Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Masters110

Praca konkursowa o Syndicate

Recommended Posts

W zasadach jest napisane tylko, że opowiadanie ma rozgrywać się w świecie AC: Syndicate i zawierać wskazane fragmenty, dlatego myślę, że nie jest wymagane wspominanie o tych postaciach, niepotrzebnie ograniczyło by to swobodę twórczą ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja bym to rozumiał jeszcze szerzej nawet bo trudno żebyśmy trzymali się sztywno realiów AC Syndicata próbując dopiero wygrac tą grę - myślę raczej że chodzi o zbieżny z nią klimat. Ale podłączę się pod pytanie kolegi nim kliknę "wyślij" - co dyskwalifikuje pracę jako nie będącą w świecie AC:S?

Link to comment
Share on other sites

Mam do Was prośbę o opinię. :D

Akapit mamy rozpocząć od: "Deszcz wygrywał na oknach Pałacu Westminsterskiego monotonną melodię, ledwie jednak mniejsza wskazówka Big Bena obwieściła dwunastą, a zwyczajowy koncert przerwała kakofonia krzyków. Drzwi parlamentu otwarły się gwałtownie. Pierwsi wybiegli na ulice członkowie Izby Lordów, popychając się, trącając łokciami (...)"

Sądzicie, że wspomniana godzina dwunasta może dziać się równie dobrze za dnia, jak i w nocy? :) Bo nie chcę strzelić gafy, umieszczając akcję o błędnej porze. :)

Link to comment
Share on other sites

Ja myślę, że to można swobodnie interpretować. Nikt nie zarzuci nam braku realizmu, gdy napiszemy opowiadanie rozgrywające się w dzień. Północ to oczywisty i nieco banalny wybór, zatem chociażby z czystej przekory i chęci bycia oryginalnym można umieścić akcję dwanaście godzin później.

Link to comment
Share on other sites

Akurat kwestię fragmentu o klaczy można łatwo obejść. W czasie świtu można jednocześnie wpleść trochę światła od strony wschodu i ciemności po stronie zachodu. Kiedy nie śpimy w nocy widać wyraźnie granicę słońca na niebie, zwłaszcza kiedy są burzowe chmury jest to wyeksponowane. Taka mała wskazówka, że nie tylko nocy dotyczyć może to opowiadanie ale i zmierzchu czy świtu jeśli komuś to ułatwi zadanie.

Link to comment
Share on other sites

Rozwinięcie akcji na kilka godzin to już wyzwanie przy tym limicie.

Mam za to inne pytanie, może to nadgorliwość, aczkolwiek Papkin zabronił zmieniać nawet przecinka w tekście źródłowym, ale czy te trzykropki trzeba zachować? Szczerze mnie wkurzają wizualnie, no i zawsze to kilka znaków wchodzących w magiczne 4500, no ale nie jestem pewien czy można je usunąć nie ryzykując dyskwalifikacji.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie 3 kropki są chyba po to, żeby ich miejsce wypełnić czymś sensownym smile_prosty.gif. Chociaż tekst oznakowany, przyznam, kijowo. Trzykropki są na końcach akapitu, a tam gdzie się zdanie zaczyna nie od pierwszego wyrazu (wnioskuję po małej literze) to już nie ma...

Link to comment
Share on other sites

Panowie, za dużo kombinujecie ;) Czytając to zadanie, od razu stwierdziłem, że te wielokropki - i to jeszcze z nawiasami! - są do wywalenia. Mają one sugerować w którym miejscu możemy popisać się swoją twórczością :)

Przecież nawet celowo są wyboldowane.

Panowie, nooo... ;)

Link to comment
Share on other sites

A ja mam takie skromne pytanie zawierające się w temacie.

Drugi akapit zaczyna się następująco:

"trup siedział w fotelu, jego dłonie wciąż spoczywały na podłokietnikach."

Chodzi mi o słowo "trup" napisane z małej litery. Tzn. że musi być to dokończenie zdania?

Czego bym nie wymyślił to druga część tego zdania "jego dłonie wciąż spoczywały na podłokietnikach" zawsze psuje mi całość. Gdyby "trup" pisany był wielką literą wszystko brzmiałoby fajnie i nie miałbym żadnego problemu w pisaniu, a tak teraz cały czas główkuję nad tym co tam przed tym umieścić, żeby całość dobrze brzmiała i miała logiczny sens, bo akapitów nie można w żaden sposób edytować :/

Link to comment
Share on other sites

Trupa akurat można załatwić jednym słowem. Trochę kłopotów mogła sprawić sprawa godziny 12 i niedługo potem klacz sunąca przez noc. Choć i umieszczenie posiedzenia parlamentu o północy nasuwa jakieś mroczne machinacje i daje opcje ;) Praca wysłana, może niedługo potwierdzenie.

Link to comment
Share on other sites

Być może jednym słowem, ale dalej mi to nie pasuje.

"Jakiś trup siedział w fotelu, jego dłonie wciąż spoczywały na podłokietnikach." takie bardzo szybko urwane mam wrażenie. Na pisaniu się nie znam, ale dla mnie jakoś tak wszystko wyglądałoby ładniej gdyby tam przed "jego" było jeszcze "a".

"Jakiś trup siedział w fotelu, a jego dłonie wciąż spoczywały na podłokietnikach." - może różnica niewielka, ale mi tak jakoś o wiele bardziej się podoba, aczkolwiek być może ta pierwsza wersja też jest dobra.

Link to comment
Share on other sites  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...