Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cappi

Resety komputera przy obciązeniu

Polecane posty

Witam, mam problem z komputerem podczas obciązenia zaczał się resetować. Zauwazyłem to podczas gry tomb raidera (z 2013 roku).

Postanowiłem sprawdzić obciązenie programem occt, ale po niecałej minucie się resetuje.

S.M.A.R.T: http://screenshot.sh/mKPV6gYswZPXm

Link do occt podam w ząłączniku.

Czy to może być zasilaczem? Temperatury są ok. procesor w obciążeniu max 70 stopni, a grafika 65 stopni.

Jeśli to problem z zasilaczem to proszę o podanie modeli zasilaczy w cenie do 200zł.

Specyfikacja komputera w miniaturce.

22-37.rar

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój bios wygląda tak. https://www.google.pl/search?q=bios+z77e-itx&espv=2&biw=1920&bih=974&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjG97bY_ZLRAhXIZCwKHShNADkQ_AUIBigB#tbm=isch&q=z77e-itx+bios

 

Czego szukać i co ustawić?

 

Chciałbym pomnieć przy graniu w lola/csa, nie resetuje się. Tylko przy większym obciążeniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, piszę dopiero teraz bo problem się poszerzył teraz nawet potrafi się zresetować na puplicie. Mam pytanie mam na niego jeszcze półtorej roku gwarancji. W komputroniku naprawiąją zasilacze czy wymieniają na nowy? Bo gdzieś słyszałem, że ich się nie naprawia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ku informacji - napięcia, o ile prawidłowo mierzone, są w porządku. Za zasilaczem jako winowajcą niewiele przemawia.

Cytuj

Podczas restartu słychać pykniecie dysku. Czy to on moze byc winny?

SMART niczego nie wykazał, więc jest nadzieja że nie.

Co do potencjalnego sprawcy, np.  http://www.overclock.net/t/1302509/official-asrock-z77e-itx-owners-club/2460#post_23360756

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Cappi napisał:

Podczas restartu nie mam bluescreenu tylko pyknięnie chwila przerwy i włącza się od nowa.

Samo, bez Twojego udziału? Jeśli tak, to nie zasilacz, tylko najpewniej płyta główna lub włącznik lub przycisk reset.

Posprawdzaj, czy wszystkie kabelki są dobrze podpięte i czy się dobrze trzymają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podociskałem wszystkie kable i sprawdziłem occt dalej się resetował po mniej więcej 15-25s na teście power sumply na innych się nie resetuje. Jedyne co znalazłem to przepalony speaker w obudowie. Przez rok używania nic się nie działo i dopiero teraz takie coś. :<

IMG_20170110_105412[1].jpg

A i po aktualizacji uefi przestał się resetować na pulpicie, ale pod obciązeniem dalej to samo.

 

@MikaelDorren

@Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Speakery raczej same z siebie się nie palą. Napięcia sprawdzałeś:

Dnia 7.01.2017 o 14:19, Cappi napisał:

Sprawdziłem sobie na nim napięcia mi się wydają okej Były mniej więcej takie 12.05V, 5.10V i 3.38V.

Pytanie tylko, czy sprawdzałeś to pod obciążeniem. Bo jest możliwe, że napięcia spadają dopiero pod obciążeniem i dlatego te restarty.

I dla pewności się jeszcze spytam - napięcia były sprawdzane miernikiem, tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spadek z 12.05 do 11.7 jest dosyć spory. Co prawda 11.7 mieści się jeszcze w normach (11.4-12.6), ale nie wiadomo, czy chwilę potem nie spadło to poniżej norm, a wtedy komputer może się restartować w ten sposób. Komputer należałoby sprawdzić na innym zasilaczu, żeby mieć pewność, ale najpewniej zasilacz nie trzyma napięć i spadają one poniżej pewnego progu, przy którym któryś element komputera już nie wyrabia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...