Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wies.niak

Gry freeware

Polecane posty

Ja znalazłem taką staroszkolną gierkę, której akcja dzieje się w.... zeszycie.

To taka gierka odprężająca na jakieś pięć-dziesięć minut, nie więcej, ale pograć można.

Na plus można zaliczyć:

klimat

grafikę

akcję

Wady też się znajdą:

denerwująca muzyczka

na dłuższą metę nużąca

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grał ktoś w Avent Fate? Ja grałem jak mi się nudziło. Jak na freeware'ową grę była bdb.

Grałem. Ale to normalne, że kończy się po pokonaniu tego robota wielkiego? Bo jeśli tak (a u mnie tak było) to krótkie trochę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedmowa:

Niedawno na stronie CDA, pod informacją wspominającą o różnych japońskich grach (w chwili obecnej jest to najczęściej czytany news na stronie) grupa forumowiczów, nie szczędząc epitetów, wypowiadała się o tego typu produkcjach bardzo negatywnie. Jeżeli jacyś są tu obecni, dalszą część tego posta śmiało mogą sobie odpuścić.

Vanguard Princess

Ukończona po trzech latach dwuwymiarowa bijatyka. Najprawdopodobniej w produkcji maczał palce człowiek z Capcomu. Tak czy inaczej gra wygląda wspaniale, nie jest przesadnie trudna i bez przeszkód mogłaby konkurować z komercyjnymi odpowiednikami (np. Melty Blood). Jak nazwa wskazuje, grywalne postacie (a jest ich 10 +4 dodatkowe, co daje aż 40 różnych kombinacji) to miłe dla oka dziewczęta. Gra umożliwia zabawę na dwoje graczy (multi w drodze) oraz współpracuje z padem.

Pobrać można w TYM miejscu. Potem należy kliknąć niebieski przycisk "??????". Jako że aplikacja nie wykorzystuje Unicode, do jej odpalenia niezbędny jest Microsoft AppLocale, dostępny TUTAJ.

Ja gram już bez problemu, zatem da się; w razie jakichkolwiek trudności piszcie.

Na koniec dodam parę screenów z gry:

http://gigazine.jp/img/2009/07/03/vanpri/sc1.png

http://gigazine.jp/img/2009/07/03/vanpri/sc2.png

http://gigazine.jp/img/2009/07/03/vanpri/sc6.png

http://gigazine.jp/img/2009/07/03/vanpri/sc3.png

http://gigazine.jp/img/2009/07/03/vanpri/sc4.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy najlepsze freeware'owe pozycje w jakie grałem (i wciąż gram):

1.ADOM - Ancient Domains of Mystery

Bardzo rozbudowany RPG z grafiką tekstową (czyli np. naszą postać reprezentuje "@", ścianę "#" itp).

Postać tworzymy od podstaw, wybierając jej imię, płeć, rasę, profesję i cechy. O wyglądzie i predyspozycjach decyduje algorytm losujący. W trakcie gry przemierzamy ogromny świat pełen miast, jaskiń, świątyń itp. Od nas też zależy, czy zdecydujemy się grać "dobrą" postacią czy być wrednym skur...czybykiem. Trochę na początku ciężko się połapać w ogromnej ilości poleceń, ale gdy już się to opanuje, ciężko się oderwać.

UWAGA, gra jest typu ROGUELIKE, czyli po śmierci nasza postać po prostu przestaje istnieć. A umrzeć jest łatwo, można zejść nie tylko w walce, ale np. z głodu albo poprzez utopienie się.

Link: http://www.adom.de/adom/download.php3

2.The White Chamber

Horrorzasta dwuwymiarowa przygodówka. Wcielamy się w postać dziewczyny błąkającej się po opuszczonej (a raczej wymarłej) stacji kosmicznej i pomagamy jej z tamtąd uciec, jednocześnie odkrywając wydarzenia, które miały tam miejsce. Choć poruszamy się cały czas po ograniczonym obszarze złożonym z kilku pomieszczeń, niemal co chwile następują w nich diametralne zmiany. Gra raczej krótka i łatwa, ale potrafi przeraźić genialnym audio. A i finał ma całkiem ciekawy. Gra jest liniowa, ale pojawiają sie sytuacje, w których mamy więcej rozwiązań do wyboru (choć nigdy nie jest to podane wprost). Zakończenie zależy od tego, jak sobie w takich miejscach poradzimy.

Link: http://the-white-chamber.en.softonic.com/, była też na cover DVD w którymś CDA z 2005 albo 2006.

3.Cave Story - Dwuwymiarowa platformowa strzelanka z sympatyczną "pikselowatą" grafiką. Kierujemy poczynaniami młodego żołnierza, który budzi się bez pamięci na dziwnej wyspie, która znajduje się...pod ziemią. Tam spotyka mieszkańców wyspy i, nie mając nic lepszego do roboty, pomaga im w drobnych problemach. Szybko jednak od drobnych spraw przechodzi do decyzji, które mają wpływ na dalszy los całej wyspy. Tak to wygląda w teorii, w praktyce chodzimy, rozstrzeliwujemy napotkane potwory, zbieramy z nich "weapon exp" (który zwiększa siłę rażenia naszej broni), od czasu do czasu otrzymujemy nową "zabawkę" i różne itemy zwiększające skutecznośc bojową naszego podopiecznego. Tu również mamy sytuacje, w których nasza decyzja wpływa na zakończenie (są bodajże 3). Gra prosta, ale wciągająca.

Link: http://www.caiman.us/scripts/fw/f1699.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będąc na stronie www.victorygames.eu napotkałem takie gry jak the sufering i full spectrum warrior czy aby napewno te gry sa darmowe

Tak, są to pewnie flashówki rozgrywane w świecie gry.

pełna wersja the suffering została wydana za darmo, tak samo z full spectrum warrior.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie (moim skromnym zdaniem) najlepsze zręcznościowe gry freeware w które każdy gracz o zręcznych dłoniach (a przynajmniej taki któremu się wydaje że je ma, bowiem szybko zmieni zdanie) powinien zagrać. Mowa o największym pogromcy niezręcznej gawiedzi, czyli The Worlds Hardest Game.

The Worlds Hardest Game

Jest to zręcznościowa gra składająca się z 30 poziomów. Jej autorem jest Snubby z Snubby Land, gdzie można w nią zagrać. Celem gry jest zebranie złotych monet i umieszczenie czerwonego kwadratu którym kierujemy, w zielonym polu unikając niebieskich kulek, gdyż kontakt z nimi prowadzi do powtarzania poziomu. Zadaniem gracza jest przejście gry z jak najmniejszą ilością padnięć, to nie czas się liczy. Sterujemy wsadem i strzałkami.

The Worlds Hardest Game 2

Bardzo dobrze przyjęta przez internautów pierwsza część Najtrudniejszej Gry Świata zaowocowała pojawieniem się drugiej części. Składa się ona z 50 poziomów, dodano opcje wyciszenia muzyki, wstrzymania gry, zmiany jakości obrazu i koloru kwadratu którym kierujemy. Zasady pozostały bez zmian, nadal głównym celem jest ukończenie gry z jak najmniejszą ilością ''padnięć''.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze gry freeware w które grałem to:

Teeworlds-w grze chodzimy głową z nogami z zabijamy innych grzczy, oczywiście gra jest internetowa.W grze jest kilka drybów zabawy standardowe:DM,TDM,CTF jak i równiesz w trybie insagib,oraz RACE w którym musimy dobiec do końca w najlepszym czasie i wiele innych.Zabraszam do grania.Aha gre morzecie ściągnąć z strony www.teeworlds.com.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio często grywam w grę BootFighter. Jest to bardzo dynamiczna bijatyka/strzelanka w której za sterami gigantycznego robota niszczymy całe hordy przeciwników. Do wyboru mamy 5 trybów gry: Practice(trening), Survival(gracz przeciw 2 respawnującymi się przeciwnikami), Team Battle Mode(gracz i grupa wspierających go w walce robotów kontra równie liczna grupa przeciwnika), Blitz Tactics Mode(to samo tylko z gigantycznymi statkami powietrznymi), Online Contest Mode(Multi). Przed nową grą wybieramy jednego z czterech Pilotów (z czego 3 to koty, ale można tworzyć własnych), ma to wpływ tylko na teksty wypowiadane podczas gry przez naszą postać. Mamy do wyboru kilkanaście robotów o różnych umiejętnościach, szybkości i wytrzymałości. Po wyborze 1 z 4 map rozpoczynamy grę. System walki jest łatwy do nauczenia ,ale najlepiej używać pada. Ekran zawsze jest wycentrowany na przeciwniku(gra nie obsługuje myszy), do dyspozycji mamy 4 ataki dystansowe i walkę mieczem. Grafika jest bardzo dobra, modele robotów są dość szczegółowe, a gra używa nawet HDR'u co w połączeniu z efektownymi atakami daje niesamowity efekt.

Grę można zassać tu: http://mirrormoon.org/projects/windom

post-54744-1251214355_thumb.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria Sift Heads , może nie jakaś powalająca grafika , ale fajnie jest się wczuć w płatnego morderce , poza tym dla mnie ta gra ma swój własny klimat , może właśnie przez te proste modele postaci...kto wie

A tak poza tym to co jakiś czas odpalam jakąś gierke snajperską...dla relaksu ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy mogę ale i tak napiszę... Ja chciałbym polecić grę, a właściwie całą stronę http://www.walaber.com. Jest to strona z grami freeware. Jej autorem jest twórca m.in. gry "Walaber's trampoline". Na niej znajduje się także "Gymnast". A teraz trochę słów o niej:

"Gymnast" to gra freeware bazująca na fizyce. Sterujemy w niej akrobatą, który robi niesamowite akrobacje na drążku. Niektórzy pomyślą - ale głupia gra, nie warto... To jest gra jedyna w swoim rodzaju, gdyż za sterowanie odpowiadają 2 analogi na padzie (jeden z wymogów- pad z dwoma grzybkami, polecam kontroler XBOX360 dla PC Microsofta). Jeden z analogów odp. za ruszanie rękami, zaś drugi za poruszanie nogami. W rozgrywce są 2 tryby gry:

Challenge - gdzie mamy do pokonania ok. 50 poziomów- sami lub z kilkoma osobami.

Gymnastics Mode - w tym trybie gra pozwala na wykonywanie przeróżnych sztuczek na drążku.

W grze do wyboru jest 10 postaci, możliwość zapisu powtórki, a także budowy własnego poziomu.

Według mnie wszystkimi grami z tej strony należy się zainteresować, ale najbardziej tą, którą tak krótko opisałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dobrze że istnieje taka kompilacja, jest łatwa do wyszukania w google a i całkiem bogata w informacje.

Znalazłem tu opis stranded 2 i bardzo mnie zaciekawił :)

Do rzeczy, gry freeware... Ciesze sie że wymieniono juz ADOM i DwarvenFortress, nie będę sie rozpisywać. Slowem gry epickie.

No i jako pierwszy post Noctis. To jest "gra" zadziwiająca, 700+ bilionów gwiazd (z czego część systemy słoneczne) w jednomegabajtowej instalce.

na kazdej planecie, księżycu można wylądować i podziwiać roślinność :). (jesli się trafi) Gra ma jednak ogromne minusy, strasznie powolna przez symulatory DOSa a w dzisiejszych czasach raczej niewielu da rade odpalić czyste środowisko dos.

Nie wymieniono opensource T.O.M.E (http://www.t-o-m-e.net/), gry opartej na Angbandzie. Fantastyczny RPG osadzony w realiach Śródziemia Tolkiena. Grywalnośś ogromna jako że masz małe szanse na poprowadzenie dwóch gier (postaci) w taki sam sposób.

Dla fanów Stranded2 polecam grę może nie w pełni freeware ale warto zagrać nawet w demo. Unreal World.

http://www.jmp.fi/~smaarane/urw.html

Gra osadzona w realiach średniowiecznej Finlandii. Dla tych którzy wsiąkną w demko i będą płakać o więcej: nie jest tak żle, mimo że pełna wersja jest płatna to można zakupić tzw "małą" licencję, dosłownie parę(naście?) złotych.

(disclaimer: nie namawiam do zakupu i nie mam nic wspólnego z developerami :) )

OpenTTD, wersja opensource gry Transport Tycoon Deluxe. W tym jednak przypadku, opensource znaczy: ulepszenie. gra z pozoru wygląda identycznie jak oryginal, jednak wprowadzone usprawnienia robią ogromne wrażenie.

No i na koniec moja ulubiona, mmorpg online, Daimonin

http://www.daimonin.org/

Gra może nie zachwyca grafiką ze względu na rozdzielczość (stałą) ale ma dużo plusów. ( z resztą, pozostałe gry które wymieniłem także [poza OpenTTD] grafiki nie posiadają :) )

Grywalność, wciąga jak chodzenie po bagnach :)

Raczej rzadko spotykana w grach online naprawdę porządna i życzliwa społeczność.

Rozbudowany i obszerny świat.

Opensource, bez problemu możesz rozpocząć ulepszanie gry w sposób który najlepiej ci wychodzi: programowanie, tworzenie map (bardzo dobry edytor), tworzenie grafik i animacji. Z pewnością zostaniesz przyjęty gorąco przez grono developerskie.

PS.

Raczej się nie rozpisuję na temat przebiegu czy charakteru gry. To dlatego że najlepsze wrażenie jest "z pierwszej ręki". Żadna z tych gier nie wymaga skomplikowanych instalacji, są tez z reguły małe i szybko się ściągają.

edit:

A, i jeszcze zapomniałem o Stars! nie jestem przekonany co do legalności, bo jakiś tam klucz trzeba wpisywac, ale wydaje mie się ze jest to abandonware. Linka też nie posiadam. Współczuję szukającym Stars! przez google (google ma w nosie wykrzyknik :) ) Niemniej jednak grę wymienić warto jako że w tej małej gierce kryje się naprawdę rozdudowany świat i rozgrywka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Frets on Fire! Darmowe Guitar Hero, niesamowicie wciąga, szybko można się nauczyć, a jakie emocje... emocje są większe niż w jakiejś wysokobudżetowej produkcji a la Assasisn Creed czy Crysis. Najlepszy dowód na to, że w grach liczy się dobra zabawa. Polecam, gra jest znakomita.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wciągneły Marine Puzzle, była jakiś czas temu na płytce w cda. Gierka jest naprawdę fajna, to takie Puzzle Quest w świecie piratów. Druga gra, która mi się podobała to Harold`s Hills, fajnie jest być mikołajem, a trzecia to Super Mario Bros ( przypominają się stare czasy ). Wszystkie te gry były wcześniej na płytce w cda.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grał ktoś w Battle of Yavin/Endor? A czy ktoś je przeszedł? Czy to możliwe?

W bitwie nad Yavin zawsze ginę na etapie z wieżyczkami i atakiem myśliwców TIE wspomaganych "tym dużym niszczycielem".Rozwalają mi wszystkich kumpli a sam nie mam szans.

W bitwie na Endor gra się kończy tuż po tym jak przylatuje "super-niszczyciel" ,bo wtedy mój statek matka zostaje rozwalony.Nieważne jakbym go nie bronił to zawsze zostaje rozwalony!

Ogólnie to obie gierki są fajne i polecam je mimo, że są strasznie trudne do przejścia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić kilka ciekawych produkcji freewarowych.

Flow

http://intihuatani.usc.edu/cloud/flowing/

Fantastyczny uspokajacz, prosta mała gierka w której kierujemy drobnym, wodnym organizmem, zjadamy inne organizmy by rosnąć.

Warning Forever:

http://www18.big.or.jp/~hikoza/Prod/index_e.html

Jeśli ktoś pamięta starego Gradiusa i pojawiający się tam boss rush, czyli atak kilku bossów jeden po drugim, będzie zachwycony. Ta gra to ciągły boss rush. Kierujemy małym, zwinnym myśliwcem i stawiamy czoła coraz silniejszym przeciwnikom.

Pewnie znudzi się, gdy pozna się już większość bossów? Nic bardziej mylnego. Każdy kolejny boss to wariacja na temat poprzedniego dostosowana do taktyki gracza - słowem, boss "uczy się" jak pokonać gracza i na podstawie akcji tegoż w poprzedniej walce dobiera dla siebie dodatkowe moduły i uzbrojenie.

Battleships Forever:

http://www.wyrdysm.com/games.php

Strategia zainspirowana Warning Forever.

Kampania przedstawia historię konfliktu między ziemskimi siłami, a piratami, którzy postanowili sprzymierzyć się z pewną obcą rasą. Walki bywają epickie, gracz ma do dyspozycji spory wybór predefiniowanych okrętów - od lekkich statków patrolowych, przez niszczyciele, na pancernikach skończywszy - po kilka typów do każdej klasy, z różnymi specjalizacjami oczywiście. Historia jest w sumie dość prosta i raczej oklepana, ale wystarcza by zmotywować do dalszej gry, tym bardziej, że akcja jest naprawdę wartka.

Co się zaś tyczy samego gameplayu - gracz dostaje pod swoją komendę niewielką flotę statków, którymi można kierować ogólnie, po prostu klikając, choć można, a właściwie trzeba bawić się w bardziej zaawansowane mikrozarządzanie flotą - od korzystania ze specjalnych zdolności, po ustawianie okrętów odpowiednią stroną do wroga. Ma to duże znaczenie, bo każdy moduł statku może zostać indywidualnie zniszczony, z pojedynczymi wieżyczkami włącznie! Czasami więc lepiej jest ustawić się do wroga lepiej opancerzoną stroną i przetrwać wymianę ognia z uszkodzonym okrętem, niż stracić wszystkie działa po krótkiej wymianie ognia

Niemniej, clue programu zdaje się być edytor, który pozwala na tworzenie praktycznie dowolnych statków - ilość dostępnych bazowo modułów nie powala, ale można własnoręcznie dorobić nowe - inna sprawa, że dostępne i tak pozwalają na wykorzystanie niezliczonych kombinacji. Arsenał oddany w ręce gracza też jest imponującu, tym bardziej, że spora część dostępnych w edytorze zabawek nie pojawia się w kampanii! Mamy więc wszelkiej maści lasery, blastery, działa, broń przeciwlotniczą, rakiety, torpedy, broń przeciwpociskową, wyrzutnie dronów etc. Podobnie sprawa ma się z dostępnym specjalnym sprzętem - od osłon, przez dopalacze, na systemach naprawczych skończywszy.

Co więcej, gracz nie jest w żaden sposób ograniczony - statek może mieć praktycznie dowolne rozmiary i dowolną ilość uzbrojenia w dowolnej kombinacji. No i najważniejsze - edytor jest diabelnie prosty w obsłudze - trzeba tylko pamiętać, że każdy nowy moduł lub wieżyczka będzie połączony z ostatnio wybranym modułem, tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja często jak nie było co robić zagrywałem się z kumplem w SMO Arena, jest to platformowa strzelanka (xD), w której jesteśmy jedną z kulek i staramy się strącić drugą kulkę (przeciwnika) z mapy za pomocą różnych broni. Arsenał jest naprawdę bardzo obfity - od glocka do bazooki, większość broni trzeba najpierw odblokować w trybie single ale nie zajmuje to dużo czasu. Lepsze bronie po odblokowaniu spadają na mapę w postaci skrzynek i wtedy - kto pierwszy ten lepszy. Można tez za pomocą prostego edytora tworzyć swoje mapy. SMO Arena jest świetną propozycją gdy dwie osoby nudzą się przy komputerze, polecam :wink:

Link do gry ---> http://www.giercownia.pl/gra/1152/smo_arena_fighter/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...