Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ghost

Stary Click - Nowy Click

Polecane posty

Ja też sądzę, że Click! wyjątkowo spoważniał. Niepotrzebnie spoważniał. Czyta się go teraz jak jakiś PC Format czy inny Next. Loga gier w zwykłej czcionce, szczegółowe tabele, zabawne podpisy zniknęły, komiksów brak (brak komiksów w czasopiśmie o grach?! SKANDAL!). Gdy ktoś wypomniał im to w dziale z listami, powiedzieli, że to dla większej czytelności pisma itd.

Na plus zdecydowanie zaliczam multiplatformowość, więcej do czytania i... Ee... No, to na tyle. Hm...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Jeśli chodzi o dział teksty to cieszę się, że dawny AMowiec się znalazł( no chyba, że musiałoby to być wielkie nieporozumienie, że to nie on) w redakcji. Ciekawe, czy ktoś to zauważył oprócz mnie. ;)

Zadna nowina PhnomPhnem, siedzi juz w tym clicku pare lat... mam nadzieje ze niedlugo odejdzie, albo ktos go stamtad usunie ( nie wazne w jaki sposob ).

Na plus zdecydowanie zaliczam multiplatformowość, więcej do czytania i... Ee... No, to na tyle. Hm...

Zaliczasz na plus najgorsza mozliwa rzecz jaka mozna bylo zrobic. Zamiast dobrej zupki ( gry PC ), zrobil sie jakis smietnik, gdzie sa mieszane gry na przerozne platformy. Nie ma teraz duzego sensu kupowac clicka, skoro tylko pare gierek jest na to co mnie interesuje, czyli na PC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdecydowanie wolałem starego clicka. Primo: był zabawny (zresztą większość to wytyka), a ten nowy wszystko podaje niczym nauczyciel. Ja rozumiem, że chcą dać konkretne informacje, ale ja gazety kupuję głównie dla rozrywki.

Żal też kultu naczelnego (był tam kimś w rodzaju smugglera)... No i ta przeklęta multiplatformowość. Sam pomysł dobry, ale w czasopiśmie jest zdecydowanie za mało miejsca na wszystkie platformy. Z tego powodu zazwyczaj albo brakuje recki jakiejś gry, albo zajmuje o połowę mniej miejsca niż powinna.

Nie potępiam go całkowicie, parę razy mnie przyjemnie zaskoczył (Call of Juarez, albo jedna z pierwszych w Polsce rcenzji jakiejś gry), niemniej uważam, że zmiana wyszła na gorsze :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na plus zdecydowanie zaliczam multiplatformowość, więcej do czytania i... Ee... No, to na tyle. Hm...

Zaliczasz na plus najgorsza mozliwa rzecz jaka mozna bylo zrobic. Zamiast dobrej zupki ( gry PC ), zrobil sie jakis smietnik, gdzie sa mieszane gry na przerozne platformy. Nie ma teraz duzego sensu kupowac clicka, skoro tylko pare gierek jest na to co mnie interesuje, czyli na PC.

Ale w Polsce jet coraz więcej ludzi, którzy grają na również na konsolach (ja na przykład). Click! to zauważył i postanowił omawiać numery nie tylko na PC-ty.

Jeżeli konsole ciągle będą zdobywać popularność w Polsce, może nawet CDA zdecyduje się na taki krok...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadna nowina PhnomPhnem, siedzi juz w tym clicku pare lat... mam nadzieje ze niedlugo odejdzie, albo ktos go stamtad usunie ( nie wazne w jaki sposob ).

Phnom Penh. :P Ja dopiero przy numerze bodaj wrześniowym go zauważyłem. A dlaczego chcesz, żeby go wyrzucili? Ja nie widzę powodów. Ale Clicka nie czytam regularnie, więc mogło mi coś umknąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widze powodu zeby sie ciskac ze Click jest multiplatformowy i przez to sie pogorszył, czytalem Clicka od 2 numeru i od początku był multiplatformowy wiec nie mógl sie przez to pogorszyc. dziwne ze nikt z redakcji nie komentuje tego co piszemy, skoro zalozyli taki temat

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, i to swiadczy o tym ze rozne platformy byly od poczatku a niektorym chyba sie tu wydaje ze Click to kiedys było pismo stricte komuterowe. a ten zabieg ma ne pewno na celu odroznienie od CDA, bo nie dosc ze ci sami autorzy to jeszcze pisza tak samo i o tym samym. wiec sie zastanawiam czy to nie jest troche na siłe robienie magazynu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tak zastanawiam - co ma Click do CD-Action i co robi na forum CDA temat o Clicku? Macie tam jakieś udziały? :>

Pamiętaj, to Bauer wydający Clicka od grudnia 99 (Mam ten pierwszy numer,jest super!) przejął CDA w 2002r. a nie odwrotnie.Oto odpowiedż.

Popieram Montineka, jak można zrobić pismo multiiplatformowe + poradniki + sprzęt + technologie + testy porównawcze na 100 stronach?? Toż nawet objętość CDA nie dała by temu rady.Dlatego recenzje są 1-2 stronicowe.Czego ja się mogę dowiedzieć o Mortal Kombat vs DC z jednostronicowej recenzji?? Kolejny minus to jw okładka i tabelka jak w KŚG, sztywne recenzje i listy (ale nawet nie takie jak w AR 4/03 ;) ) Kupiłem numer styczniowy ze wzg na dodatki do Morrowinda. A o mojej opinii niech świadczy fakt, że bez wyrzutów wyciąłem reklamę GTA 4 i NFS niszcząc artykuły (Z CDA nigdy bym tego nie zrobił) A w nowym nr pełniaki są z dna szafy. Ani słowa o nich w CDA. I plakaty za małe! Podsumowując, żeby to miało sens Click musiałby sporo utyć.

Kiedyś kupowałem go dla dodatków - wielkie, piękne plakaty (Diablo 2,HofMaM 4, Dungeon Keeper 2 do dziś u mnie wiszą, to już 8 lat), kalendarze, NAKLEJKI! Mimo krótkich recenzji był bardzo sympatyczny i mam większość nr z tamtego czasu.Przestałem jak postawili na płyty kosztem plakatów. Teraz niczym się nie różni od konkurencji, poza CDA. I mam wrażenie, że zyski z CDA dotują deficytowego Clicka w segmencie pism komputerowych Bauera. Inaczej, przy tym poziomie sprzedaży chyba by padł. :huh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zibi72w

Na mnie nowy Clik zrobił takie wrażenie,że kupuję go regularnie od momentu przemiany,pragnę zaznaczyć,że jestem tylko i wyłącznie pecetowcem.Podoba mi się przede wszystkim profesjonalizm i przejrzystość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, PL. jako fan survival horrorów nie mogłem takiej okazji opuścić. A swoją drogą Avencast też całkiem przyjemna gra. Taki Shadowgrounds fantasy :)

W aktualnych numerach nowego Clicka chyba najbardziej denerwuje mnie płyta, czyli to (nie)sławne DVHD. Może i giętkie, może i cienkie, ale co mi z tego? Osobiście miałem problemów z tą płytką co nie miara. Albo system w ogóle jej nie znajduje, albo z jej powodu napęd hałasuje jak odkurzacz. Już pominę fakt że musiałem ją przez 10 minut podgrzewać na grzejniku (nie śmiać się, taką poradę znalazłem - chyba nawet na forum Clicka) żeby odpaliła. To ja już po stokroć wolę standardowe DVD :/

@up

Oj, ubiegłeś mnie :). Ale troszkę się mylisz. Obscure owszem, kinowo, ale Avencast jest w pełni spolonizowany - głosy i tekst. Chyba że to tylko moja kopia tak ma :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, PL. jako fan survival horrorów nie mogłem takiej okazji opuścić. A swoją drogą Avencast też całkiem przyjemna gra. Taki Shadowgrounds fantasy :)

ajjj to fajnie, aktualnie gram w crysis'a, więc moje pytanie brzmi czy obscure to dobra gra, godna polecenia i czy więcej w niej zagadek i myślenia, czy też rozwałki..?

z recenzji interesuje mnie tylko ojciec chrzestny 2 i zastanawiam sie co dostał crash time, a po za tym jak dla mnie kiepsko ;/

ale poczytałbym o nowym operation flaspoint :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość odyniec15

Na sieci gadają że Clicka zamykają.

Czy TEN news uwagi warty, czy to tylko prima aprilisowy żart?

Więc zadaję wam pytanię co się teraz z wami stanie?

Nie chcę bana, nie chce osta, tylko odpowiedź na mego posta!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale się nie dziwię. Z jednej strony szkoda, bo kiedyś do pisemko kupowałem, ale potem po metamorfozie nie znalazłem w nim już nic dla siebie. CLICKa! przestali po prostu czytać ci, którzy czytali go co miesiąc. Po uczynieniu z tego pisma multiplatformowego, stało się z tego takie 'nie wiadomo co'. Po drugie, po zaprzestaniu kupowania CLICKa! przerzuciłem się na CDA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow! Naprawdę się zdziwiłem! :ohmy: W końcu to było niezłe czasopismo, chyba nawet lepiej się sprzedawało od PLAYa... Czy to wina kryzysu? Czy po prostu marketingu? (Teraz osoba chcąca kupić czasopismo o grach ma mniejszy wybór, przez co CD-Action ma szansę na lepszą sprzedaż).

Naprawdę szkoda :confused:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LapTop: "Click!", owszem, miał minimalnie wyższą sprzedaż od "Playa", jednak przy dużo wyższym nakładzie...

W dodatku "Play" lubi czasem sobie zrobić "czyszczenie magazynów", więc łatwiej było im pokazać przed wydawnictwem, że schodzi więcej egzemplarzy.

Żebym nie był gołosłownym, zarzucę ładnym cytacikiem.

Pojawiły się najnowsze dane, pochodzące ze Związku Kontroli Dystrybucji Prasy traktujące o sprzedaży poszczególnych magazynów o grach komputerowych w miesiącu grudniu 2008 r.:

CD-Action - nakł. 139919, sprz. 109652, pełniaki:

SpellForce 2: Czas Mrocznych Wojen,

XIII,

Mafia Tycoon

Click! - nakł. 79858, sprz. 28230, pełniaki:

Death to Spies,

World Racing,

Whirlwind of Vietnam: Operacja w Dolinie Ia Drang

Play - nakł. 45961, sprz. 25666, pełniaki:

RACE: The WTCC Game,

Need for Russia,

EEP 4.0

KŚG - nakł. 59981, sprz. 35738, pełniaki:

Gothic 2,

Bus Driver,

Ex Machina Arcade.

Jak widać, to była tylko kwestia czasu...

Wydawnictwo raczej nie jest instytucją charytatywną, więc musi zarabiać...

Tylko bez palenia świeczek, bo to jest żałosne ;P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście za Clickiem przepadałem jedynie wówczas gdy był jeszcze dwutygodnikiem, poźniejsze odejście red. naczelnej IMO negatywnie odbiło się na piśmie. Ogólnie jednak ciepło będę wspominał to pismo.

Ale ma to też dobre strony-wydawnictwo Bauer przeznaczy więcej kasy dla CDA :happy:

Jakoś mi się nie widzi, w końcu chyba nie na tym polega oszczędzanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem, a raczej byłem czytelnikiem Clicka! od ponad 2 lat. Jestem załamany i chce mi się płakać, że Clicka już nie będzie. :sad: Nadzieja matką głupich? Niech będzie! :smile: 7 kwietnia-będzie się działo!

@Toppic

W starym wydaniu Clicka podobało mi się niemal wszystko:

-świetnie recenzje, zapowiedzi, ogólnie teksty trzymały poziom, jak w rzadko którym czasopiśmie;

-bardzo podobały mi się ciekawostki umieszczane na białym pasku tuż nad recenzjami- można się było dowiedzieć czegoś interesującego;

-tabelka 'czekamy na remake'-gry stare, które mogłyby zostać wydane w dzisiejszych realiach-najczęściej gry naprawdę stare;

-Old Skull i Hardkor-komiks, z którego również mogłeś dowiedzieć się o bardzo interesujących ciekawostkach dotyczących starych gier;

-fajne konkursy, testy sprzętu, ale najfajniejszą formę gazetka miała tuż przed wejściem w kolejną generację. Tyle!

Nowy Click:

-i tutaj to, co od razu rzuca się w oczy czyli OKŁADKA. Screeny z pełnych wersji, recenzji, zapowiedzi. Ogólnie pierwsze wrażenie Click robi bardzo, ale to bardzo dobre!

-wiele osób pisze, że zmieniły się teksty na bardziej poważne. Możliwe, ale ja uważam inaczej. Pisali je Ci sami ludzie i dla mnie to był Click! jak każdy inny.

-tabelka, która była ważnym elementem po zmianie. Bardzo duża na pół strony, możliwe, że trochę za duża. Były w niej jednak takie elementy, które uważam za naprawdę dobre! Np. ocenę poziomu trudności gry od 1 do 10. Aha, jeśli już porównujecie ją z CDA to weźcie pod uwagę jeszcze to, że do 'tabelki' w cda zaliczyć trzeba Konfigurator Live i informacje na samym początku recenzji, na górze. Równoważy to w pewnym stopniu dużą tabelę końcową. A zresztą-jest duża, ale i opisane są tam rzeczy ważne. W cda jest za to dużo więcej tekstu. Obiektywizm panowie!

-co do patentów z recenzji bardzo fajna była tabelka ''Rozgrywka'';

-recenzje sprzętu, a w szczególności tabelka końcowa, bardzo dobra jest ta w Clicku.

-świetne testy porównawcze.

Słów parę o minusach ''next'' click:

-zacznę od tego, że Clicka zacząłem kupować tylko i wyłącznie ze względu na humor. I o oto się rozchodzi. Od razu powiem, że w żadnym wypadku nie był zły. Po prostu wkurzało mnie, że pod jednym obrazkiem jest śmiesznie, a pod drugim już śmiertelna powaga. Wkurzające. Co jeszcze? Nie wiem...

Przepraszam za ucieknięcie się w paru miejscach do porównań, ale niektóre patenty mogłyby znaleźć zastosowanie w CDA. Ja jedynie sugerowłem ;)

PS Już chyba wiem Ghost co jest grane! i dlaczego nie można porównywać CDA do Clicka! Dzięki! :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...