Skocz do zawartości

Need for Speed (seria)


Gość kabura

Polecane posty

No więc tak, nie dawno już nabyłem nowe cudo EA, więc postaram się krótko opisać co jest fajne, a co nie. Duża liczba wozów, świetna grafika oraz optymalizacja gry, model jazdy (choć i niekoniecznie), wyzwania, całkiem duży teren, który bardzo przypomina mi jazdę jak coś w stylu U2, lub MW (2005). Policjanci choć zadarci, po jakimś czasie odpuszczają ściganie, (nie co to było w przypadku oryginału gdzie ucieczki trwały bardzo długo), model zniszczeń ujdzie (z wyjątkiem jednego modelu samochodu). Ale co mnie wnerwia? Cpu strasznie oszukuję gracza w wyścigach. Mimo że nawet uda mi się zniszczyć lidera, to po kilku sek. już go widzę, jak mi siedzi na tyłku. No ten model jazdy - Czasem tak jest, że traci się panowanie nad wozem przy wyższych prędkościach. Powtórki zniszczeń choć nawet takie jakie, to też są niepotrzebne. Uderzę lekko samochodem (np. Aventador) w bandę z prędkością ok. 50km/h i już pokazuje się nam ta animacja. No i są one za częste, jak mamy przewagę nad rywalem, to przy uderzeniu momentalnie nas wyściga z resztą, gdyby tego nie było to szybko bym wrzucił wsteczny, i wrócił na tor szybko odrabiając stratę, a tak muszę ich doganiać. Mam pewne uwagi co do trybu multi, ale to może już napiszę na swoim blogu całą reckę tej odsłony. Mimo wszystko lepiej mi się gra, niż w The Run :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nowy Most Wanted to klapa. Prosta wyścigówka z banalną fabułą. Owszem grafika świetna ale co z tego jeśli nudzi się po pół godziny. NFS-y pod przewodnictwem Criteriona nie mają już tego czegoś co mogło zaproponować EA. Być może wyczerpała się już pula pomysłów na kolejne części.Dla mnie najlepszą grą z serii NFS był Most Wanted z 2005 roku. Była to taka gra że przyciągała gracza błyskawicznie i gwarantowała wiele rozrywki na kolejne dni lub tygodnie. Nic jej nie przebije. Dobra fabuła oraz doskonała atmosfera wraz z dobrą oprawą graficzną ( jak na tamte czasy ) to gwarancja sukcesu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam pytanie odnośnie nfs most wanted z 2005 roku. Czy na pc można sterować padem? W opcjach nie znalazłem takiej możliwości. Czy nie zauważyłem opcji zmiany na pada? A może jest jakiś mod,patch cokolwiek żeby sterować padem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja nie wiem czemu wszyscy narzekają na nowego Need for Speeda, dla mnie do był jeden z lepszych Speedów z ostatnich lat. Jak dla mnie jeżdżenie do wirtualnym mieście od niechcenia przez długie godziny to frajda, a wyścigi to po prostu urozmaicają pozytywnie.

Dlatego lubie nowego Need for Speeda bo po prostu stawia na otwartą rozgrywkę.

Szkoda że nie ma Toyoty Gt86 wśród aut. tongue_prosty.gif

edit: Jedynie co mnie zawiodło to sterowanie, długo się przyzwyczajałem do jazdy (gram na kierownicy).

Edytowano przez mikijoe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam również nie narzekam. Sterowność aut jest niezła (chociaż czasami zawodzi). Do tego masa aut (chociaż forza ma lepszą ofertę).

Mi tam brakuję BMW M3 (starsze modele z końca lat 80'). W The Run można było "rekinem" poszaleć, nie to jak w realu ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do nowego NFS mam stosunek neutralny - fakt, można pojeździć sobie kilka godzin, jednak dojście do 1 miejsca na liście jest takie... bezpłciowe. Co jak co, ale w nowym Most Wantedzie brakuje mi takiego prowadzenia fabuły jak w 2005 roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wam, ale mi brakuję w multi policji. Zawsze tam te wyścigi z kolegami były by bardziej emocjonujące ;). Trochę szkoda, że nie zaczerpnięto pomysłu z zwalnianiem czasu (jak to było w oryginale). A podobno Criterion wzorowało się nad oryginalnym MW 2005.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podobno Criterion wzorowało się nad oryginalnym MW 2005.

To wzorowanie skończyło się na tytule. Most Wanted 2012 nie ma nic więcej z "poprzednika" i gdyby wydali to pod innym tytułem to nikt by nawet nie porównywał tej gry do Most Wanted 2005.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o mw z 2005 to chcę w końcu skończyć singla:) Dawno temu zatrzymałem się bodajże na 3 miejscu czarnej listy a niedawno zainstalowałem ponownie z zamiarem ukończenia gry. Na szczęście nie musiałem zaczynać kampanii od nowa i jestem aktualnie na 2 pozycji.

Tak jak i wcześniej szlag mnie trafia jeżeli chodzi o kamienie milowe. Jak na początku gnasz przed siebie żeby cię policja nie dojechała to łatwo jest uciec ponieważ inteligencja policji jest kiepska. Więc na początku trzeba się namęczyć żeby cię gonili, a potem robi się poważnie i ciężko jest uciec. Najbardziej to wnerwiają mnie kolczatki i suvy. Mam miliard prób i czasem chciało by się móc przewinąć ten elementy gry żeby odbyć walkę z 2 ziomalem z listy i poruszyć fabułę do przodu. Wiem że trzeba wjeżdżać w te miejsca oznaczone czerwonym trójkątem na mapie żeby się zawaliła np. łódka czy donut:) Ale nie zawsze to załatwia sprawę. Mimo pozbycia się kilku radiowozów pojawiają się kolejne.

Nie ukrywam jest satysfakcja jak się uda, ale często wychodzę z gry by powrócić do niej za jakiś czas i znów się pomęczyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie male pytanie dla osob grajacych w Shift2 (wiem, ze to teoretycznie nie NFS, no ale tongue_prosty.gif) - gral ktos w wyscigi wytrzymalosciowe (endurance)? Jezdze Nissanem GTR i zauwazylem dosc dziwna przypadlosc, otoz lewa przednia opona ma tendencje do wybuchania na ~18 okrazeniu. Zdarzyo mi sie to juz tyle razy, ze to chyba nie przypadek. Tylko u mnie jest cos takiego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powróciłem do Underground 2-nadal grywalny, nie straszy graficznie i najlepszy soundtrack w serii.

Hej, powiedz mi, czy to prawda, że serwery na tą część już nie są aktywne? Szkoda by było, bo "dwójka" jest naprawdę niezła. Ech...pamiętam jak grałem prawie codziennie w nią (w ferie zimowe :P).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

O to ciekawe? Nie masz żadnych problemów - chodzi mi o problemy z powracaniem do Windowsa (zakładam, że grasz na windows 7) - też miałem ochotę przypomnieć sobie U2 i wypróbować pecetowe spolszczenie (pierwszy raz U2 kończyłem na PS2) ale planowałem wcześniej przejść pierwszego Underground'a - większych problemów nie ma aż do turniejów 2-3 wyścigi i pulpit wita. Dlatego ciekawi mnie jak sytuacja ma się w U2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki mały problem: Płytka jest pęknięta :/. Chciałem sobie do niej powrócić, tym bardziej, że ceny za nią nie są wysokie. Nie próbowałem pełniaka na W7, jednak odpaliłem demo na nim. Nawet podczas zwykłego singlowego wyścigu gra potrafi wyrzucić. Sądzę, że z pełniakiem będzie podobnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to prawda, że serwery na tą część już nie są aktywne? Szkoda by było, bo "dwójka" jest naprawdę niezła. Ech...pamiętam jak grałem prawie codziennie w nią (w ferie zimowe tongue_prosty.gif).

Powiem Tobie więcej - serwery nawet od nowszego Most Wanteda już od prawie dwóch lat nie są aktywne :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do U2 na Win7- nie wiem czemu:

-kombinacja alt+TAB nie działa

-nie zapisuje mi ustawień klawiszy, po każdym odpaleniu gry muszę je na nowo ustawiać

-czasem nie zapisuje mi gry- głownie po trafieniu na okładkę pisma/DVD, choć niby jest save. Musze do tej gwiazdki śmigać raz jeszcze.

błędu .exe do tej pory nie miałem.

Łezka się w oku kręci. Stary, dobry porządny tuning, zawody w drifotwaniu, wygrywanie 1/4 mili o włos... Dlczego minęło 9 lat, a trójki ani widu ani słychu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łezka się w oku kręci. Stary, dobry porządny tuning, zawody w drifotwaniu, wygrywanie 1/4 mili o włos... Dlczego minęło 9 lat, a trójki ani widu ani słychu?

Jak mają zrobić kontynuację w stylu nowego MW, czy HP, to niech lepiej zostawią ten tytuł w spokoju, bo prawdziwego następcy i tak nigdy nie będzie, nawet jeśli udałoby się im zrobić coś przerastającego poziomem oryginał. W naszej pamięci Underground to seria idealna i nic tego nie zmieni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie.

Zapowiedziano 3 nowe dodatki do Most Wanted 2012. IMO są bardzo ciekawe i zamierzam je kupić.

@GutekHolubek chyba się ucieszysz z BMW, o które się modliłeś ^^

Wielkie dzięki za info :) Nawet nie wiesz jak ja się cieszę z tego BMW i 350z klaszcze.gifklaszcze.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...