Skocz do zawartości

Prince of Persia (seria)


Gość kabura

Polecane posty

Cardi - powiem Ci, że ku ogólnemu zaskoczeniu Zakościelny się sprawdza nadwyraz dobrze w roli Księcia. Za to Elika... arghhh, mam wersję angielską i tam była tak wspaniale zagrana, u nas już jest przeciętnie. Dużo uroku przez to traci.

No i niestety - w Polsce będzie tylko wersja bez wyboru języka. Nie wiem jak z podpisami, ale audio na bank będzie tylko 'nasze'.

@princefan - przeciez nie musisz sprowadzac z zagranicy, zrobi to dla Ciebie 80% sklepów/ludzi z allegro. Znajdź odpowiednią ofertę, zamów i za 3 dni najpóźniej masz gre ze świetnym, oryginalnym voice actingiem. Zero przy tym gimnastyki - ZERO.

@mrowczak - nie oszukuj się, gry są tak robione żeby wersje konsolowe i pecetowe wyglądały tak samo (albo sie partoli konwersje piecowe ;) ), i w pierwszej kolejności są przez to robione pod konsole. PCtowcom zawsze można zmienić wymagania - konsoli już nie zmienisz, więc to ta wersja jest zawsze podstawową. Nie wyklucza to oczywiście tego, że prace prowadzone są naraz nad developingiem na wszystkie platformy, ale najważniejsza wersją zawsze zostaje ta najbardziej opłacalna. A wiadomo na co obecnie najbardziej się opłaca kodować.

A seria LOK to przeciez trup od paru lat, i nie zanosi się na jej reaktywację. Zresztą Defiance miało być ostatnie, nie prawdaż?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz z innej beczki .. gram sobie od nowa w WW i jestem teraz w sali z klepsydrą i mam iść dalej w poszukiwaniu maski.

Odblokowałem już wszystkie Energie, więc na środku leży sobie piękny Water Sword. I teraz moje pytanie, czy mogę go już teraz podnieść ? ;) Nie spierniczy mi się coś dalej jak go teraz podniosę ;) ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopóki nie zagrasz w ingliszu, zapewne nie pożałujesz :)

Popieram - IMO voice acting w tej produkcji jest jednym z lepszych jaki miałem okazji usłyszeć w ostatnim czasie :) A jedna z rozmów księcia z Eliką mnie rozwaliła (ta "I fell you looking at my ass" :P - tarzać ze śmiechu to nie, ale humor nawet fajny jest). Do tej pory już odbiłem całe City of Light i zabieram się za inne. A rozmieszczenie light seedów jest pomysłowe w niektórych miejscach, nie ma co :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie stanie się nic, :).

aras-ocb, nie do końca masz rację. Tak czy siak Gry nawet na konsolę tworzy się na komputerach( czy to na PC czy Mackach ). A że czasem konwersja zostanie skopana to co innego. Jeśli gra nie przyjmie się z powodu konwersji, to można to jeszcze naprawić ( wszystkie łaty i tym podobne zabawy o których konsolowcy mogą zapomnieć). Prawda jest taka, że na konsolach i na PC/MAC są zupełnie odmienne standardy rozrywki. Gry na konsole od zawsze miały być tylko zabawą, zawierały często nawet dziwne treści( np któryś MGS i jego poziom w którym polowało się na małpki, z innej konsolowej gry, chyba "Monkey Islnand"), dlatego na Gry stricte konsolowe rdzenni pecetowcy zawsze patrzyli z góry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanko: Czy mogę odpalić gę na Geforce 6600? ma 256 MB RAM i również SM 3.0, dlatego się zastanawiam.

Bierz miecz i biegnij sobie spokojnie bez wahania. Mi się udało zdobyć Wodny Miecz jeszcze przed przemianą w Piaskową Bestię.

Ta gra będzie, z tego, co widzę, wyglądać obłędnie nawet na niskich detalach, więc bez zawahania, jeśli mi pójdzie, to muszę, muszę, MUSZĘ ją mieć. Oryginał, rzecz jasna.

Edytowano przez princefan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli chodzi o te luźne rozmowy ... to jak to jest ? Możesz zagadywać co sekundę i zawsze jest inna ?

Nie.

Rozmowa, taka wnosząca coś do fabuły, aktywuje się sama (np, jak wejdziesz na nowy poziom, to Elika zagada o tym gdzie jest to miejsce, w którym leczy się krainę i kto tego pilnuje, dlaczego, co to za kraina, po co na co itp.). Jak już wymienią zdania Książę z Eliką (zazwyczaj wygląda to tak - Elika, Książę, Elika i Książę), to możesz grać dalej, ale na dole mruga ikonka, że jeszcze rozmawiać możesz, naciskając klawisz T. Wówczas oni gadają dalej. I tak w kółko, do czasu, aż już ikonka rozmowy nie będzie mrugać. Wtedy po nacisnięciu T Książę rzuca jakąś zabawną uwagę (np. "Trzeba było słuchać za młodu mamy...." albo moje ulubione "I hope that smell isn't me... or YOU!" - genialnie to Książę mówi po angielsku, ciekaw jestem jak wypadnie w wersji PL :D) Ale tych jego uwag nie jest nieskończona ilość, po pewnym czasie niektóre powtarza.

Ikona rozmowy mruga też przy łamigłówkach. Jak włączysz wtedy rozmowę, to Elika stara się wyjaśnić Księciowi jak rozwiązać daną zagadkę (ale prawdę mówiąc, zagadki są proste jak konstrukcja cepa, nawet nie ma co główkować przy nich).

Aha, podczas walki też można nacisnąć T, wtedy książę rzuca jakiś tekst w stronę przeciwnika.

Edytowano przez SilentBob
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naciskając klawisz T.

Zatem zakładam, że grałeś na klawiaturze/myszy? I jak się spisuje gra przy takiej obsłudze? Sam mam Xbox360 Controller, więc i tak z niego będę korzystał, ale z czystej ciekawości pytam :)

Piszecie sobie o zakupie wersji zagranicznej (ze wzgl. na voice acting choćby, no i dostępność wersji pc ;)) - owszem, zamówienie to nie problem. Problemem może być jedynie cena, która to na rynkach zachodnich jest jednak 'ciut' wyższa (nominalne ceny: Euroland - EUR44.95 UK - ?17.98 USA - $49.99). Oczywiście, znajdą się lepsze oferty, ale jednak zawsze wyjdzie drożej, niż na polskim rynku. I dlatego też, że w Polsce 'typowa' cena gry jest niższa, większość gier jest niedostępna w języku oryginalnym (w krajach Unii wersja Multilingual - En/De/Fr/Es/It to standard).

Należy się zastanowić, na ile wycenia się wartość oryginalnej ścieżki audio i tekstów.

Do tego dochodzi kwestia pewności transakcji itd - większość forumowiczów myślę nie ma oporów przed kupowaniem gier przez internet, czy to w polskich, czy zagranicznych sklepach, ale jeśli decyzję o zakupie podejmują np. rodzice - tu już bywa różnie, wielu jak nie może towaru w ręce wziąć przed zakupem, to się wzdraga...

Więc nie pisz, arasku, że tak bezproblemowy jest zakup z zagranicy.

A, btw - na allegro żadnej oferty sprowadzenia z zagranicy PoPa PC nie znalazłem. Jeno preordery.

A propos preorderów - sam zamówiłem sobie limited preorder edition, podobnie jak przedtem w przypadku Assassin's Creed, ale oprócz tego nabyłem empikowy preorder pack - za 29.90 do rączek dostałem fajny artbook (co z tego, że większość z nich jest zapewne dostępna in-game albo na bonusowej płytce edycji limitowanej...), a oprócz tego mogę komuś podarować teraz paragonik, z którym zakupi PoPa o te niecałe trzy dyszki taniej :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem zakładam, że grałeś na klawiaturze/myszy? I jak się spisuje gra przy takiej obsłudze?

W, S, A, D, spacja, pomoc Eliki to E, ręka to R, rozmowa to T. Nic skomplikowanego, sterowanie jak najbardziej intyicyjne i wszystko w zasięgu palca wskazującego. Konwersja od A do Z wykonana w doskonały sposób, nawet jeśli chodzi o sterowanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się ośmielę stwierdzić, że prototypowy Książę wygląda lepiej od finalnego. Co do Eliki... Gdyby miała brązowe włosy, też uznałbym ją za lepszą od finalnej wersji, no i chyba nie za bardzo się przy niej postarali (tzn. tej prototypowej), bo jest w dużym kontraście od otoczenia, tak jak skin Altaira dla księcia.

princefan - w konfiguratorze Live w najnowszym CDA na kompie z winXP, Pentium 4 2,8Ghz, GF6600GT i 1GB RAM na żadnych ustawieniach nie da się grać, na Athlon x2 4000+, Radeon 3650 i 2GB RAMu na średnich na 800x600 pograsz. Porównaj ze swoim kompem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może by tak znowu o PoP:Sands of Time:D

Bo ja kupiłem tę grę w Play( wybaczcie nigdy więcej tego grzechu nie popełnię) i zakochałem się OD RAZU. No dobra przeszedłem tylko 58 %, bo trochę straciłem chęc do grania ale dalej uważam PoP za grę wybitną. w najbliższym czasie postaram się Piaski Czasu skończyc. :lol:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem zakładam, że grałeś na klawiaturze/myszy? I jak się spisuje gra przy takiej obsłudze?
Bardzo dobrze - dopóki nie dojdzie do quicktime events podczas walki. Są cztery różne typy zachowań: na LPM, spację, E i R - wszystko jest pięknie dopóki nie trzeba skorzystać z dwóch ostatnich. Ja miałem okazję grać na innej klawiaturze niż siedzę na co dzień, więc czasem mi się oba myliły (a czasu by spojrzeć nie ma).

Poza tym mam pewne wątpliwości co do kamery - księciem ruszamy nie względem swojej pozycji, a względem kamery. O ile jest to naturalne podczas większości gry, o tyle podczas niektórych skoków (np. na palach) zdarzało mi się, że zamiast odbić się w kierunku następnego, mój bohater robił hopla w czeluść bez dna. Chwała Elice, inaczej w takich momentach nawet Piaski Czasu nie stłumiłyby moich bluzgów.

PS - Khasim ty chyba grypę masz. Linki wklejaj, nie całe screeny.

"I fell you looking at my ass"
No, ten kawałek był świetny, ale to totalny overkill dla tłumaczy jest. No bo jak na 'polskie' przetłumaczyć dialog:

Prince: "Alright I'll go up first, but no looking at my ass! I can feel you looking."

Elika: "I thought you lost your ass."

Prince: "Donkey."

Zresztą Defiance miało być ostatnie, nie prawdaż?
Nie bałdzo.

Development was started (in 2004) on a sixth game in the series, titled ?Legacy of Kain: The Dark Prophecy?. This may have been a continuation of the story after the events portrayed in Defiance. PlayStation 2 development was underway for at least 3 months before the project was canceled.

source: wiki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puk, puk, puk, chodzi mi o praktykę, bo według konfigurator ten jest tym samym co Can you run it? A tam nie powinien mi chodzić na średnich detalach Wiedźmin, a chodzi na 1280x1024 i do tego całkiem nieźle. Oczekuję praktyki.

Z tego, co mi wiadomo, to wyniki Konfiguratora Live są jak najbardziej praktyczne. Czytaj - w redakcji odpalano tę grę na takich konfiguracjach. Nie, żebym chciał cię martwić...

"I fell you looking at my ass"
No, ten kawałek był świetny, ale to totalny overkill dla tłumaczy jest. No bo jak na 'polskie' przetłumaczyć dialog:

Prince: "Alright I'll go up first, but no looking at my ass! I can feel you looking."

Elika: "I thought you lost your ass."

Prince: "Donkey."

;]. No, zobaczymy, znając życie to dowcip będzie lost in translation, ale zdarza się najlepszym, nie widzę sposobu, by to zachować. Inna rzecz, że większość ludzi nie będących native speakerami tego żartu mogłoby nie wychwycić nawet w oryginale...

Ponawiam pytanko.

Przyznam szczerze, że zdziwiło mnie sterowane gry. Ale że mam joypada (ale nie takiego typu, jak xbox), to mnie to nie obchodzi, choć pogram i na klawiaturze.

Hm? Jak dla mnie to nie różni się zbytnio od tego z poprzednich części... Dziękować bogom, mam porządnego pada, więc problemy tego typu nie dla mnie. Ale cieszy, że Ubisoft rozsądnie podchodzi do kwestii konwersji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie mam pada takiego jak na Xbox ale nie wiem czy na nim zagram ... jakoś zawsze grałem na klawie i było dobrze ... Ale cóż może na padzie też pogram :)

A tak a pro po przeszedłem WW (po raz 2) zabijając Dahake i zajęło mi to aż ... 3 dni :D Chyba dużo :) (w godzinach to będzie 14h ;) )

Edytowano przez Artemis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...