Skocz do zawartości
Gość kabura

Need for Speed (seria)

Polecane posty

Wg mnie Need for speed rivals nie jest zly, szczególnie jeśli się go ma na nowych konsolach, ja niestety pocinam na PS3 i widać że grafika juz nie ta ( co ciekawe, Need for Speed z 2010 wygląda znacznie lepiej i w niektórych momentach nawet dzisiaj potrafi jaja urwać). Ogólnie fajnie się ściga, dużo zadań, samochodów..., jednak przeszkadza brak kamery znad maski, dopracowanie kodu sieciowego(momentami jest to pokaz slajdów....). Grę polecam, zwłaszcza jak podobal się wam need for speed Hot Pursuit z 2010. Jak nie, śmiało możecie odpuścić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widok znad maski może i byłby fajny wizulanie ale podczas ścigania tylko tryb zza samochodu jest funkcjonalny. Wtedy można zobaczyć przeciwników na czas i używać gadżetów, w innym trybie nic nie widać.

EDIT: Dodam jeszcze że śmieszne jest to, że hrabstwo Redview ma wszytkie możlie kliamty, co całe USA. Może to i fajnie pośigać się a la Alaska czy Teksas, ale to przechodzenie z pustyni do mroźnych gór i na odwrót jest śmieszne i nierealne. Zrobili sanboksa, to jest nawet ok, ale lepsze byłoby wykonanie kilku tras zróżnicowanych tras, uzasadnionych geograficznie tak, żeby to nie śmieszyło i nie irytowało.

Edytowano przez Writer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszych godzinach w grania Rivals, jestem w miarę zadowolony z rozgrywki w stosunku do poprzednich dwóch części. Jak wyżej wspomniałem - Gierka bardzo przypomina HP 2010. Model jazdy też podobny do niego. Audio jest według mnie lepszy, niż w MW 2012, a oprawa wizualna po prostu miód dla oczu. Czasem widać w płynności gry ograniczenie na 30 FPS, ale nie jestem pewny, czy przez ten czas od premiery gry nie wydano patch'a, bo mam wrażenie, że gra działa trochę szybciej, niż te ograniczenie. Kariera rajdowca jest w miarę niezła, ale za to gliniarze mają lepszy sprzęt. Według mnie to najlepszy NFS od czasu HP 2010. Może zabiorę się za recke na blogu wraz z własnym gameplay'em ;).

śmieszne jest to, że hrabstwo Redview ma wszytkie możlie kliamty, co całe USA.

Czasami mnie to też bawi, a czasami wkurza. No ale to miła odskocznia dla oczu, gdzie pędzimy przez pustynie, a po 4 km mamy morski pejzaż.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się wypowiem na temat NFS: Rivals bardzo pozytywnie. Zagrałem całkiem przypadkiem - okazyjnie, nie na moim koncie. Od kilku lat wszelkie "ścigałki" omijałem szerokim łukiem, wydawały mi się dziecinne i ogólnie bez sensu. Swoją przygodę z takimi grami skończyłem na NFS: Carbon, później był jeszcze króciutki epizod z Test Drive: Unlimited. Co do nowego Need For Speed'a: wsiąkłem na tyle, że ukończyłem ...icon_wink.gif Właśnie dzisiaj i muszę stwierdzić, że grało mi się bardzo przyjemnie. Na dobre wyszła zmiana silnika na Frostbite 3. Samochody i otoczenie wyglądają genialnie - szczególnie podczas deszczu, gdy woda strugami spływa po tylniej szybie. Co do optymalizacji - u mnie nie było żadnych problemów na leciwej już GTX 560 Ti. Nie bawiłem się jednak w dopisywanie: "-GameTime.MaxSimFps 60 -GameTime.ForceSimRate 60+" w polu "Element docelowy" skrótu gry. Gra wtedy faktycznie działa w 60 fps, ale potrzeba silnego sprzętu (coś w deseń GTX 660), bo w przeciwnym razie liczba klatek na sekundę leci gwałtownie w dół.

Kariera policji - według mnie zbędna, bo wieje nudą i dostarcza mniej rozrywki. W trybie "Racer" natomiast jest już co robić i jest po co - kupowanie kolejnych samochodów i ich jeszcze droższy upgrade. Gra jest bardzo łatwa - nie dość, że z awansem na kolejny poziom można wybrać jedną z trzech list z zadaniami do wykonania (Speedlist), to jeszcze można ja zmienić w dowolnym czasie w grze. Gra nie narzuca, żeby ukończyć konkretne wyzwanie, można np. zrobić jakąś łatwą, dowolną trasę trzy razy pod rząd i zaliczone. Nawet ostania misja - wyścig na ponad 50 km - opiera się tylko na jego ukończeniu - nie ma mowy o zajęciu pierwszego miejsca, choć mi się to udało (większość oponentów, dzięki uporczywości policji nie dojechała po prostu...). Całą grę przeszedłem kupując tylko kilka modeli (stawiałem na poziom kontroli). I tak: Porsche Cayman, BMW M3, Ferrari Spider, Ferrari F12 Berlinetta (cudeńko, najlepsza fura pod wieloma względami oczko2.GIF ) i końcowy McLaren P1 ("cheaterski" samochód). ESM, Turbo Level 3 i 380 km/h na autostradzie, to jest to biggrin_prosty.gif !

Edytowano przez Sonne
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku minie 10 lat od premiery drugiej części Underground 2, co również ciepło wspominam, choć nie każdemu przypadła forma takiej odskoczni, gdzie tuningowaliśmy swą furę i wyglądała niczym choinka na drodze. Może EA zdecyduje się na taki refresh tej serii i wyda w tym roku Underground 3, lub po prostu Underground? Kto wie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gutek90

Z tego co mi obecnie wiadomo to studio Ghost Games pracuje nad kolejną odsłoną tej znanej serii tylko tyle że planowany jest kolejny reebot serii,ponieważ EA ogłosiło że:

" Szukamy człowieka z pasją i ambicjami, aby dołączył do nowo utworzonego studia i pomógł przeprowadzić reboot serii Need for Speed (...)."

http://nfsplanet.pl/news.php?extend.1540.13

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up

W sumie to nawet ciekawa informacja. Według mnie pracę nad kolejnym NFS powinien podjąć się Jeese Abbney. To dzięki niemu powstał pierwszy Underground, więc nie powinno być takiej klapy (choć wszystko możliwe). Z mechaniki rozgrywki nie powinni nic na siłę wciskać, jak to było przy kiepskim MW 2012. Parę szlifów, kilka ciekawych trybów (ale bez przesady) i gotowe. Właśnie taki reebot powinni z nim zacząć, ale przecież nie brakuje ludzi z podobną pasją i na tym powinni się wzorować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnim NFS'em (nie liczę Shift) w którego grałem jarając się był Carbon. Swoją drogą jutro chyba do niego wrócę bo mam do tej gry spory sentyment gdyż była to pierwsza ścigałka w którą pocinałem 7 lat temu - na wtedy nowym PC :)

Rivals nawet nie chce mi się sprawdzać choć brat kosi w nią u kumpla na PS3 i mówi że gierka jest bardzo spoko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Carbona to mam mieszane uczucia, gdyż był takim odgrzewanym kotletem poprzedniej części. Rozgrywka działa się w mieście znanym z bardzo dobrego Undergrounda 2. Najfajniejsze w Carbonie były wyścigi w kanionach, ale to za mało. A Rivals jest takim podrasowanym Hot Pursuit z 2010 roku. Jeśli w HP 2010 nie grałeś, to warto zagrać w najnowszego NFS. Ci co grali nie odczują tak wielkiej różnicy w stosunku do tamtej części, chociaż najnowszy NFS jest wart uwagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnim NFS'em którego skończyłem był Undercover a w którego grałem Shift. Potem komp ograniczył mi granie w nowe produkcje i tak ogólnie mówiąc to mam ze 2 lata zaległości które będę teraz nadrabiał bo w końcu zakupiłem nową maszynkę.

Co do Carbona to może spadną na mnie hejty ale uważam że jest lepszą grą niż Most Wandet który mnie nudził. I tuning który potraktowany został naprawdę przyzwoicie a chcąc coś zmienić nie było się skazanym na jeżdżenie wieśniackimi autami bo ustawienia można było dostosować w sposób całkowicie dowolny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dobrze. Na Origin wypuszczono w Rivals prawie 460 mb aktualizacje. Długo po aktualizacji w Rivals nie grałem, ale zauważyłem, że poprawiono płynność gry, oraz co najważniejsze - nie ma już takich problemów z trybem multiplayer. Wcześniej jeśli dołączyliśmy do grania i użytkownik wyszedł z gry, to rzadko zdarzały się migracje hostów, aby grać dalej i kończyło się niestety zawieszką gry. Teraz już tego nie ma (grałem niecałą 1 h). Jeśli dany użytkownik wyjdzie z gry, to gra automatycznie zajmuje się migracją i możemy po kilku/kilkunastu sekundach wrócić do gry smile_prosty.gif. Więcej nowości nie zauważyłem, ale jeszcze sprawdzę dokładniej, czy coś jeszcze doszło.

EDIT

Jednak aktualizacja nie jest tak dobra, jak wcześniej myślałem. Nadal grze zdarza się np. brak reakcji po wyjściu z podglądu mapy.

Edytowano przez Gutek90
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko jedno pytanie:

Jaki (tu mi nawet brak konstruktywnej obelgi) wymyślił brak pauzy? Esc tu nie działa. Tak, wiem, ze ciągłe multi itp, ale czemu to nie działa w trybie offline?

Dla mnie to całkowicie dyskwalifikuje tą kupkę i czyni z tego produkt niegrywalny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@patch

Stabilność multiplayera poprawiono, bo jest w patch notes, ale większość danych to DLC.

Dla mnie to całkowicie dyskwalifikuje tą kupkę i czyni z tego produkt niegrywalny.

Szkoda, że dyskwalifikujesz Dark Souls. Dużo tracisz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Realizm jak jasny gwint. Zwłaszcza, kiedy auto jedzie w slow-mo, a zegar tyka normalnie.

i czy tylko ja twierdzę, ze Rivals w porównaniu do HP z 2010, nie wygląda znowu jakoś Bóg wie jak lepiej? Gdzie ten Forsbite a się pytam? Czy on po prostu tak wygląda? Jeśli tak, to cool story bro! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gadaj. Rivals ma masę efektów (mgły, kurz, jakiekolwiek DOF), pogoda wygląda dużo lepiej, otoczenia są bogatsze, samochody mają blisko 100k polygonów, czyli 2x więcej niż w HP (choć to i tak jest bardzo oszczędnie). Nie wspominając o tym, że aby pozbyć się ząbków w HP trzeba było grę odpalać w 4K, podczas gdy tutaj wystarczy zaaplikowanie 4xMSAA w 1080p. Rivals ma lepsze (bo dynamiczne) oświetlenie z AO. W HP wszystkie źródła światła były zapieczone w jednej pozycji. HP (i Most Wanted 2012) może sprawiać wrażenie czystszego, bo i ten Criterionowy silnik nie za bardzo potrafił wyświetlać tych zaawansowanych efektów. Różnica jest duża.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rivals jest pierwszym Nfs który mi się grubo zacina . Nie wiem czym to jest spowodowane . Co do całej serii najgorszy był Undercover . Zaś najlepszy underground2 i most wanted . Ostatnio grałem nawet w stare porsche 2000 na psx :P to był klimat !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Chcę kupić jakąś samochodówkę i najbardziej lubiłem klimaty Underground 2 i pierwszego Most Wanted więc zastanawiam się pomiędzy dwiema ostatnimi najlepszymi wersjami czyli : Hot Pursuit i Rivals. Podobno obie są bardzo podobne, wiec moze ktoś podpowiedzieć, ktora lepsza i dlaczego ? smile_prosty.gif

Edytowano przez LARRY
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...