Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateusz(stefan)

Risen (seria)

Polecane posty

O ile mi wiadomo to różnica między 89, a 88% wynosi jeden, a nie dziesięć procent
Widzisz i nie grzmisz... różnica między 89% a 88% wynosi jeden PUNKT procentowy i ok. 0,01136%.

(ściągniętą czy nie - nieważne).
Nie mam pojęcia czemu, ale ten nawias uważam za skrajnie głupi. Pytanie za kuriozalne, że tak skomentuję.

@mrgonzo

Każda gra może być perfekcyjna. Potrzebuje tylko kilku lat i ogromnego budżetu. W przypadku Risena chodzi chyba o to, że twórcy nie czuli tej wewnętrznej potrzeby wydania wczesnej wersji alfa... tzn., nie dyszał im w kark Jowood.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co, jak tam wasze wrażenia z gry? Myślę, że Risen spełnił pokładane w nim nadzieje. Dobry klimat, niezła oprawa i questy, które można rozwiązywać na kilka sposobów.

BTW: Nie wiem, czy tylko ja tak miałem, ale pod koniec rozdziału 1 gdy

Inkwizytor Mendoza opowiada o tych bogach, Tytanach i Płomieniu itp. itd.

trochę się wystraszyłem, bo wyglądało to na zbliżającą się końcówkę gry. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło i czeka mnie jeszcze kilkanaście godzin z Risenem :smile:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś usłyszy o modzie podmieniającym mordę głównego bohatera na lico Beziego, to walcie jak w dym!!!:D Twarz tego gościa to chyba jedyne co mi w tej grze przeszkadza... Z dwojga złego (no bo to ma być inna granie?) wole lico Beziego niż to coś... Fajnie jak by taki mod powstał...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę kupiłem Risena (W Media, ale i w jednym z dwóch empików jakie wtedy odwiedziłem był :wink: ). Przybyłem do domu, zainstalowałem... uruchomiłem grę. Już od pierwszej sekundy mnie wciągnęła :laugh: Walka o wiele trudniejsza niż w G3, klimat tak z pogranicza G1 i 2... ogólnie mówiąc, mam wrażenie to właśnie Risen będzie nazywany kontynuacją gothicowej serii, nie Arcania ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że coś pośredniego między G2 a G3. Czasami tak jak w trojce wystarczy bić LPM, ale na przykład takie wilki potrafią dać w kość. Potwory w ogóle coś zmądrzały od czasu Gothiców. Ciągle próbują cię otoczyć, robią uniki. Walka jest teraz o wiele bardziej emocjonująca. Jedyna wada to chyba tylko to, ze przeciwnicy są zbyt zawzięci (znowu wilki), naprawde trzeba się napocic jak chcesz od nich uciec, zazwyczaj ucieczka kończy się aż znajdziesz kogoś kto ci pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat system walki w przeciwieństwie do gothiców wymaga stosowania bloków. W GIII wystarczyło walić oponentowi wciskając tylko PPM, w Risen to nie przejdzie. Podczas walki z postaciami wyposażonymi w broń musimy zawsze używać tarczy, natomiast z potworami tarcza nie działa i należy stosowac różne uniki. I tak jak wspominał Sypcio, nie wiem czemu ale w Risen nie da się uciec przed napastnikami, w Gothicach po pewnym czasie przestawali nas gonić, a tu nie idzie się uwolnić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z potworai tarcza nie działa ? ocb ? co ty pleciesz ? Tarcza blokuje chyba 95% ciosów (potworów i broni białej), a nawet 100%, tylko, że tak zwane "powery" wybijają blok i wtedy jesteśmy narażeni na ciosy przez kilka sekund. Tarcza to element niezbędny od początku gry, w walce z 3 głupimi żądłoszczurami nie obejdzie się bez tarczy ...

Jeśli chodzi o system walki to jak dla mnie jest Genialny, maiłem walke mieczem na poziomie 10 i kombinacji jest poprostu multum, do tego wymagający przeciwnicy, znakomicie działający blok, odskoki, w tej grze jest chyba jalepszy system walki jaki spotkałem, ownuje wszystkie Gothic'i, Obliviona czy Wiedźmina. Jak dotąd spotkałem sie tylko z kilkoma grami, które miały fajny system walki (mowa tu oczywiście o takim action cRPG ala Gothic): Gothic, Gothic 2 + Noc Kruka, Dark Messiah i Wiedźmin, do tego grona dołącza Risen, który jak dotąd ma najlepszy system walki (imo ofc). Oblivion może się schować ;p

Co do samej gry - jest niesamowita, ukończyłem ją w 3 dni (dosłownie całe dni przed kompem) i mam ochotę na jescze raz. Z początku myślałem, że obszar gry jest zbyt mały, ale z czasem zmieniłem zdanie, jest on dobrze dopasowany do fabuły, nie ma pustych miejsc, świat znakomicie wypelniony, a podziemia i świątynie po prostu mnie zagieły. Świetnie zrobione są ruiny, trzeba kombinować jak otworzyć różne drzwi, czasem się pokręcić w kółko, niektóre jaskinie po prostu przytłaczają swoim ogromem (w porównaniu do wyspy). Jaskinie pod wulkanem sa nieźle pokręcone i świetnie zrobione.

Co do fabuły - Jak dla mnie bomba. Jakaś nadzwyczajna nie jest, ale piękn czasem tkwi w prostocie i tak jest z Risen.

Szkoda, że w grze są tylko 2 frakcje (tzn można zostać magiem i kimś innym jeszcze ?) Ja grałem z Bandytami.

Zadania są dobre, zwłaszcza te główne, mogło by być nieco więcej zadań pobocznych. Myślę, że Piranie miały to w planie, ale coś nie wyplaiło. Dlaczego ? A no dlatego, że czesto chodzą po wyspie widac dużo postaci na glebie z podpisem "Trup" Troche nie wykorzystany potencjał, można było zrobić zadania w stylu "Mój xxx zaginął, ostatnio był tu i tu, boje się, że coś się stało" albo "ten xxx miał przy sobie mój sygnet i nie wraca do miasta..."

4 Rozdziały, trochę mało. Przydał by się jakiś rozdział pomiędzy Wulkanem a Tytanem. Coś, co mogło by przedłużyć nieco grę. Sama walka końcowa troche mnie rozczarowala, jest zbyt prosta, a boss fajny, nastwaiłem się na niezłą walkę, zainwestowalem w topory do 10 poziomu (Topór Władcy Tytanów 120 dmg), a tu taki zonk z tą walką :/

Ogólnie gra na wielki + dla Piranii, optymalizacja jest ok, gra mi śmiga ładnie na full. Natomiast dla Cenegi duży minus bo nie przyłożyli się nawet do napisów.... Czasami jest jakaś kwestia mowiona przez bohatera/npc a napisy to całkiem co innego, ofc sens zdania jest ten same, ale napisane jest calkiem innymi słowami. Po co ? Dosłowne tłumaczenie było by ok. Skoro już Cenega chciała wprowadzać swoje urozmaicenia z polonizacją to trzba było zrobić pełną lokalizajcę.... Dla spokojuz ywdać grę w full PL i full Ang jak np wydany był Mass Effect (wiem wiem, że to CDP). A no i jeszcze jedna kwestia "Tylko polska edycja zawiera tłumaczenie kwestii, które wypowiada bohater pod nosem" no ok ale... Trzba było to tez zrobić dobrze a nie bohater otwiera skrzynie, łamie wytrych i mówi "złamany/zepsuty" po angielsku, a polski napis - "No i klops" - ocb ? to miał być żart ? współczuje poczucia humoru pracownikom Cenegi.

To tyle, za grę Piraniom daje czyste 9, stopień mniej bo jest za krótka. I tylko to, reszta jest świetna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam gam w risen od niedawna i dotarlem do miasta i niejaki Carlos komendant chce sie ze mna widziec w straznicy ale nigdzie nie moge go znalez moglby mi ktos zrobic screena z mapka gdzie on jest? albo wytlumaczyc zebym go znalazl bede bardzo wdzieczny

Od zadawania pytań jest inny dział

http://forum.cdaction.pl/RPG-Hackand39nand39Slash-f155.html

Poszukaj istniejacego tematu lub załóż własny. Przed tem zapoznaj się z zasadami zakładania nowych tematów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ładnie oszukują, bo pisałem do nich maila i pisali, że kod ważny do końca sierpnia ...

Zawsze możesz sprobowac zadać pytanie pomocy technicznej Cenegi i liczyć na to, że odpowie Ci po 2 tygodniach ( ich program zakwalifikował moją wiadomość jako spam) .

Ja tak miałem i jako rekompensatę otrzymałem 45% kod zniżkowy, więc Risen wyniósł mnie 76,99 zł ( 92 z przesyłką).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dziś Risena :) Zagram najwyżej jutro... Co ciekawe w Empiku w Złotych tarasach kosztował tylko 110zł, czyli moje ostatnie pieniądze...

Dodatkowo zdziwił mnie komentarz kolegi do tego, że chce kupić Risena. Brzmiał on : "Ja już Risena przeszedłem jet super"... Przez to po wyjściu ze sklepu z grą w ręku czułem się od tego waćpana "kolegi" lepszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - szału nima, ale też nie jest to gra zła. Miło się klepie potwory (a zwłascza ludków w miescie, oczywiscie po zapisaniu gry ;]) denerwuje to ze niektórych nie można zabić (nieśmiertelni są), no ale cóż :]

Offtop: wie ktoś gdzie jest ten Scordo o_O czy jak mu tam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z misją gdzie zbieramy haracz od Brogara. Otoz zebralem juz od wszystkich ale nie moge znalezc 1 osoby z listy "Danny". Gdzie on sie znajduje? Szukalem na Bagnach, przy Klasztorze, na polach, i przy wodospadzie i farmie. Jednak go nie znalazlem. Gdzie on sie znajduje? ;/

---------

zamiescilem juz w dziale pomocna dłoń, ale moze tu ktos szybciej odpowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś gdzie jest ten Scordo o_O czy jak mu tam

Na zapleczu domu publicznego. Trzeba zaciągnąć informacji u burdelmamy i zapytać ją o przywódcę bandytów w mieście

(jak mamy odpowiednie zadanie). Ona już nam resztę wyjaśni.

edit:przepraszam mości panie Pagule, zapomniałem się

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...