Skocz do zawartości

Team Fortress 2


mateusz(stefan)

Polecane posty

3. Nie są wcale trudne do opanowania, a taki scout bez problemu może roznieść heaviego i to jest właśnie ten problem, na który narzekają gracze. Demo- tu problem jest inny, bo klasa, która z założenia ma być w defensywie, sieje stickami na lewo i prawo niszcząc wszystko i wszystkich z powodu ogromnego zasięgu i mocy tej broni. Niby Sco Res miał coś zmienić, ale można nim grać tak samo. Większość pyro gra techniką W+M1, więc raczej nie stanowią zagrożenia. Heavy jest mocny, ale nie jest przesadzony. Bez meda po chwili musi uciekać/ginie, a z medem....cóż ci, którzy wiedzą co robić zabijają meda i jest powtórka z pierwszej sytuacji.

Są trudne, albo przynajmniej trudniejsze do innych klas.

Stań jako Scout oko w oko z Heavym i zobaczymy, kto wygra. Nie wiem, jakie masz doświadczenie w grze i nie mam pojęcia, ile już grałeś Scoutem. Ale ja już trochę nim ograłem i wiem, jakie zagrożenie stanowi dla niego Heavy. Jeżeli Grubas z bliskiej odległości mnie zauważy i zdąży rozkręcić działko, to zazwyczaj jest po mnie (chyba, że zdążę uciec/ogłuszyć z Piaskuna). No i jeszcze nie spotkałem się z graczem, który żaliłby się z powodu jakiejkolwiek przewagi Scouta nad Heavym.

Gra Demomanem zazwyczaj wygląda w ten sposób, jak to opisałeś i mi też się to zbytnio nie podoba. Ale mówimy tutaj o balansie postaci, a w tym styl gry nie ma nic wspólnego. Do tego umiejętne walenie stickami jest dosyć trudne i pewnie podzielasz w tym moje zdanie. Sam poniekąd dopiero się tego uczę.

Doświadczony gracz potrafi uniknąć ataku Pyro. Dałem go tutaj jako przykład, bo ta postać używana przez słabszych graczy potrafi mimo wszystko wyrządzić dużo szkód. To samo Heavy. Jeżeli oczekiwalibyśmy jakiegoś zrównoważenia rozgrywki, to są dwa wyjścia - 'zniedzielnić' pozostałe klasy, albo ograniczyć możliwości Strażaka i Ruska. Wiadomo, który wariant byłby bardziej korzystny - żaden, bo dzięki tym klasom słabsi też mają szanse świetnie bawić się, zdobywając punkty i nie martwiąc się o wyśmianie (chociaż ostatnio często można spotkać pubmasterów skandujących: "U FuKIN' pyr0 n00b").

4. Nie będę spierał się co do zagrywek językowych, ale Snajper raczej w sytuacjach normalnych(czyt. z karabinem) nie walczy w pierwszej linii. Huntsman odwraca tę sytuację. Nie można mówić także o "celu grania snajperem". Ten jest zawsze ten sam: pomagać drużynie. Inaczej mówiąc: spróbuj obronić się przed pyro w wąskim, średniej długości korytarzu snajperką oraz Huntsmanem. Sprawdź czym będzie łatwiej.

Źle odebrałeś moje słowa. "Cel gry" - w zamyśle chodziło mi to jego powołanie, np. Medyk powinien leczyć, a nie biegać i nawalać ze strzykawek.

Tyle, że Sniper to jednak snajper, a on służy do walki z daleka. Huntsman niszczy tą klasę - robi z niej to, co Blutsauger z Medykiem. Pomijając to, że tylko głupi Snajper będzie pakował się w korytarz, w którym może znajdować się Pyro...

Ale ja się kłócić nie zamierzam

Ja również nie zamierzam się kłócić. Mimo to wiem, jak łatwo wyprowadzić kogoś z równowagi innym poglądem na daną sprawę. Między kłótnią a dyskusją przechodzi cienka, czerwona linia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

No właśnie do niedawna nie tylko fajny dodatek do gry, ale również jedyne źródło unlockabli. Teraz, gdy dodali je do losowego wypadania, grę na serwerach do achievów można uznać za zbędną, choć drop rate nadal nie jest idealny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

? up

Większość ludzi chce zdobyć acziki podczas normalnej grze, a nie bezsensownie je nabijając na specjalnych mapach.

Ja mam różnie bo normalnie acziki robię podczas normalnej gry,ale jeżeli zostały mi acziki,które są bardzo trudne to staram się zrobić je z własnej woli ponieważ potrzebuję jakiegoś itemka dla jednej z klas...

@^up - VALVe powinno sprawdzać takiego typu rzeczy bo gdyby ludzie mieli z tego wirusy to by sie na stronce VALVe posypało uwag.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z zabezpieczeniami tej gry? Tzn., jak bezpieczne są pliki pobierane czasem z serwerów gry? Valve je sprawdza? Jest jakieś ryzyko? Odpalać antywira?

Jest jak każdej innej gry na source'ie, ale nie jest to np. Garry's Mod, gdzie zdarza się czasami "lua virus".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idlowanie to pozostawanie na serwerze specjalnie do tego przeznaczonym przez co najmniej kilka godzin czekając na przedmioty, głównie czapki. Oficjalnie i bez żadnego ostrzeżenia potępione i ukarane przez Valve, co samo w sobie było dość wredne (bez żadnej zapowiedzi czy informacji typu "Idling jest zły, przestańcie, na razie tylko prosimy"). Przez wielu uznawane za oszukiwanie czy też nieuczciwy sposób zdobycia czapek (pomijam fakt, że żeby mieć choćby kilka przed upływem roku trzeba trafić 2 szóstki w totka albo grać po ok. 30 godzin dziennie)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to Valve nie powiedziało, ze idlowanie jest złe. Na blogu napisali, że to jest kara za używanie zewnętrznego programu który ingeruje w system zdobywanie przedmiotów. Jakby nie patrzeć to ci co idlowali w grze aureolki dostali a rzeczy im nie zabrano, założę się że większość tych osób nie słyszała o programie i dlatego go nie używała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe niezłe głupoty czasami tu piszecie...

1.Chcecie zdobyć achivy? Wchodźcie na serwery achievement.

2.Chcecie czapek i itemów? Idlujcie!

Achievement, po polsku "osiągnięcie" - pracujesz na coś, zdobywasz to i masz z tego satysfakcję. Kombinujesz jak coś wykonać, ewentualnie czekasz aż ci wypadnie odpowiednia liczba broni. Możesz ominąć system, ale to jest bez sensu, jak granie na czitach, z solucją pod ręką, z trainerami itd. - generalnie jest to dziecinada, lamerstwo, tandeta.

No to o weekendowej sesji TF2 czas zacząć...

To dział "komentarze", a nie "gramy w sieci" :zly:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak gram sobie i kilka rzeczy mi się nie podobało w wyglądzie gry... Czas na moje pytanko.

Otóż, czy mody w tej grze są dozwolone? Zmieniłem sobie kilka drobiazgów (inny wygląd łuku, snajperki, koszula hawajska dla snajpera, nowy miotacz ognia dla Pyro, żółte strzały, itp.) i nie wiem, czy jest do dozwolone. Na przykład jakby dać snajperowi różowo-seledynową, no taką jaskrawą koszulinę, to z krańca mapki można byłoby go dostrzec. Valve raczej nie będzie sprawdzać, jakiego moda się używa, a bana nie chciałbym dostać dlatego, że chciałem połysk na snajperce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę inaczej:możesz robić co chcesz, ale niektóre serwy mają sv_pure 1. Oznacza to, że tam gra jest normalna. Jest to swego rodzaju zabezpieczenie przed np. ustawieniem widzialnej teksturki dla "zacloakowanego" spy'a. Ale nie ma najmniejszesz szansy, żebyś miał bana na VACu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to cratowanie ?? tongue_prosty.gif

Jak sama nazwa wskazuje. Rozwalasz już posiadane przedmioty na materiały, z których montujesz sobie różnorakie precjosa.

http://tf2wiki.net/wiki/Crafting

http://www.tf2items.com/crafting/blueprints.php

Wszelakie informacje masz w powyższych linkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie będę niedługo nowym graczem TF 2 ! Zamówiłem Orange Boxa. Powiedźcie mi czy skoro tak późno zaczynam będzie mi ciężej ? Bo wiecie jestem niezły w CoD- świetne staty prawie zawsze w pierwszej trójce CS też dosyć super. Czy gierę łatwo ogar...... Po co to piszę w każdej grze można się ogarnąć po prostu mam wątpliwości czy nie mam anulować mojego zamówienia :/....... Boję się że jednak gra będzie słaba dla mnie..... Jak myślicie powinienem zagrać ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a skąd będziesz widział czy gra ci się spodoba jak nie zagrasz? Masz 9 klas do wyboru, każdą gracz w inny sposób i możesz dostosować ją do własnego stylu, widziałem już różne cuda typu "ninja medic". Nie wiem za bardzo czego oczekujesz, stwierdzenia "tak, na pewno ci się spodoba"? Nie mogę czegoś takiego powiedzieć, bo nie wiem. Natomiast zakup Orange Box jest raczej pewną inwestycją - nie jest specjalnie drogi i dostajesz w nim nie jedną, a trzy fantastyczne gry i dodatkowe epizody do jednej z nich. Orange Boxa trzeba kupować z pocałowaniem ręki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We czwartek byłem w empiku i w MediaMarkt i w obydwu tych sklepach można było kupić bez problemu. Skoro miałeś zamiar kupić na Steam, stąd wniosek, że nie obawiasz się kupowania gier przez net - zobacz w sklepach internetowych i na allegro, na pewno będzie i za niewielką cenę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maziak, nie ma "czy powinienem zagrać?" ,a jest "zagram!" :laugh: Najważniejsze to nie przestraszyć się przy pierwszym podejściu, wypróbować każdą klasę po kolei i znaleźć ulubioną, a po chwili się zorientujesz co, gdzie i jak. Poza tym warto obejrzeć filmiki przed mapami i przeczytać opisy klas w grze. Szczegóły zobaczysz w grze. Niestety, musisz się przygotować na dłuuuugą instalację, bo wszystkie update'y będą musiały się "dociągnąć".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...