Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

8azyliszek

Słuchamy radia

Polecane posty

Do radia mam lekki uraz od czasu nocek w wakacyjnej robocie mającej miejsce w pewnej fabryce. Znajomy wpadł na teoretycznie dobry pomysł, że skoro na nocnych zmianach nie ma kierownika, to można skombinować radio i pracować w rytm muzyki. Wzięli przywieźli jakieś stare, ustawili na RMF FM i jazda. Nie wiem, jak wygląda dzienna ramówka tej stacji, ale to co puszczają po północy to jakaś masakra. Zamiast pozwolić sobie na jakąś większą swobodę w wyborze utworów, bo w sumie noc i mało kto słucha, to puszczali stare hity Bajmu i innych takich, przeplatane czasem czymś nowszym, nie zawsze lepszym.

Nie wie co to cierpienie ten, kto nigdy nie został zmuszony do słuchania o 3 nad ranem "Jolka, Jolka, a pamiętasz" na cały regulator. Byłem o włos od rzucenia się pod klejarkę.

kiedy to bylo?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś z okazji 25-lecia na Polsacie puścili w Wydarzeniach reportaż o RMFFM. I zdziwiłem się już pierwszym zdaniem. Od kiedy RMFFM jest największym radiem w Polsce? W jakiej kategorii? Przecież chyba Publiczne Polskie Radio jest największe. Podali też że RMFFM słucha 8 mln ludzi. Ciekawe czy to dokładne dane?

@Ex95

Bardzo lubię Trójkę (jak już wcześniej pisałem). Ale nie podoba mi się ich dość częste promowanie nieznanych piosenek czy zespołów. I potem się robią takie "gwiazdy Trójki", o których nikt nigdzie więcej nie słyszał. Lub denne polskie piosenki puszczane co trzy godziny. Ja wiem, że Rojek wielkim piosenkarzem jest, ale tych jego "Syren" to ja mam powyżej uszu. Albo Bukartyka. Byli jeszcze inni, ale taka to miałkość, że zapomniałem kto i co.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię Trójkę (jak już wcześniej pisałem). Ale nie podoba mi się Ja wiem, że Rojek wielkim piosenkarzem jest, ale tych jego "Syren" to ja mam powyżej uszu.

Mam tak samo z Kazikiem, to 12 groszy przy graniu na czekanie gdy dzwonię do mamy sprawia, że mam ochotę rzucić telefonem w ścianię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi przypomniałeś początek tego wieku i moje maniakalne całonocne słuchanie Radia BIS. I promowane przez nich Gegebegege, którego dziś chyba nikt nie pamięta. :] Oj, nie zapomnę Mocne Nocne, Strefy Rokendrola i innych... Później zrobili z Radia BIS reggae papkę. confused_prosty.gif

Niestety jestem odrobinę za młody, żebym mógł się załapać na Radio BIS, ale stare nagrania Mocnych Nocnych, gdzie Wilczur szczekał przez 6h w nocy ze środy na czwartek, nadal znajdują się na moim dysku twardym. I jestem pewien, że pewnego dnia przesłucham je wszystkie, na razie tylko część ruszyłem. A Strefa nadal trzyma świetny poziom w Trójce, polecam!

@8azyliszek, a mi się właśnie w Trójce podoba to, że można tam posłuchać ambitnych artystów, niekoniecznie tych z mainstreamu, choć również. Nie jestem wielkim fanem Rojka ani Bukartyka, ale obaj mają sporo utworów, których słucham z przyjemnością, więc mi ich obecność w eterze nie przeszkadza. Poza tym ja słucham w Trójce tylko wybranych audycji, odpalam "w tle" tylko podczas jazdy samochodem... Więc tego co leci w ciągu dnia w większości nie słyszę, jako że 99% tego co mnie ciekawi w Trójce leci późnym wieczorem/nocą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem części, lubię tę audycję i tematy w niej poruszane. Kuba Strzyczkowski ma dar do rozmawiania z ludźmi, którzy przecież mają różne poglądy na podejmowane przez niego tematy. :) Jeśli chodzi o urzędników i biurokrację, w tym kraju to przekracza granice zdrowego rozsądku (o służbie zdrowia nie wspominając) - wiem coś o tym, chociaż wolałbym być takiej wiedzy pozbawiony...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zaprzyjaźniłem się ze Spotify w pracy ze względu na to że wszelakie radia internetowe w Polsce z tego co widzę są po prostu śmiesznie niedopasowane do mojego gustu.

Ogólnie odczucia mam dobre, ale brakuje mi jednej bardzo ważnej rzeczy którą mam w swojej kolekcji muzycznej.

Tzn. dużego zróżnicowania. Tak, mogę niby potworzyć własne playlisty, ale po prostu nie chce mi się tego robić. Chyba że jest jakiś inteligentny sposób aby Spotify zeskanowało moją kolekcje muzyczną i na tej podstawie rzucało jakieś stacje radiowe.

Bo właśnie fajnie mi się słucha gdzie tuż po deathmetalu wskakuje mi chociażby piosenka Buldoga z wykonaniem muzycznym wiersza Tuwima.

Chyba pomijając ręcznie klepane playlisty w Spotify jest to chyba niemożliwe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zaprzyjaźniłem się ze Spotify w pracy ze względu na to że wszelakie radia internetowe w Polsce z tego co widzę są po prostu śmiesznie niedopasowane do mojego gustu.

Ogólnie odczucia mam dobre, ale brakuje mi jednej bardzo ważnej rzeczy którą mam w swojej kolekcji muzycznej.

Tzn. dużego zróżnicowania. Tak, mogę niby potworzyć własne playlisty, ale po prostu nie chce mi się tego robić. Chyba że jest jakiś inteligentny sposób aby Spotify zeskanowało moją kolekcje muzyczną i na tej podstawie rzucało jakieś stacje radiowe.

Bo właśnie fajnie mi się słucha gdzie tuż po deathmetalu wskakuje mi chociażby piosenka Buldoga z wykonaniem muzycznym wiersza Tuwima.

Chyba pomijając ręcznie klepane playlisty w Spotify jest to chyba niemożliwe

Polecam groovesharka. xD
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zaprzyjaźniłem się ze Spotify w pracy ze względu na to że wszelakie radia internetowe w Polsce z tego co widzę są po prostu śmiesznie niedopasowane do mojego gustu.

Ogólnie odczucia mam dobre, ale brakuje mi jednej bardzo ważnej rzeczy którą mam w swojej kolekcji muzycznej.

Tzn. dużego zróżnicowania. Tak, mogę niby potworzyć własne playlisty, ale po prostu nie chce mi się tego robić. Chyba że jest jakiś inteligentny sposób aby Spotify zeskanowało moją kolekcje muzyczną i na tej podstawie rzucało jakieś stacje radiowe.

Bo właśnie fajnie mi się słucha gdzie tuż po deathmetalu wskakuje mi chociażby piosenka Buldoga z wykonaniem muzycznym wiersza Tuwima.

Chyba pomijając ręcznie klepane playlisty w Spotify jest to chyba niemożliwe

chyba jest aplikacja last.fm do Spotify, która coś takiego robi, ale nie jestem pewien

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zaprzyjaźniłem się ze Spotify w pracy ze względu na to że wszelakie radia internetowe w Polsce z tego co widzę są po prostu śmiesznie niedopasowane do mojego gustu.

Ogólnie odczucia mam dobre, ale brakuje mi jednej bardzo ważnej rzeczy którą mam w swojej kolekcji muzycznej.

Tzn. dużego zróżnicowania. Tak, mogę niby potworzyć własne playlisty, ale po prostu nie chce mi się tego robić. Chyba że jest jakiś inteligentny sposób aby Spotify zeskanowało moją kolekcje muzyczną i na tej podstawie rzucało jakieś stacje radiowe.

Bo właśnie fajnie mi się słucha gdzie tuż po deathmetalu wskakuje mi chociażby piosenka Buldoga z wykonaniem muzycznym wiersza Tuwima.

Chyba pomijając ręcznie klepane playlisty w Spotify jest to chyba niemożliwe

ale chodzi ci o to żeby ci znalazło pliki które masz na dysku i na tej podstawie zrobić radio/playliste? IIRC masz w ustawieniach Spotify katalog plików lokalnych, wybierasz i w menu po lewej powinieneś mieć pliki lokalne, wystarczy dodać wszystko do jednej playlisty i zrobić z tego radio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zapomniałem dodać że słucham tego głównie w pracy a nie mam tam lokalnych plików jakby nie patrzeć. A w webowej wersji Spotify tego nie widzę, nie wiem jak z lokalna, bym musiał chyba pobrać :P

@Kicek - Bardziej mi chodzi o to, aby Spotify dawało możliwość puszczania bardziej zróżnicowanej muzyki, a nie tylko w obrębie zespołu/gatunku bez konieczności własnoręcznego klepania listy odtwarzania

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...