Skocz do zawartości

Team Fortress 2


mateusz(stefan)

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Są, a jakżeby inaczej. Steam jest dość skutecznym tworem społecznościogennym, bez większych problemów można założyć własną grupę i dodać tag do nicka, choć do gier klanowych najlepsze są serwery z pluginami przeciw autobalansowi rozdzielającemu "klanowców". Gra sama w sobie nie ma takiej opcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to mi chodzi że gry Valve praktycznie zawsze mi się podobały. Left 4 Dead tyle że 2 według mnie lepsza. CS' (Wiem że mod ale gdyby nie Half Life to co ?). Half Life też się wdyaję być dajny. O portalu - grałem w demku- nie mówiąc. I najbardziej mi zależy na Team Fortress 2. podobno świetna gra. Ale na początku będę przerażony pewnie. Kurna tyle klas ? Ale którą wybrać ? xD A opisał by mi ktoś po krótce ogólnie grę. Wiem wiem są fora i inne ale chce od takiego zwykłego gracza do zwykłego gracza. Nie typowego Fana. No i zapewne w Czwartek się dołączę do gry z niektórymi ludźmi :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primo, nie ma ty żadnego deathmatcha. Masz 6 różnych trybów rozgrywki:

Capture the Flag - twoja drużyna ma zabrać z wrogiej bazy teczkę z materiałami wywiadowczymi i zanieść ją z powrotem do swojej, jednocześnie pilnując własnej, czyli klasyczny CTF, gdzie zamiast flag są walizki.

Control Point - na mapie znajdują się punkty kontrolne. Zależnie od mapy, albo obie drużyny muszą atakować i bronić zarazem (wygrywa ta, która zdobędzie cały komplet punktów), albo jedna tylko atakuje gdy druga broni (atakujący mają zająć wszystkie punkty, a broniący mają im to utrudniać do końca rundy). Zawsze istnieje określona kolejność zajmowania, zwykle oznaczona literkami.

King of the Hill - jeden punkt na mapie, który, aby wygrać, jedna z drużyn musi zająć i utrzymać, dopóki 3-minutowy licznik nie dobije do zera. Po utracie punktu licznik się nie zeruje, jedynie zaczyna bić ten drużyny przeciwnej.

Arena - najbliższy DM, choć to bardziej Last Man Standing - każdy ma 1 życie, wygrywa drużyna, która zajmie punkt na środku mapy lub wyeliminuje całą wrogą.

Payload - jedna z drużyn musi przepchnąć wózek (stojąc koło niego) do końca toru, a druga ma to uniemożliwić.

Payload Race - obie drużyny mają swoje wózki i mają je zawieźć do bazy wroga jednocześnie broniąc swojej.

Jak już wspomniano masz 9 klas:

Scout - szybki, mało życia (125), ma do dyspozycji swoistą formę shotguna (Scattergun), pistolet i kij bejsbolowy. Do odblokowania: nieśmiertelność na 8 sekund zamiast pistoletu, ulepszony Scattergun oraz kij z piłką, która ogłusza przeciwników. Przy poruszaniu wózków i zajmowaniu punktów liczy się za dwóch graczy.

Soldier - jeden z wolniejszych, sporo życia (200), posiada wyrzutnię rakiet, do tego shotgun i saperka. Do odblokowania wyrzutnia rakiet z mniejszym splashem, ale ze zwiększonymi obrażeniami, flaga dająca minikrytyki pobliskim pobratymcom, kilof który zadaje tym większe obrażenia, im mniej masz życia oraz specjalne buty zmniejszające obrażenia od eksplozji.

Pyro - jak sama nazwa wskazuje, miotacz ognia. Do tego shotgun i topór. Do odblokowania ulepszony miotacz ognia (krytyki przy trafieniu w plecy), topór na podpalonych graczy i wyrzutnia flar do "zdalnego" podpalania. 175HP.

Engineer - szybkość średnia, ma do dyspozycji klucz, pistolet, shotgun i narzędzia do budowania jednego działka strażniczego, jednego dispensera (uzupełnia życie i amunicję) i jednej pary teleportów (wejście/wyjście). Posiada oddzielny surowiec pt. metal, zbiera go tak jak amunicję i zużywa na budowę i ulepszenia.

Demoman - sporo życia (bodajże 175), szybki. Granatnik, wyrzutnia min samoprzylepnych (zdalnie detonowane), butelka. Do odblokowania ulepszona wyrzutnia min, tarcza do robienia szarż zastępująca wyrzutnię oraz miecz, który w miarę zabijania daje ci więcej max HP oraz przyspiesza.

Medic - Ciekawe co robi? Całkiem szybki, 150HP. Jego Medigun może robić tzw. overheal, dając na niedługi czas o połowę więcej życia. Do tego karabin strzykawkowy oraz piła do kości. Do odblokowania ulepszony karabin leczący przy trafieniu ale ograniczający regenerację, ulepszona piła ładująca tzw. Ubercharge (8 sekund nieśmiertelności dla medyka i leczącego w przypadku zwyczajnego mediguna; Ubercharge ładuje się głównie w trakcie leczenia) i ulepszony medigun, który zamiast nieśmiertelności daje krytyczne trafienia.

Heavy - najwolniejszy i najżywotniejszy - 300HP. Minigun, pięści i shotgun. Do odblokowania ulepszony minigun, rękawice bokserskie dające 5 sekund krytyków przy zabiciu oraz kanapka, która leczy podczas jedzenia.

Sniper - Zgadnij. Do tego pistolet maszynowy i nóż kukri. Do odblokowania łuk zamiast snajperki, tarcza na plecy lub Jarate (tego tak łatwo nie zdradzę, pogrzeb trochę, bo to jedna z ciekawszych rzeczy :) ) zamiast maszynówki. Headshoty ze snajperki to trafienia krytyczne. 150HP.

Spy - rewolwer, nóż motylek do wbijania w plecy, zestaw do przebierania się za innych graczy (wybierasz tylko klasę), tzw. saper do uszkadzania budowli Engineera oraz zegarek niewidzialności. 150HP. Do odblokowania 2 zegarki, które mają zupełnie inne zasady działania oraz rewolwer który rejestruje headshoty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki fajnie mi to opisałeś. Już być może dostanę jutro grę. Zacznę ją instalować, pójdę się wykąpać i zjem kolacje to może będzie idealnie. Ale dobijający jest filmik z Pyro W serii "Meet the....."

@piotrekn a sporo gra polaków ? Bo jakoś do klanu mnie nie ciągnie. Zawsze byłem samotnym strzelcem a do tego dość dobrym graczem. (Częste pierwsze miejsca w CoD zie m lub CS'ie mówią za siebie :P ) A no i jaką klasą najlepiej zacząć na początku ? I nie bójcie się ja się mnie wystraszę na początku Chilxxie drogi :). A no i jaką gracie zazwyczaj gracie ? To już w formie takie sondy wiecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Pyro nie zostął pokazany w serii Meet the Team. Wejdź na www.teamfortress.com i tam popatrz (na górze wybierz "Movies").

Polacy? Możliwe, ze dużo, ja jednak rzadko gram na polskich serwerach, prawie w ogóle, raczej brytyjskie i niemieckie, ostatecznie rosyjskie. Różnicami językowymi się nie przejmuj, gra ma cały zestaw wiadomości opatrzonych głosem postaci, jak "Dzięki" czy "Szpion!".

Klasa na początek? Spróbuj wszystkiego po trochu, każda może wymagać trochę czasu. Spróbuj najpierw skontrastować Scouta z Heavym, ewentualnie Pyro albo Sold, jeśli dobrze celujesz rakietami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja Pyro nie ma znalazłem za to stworzoną przez fanowską grupę animację taką samą jak Valve ma.

Niezła rzecz z tego wynika :P Powinni Fani tej gry zobaczyć. A na pewno Fani Pyro xD No i mogliby zrobić z Medykiem no nie ? Ale Szalony rządzi. Znaczy Heavy ciężko przetłumaczyć w tym kontekście. A w Orange Boxie ta gra jest po polska ? Czy po angielska ? :P
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie masz wszystkie napisy tłumaczone. No może nie zawsze trafnie czy poprawnie (Buff Banner=Sztandar Leczenia), ale ujdzie.

A ja powtórzę się: na początek polecam pyro/soldiera. Ale sprawdzić TRZEBA każdą klasę, a później gra się ulubioną/względnie tą, która jest potrzebna/tą, którą dzisiaj się chce nam grać/tą którą mamy do zrobienia acziki, czy jak tam sobie chcesz :laugh: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maziak - jeśli interesuje cię gra razem z Polakami to zapraszam do działu "Gramy w Sieci" -> "FPS/Shootery" na tym forum, jest tam temat o Team Fortress 2. W weekendy zbieramy się nieco większą grupą i gramy (m.in. ja) sobie niezobowiązująco.

Nath4 - to jakieś dziwne gameplaye widziałeś, bo sold jak dobrze klepnie rakietą to zabije od razu, nawet strzykawkami medyka jak dobrze wcelujesz, to położysz "lżejszych" wrogów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś czysty dźwięk (Czysty - bez zagłuszeń lub podźwięków) z okrzykiem Heavy'iego : INCOMING !!!!! Z filmiku Meet the spy ? Bo chce na SMS'a :D

A i Mariuszu dzięki ci na pewno obczaję co i jak.

I czy łatwo stracić konto steam ? Znaczy że mi shackują mi chodzi. Nie martwię się o podawanie hasła czemu/komu-kolwiek bo tego nie zrobię ale może się udać komuś wziąść moje konto ?! Znaczy pokombinuje i włazi jakimiś narzędziami ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej na pewno nie. W sensie nie jakoś bardziej niż cokolwiek innego, a poza tym serwery Steam są dość mocno zabezpieczone...

Co do dźwięków: poszukaj programu GCFscape. Wyciągasz nim co chcesz z plików GCF (Game Content File) umieszczonych w folderze <...>/Steam/steamapps

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale piotrekn dobrze napisał, pogrzeb w GCFach TF2.

A starcić konto nie jest trudno. Szczególnie jak ktoś lubi sobie pohaxować lub jest gotów uwierzyć, że wysyłając maila dostanie wszystkie gry na Steamie(youtube....).

Nath4....naprawdę w tej grze nie da się powiedzieć, że trzeba "cały magazynek wpakować". Tutaj te zasady z FPSów takich jak MW czy BF nie obowiązują.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukas - naucz się grać soldem , a nie głupstwa gadasz . Dobry sold może zabić heavyego 3 rakietami i oczywiście ze standardowej wyrzutni rakiet , a nie z tej drugiej (nie rozumiem ludzi , którzy myślą , że każda broń , która wpadła im do ekwipunku jest lepsza od poprzedniej...) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę ktoś mnie zreportował. Za co ? A namawiam na ściągnie ? No oczywiste, to widać ! Przyznałem się że korzystam z Torrentów ? Tak bo tylko każdy pirat wie że jak się coś ściąga to za darmo.

Kurde moje gry nie przychodzą chyba jednak se dziś nie pogram. Durna poczta :P

Już tak się nie mogę doczekać. Ludzie moi drodzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrekn chyba mi to mówił ale nie jestem pewien. W każdym razie miał ten ktoś racje jeżeli chodzi ściąganie uaktualnień do TF2 Myślałem sobie że wczoraj pogram (dostałem o 16) a dopiero dzisiaj na to wychodzi. Ale to przez wolny net też. 1Mb/s :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna ta gra te Team Fortress 2 Może jeszcze nie wszystko zbytnio łapie (np. myślałem że żeby zniszczyć narzędzia Enginnera trzeba Szpiegiem stać przy nich :P ) ale fajna jest. TYlko że ja wchodzę na byle jaki serve nie mam takich swoich. Może ktos poda jakieś IP fajnych Polskich serverów ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...