Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Blaster

Kąciki na Cover CD (Bonusy, Action Mag...)

Polecane posty

No właśnie. Tylko ile tej reszty zostaję? Niewiele, bo wystąpił ogólno-kącikowy kryzys twórczy. Wiadomo, że gdyby kącików było multum to mógłbyś napisać " Wiecie ziomy, czytam tylko kilka kącików z całego asortymentu". A więc dla dobra wszystkich apeluje. PISZCZIE KĄCIKI !!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze primo... P.O.Z.D.R.O. 4 demitel.... po drugie... to demitel ma calkowita racje... na cover cd jest z numeru na numer mniej kacikow... Jak dla mnie to za jakies 10 miechow nie bedzie zadnego kacika... zostana tylko bonusy....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są wręcz genialne, zawsze co pierwsze robie z Cover CD to instaluje bonusy, ziny, itp. Mało kto wie, ale na Cover CD miał być duży kącik o Falloucie, ale jeden z redaktorów CDA nie zgodził się na jego publikacje, a projekt upadł. Dziwi mnie to dziś, gry na CD mamy kącik o np. serii GTA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam propozycje i jednocześnie pytanie do forumowiczów i pracowników CDA. Czy byłoby możliwe aby na płytkach DVD wygospodarować trochę miejsca i dawać tam filmiki z recenzowanych gier? Chodzi mi o takie nagrane jakimś programem przez redaktora. Nie wszystko da się opisać w recenzji, a screeny też nie dadzą nam pełnego obrazu gry. Jak napisał bodajże Eugeniusz Siekiera w recenzji FEAR-a "Nie zwracajcie uwagi na obrazki dołączone do tekstu, bo statyczne ujęcie nigdy nie odda dynamiki tych scen. To trzeba zobaczyć na własne oczy." Dlaczego więc nie dać czytelnikom możliwości zobaczenia gry, którą być może chcą kupić? Poza tym w redakcji dysponujecie chyba dobrym sprzętem i możecie nagrać filmik z gry z włączonymi bajerami graficznymi, o których większość zwykłych graczy może tylko pomarzyć. Barierą może być chyba wielkość tych filmików, ale po skonwertowaniu ich dobrym programem nie powinno to być wielkim problemem. Co o tym myślicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam propozycje i jednocześnie pytanie do forumowiczów i pracowników CDA. Czy byłoby możliwe aby na płytkach DVD wygospodarować trochę miejsca i dawać tam filmiki z recenzowanych gier? [...] Co o tym myślicie?

Jak dla mnie pomysł rewelacyjny! Jak by były to krótkie filmiki tylko z tymi ciekawymi momętami z gier - oczywiście bez obróbki technicznej, czy robieniia z filmiku teledysku - bo gra podczas takiego dobrze zbudowanego teledysku zyskuje za dużo i jest przeceniana :]

Ogólnie mówiąc: popieram w 100% - od 11 numeru mam to widzieć na DVD i już! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmiki z gier można na Gamespot.com sobie pooglądać :) Pomysł całkiem niezły, jednak wymaga trochę dodatkowej pracy przy obróbce filmiku (wywaleniu zbędnych scen, odpowiedniej kompresji itp). Bez obróbki technicznej 30 sekundowy filmik będzie ważył 70 - 230 MB (zależy od programu i ustawień). Na DVD zostaje czasami kawałek miejsca, ale czy filmiki w rozdzielczości 400x300 i średniej jakości oddadzą w pełni obraz gry?

Poza tym programy do nagrywania takowych filmów jak zwykle kosztuje (nie znam żadnej open-source’owej aplikacji)... chociaż na takiego FastCap Pro raczej można sobie pozwolić 8)

Aczkolwiek uważam, że pomysł jest ciekawy i interesujący. Jakby go dobrze zrealizować, to chętnie ujrzałbym coś takiego na DVD :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nagrywając filmiki z PES-a niezarejestrowanym Frapsem (max. 30 sekundowe), a potem kompresując je binkiem (kodek DivX albo XviD) uzyskiwałem całkiem niezłą jakość (rozdzielczość 640x480), a pliki zajmowały chyba 10 MB. Więc od strony technicznej nie jest to takie straszne. A na serwisach w sieci można znależć filmiki z gier, tylko że w większości są tak podrasowane, żeby wyglądały świetnie, albo wybrane są najlepsze kawałki. No i nie każdy, kto kupuje CD-A ma neta, do tego z przyzwoitą prędkością. Aha, jeszcze jedno. To tylko ogólna idea, wpadłem na nią i od razu wysłałem na forum. Można powiedzieć, że to wczesna wersja alfa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam propozycje i jednocześnie pytanie do forumowiczów i pracowników CDA. Czy byłoby możliwe aby na płytkach DVD wygospodarować trochę miejsca i dawać tam filmiki z recenzowanych gier? [...] Co o tym myślicie?

Jak dla mnie pomysł rewelacyjny! Jak by były to krótkie filmiki tylko z tymi ciekawymi momętami z gier - oczywiście bez obróbki technicznej, czy robieniia z filmiku teledysku - bo gra podczas takiego dobrze zbudowanego teledysku zyskuje za dużo i jest przeceniana :]

Ogólnie mówiąc: popieram w 100% - od 11 numeru mam to widzieć na DVD i już! :D

Z tego co sobie przypominam to ten temat był już kiedyś poruszany,ale jak widać nic z tego nie wynikło.Zresztą gdzie by się one zmieściły?Wątpię,by wywolaono bonusy,lub filmiki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na nie.

Demówki i tak zajmują kupę miejsca na DVD/CD, więc takowe filmiki byłyby zamieszczone bądź kosztem jakiś dem, bądź innych, równie ważnych rzeczy jak kąciki, czy tez wspomniane już trailery i im podobne filmiki promocyjne. O wiele bardziej wolę oglądac te efektownie prezentowane zapowiedzi od zwykłej prezentacji przechodzenia misji (choć zdarzały się takowe, pamięta ktoś 20-minutowy epizod z Obliviona? :) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na nie.

Demówki i tak zajmują kupę miejsca na DVD/CD, więc takowe filmiki byłyby zamieszczone bądź kosztem jakiś dem, bądź innych, równie ważnych rzeczy jak kąciki, czy tez wspomniane już trailery i im podobne filmiki promocyjne. O wiele bardziej wolę oglądac te efektownie prezentowane zapowiedzi od zwykłej prezentacji przechodzenia misji (choć zdarzały się takowe, pamięta ktoś 20-minutowy epizod z Obliviona? :) )

Racja. Myślę, że profesjonalne trailery w pełni wystarczają. Pozatym są ciekawsze i lepiej reklamują grę. A coś kosztem takich filmików trzeba by wyrzucić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz pierwszy w tym temacie - nasuwa mi się od pewnego czasu pytanie co się dzieje z RTS Area. Czy ma to zamiar kiedyś odżyć, jakieś teksty... był to jeden z kącików który regularnie swojego czasu instalowałem z covera. Jeszcze jak nie posiadałem połączenia z pajęczyną...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ja zamiast czytać CDa, NL, DVD bonusa przegladać to najpierw całe AM od pierwszego tekstu do ostatniego czytam :).

Ja jestem na nie.

Demówki i tak zajmują kupę miejsca na DVD/CD' date=' więc takowe filmiki byłyby zamieszczone bądź kosztem jakiś dem, bądź innych, równie ważnych rzeczy jak kąciki[/quote']

np. Action Mag :). Fajnie by było przeznaczyc wiecej miejsca na AMaga, wtedy moznaby bylo rozne zdiecia tam umieszczac... ("Herubinek po przejściach ;)"- Chyba wiem jaki avatar se wkleje...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Tylko ile tej reszty zostaję? Niewiele, bo wystąpił ogólno-kącikowy kryzys twórczy. Wiadomo, że gdyby kącików było multum to mógłbyś napisać " Wiecie ziomy, czytam tylko kilka kącików z całego asortymentu". A więc dla dobra wszystkich apeluje. PISZCZIE KĄCIKI !!!

Niestety.... Strefa WWW z CD/DVD wypadła, ponieważ uznałem iż nie ma za dużo tekstów od osób, które by mogły wspomagać wydawanie magazynu. Z mojego doświadczenia wszystko rozbiło się o kasę... a raczej o jej brak- w większości nowi chcieli dostawać kasę za publikację tekstów, a starsi... wiadomo... czas się ustatkować. Dlatego redakcja się kurczyła... no cóż... epoka "magów" minęła. Teraz wszystko jest online i nie ma problemu z dostępem do takich rzeczy- więc po co czytać magi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie tam ZAWSZE bonusy były, są i będą ważne do oglądania, przeglądając sieć nigdy nie natrafimy na WSZYSTKIE informacje, które przygotowywane są przez prowadzących te kąciki, a teksty w AM :?: Przecież są jedyne w swoim rodzaju i basta :!:

Jak dla mnie, kąciki tj. AM, Bonus 1, minigierki i tapety w Bonus 2, AM Kosmos, Speed Zone, Emu-Kouncik (któr pada) nie mogą zniknąć :!:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji tego tematu przypomniałem sobie jak fajnie się dawniej czekało mi na nowy AM albo co będzie w bonusie. Chyba zaraz poinstaluję bonusy i AM z całego półrocza od kiedy nie zaglądam do nich (od pół roku mam neta) :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...