Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kyle98

Moja mania prześladowcza odnośnie własnego konta steam -,-

Polecane posty

Cześć, 

Miałem dzisiaj taką sytuację w jednej grze (Day of infamy) że przez przypadek postrzeliłem innego gracza.

Tytułem wyjaśnienia : Day of infamy to gra osadzona w realiach 2 wś, jest tam m.in. tryb kooperacji - srednio 7-8 osób gra dany scenariusz przeciwko botom. Kładzie się wysoki nacisk na realizm gry stąd jest możliwość postrzelenia lub zabicia swojego kolegi. 

I ja właśnie postrzeliłem gracza, typ musiał się wściec, co jest dziwne, bo przypadkowe postrzelenia czy zabójstwa własnych  kompanów zdarzają się w tej grze bardzo często. I zaczął do mnie strzelać, więc ja do niego też. No i zabiłem go, po czym on utworzył głosowanie przeciwko mnie, by wyrzucić mnie z gry, głosowanie nie zyskało poparcia innych, a my przegraliśmy rundę i zaczeliśmy od nowa. Wtedy bezczelnie mnie postrzelił po czym ja go znowu zabiłem i po prostu wyszedłem z gry. 

I przechodząc do tytułu tematu - Zawsze w takich sytuacjach jak np ta kiedy odwdzięczę się komuś, mam takie myśli, że może mnie zgłosić o nękanie i że stracę konto. 

Wiem, głupie myślenie że o takie coś mógłbym konto stracić, ale chamstwo na steamie jest niestety wszechobecne, a na sam nigdy nie przezywam, nie odpowiadam na przezwiska i unikam konfliktowych sytuacji bojąc się o utratę konta, ponieważ bardzo dużo w nie zainwestowałem zarówno czasu jak i pieniędzy. 

 

Co wy na ten temat myślicie?  Z mojej strony to jakiś obłęd, czy zwyczajna dbałość o konto? 

 

Druga sprawa to to, że nie ufam administracji steama,boję się że w jakiejś sytuacji gdzie naprawdę "zarzuty" wobec gracza byłyby tak poważne że mogłoby to grozić utratą konta,steam podanych informacji by nie zweryfikował. 

 

Ciekawi mnie też polityka steam - tzn. Przykładowo zgłaszam gracza o nękanie, steam żąda ode mnie dowodów na to nękanie, od tej zgłoszonej osoby dowodów na kłamstwa osoby która zgłosiła czy olewa i zablouje "profilaktycznie" lub dlatego że ciężko jest udowodnić która strona ma rację z braku odpowiednich technicznych możliwości? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograj lepiej w strzelanki, które oferują np. drużynowy deathmatch, zajmowanie terenu (drużynowo), przejmowanie flagi czy zwykłe 1 na 1, bo takie coś nie wydaje mi się dobrym pomysłem, szczególnie że ktoś cię kabluje za byle pierdołę. Ewentualnie zmień ekipę lub (jeżeli jest taka możliwość) odhacz opcję "friendly fire".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Kyle98 said:

I przechodząc do tytułu tematu - Zawsze w takich sytuacjach jak np ta kiedy odwdzięczę się komuś, mam takie myśli, że może mnie zgłosić o nękanie i że stracę konto. 

Stracic konto Steam jest znacznie ciezej niz Ci sie wydaje. To co opisales, to zwykla "pierdolka", za ktora nic Ci nie grozi ze strony Steama.

-> Opis banow i ich skutki.

 

W skrocie, jesli mowa o "gameplay" i serwerach...

  1. Ekipa ze Steama to nie przedszkolanki, nie bawia sie w nianczenie, w sytuacji jaka opisales, gracze sami zaradzaja, maja ku temu narzedzia, np. tak jak wspomniales - przez glosowanie.
  2. Nawet za cheating za pomoca oprogramowania do tego przeznaczonego, leci ban (i to tez nie na kazdym serwerze), ale nie traci sie konta.
  3. Konto wraz z grami mozna stracic, gdy... w ksiegowosci Valve kasa sie nie zgadza, a Ty ponosisz za to wine. =)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się dalej będziesz bał i mimo tego grał w gry, które ten strach wywołują, to idź do psychologa/psychiatry/psychoterapeuty (nie wiem, który byłby tym właściwym), bo zdecydowanie nie jest to normalne. I tylko będzie Ci w życiu przeszkadzało. Rodzinie i znajomym też (a może przede wszystkim im). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ja jak w grach zabiję przypadkowo swojego i napiszę sorry mait to jest okej? xD Nie liczę typowo chamskich jak np. przykładowe zastrzelenie na spawnie co się prawie nigdy nie zdarza, ale np. jak mam strzelaninę i wchodzi mi pod lufę to mu to tłumaczę i jest w porządku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...