzalność rozgrywki. Zaczynamy -> biegamy, skaczemy, słowem eksplorujemy -> dobijamy do Złego, kopiemy mu zad -> zbieramy light seedy i czekamy na power up.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie princefan o to mi chodziło czy oprócz tych 4 głównych są jacyś przeciwnicy czasami, którzy nas zaatakują ,

coś słyszałem, że ta maź czarna przybiera postać przeciwnika

Nawet jeśli Black Shadow AC też kupiłem, przeszedłem dwa razy, więc i PoPa kupię ;)

Edytowano przez Artemis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie princefan o to mi chodziło czy oprócz tych 4 głównych są jacyś przeciwnicy czasami, którzy nas zaatakują ,

coś słyszałem, że ta maź czarna przybiera postać przeciwnika

Dokładnie. Są to pospolite sługusy Arihmana, które pojawiają się na początku albo w przejściach między dwoma poziomami (szczególnie to widać kiedy jeden świat jest uzdrowiony a drugi nie). Jak się pośpieszymy to gościa idzie zabić zanim się zrespawnuje. A nawet jeśli to walka z nim jest banalna - długie aerial combo z użyciem Eliki, które spycha gościa na krawędź i jest automatyczny finisher :)

Aczkolwiek na początku

walczy się z zwykłymi żołnierzami a ze dwa razy z ojcem Eliki

;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W SoT też było bardzo schematycznie - kopiemy zady armii złych, leczymy się, zapisujemy, zbieramy chmurę piasku, dokonujemy cudów akrobatyki, dostajemy się do trudno dostępnego miejsca, kopiemy zady armii złych... - ale mimo to, gra bawiła jak mało która.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mimo to, gra bawiła jak mało która.

Naturalnie, nigdzie nie napisałem, że schematyczność zabija całą zabawę a ta z nowym PoPem jest zaiste świetne i wciąga jak diabli a elementy jak grafika urzekają bardzo to IMO na dłuższe rozgrywki czuć powtarzalność. Dlatego też z tego powodu gra na razie ma urlop, najpewniej do tego weekendu, bo w końcu się zbiorę, żeby ją przejść chociaż najchętniej wziąłbym od kogoś save'a po pokonaniu Konkubiny i Wojownika a już z wszystkimi mocami... xP

Ma ktoś? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, okazyjnie

(przy przechodzeniu z jednego obszaru do drugiego, skażonego)

atakuje jakiś pomniejszy sługusik Arymana. Jest tego typa kilka rodzajów, ale nie różnią się stylem walki - jeno wyglądem. Co najwyżej

później włączają aury, tak jak bossowie wraz z postępami w grze

, ale i tak

można ich pokonać jednym krótkim kombosem

lub uniknąć walki, jeśli się spieszymy dostatecznie (mi udało się może... raz?)

A - polska wersja w porównaniu z angielską generalnie posysa - i nie chodzi mi tu o voice acting jako taki - głosy nawet pasują, z tego, co zdążyłem usłyszeć - ale o (nie)zgrabność samego tłumaczenia, które jest ciut zbyt wierne... No i piękny szeryfowy font menusów i podpisów zmieniono na zwyczajnego Ariala :/ (o dziwo w poprzednich polonizacjach PoP dawąło radę tę czcionkę zachować... Cenega radziła sobie z grami Ubi lepiej niż samo Ubi?)

Za to pudełko wersji Limited - przepiękne :) Doskonale się prezentuje obok metalboxa z AC i wielgachnego pudła z kolekcjonerką Wiedźmina, a jak się weźmie do rączek i poobraca, to jeszcze lepiej :D. Bonusy mniej węcej takie same jak w limited edition Assassin's Creed - tapetki (ładne), ikonki do WLM/AOL, parę trailerów i gadżet do Visty z newsami, z tym że linki do newsów nie działają ;p Komiksik z historią Huntera - też ładny.

A, dołożyli 6 utworów ze ściezki dźwiękowej, no i kod do skórek z SoT dla Prince'a i Eliki, wyglądają... śmiesznie ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:o Na Ariala???!!!! Osz kurde motyla noga!!! A jest chociaż możliwość włączenia wersji angielskiej???

Nope. Tzn. poza hackiem w postaci podmiany plików gry na te z wersji angielskiej (co jest łamaniem licencji etc.... i niekoniecznie musi zadziałać).

A te fontowe 'wynalazki' to już się zdarzały - że wspomnę choćby Battle for MiddleEarth PL w wykonaniu EA. Klimat zarżnięty z marszu. W PoPie tyle dobrego, że wszystkie napisy się ładnie mieszczą tam, gdzie powinny ;)

Ech, ideałem polskiej edycji pod względem wersji językowej jest Dreamfall - z poziomu menu gry można wybrać (niezależnie) język głosu i podpisów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli chodzi o combosy to można stwarzac swoje ? :) Czy jest gdzieś spis w menu ? Mi e-mail doszedł wczoraj :)

Edit: A i właśnie, w którym wydaniu są jakieś gadżety, i co znajduję się w zwykłym ;)

Edytowano przez Artemis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię całą serię Prince of Persia, ale nie podoba mi się ostatnia odsłona gry.

Nie ma już tego kilmatu starego PoP'a, grafika też taka sobie (kreskówkowa), ale przede wszystkim gra jest za łatwa.

Mam kumpla, który przeszedł ją w niecałe 2 dni.

Innymi słowy, grałem, widziałem i nie polecam...

<_< <_< <_<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na razie zajmę się piaskami czasu, które SĄ trudne. A masz ty głupi...eee... Ojcze!!! Siek, siek siek!!!

Nawiasem mówiąc, czy zauważyliście, że fabuła najnowszego Princa i piasków czasu jest niemal identyczna?? jest sobie jakaś substancja, co to, jak jej człowiek dotknie, się zmienia w potwora i ta substancja została uwolniona, a my mamy bohatera, jednego z niewielu niezarażonych, który wraz z piękną panną (w piaskach czasu była Farah) musi rozwalić tego złego, który to ma władzę nad potworami (Ten bóg - Wezyr) i z powrotem uwięzić tą substancję. O ile się orientuję - choć pewności nie mam - rękawica noszona przez księcia w najnowszej części chroni go przed substancją, znaczy może dotykać tych potworów bez efektów ubocznych. w piaskach czasu podobne działanie miał sztylet. Większe różnice w fabule są dwie: to nie nasz bohater uwolnił tą substancję i bohater nie ma władzy nad czasem, a substancji nie trzeba zbierać.

Edytowano przez orzechXIX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i rzeczywiście masz rację. A wszystko krąży wokół Substancji.

Piaski Czasu są trudne? To zależy. Jak nie używasz bloku i nie odbijasz się do ścian, by przewalić wroga, to jesteś albo hardcore'owcem, albo baranem, albo jednym i drugim, albo po prostu normalnym graczem, który sobie nie może znaleźć odpowiedniego stylu walki i jest mu cholernie ciężko. Jeśli używasz, gra się robi może nie super łatwa, ale całkiem przyjemna.

Zaraz, czcionka w nowym PoP to Arial?? I to taki paskudnie przeniesiony?! Cholerne City Interactive (tak, tak, oni wydają nowego PoP)...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przede wszystkim, jeśli to są babki, kretyni z łańcuchami albo czerwoni strażnicy, przeskakuj nad nimi śmiało. Jeśli inni, turlaj się do ścian i potem się od nich odbij, zbijając wroga. Jak nie da rady, to blokuj. I spróbuj znowu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...