Skocz do zawartości

Prince of Persia (seria)


Gość kabura

Polecane posty

Zgadzam się z arasem. W PoPie (przynajmniej w SoT, bo w nia teraz gram) trochę mało jest ciosów podczas walki, ale nadrabia to własnie akrobacjami, które w ogóle się nie nudzą. Dzięki nim cały czas chce się grać.

No cóż, dla mnie niestety powrót do Persji po tych wszystkich "assasin's creedach" (nowych gierkach w stylu księcia)jest bardzo ciężki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrowczak:

W sumie masz rację ;) .

Batonski:

Powrót na stare śmieci jest trudny, szczególnie jeśli naoglądamy się takich wypasów, jakie są w AC, ale jakoś się da.

BTW: Jakie inne gry masz na myśli? Powiedziałeś w liczbie mnogiej "po tych wszystkich "assasin's creedach"(...)".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, dla mnie niestety powrót do Persji po tych wszystkich "assasin's creedach" (nowych gierkach w stylu księcia)jest bardzo ciężki.

A ja właśnie dopiero zaczynam obcować z takimi grami, więc chyba dobrze, że na początek wybrałem właśnie pierwszego PoPa ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, dla mnie niestety powrót do Persji po tych wszystkich "assasin's creedach" (nowych gierkach w stylu księcia)jest bardzo ciężki.

Mam na myśli np. gry podobne np. Tomb raider Anniversary i Legend, i wspomniany Assasin's creed . Ostatnio też zasmakowałem w serii Legancy of Kain. Można polemizować, jednak między tymi grami od dawna toczy się bój o pierwszeństwo.

Chyba właśnie przez anniversary wizerunek Princa trochę w moich oczach ucierpiał. Nie chodzi mi o wystrzałową główną bohaterkę, ale o bardziej dopracowaną grafikę , bardziej zróżnicowane lokacje, bardziej zróżnicowane zagadki. Ważne są też drobne detale jak niektóre animacje.

Oczywiście nie będę wspominał Assasin's creed po którym nadal nie mogę sie podnieść z podłogi po upadku - z wrażenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co porównywać grafiki z TR:A lub AC do PoP'ów, bo PoP jest po prostu stary :P. Nie można liczyć, że grafika się nie zestarzeje, szczególnie teraz, gdy nawet tanie karty graficzne oferują moc, o której parę lat temu nawet nie myśleliśmy. Takie polemizowanie jest bez sensu, bo gdyby PoP: WW, SoT lub TT był robiony teraz, to wyglądałby znacznie lepiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co porównywać grafiki z TR:A lub AC do PoP'ów, bo PoP jest po prostu stary :P. Nie można liczyć, że grafika się nie zestarzeje, szczególnie teraz, gdy nawet tanie karty graficzne oferują moc, o której parę lat temu nawet nie myśleliśmy. Takie polemizowanie jest bez sensu, bo gdyby PoP: WW, SoT lub TT był robiony teraz, to wyglądałby znacznie lepiej.

Nie do końca się zgodzę. Tomb raider bazuje na silniku Legancy of Kain: Defiance - gry z 2003 roku. Sands of time miał dokładnie ten sam czas premiery.

Legancy of kain przynajmniej wg Cd-action pozostał lekko w tyle za "Prince of persia" (stosunek ocen 8-9).

Podczas, gdy programiści zdrowo podrasowali silnik Defiance i wyciągnęli słuszne wnioski wydając bardzo grywalnego Tomb raider legend Ubi osiadł na laurach i pozostał w tyle klepiąc kolejnego, "takiego samego graficznie " księcia.

Tomb raider Anniversary to wciąż ta sama technologia, więc graficznie jest co porównywać.

Jeżeli się weźmie opinie recenzentów i porówna Crystal Dynamics z Ubi, to okaże się, że ich dzieła rywalizują ze sobą. Po premierze Two thrones i Anniversary niepisanym zwycięzcą był Tomb raider (bardzo dobre opinie recenzentów ze względu na odświeżenie serii) . Jednak patrząc teraz na wyniki sprzedaży - Assasins creed po prostu wymiata. Czekamy na ruch "Podziemnej" Lary.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie przypuszczenia co do rozgrywki w nowym Księciu (Prodigy) ?

O co będzie się opierać fabuła (coś odgrzewanego czy coś nowego ?)

Co byście powiedzieli gdyby Książę poszedł w ślady Call of Duty (zwrot o 180 stopni: cz. 1,2,3 w stosunku do 4) ?

Jest gdzieś do kupienia Trylogia Księcia ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum ipersia.eu "zasłyszałem" plotkę jakoby Ubi miało w planach pozbyć się FFFS( Free Form Fighting System).

Zastanawiam się ile w tym jest prawdy. Z jednej strony ta plotka mnie zaniepokoiła, w końcu FFFS to już podstawa w księciu, z drugiej to może powiew świeżości.

btw

http://prince-of-persia.uk.ubi.com/home.php

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się zgodzę. Tomb raider bazuje na silniku Legancy of Kain: Defiance - gry z 2003 roku. Sands of time miał dokładnie ten sam czas premiery.

Legancy of kain przynajmniej wg Cd-action pozostał lekko w tyle za "Prince of persia" (stosunek ocen 8-9).

Podczas, gdy programiści zdrowo podrasowali silnik Defiance i wyciągnęli słuszne wnioski wydając bardzo grywalnego Tomb raider legend Ubi osiadł na laurach i pozostał w tyle klepiąc kolejnego, "takiego samego graficznie " księcia.

Tomb raider Anniversary to wciąż ta sama technologia, więc graficznie jest co porównywać.

Jeżeli się weźmie opinie recenzentów i porówna Crystal Dynamics z Ubi, to okaże się, że ich dzieła rywalizują ze sobą. Po premierze Two thrones i Anniversary niepisanym zwycięzcą był Tomb raider (bardzo dobre opinie recenzentów ze względu na odświeżenie serii) . Jednak patrząc teraz na wyniki sprzedaży - Assasins creed po prostu wymiata. Czekamy na ruch "Podziemnej" Lary.

Bazuje na starym silniku, ale który został podrasowany przy użyciu dzisiejszej technologii. Gdyby teraz silnik PoP'a został wykorzystany, to też pewnie by go wzmocnili, że nie sarkalibyśmy tak na grafikę. Ale to są dalej dwa różne okresy tworzenia gier, a silniki niewiele zmieniają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomb raider Legend został wydany na początku 2006 (marzec albo kwiecień), a Two thrones miało premierę (w Polsce) dokładnie w tym samym okresie (luty albo styczeń) . To na pewno nie są dwa różne okresy tworzenia gier. Różnica najwyżej miesiąca, dwóch. Nic nie usprawiedliwi kwadratowych barków księcia.

Pragnę zauważyć, że technologii Tomb raider daleko do dzisiejszej. Najlepszym dowodem na to, jest to, że działa na Radeonie 9800. A Assasins creed (to jest dzisiejsza technologia) niestety nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lata 90 do 2007 = rządził Prince of Persia

a teraz??

2008 = rządzi Assassin Creed :D i nie ma bata

Ja tam w latach 90-tych chętniej grałem w Tomb raider, niż Prince of Persia 2d i 3d. Dopiero od stycznia 2003 roku zacząłem grać w nowego Pop.

Ale co do jednego masz rację - teraz Ac i nie ma mocnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w latach 90-tych chętniej grałem w Tomb raider, niż Prince of Persia 2d i 3d. Dopiero od stycznia 2003 roku zacząłem grać w nowego Pop.

A zresztą, czy ktoś chętnie grał w PoP3d, a nawet PoP2? :D

(pomijam fakt że u mnie rządził Another World)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie przypuszczenia co do rozgrywki w nowym Księciu (Prodigy) ?

O co będzie się opierać fabuła (coś odgrzewanego czy coś nowego ?)

Co byście powiedzieli gdyby Książę poszedł w ślady Call of Duty (zwrot o 180 stopni: cz. 1,2,3 w stosunku do 4) ?

Jest gdzieś do kupienia Trylogia Księcia ?

Trylogie są wydane w takim wielkim pudle za sto parenaście złotych, ale wydanie śliczne. A co do prodigy, są już screeny:D Czegoś zupełnie innego się spodziewałam:D

http://ipersia.eu/news-65.html

Tak trochę mangowo. Mam nadzieje, że nie wyjdzie to księciu na złe :o. Tak średnio mi się ten pomysł podoba :huh:...

A co do fabuły, to myślę, że główny bohater się postarzał i coś mu się stało albo coś w tym stylu. I spójżcie na tą rękawicę dziwną. Jakiś nowy atrybut?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę mangowo. Mam nadzieje, że nie wyjdzie to księciu na złe . Tak średnio mi się ten pomysł podoba ...
Nie wiem, gdzie ty tam mangę widzisz ;P Raczej stawiałabym na podobieństwo do zwykłych komiksów... No ale dość o tym: screeny wyglądają po prostu bajecznie ^_^ Ciekawa jestem tylko, jak będą wyglądały takie komiksowe postacie w ruchu, czy to nie będzie zbyt sztuczne... ale do tej pory ani razu się jeszcze nie zawiodłam na PoPie, to i tym razem nie kraczę ;)

myślę, że główny bohater się postarzał i coś mu się stało albo coś w tym stylu. I spójżcie na tą rękawicę dziwną. Jakiś nowy atrybut?
Już ktoś w tym dziale o tym mówił - Skoro nie ma blizny, którą dorobiła mu Shadee, to prawdopodobnie jest to książę sprzed WoWa. Kto wie, może przed nami będzie zadanie np. dotrzeć do tego jasnowidza, który opowiada Księciu o Dahace i Empress? :>
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znając firmę niczego nie zwalą. To Prince będzie zwalał - z nóg.

Mam nadzieję :). Tylko myślę sobie, że niektórym fanom trudno będzie się przyzwyczaić do oprawy graficznej. A o resztę się nie martwię, bo fabuła pewnie jak zwykle będzie dobra, muza boska itp.

http://ipersia.eu/news-67.html

Wow. Nie będzie cofania czasu. Fabuła będzie robiona na "baśnie z 1001 nocy". Ciekawe...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...