Skocz do zawartości
Lord Nargogh

Nie wiesz jaką grę warto kupić? Zapytaj tutaj.

Polecane posty

Nieee, tam się nie tworzy przecież świata. Chociaż no tworzy się budynki, ale to mało szczegółowy program.

Z dodatkiem możemy BARDZO dokładnie "opisać" swoją planetę wizualnie, po czym na jej powierzchni utworzyć przygodę, w którą zagra potem x osób. Jeśli nie tworzenie planet, to jakie światy chciałoby ci się tworzyć?

Gdybyś powiedział, że dodatek to byłoby mi łatwiej zgadnąć o co chodzi prawda? Bo samo "Spore" brzmi bardziej jak podstawka.

Wciąż czekam na propozycje. Pamiętajcie, że w gre wchodzą też programy.

Edytowano przez Reminded
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję gry dla dziewczyny która sama nie wie w co chce pograć ;) Lubi gry z serii Harry Potter (za rozgrywkę i klimat), Raymana, Simsy, Stronghold: Crusaders, HoMM3, Knights & merchants, Plants vs Zombies. Ogólnie jakaś akcja (nie strzelanka) albo strategia (bardziej na akcje nastawiona) z klimatem ale nic strasznie trudnego. Plus, musi to być raczej starsze gdyż używa jakoś 5 letniego laptopa (nie znam specyfikacji).

Dziękuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem ostatnio trochę w Alice: Madness Returns, i miałbym ochotę na inną tego typu grę. W skrócie: platformówka z dość sporą ilością elementów zręcznościowych, z jakimiś w miarę prostymi zagadkami, niekoniecznie rozbudowaną walką itd. Czyli przykład dobrej platformówki. Z tym że jedna zasada: bardziej poważny klimat. Oczywiście nie oczekuje psychodelicznego klimatu z Alice, ale nie mam ochoty grać we wszelakie Raymany, Psychonauty i inne, karykaturalno-bajkowe twory, chociaż niemniej o taki rodzaj rozrywki mi chodzi. W podobnych klimatach podobał mi się Darksiders, więc ta gra też może być wytyczną (z tym że system walki nie musi być tak rozbudowany). Wiem że na PC nie ma dużo takich gier, ale może ominęła mnie jakaś perełka :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcin1821

Nowa eXtra Klasyka- Titan Quest. Świetny h'n's i ma multiplayer.

@SeriousBoy

Pytanie czy wolisz bardziej akcję czy rpg :) Z tego co widzę to raczej akcja. Ja na twoim miejscu wybrałbym Batmana, ale sam musisz zastanowić się w co najbardziej chcesz grać. W końcu to ty łożysz kasę ;)

Edytowano przez Pipes
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SeriousBoy

Na dobrą sprawę to najlepiej wyjdziesz na Skyrimie. Niedługo też wyjdą do niego narzędzia modderskie więc tym bardziej jeśli będziesz się chciał w to bawić to wydłuży ci grę. Jeśli lubisz maksować gry i zwiedzać każdą lokację to 100h możesz mieć przy Skyrymie jak nic.

"... i miałbym ochotę na inną tego typu grę. W skrócie: platformówka z dość sporą ilością elementów zręcznościowych, z jakimiś w miarę prostymi zagadkami, niekoniecznie rozbudowaną walką itd. Czyli przykład dobrej platformówki. Z tym że jedna zasada: bardziej poważny klimat. ..."

Jeśli nie przeszkadza ci że tytuł stary to może grę. Heavy Metal FAKK 2 - praktycznie wszystko to to w Alicji, bo gra była chyba nawet wcześniej. Jak nie to może DMC bo do Darksiders bardzo podobne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal zastanawiam się, co kupić.

W tej chwili mam kilka opcji.

Co mi możecie powiedzieć o dodatku do Two Worlds II? Bo mam podstawkę, i zastanawiam się nad trzema grami: Trine 2, Spore + dodatki oraz dodatkiem do TWII właśnie.

Jest jeszcze Sacred 2 za 10zł w Biedronce podobno, ale to pytanie poza głównym konkursem - opłaca się?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UP@ Co do dodatku TW2 jeśli podobała ci sie podstawka to czemu nie podobno dodatek jest jeszcze lepszy. Spore raczej bym odpuścił podobno nudne potwornie. A trine 2 super gra ale ja bym poczekał az stanieje. Jak lubisz erpegi to dragon age 1 lub 2. Jedynka rewelacyjna (moja ulubiona gra nie może być byle czym) grania na długie godziny (pojedyncze przejście ok 40 h) o dwójcę dokładnie się nie wypowiem bo sam czekam na kuriera który mi ją przywiezie ale po demie sądze że rónwnie dobra. Obie około 50 zł teraz.

Co do sacred to długim kijem nie dotykać! Żenada jakich mało. Z biedry to majest 2 (szczególnie polecam wyjątkowa przyjemana starategia, świetna muzyka) inni polecają amnezje (nie każdemu sie może podobać ja się strasznie odbiełm od nie, znudzięł się nie po 20 minutach) i mini ninja podobno bardzo przyjemna gra.

Edytowano przez lunatyx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie to może DMC bo do Darksiders bardzo podobne.

Nie do końca. DMC to slasher, głównie chodzi o wycinanie w pień wszystkiego co się rusza, elementy platformowe tam są znikome. A mi właśnie chodzi o te drugie, jakieś zagadki, skakanie po platformach, szukanie kluczy i przejść itd. Zresztą, chyba każdy wie jak wygląda platformówka. Tyle że w poważnym klimacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku będzie trudno bo na dobrą sprawę bardzo nic mi się nie przypomina... Może Assassins Creed? Skaczesz i biegasz po budynkach więc elementy platformowe masz. Po za tym gra utrzymana w poważnym klimacie :D

Zaglądnę jeszcze w swoją kolekcję gier i może coś mi wpadnie do głowy...

@Lunatyx

Co ty opowiadasz? Sacred 2 jest bardzo fajną grą. Bardzo dobrze się w niego gra czy to na single czy mplayer.

Skoro Amnesia cię znudziła po 20 min to możesz tylko żałować. Najlepsze było przed tobą, no ale nie każda gra jest dla każdego :D

Edytowano przez CriX
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo się nie znacie na dobrych grach :P:D

Ale o gustach się nie dyskutuje.

@B3rt

Nie wiem, dużo nie mam z tego gatunku. Na myśl przychodzi mi Prince of Persia, Trine (?), Tomb Raider. Wybacz, bardzo ci z tym nie pomogę. Najlepiej było by szukać wśród konsolowych tytułów, bo tam najłatwiej o podobne gatunki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku będzie trudno bo na dobrą sprawę bardzo nic mi się nie przypomina... Może Assassins Creed? Skaczesz i biegasz po budynkach więc elementy platformowe masz. Po za tym gra utrzymana w poważnym klimacie :D

Zaglądnę jeszcze w swoją kolekcję gier i może coś mi wpadnie do głowy...

@Lunatyx

Co ty opowiadasz? Sacred 2 jest bardzo fajną grą. Bardzo dobrze się w niego gra czy to na single czy mplayer.

Skoro Amnesia cię znudziła po 20 min to możesz tylko żałować. Najlepsze było przed tobą, no ale nie każda gra jest dla każdego :D

Co możesz powiedzieć o Sacred 2?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się sacred2 nie podobał przez wiele rzeczy głównie tragiczna animacja i brak feelingu walki. Oraz te wędrówki przez pół świata gry gdzie po drodze nic się nie dzieje. Ekwipunku dużo ale różni się głównie wyglądem słaby system skilów gdzie po pewnym momencie nie ma po co ich dalej rozwijać bo moc ich się nie zwiększa tylko długo się regenerują. A walka jest jeszcze gorsza podzielają do ciebie powtórki i stajesz w miejscu i tłuczesz je aż ni padną. Dlatego tej gry nie polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam chętkę na strategie. Ale nie jakieś zwykłe RTSy, tylko takie z naciskiem na ekonomię i rozbudowanie miasta jak Settlersi czy Alien Nations albo z innej beczki Cesarz: Narodziny Państwa Środka, Zeus: Pan Olimpu albo Cezar. Zna ktoś coś takiego? Nie obraziłbym się gdyby oprawa graficzna była bardziej dzisiejsza, ale też tego nie wymagam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Olimp Bathory

LEGO Star Wars? Nie-strzelanka (dobra, trochę strzelania tam jest, ale nie takiego typowego), nic trudnego i z klimatem (filmów Star Wars). Do tego ma już swoje lata i pójdzie nawet na starym sprzęcie/laptopie. Da się też grać w co-opie, więc będziesz mógł z nią pograć :P. Może być?

Edytowano przez KB1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...