Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mateusz(stefan)

Risen (seria)

Polecane posty

Tak wogóle to jaką drogę wybraliście? Jeżeli wypełniam zadania w miasta, ale nie dla inkwizycji to kim zostanę?

Mówicie, że optymalizacja dobra? U mnie na kompie w podpisie w 1024x768 i wszystkimi detalami na średnio wyciąga 10 fpsów w mieście i 15 w lasach itp (oczywiście bez aa). Jeżeli ustawię wszystko na low, to gra wygląda jak Gothic 1 i mam 25 fpsów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na kompie w podpisie gra zacina się tylko wtedy gry robi się autozapis :D

Wszystko mam ustawione na max, również AA (rozdziałka 1440x900).

Na razie jestem w I rozdziale. Graficznie dla mnie miód. Potworki ładnie wyglądają, animacje także. Jedynie co mnie odrzuca to widok wody i jej animacja. NPC wyglądają jak klony. Nie wiem może po prostu tak mi się wydaje, ale są łudząco podobne do osoby która stoi 5 m dalej. I nie mówię tu o NPC, którzy tylko stoją i mają nagrane po 3-4 wypowiedzi, ale o tych od, których otrzymujemy misje.

Na bugów jako takich wkurzających jeszcze nie natrafiłem czyli na razie jest dobrze. Może walka z NPC jest za łatwa.

Na wielkich bagnach wyzwałem do walki kogo było tylko można i wszystkich pokonałem (max za drugim razem) mając w dłoni tylko zardzewiały miecz

Czyli coś tu jest nie tak. Z potworkami jest o tyle lepiej, że nie można ich blokować. Starcie z 3 sępami morskimi jest jednoznacze z wczytaniem ostatniego sejwa.

Fabuła hmmm... tak jakbym grał w Gothica :D Czyli coś tam się dzieje, ale to już było przerobione z tysiąc razy.

Są 3 strony konfliktów: magowie, straż miejska i "ruch oporu", czyli też standard. Z tym, że 2 pierwsze frakcje jako-tako ze sobą współpracują i dążą do unicestwienia tej ostatniej.

W stosunku do Gothiców, za dużo nowych umiejętności nasz bohater nie nabył. Możemy nauczyć się kowalstwa, myślistwa (chyba dobrze), alchemii oraz (!) wykopalisk. Już tłumaczę daje nam to możliwość wykopywania tu i ówdzie (najczęściej przy grobowcach) skarbów poległych. Podepnę także pod tę umiejętność także grzebania w skałach w celu uzyskania grudek złota.

Ogólnie dla mnie standard, zobaczymy jak fabuła się rozwinie i z jakim WIELKIM ZŁOWROGIM ZŁEM będzie trzeba się zmierzyć - bo ja już go widziałem w grze :D Jeżeli ktoś chce go poznać bliżej to

gdy wydostajemy się z miasta tajnym przejściem mamy przez sobą plażę. Musicie się udać na sam jej koniec w prawą stronę. Idziecie aż na sam skraj wody płytkiej i głębokiej. Chwilke poczekajcie i podziwiajcie

EDIT: Poprawiony babolek :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wogóle to jaką drogę wybraliście? Jeżeli wypełniam zadania w miasta, ale nie dla inkwizycji to kim zostanę?

Mówicie, że optymalizacja dobra? U mnie na kompie w podpisie w 1024x768 i wszystkimi detalami na średnio wyciąga 10 fpsów w mieście i 15 w lasach itp (oczywiście bez aa). Jeżeli ustawię wszystko na low, to gra wygląda jak Gothic 1 i mam 25 fpsów

8600GT już swoje lata ma, ale faktycznie, coś za wolno Ci ten Risen chodzi.

myślictwa (chyba dobrze)

nie, niedobrze:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta myślistwo zostało tu fajnie zrobione - trzeba wydać tylko 5 pn na umiejętność (i złota) a potem nalezy kupić narzedzia do wyrywania danego trofeum ;) Fajnie nie tak jak w gothicu gdzie trza było poświęcić dużo pn na każdy rodzaj trofeum..... ;) Na moim 9600gt e8400 i 8 gb Ramu (wiem xp mam ale zamierzam się potem przesiąść na w7 64 bity więc wieta, no ale że xp wykorzystuje 3,25 więc uznajmy iż tyle mam ;) nic się nie tnie, wszystko na max, ładowanie błyskawiczne, w końcu dobra optymalka nie to co g3 ;d

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra bardzo Gothicowa śmiało można to nazwać Gtothicem 4 tylko zmienić parę nazw i bohaterów i jest pięknie.Jedyną rzeczą która odstaje od reszty jest według mnie średnia grafika.Może przeszkadzać również dość mała liczba czarów i ogólnie uzbrojenia.Zabójcza ilość to to nie jest ale starcza.Jeżeli gra się magiem gra na początku jest za trudna bo ani porządnie nie przywalisz kosturem a na czarach na początku nie warto polegać bo zwyły wilk zje ie z kopytami zanim zdążysz zabrać mu 2/3 życia.Natomiast później grając magiem jest ciut za łatwo.Mówię tylko z pozycji maga bo grę przeszedłem dopiero 1 raz teraz zabieram się za drugi.A taka ciekawostka :

http://img93.imageshack.us/i/beztytuuasd.png/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heloł, heloł, szczęśliwcy grający w Risena. Mówicie, że gra krótka. Na ile godzin mniej więcej? Jako fan serii G mam zamiar zakupić Risena, jednak radosne (?) czasy, gdy mogłem siedzieć godzinami przed kompem dawno minęły i nie wiem, kupować teraz czy zrobić sobie prezent na święta.... co wchodzi w skład polskiego wydania?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie taki znowu krótki. Jak dla mnie 30 godzin spędzone na graniu to całkiem sporo. Choć z drugiej strony, w takim GIII po 24h miałem jeszcze wiele przed sobą.

Jako fan Gothica pewnie się skuszę. Mam nadzieję, że warto.

Co do zawartości wydania, to widać, że jest to nakład Cenegi. Bieda, że aż piszczy jak na 139 zł. :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dla mnie standard, zobaczymy jak fabuła się rozwinie i z jakim WIELKIM ZŁOWROGIM ZŁEM będzie trzeba się zmierzyć - bo ja już go widziałem w grze :D Jeżeli ktoś chce go poznać bliżej to

gdy wydostajemy się z miasta tajnym przejściem mamy przez sobą plażę. Musicie się udać na sam jej koniec w prawą stronę. Idziecie aż na sam skraj wody płytkiej i głębokiej. Chwilke poczekajcie i podziwiajcie

Akurat to jest tylko taka animacja, żeby jakoś pokazać, że nie można się wydostać z wyspy (tak samo jak filmik w Gothic 2 gdy za daleko się wypłynęło). Nie spotkasz się z tym stworkiem, aczkolwiek to jest to samo co ten Czerw na bagnach, tylko kilka razy większy. "Morski Czerw" ? XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chamskie spojlery ;). Weźcie może po 10% dawajcie za spojla, bo tego dużo się tu robi. Imho 30 h to i tak więcej niż 12 w Dwóch Tronach(Prince of Persia na Medium z prawie wszystkimi "fontannami).

ps. Cormacze - gratuluje InDespaira ;), jedyny polski zespół odciągający mnie od Metaliki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyh, wszystko ladnie i pieknie tylko optymalizacja silniczka nieco kuleje :/. Powiadacie ze 30h grania ? Ale zapewne na watek glowny wylacznie. Jesli gracz zechce mieszac sie we wszystkie poboczne Q i odkrywanie mapy, czas urosnie do okolo 100 mam nadzieje :P Tak przynajmniej bylo w G3. Padaly liczby 3 cyfrowe w odpowiedzi na czas potrzebny na ukonczenie gry :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanię odnośnie Risena. Pytam sie tutaj bo raczej do jednego pytania nie opłaca sie zakładać nowego tematu. Mianowicie chodzi mi o punkty życia w risenie. Wiem że zwiększają sie one wraz ze zdobyciem poziomu, ale czy da sie je tez zwiększyć tak jak w np. Gothicu 3 poprzez naukę albo modlitwę czy może jednak działa to w sposób taki jaki był w gothicu 1 i 2?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W świecie 'Risena' jestem dopiero jakieś 10 godzin i nie zauważyłem innych możliwości zwiększania PŻ poza awansem na kolejny poziom XP oraz niektórymi ziołami, amuletami itp lootem.

Mogę śmiało stwierdzić, że gra 'śmierdzi' Gothicem równie intensywnie jak czosnek na włoskiej pizzy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pograłem wreszcie w Risena.Dotarłem do pierwszej farmy po drodze wykonując wszystkie zadania.Szukam eskorty do miasta więc teraz się "obijam" na farmie.Zbieranie zboża :wink: wspaniała rozrywka.Teraz niestety trzeba wilki rozwalić. Zginąłem.Wróce do tego jutro.Kto by się spodziewał ,że pomiędzy głodnym wilkiem ,który krążył niedaleko wybrzeża a zwykłym wilkiem(w ilości 4)jest tak kolosalna różnica.

Jednak najmilej jestem zaskoczony ,że to pierwsza nowa gra ,która chodzi gładko nawet na full detalach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadnych przycinek nie mam,grając na średnich.Na full czego wcześniej nie zauważyłem ,bo włączyłem dopiero pod koniec posiedzenia ,żeby zobaczyć jak wygląda ,jak dłużej gram pojawiają się lekkie ściny ,ale ogólnie i tak jestem zadowolony.

A wilków dalej nie ubiłem ,twarde skurczybyki ,ostatnio chciałem je podprowadzić pod farmę i całą wybiły a potem jeszcze mnie zaszlachtowały.Zastanawiam się czy nie łatwiej będzie pójść do miasta samemu i zrobić to zadanie póżniej. Powiedzcie ciężej zabić wilki czy dostać się do miasta?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...