Skocz do zawartości

Team Fortress 2


mateusz(stefan)

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Może mi ktoś wytłumaczyć o co biega z tymi czapeczkami i innymi giwerami? Ostatni raz grałem jakieś...2 albo 3 lata temu w promocji weekendowej steama, który mi oferował 3 dni gry za darmo. Nie pamiętam aby wtedy ludzie biegali z dziwnym nakryciem głowy i z odmiennymi pukawkami niż te, które mają w podstawowej wersji. Różni są to czymś? Dają większego kopa i przez to przewagę nad przeciwnikiem? Czy nadal to jest zwykły sieciowy fps, w którym liczą się umiejętności gracza?

Sam długo planowałem kupno TF2, ale nigdy nie mogłem się zebrać, a jak już biegłem z kasą do sklepu, to akurat nie było. A tu robią myk, że gra jest za darmo. Mam nadzieje, że nie podzieliła losu Batlefield Heroes, gdzie liczyło się ile kasy wyłożyłeś, a nie czy potrafisz grać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda broń ma swoje zalety i wady. Nie można powiedzieć, że bronie "niepodstawowe" są lepsze - w wielu przypadkach zależy to od skilla. Jest np. granatnik, który zadaje większe obrażenia, a granaty lecą szybciej - jednak zamiast czterech, w "magazynku" są tylko dwa i wybuchają, gdy dotkną czegokolwiek. Są osoby, które wymiatają tą bronią, mi osobiście o wiele lepiej idzie z podstawowym Granade Launcherem. Podobnie jest z rakietnicami solda i większością dodatkowych broni.

A czapki? Osobiście mam je gdzieś (jak dropnie, to ubiorę, o ile się spodoba), a u innych mi nie przeszkadzają - bo i czemu miałyby przeszkadzać :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną z nowych dropnęły mi: Winger (pistolet dla skauta), nowy kij dla Skauta (fajnie wygląda), Quick Heal i nowy shotgun dla Solda. I przyznam, że ta soldowa strzelba jest naprawdę spoko, bardzo dobra do dobijania, albo gdy skończy się ammo w rakietnicy. Zaliczyłem z nią aczika For Whom the Shell Trolls.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten bacik dyscyplinujący solda jest prześmieszny - po pierwsze przydatny, po drugie gdy widzisz, jak Heavy je Sandvich, a sold z zapałem go klepie, to musisz się uśmiechnąć.

Z nowych itemów wydropił mi shotgun dla solda, nie testowałem go jakoś ostro i trudno mi coś konkretnego na jego temat napisać, ale dźwięk ma jak działko przeciwlotnicze. Zresztą teraz jest sporo nowych odgłosów: ładowanie Quick-Fix, wizg Detonatora (podpalający się pajro, próbujący robić flare jumpa, aż prosi się, żeby go przytulić :wub: ), terkot Tomislava i tak dalej.

Wrażenia: nowy strzykawkowiec, Overdose, jest genialny. Wraz z Quick-Fix możesz szybko dorobić się naprawdę istotnej prędkości i wreszcie częściej udawało się ubić pajro. Dodatkowo szybciej zmieniasz bronie i szybciej strzelasz! No chyba, że mi się tylko wydawało. W każdym razie wiem, że wreszcie mam godne zastępstwo Syringe Guna i Overdose na stałe wchodzi do mojego ekwipunku. Czasem nawet aż głupiałem i leciałem na solo z soldami czy innymi klasami, bo czułem się szybszy - nie zawsze się udawało, niestety.

Sam Quick-Fix to urządzenie sytuacyjne - nadaje się na duże zgrupowania pacjentów, np. kilku Hewich prujących w działko czy pchających wózek. Szybki "uber" z QF i już wszyscy wyleczeni! Jest to broń sytuacyjna i jeszcze nie wyczuwam dobrze, gdzie się nadaje, a gdzie nie - bo czasem jest tak, że nie dasz za pomocą QF swojemu teamowi żadnej przewagi. Ale np. na badlands podpiąłem się do Scouta i już byłem na froncie, jednym Hewim udało się załatwić soldów i pajro, a było naprawdę krucho - a tu "uber" i już pełne zdrowie. Szkoda tylko, że chwilę potem padł serwer :P Muszę jeszcze pokombinować z innymi broniami melee i jakoś dorwać się do Solemn Vow - może to akurat będzie to. W każdym razie ta broń wygląda świetnie pod względem wizualnym.

Pograłem też na nowej mapie pl_barnblitz, ale nadal za mało - jest dosyć fajna, chociaż raczej nie stanie się moim natychmiastowym faworytem, tak jak upward. Nie jest zła, ale nie jest tez jakoś specjalnie wyrafinowana, moim zdaniem.

Aha, byłbym zapomniał - miałem HAT DROP! Detective Noir dla szpiega :klaszcze:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne zagranie ze strony Valve. Szkoda tylko, że społeczność nie doceniła...

https://forums.alliedmods.net/showthread.php?t=160049

Ja nie wiem, skąd się bierze takie podejście. No wiadomo, parę lat czy nawet miesięcy temu zapłaciło się te parę groszy za grę. Ale żeby w tym momencie robić scenę, że do społeczności dołączy się rzesza nowych graczy? Nie do końca pojmuje ten sposób myślenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli serwery są raczej niszowe, ale ze stałą bazą regularsów, to oczywiste jest, że nie chcą najazdu darmowiczów, z których wielu to dzieci z krajów słowiańskich, wyzywające innych od "newbów" i posługujące się fatalnym angielskim, nazywające tychże regularsów "assholes", "faggots" itd. Jeśli społeczność danego serwera doświadczyła przykrych rzeczy od darmowiczów, to użycie tego pluga jest raczej uzasadnione. Oczywiście z czasem liczba graczy (darmowiczów i nie) się zmniejszy i używający tego pluginu mogą obudzić się z ręką w nocniku.

Zwróćcie uwagę na nazwę, nie kopie "osoby z darmową wersją", a "z wersją non-premium" :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie nie było ale mam zamiar wrócić do gry, naszczęście załapałem się podczas mojej ostatniej gry na crafting tak więc w miarę ogarniam co i jak. Denerwuje mnie tylko jedna rzecz którą już ktoś wyżej napisał - ZAWALONE serwery przez graczy darmowych. Strasznie to denerwuje, a jeszcze jak dojdzie do tego co opisywał Buggeer tylko w większym natężeniu i pogorszy się teamplay (jeśli w ogóle był wcześniej, chociaż jak grałem ostatnio to dało się zauważyć jego pewne oznaki...) to długo chyba nie zabawię...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam przesadzacie z tymi nowymi, ja nie widzę żadnej różnicy, jest po staremu jak dla mnie. Nie zwracam uwagę z kim gram, czy to pro czy newbie obojętne, ważne że się chodzi i zabija :)

Do tej pory wypadły mi 4 nowe bronie: Tomuś, Butki dla demo i solda i detonator.

Tomus jest spoko wali odrazu i to że pociski są wystrzeliwane wolniej jest dla mnie niezauważalne

Buty dla demo to medieval only

Buty dla solda chyba nie działają, jak ginalem na 3 rocketjumpy tak gine nadal :P

Natomiast detonator to broń nie dla mnie, fajnie się robi flarejumpy :happy:

Oj tam przesadzacie z tymi nowymi, ja nie widzę żadnej różnicy, jest po staremu jak dla mnie. Nie zwracam uwagę z kim gram, czy to pro czy newbie obojętne, ważne że się chodzi i zabija :)

Do tej pory wypadły mi 4 nowe bronie: Tomuś, Butki dla demo i solda i detonator.

Tomus jest spoko wali odrazu i to że pociski są wystrzeliwane wolniej jest dla mnie niezauważalne

Buty dla demo to medieval only

Buty dla solda chyba nie działają, jak ginalem na 3 rocketjumpy tak gine nadal :P

Natomiast detonator to broń nie dla mnie, fajnie się robi flarejumpy :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesada, oj duża przesada. Grałem nieco na różnych serwerach wczoraj (dziewczyna w końcu mogła ze mną pograć ^ ^). Prawdę mówiąc nigdzie nie natrafiłem na hackerów, czy durne pytania etc. Rozumiem obawy sporej rzeszy "weteranów", ale po przeczytaniu paru postów na Steam Forums ręce mi opadły. Przewaga tych "angloaskich dzieci" nawet nie grała tego dnia, a podłapała zbiorowy jęk. Nic nie psuje bardziej społeczności jak grupa osób z nagłym atakiem poczucia nieuzasadnionej wartości własnej. Valve już działa nad zabezpieczeniami przed oszukistami, więc po co psuć ludziom zabawę? Potem jak za stosowanie pluginu będzie zastosowana odpowiednia kara znowu będzie płacz i zgrzytanie zębami.

Nawiasem mówiąc przydałby się kolejny double drop week, bo coś słabo mi wczoraj szło. Chyba znowu będę musiał sobie nowy sprzęt wycrafcić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie jedno pytanko, ponieważ nigdy w tą grę nie grałem: czy są prowadzone jakieś szczegółowe statystyki dla postaci, którą gramy? Jakieś kill / death ratio i takie tam?

A, i jeszcze jedna sprawa: czy mając swój profil, to jestem skazany na jedną postać (załóżmy, że snajper), czy można dowolnie je zmieniać? Sorry za lamerskie pytania i z góry dziękuję za odpowiedź ;) .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statystyki są, zarówno ogólne, jak i dla każdej klasy z osobna. Największa ilość zabić, obrażeń, zniszczeń budynków, headshotów, backstabów, uleczonych punktów życia, czas życia itd. Niektóre są specyficzne dla danej klasy, bo np. headshot potrafi walnąć tylko Snajper albo Spy z odpowiednią bronią. Średniego kpd (kills per death) chyba tam nie ma, ale niektóre serwery prowadzą własne statystyki pod tym względem. A postaci można oczywiście zmieniać w każdym momencie, o ile tylko nie ma jakiegoś serwerowego ograniczenia liczebności, typu tylko dwóch Snajperów albo trzech Medyków. Czasami się coś takiego wprowadza, bo ludzie niestety mają skłonność do przesadzania z niektórymi klasami, a choćby Medów często brakuje. Z drugiej strony jak dzisiaj chwilę grałem, to było ich chyba z 4-5, widać update robi swoje :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając fazę na Pyro ostatnio wycrafciłem sobie Detonatora. Problem jest taki, że albo ja mam do tego dwie lewe ręce (i do tego nogi..) albo wykonanie Flare Jumpa wymaga małpiej zręczności. Flary mają to do siebie, że lecą bardzo szybko i nawet natychmiastowe wciśnięcie jej detonacji zaraz po skoku daje marne efekty. Kilka razy zdawało mi się, że poleciałem ciut wyżej niż podczas skoku, jednak nijak się to ma do Soldowego Rocket Jumpa. Jakieś porady i wskazówki? A może Flare Jump z założenia jest niższy niż RJ? Tylko po cholerę wtedy go dawać, jak nawet na schodki wskoczyć nie można:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem tu i jestem w szoku. Nikt z was chyba nie narzekał aż tak bardzo na darmowego tf. Szczerze mówiąc wiedziałem o tym już w pierwszy dzień updatu kiedy to lukałem bo plikach i zadziwił mnie strasznie sposób jaki valve wykorzystało do nadaniu tf nazwy steam app id. Było coś w stylu steamapp 440- free_test1 . Gdzieś potem o tym czytałem na blogu, więc to było nieuniknione. Polać wam wszystkim za to, że nie płaczecie jakie to valve jest głupie ble ble ble... Ich decyzja, przyjdzie wielu nowych graczy, nie zawsze dobrych ale zawsze. Pogadamy o tym za dwa miesiące jak atmosfera opadnie. Na tf2.com.pl co 2 użytkownik płacze co to valve nie zrobiło z teefem. To jest cały czas ten sam dobry teef. Cieszmy się, że mamy wszytko za darmo, a nie tak jak Activision za 4 mapy z poprzedniej gry każe sobie płacić 50 zł....

Co do updat-u . Jestem mile zaskoczony. Poprawiony system craftingu uniemożliwi craftowanie nie potrzebnych rzeczy itd. Nowe menu, boskie. Bronie? Na ten czas mam tylko bicz dla solda, który jest boski ! Nowa mapa też przypadła mi do gustu.

Pozdrawiam wszystkich wiernych graczy naszego ukochanego teef-a <3 :)

CRY SOME MORE!!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może Flare Jump z założenia jest niższy niż RJ? Tylko po cholerę wtedy go dawać, jak nawet na schodki wskoczyć nie można:P

Jest z założenia niższy - vide dmg z eksplozji przy wybuchu flary jest (chyba) połową dmg z rakiety rocket launchera. Ale akurat nie powiem, że ten bajer nie jest przydatny - flare jumpy jednak na niższe miejscówy pomaga wskoczyć i zajść z drugiej strony przeciwnika. A FR robi się po prostu strzelając pod siebie(bez odpalania - przy zderzeniu z ziemią wybuchają) i podskakując, kwestia poćwiczenia tego.

Co do samego update - oprócz kwestii braku itemów dla enga(i tłumaczenia tej sprawy przez Valve :dry: ), to nowe zabawki imo wydają się w sporej części bardzo fajne. Barnblitz jest jak dla mnie raczej ok, sporo wyższych miejsc i przejść urozmaica grę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Casioner: Kilka rad dla ciebie:

-Scaut - Musisz nauczyć się panować nad myszką. Scautem gra się jak by się miało ADHD.

-Soldier - Do ogarnięcia z czasem. Nim można się wiele nauczyć. Dobry w ofensywie. Strzelaj w ziemię pod wrogiem nie w niego, bo wtedy masz pewność, że go zranisz. Jeżeli jest duża grupka ludzi to strzelaj w nich :)

-Pyro - Niby noobska klasa, "but"<głos heaviego>. Nim można być "pro". Trzeba ogarnąć airblasty i ogólny gameplay. Jeżeli masz na przeciwko heaviego, medyka, snipera, scauta to staraj się trafić ich z rakietnicy lub z shotguna. Soldiera i demomana idzie pokonać na każdą odległość, wystarczy dobrze odpić jego pociski. Jeżeli jesteś blisko przeciwnika podpal go i kręć się w kółko cały czas miotając płomieniami, to da ci pewność, że przeciwnik będzie zdezorientowany. Jeżeli ktoś spróbuje mu pomóc, odepchnij go sprężonym powietrzem. Jeżeli stoisz z przyjaznym engim, rób tak zwane "spy checki" czyli testy na obecność szpiegów. Szpieg nawet przebrany i nie widzialny może zostać podpalony :)

-Demoman - Trochę czasu minie zanim go ogarniesz.(ZAPEWNE) Z czasem wyrobisz sobie w nim celownik :)

-Heavy - Najlepszy na początek. Rób zadymy i jedz kanapki, uważaj na scautów i sniperów.

-Engi - Klasa obronna. Rozstawiaj działka tam gdzie jest najlepszy widok na wszystkie dojścia do celu (intel, cap-point, payload), buduj teleporty w miejscach ciężko dostępnych dla przeciwnika. Wszytko upgrade-uj to 3 lvl.

-Medic - Lecz wszystkich co cię wołają. Nie zwracaj uwagi na napinaczy co wciskają "e" co piec sekund a mają ponad 80 % hp.

W ustawieniach ustawienia>multiplayer>zaawansowane włącz opcję automatycznego pokazywania graczy w potrzebie. Suwak ustaw sobie gdzieś na ok 20% hp. Będzie ci automatycznie pokazywało ludzi z mniej niż 20 % normalnego hp. Na początku dawaj overheala ("nad leczenie", czyli to hp ponad normalne :)) soldowi i demomanowi :) Ładuj ubercharge i pamietaj. Zawsze lepiej użyć go za wcześniej niż stracić go ginąc.

-Sniper - Klasa wsparcia. Ustawiaj się w tak zwanych "snipe spotach" (sam to przed chwilą wymyśliłem :D) . Miejsca, w których widać dużą przestrzeń na daleką odległość. Będziesz miał czas wycelować. Celuj w głowę !!!

-Spy - Jeżeli ogarniesz sapery i zegarki to będzie git. Pamiętaj zachowuj się naturalnie, nie wchodź w przeciwnika bo przez niego nie przejdziesz. Zachodź wszystkich od tyłu i dźgaj w plery. Nigdy nie wołaj "Medyk! Medyk! Medyk!" bo to Cię zdradzi. Co jakiś czas kiedy ktoś cię zobaczy w przebraniu, warto nacisnąć "b". Wtedy zmienisz aktualnie trzymaną broń przez osobę za którą jesteś przebrany. To czasem myli graczy :) Uważaj na pyrki.

Poczytaj sobie o zależnościach klas.

http://tf2wiki.net/wiki/Classes

Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej pisz tu lub na steam :) Zawsze ktoś pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samego update - oprócz kwestii braku itemów dla enga(i tłumaczenia tej sprawy przez Valve :dry: )

Że niby nie mają modeli od fanów? Też mi to śmierdzi, ale w zasadzie nie mają powodu żeby kłamać.

Jako że nic mi nie wypadło od update'u wymieniłem dziś dwa reclaimed za detonator i trochę nim pograłem. Całkiem przyjemna broń, zwłaszcza gdy się długo biegało z shotgunem. Liczę że urok uda się odczynić i w końcu coś mi spadnie. Jak nie nowy, to choć coś, z czego da się go zrobić :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up Haj Lizard, wyżydziłem tego rafina :P

@Casioner: Złota rada: nie zadawaj pytań. I nie lataj z bronią skautową zwaną force-a-nature.

A niby czemu ma nie latac z force-a-nature ?

-Pyro "...."Soldiera i demomana idzie pokonać na każdą odległość, wystarczy dobrze odpić jego pociski.

Życzę powodzenia przeciwko doświadczonym soldierom i demo :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...