Skocz do zawartości

Polecane posty

Przed chwilą miałem bardzo dziwaczną sytuację, otóż samochody jeździły bez kierowców ! Zobaczyłem to przez snajperkę, a potem podszedłem do takiego samochodu, oczywiście jechałe bez kierowcy młeheh i chciałem wejść do tego samochodu ale się nie dało. Potem nastała noc, a na ulicach LC nie było żadnych ludzi ani samochodów (były tylko te zaparkowane). Pustka, nigdzie żywej duszy. Nawet na głównej ulicy ! Pomogło wejście do Burger Shot'a i nagle wszystko z powrotem się pojawiło ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tu jest cały szkopuł GTA, czemu gra która chodzi na konsaolach które sprzętowo nie przewyzszają kompów nie chce pujść na kompie tak jak na konsoli?

z tego co wyczytałem to taki x360 ma tylko 512 ramu który jest dzielony miedzy grafike i procesor, a ps3 256 ramu i do grafiki również 256. nie znam się na budowie konsoli, ale jak patrze na te parametry to sie wydaja dosc cienkie w porównaniu z kompami na których GTA 4 nie chce pujsć w lepszej rafice niż medium...

Ta gra poprostu brzudko wygląda na PC, jeszcze nie obsługuje AA i to bardzo widać podczas gry.

Ale nie odstraszam od GTA 4 ponieważ trzyma poziom, ale polecałbym raczej wersję dla konsol(tyle że to moze znów "udowodnic" producentom gry, że nie warto robić gier na PC- nie no, to jakieś błędne koło jest.

eh na konsolach po prostu trochę inaczej koduje się gry, a jedna konfiguracja sprzętowe umozliwia wyciskanie ostatnich soków ze sprzetu - autorzy nie muszą optymalizować gry pod X kart graficznych etc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa jaka chodzi mi po głowie odnosi się optymalizacji względem procesorów. Na dwóch rdzeniach chodzi słabo nie wspominając już o jednym. Sytuację poprawia posiadanie 3-rdzeniowego lub 4-rdzeniowego procesora. Wydaje mi się że wzieło się to z tego że xbox360 ma 3 rdzenie i ps3 ma ich chyba więcej niż 4, więc gta chyba nie zostało dobrze zoptymalizowane pod procesory athlon x2 i core 2 duo, bo różnice w wydajności między nimi a phenomami czy core 2 quad są spore.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oftopując Procesor Cell wykorzystywany w PS3 ma 8 rdzeni z czego jeden jest wyłącznie do systemu operacyjnego, a jeszcze jeden jest zdezaktywowany. To pozwala z odpowiednim programowaniem wycisnąć odpowiednią grafikę GTA 4 be praktycznie "czkawek". Sam GTA 4 oceniam sobie bardzo wysoko, wyraziste postacie, porywajaca fabuła - to jest GTA dla mnie (SA mnie nie przekonał).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc gta chyba nie zostało dobrze zoptymalizowane pod procesory athlon x2 i core 2 duo, bo różnice w wydajności między nimi a phenomami czy core 2 quad są spore.

Może masz rację, ale zdarzały się przypadki (i to dość często), że właśnie procesory cztero-rdzeniowe miały problemy

z IV, w przeciwieństwie do core 2 Duo czy AMD x2, które z nią radziły sobie całkiem dobrze ;)

I szczerze powiedziawszy na tą chwilę wolę zakup dajmy na to AMD 6000+ niż Phenona, ponieważ 3ghz x 2 sprawdza się w grach bardzo dobrze na tą chwilę co choćby potwierdza ten test, że cztero jajowce nie mają kolosalnej przewagi nad wspomnianym procesorem: http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=462&...tr_str_numer=10

nie twierdzę jednak, iż cztery rdzenie w gta chodzą słabo może w wielu przypadkach lepiej, ale wzorowałem swoją wypowiedź z tematu Gry->GTA IV gdzie większości na 2 rdzeniach IV "śmiga lepiej niż na 4 ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale strzela? Według mnie tutaj rządzi myszka. Zresztą, nie licząc sterowania śmigłowcem, to na klawie gra się bardzo dobrze.

Dokładnie, też muszę się zgodzić, że w tej kwestii pad jest o niebo gorszy, gdyby nie fakt, że konosle mają autoaim to tak różowo by nie było, nie ma co się dziwić, że w pojedynku gracz na klawie+mysz v.s. gracz na padzie, nie ma co się czarować, ten pierwszy wyjdzie zdecydowanie zwycięsko z tego pojedynku... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaściankowe myślenie, kiedyś i w Polsce przeminie.

A ja myślę, że nie mozna popadać w skrajnosci - czyli albo pad, albo klawiatura+mysz, w GTA wolę grać właśnie na k+m, ale w assassina, N4S czy PESa gram padem, a np do TDU wybieram kierownicę, dobieram takie nażedzie do komunikacji z kompem które według mnie jest najwygodniejsze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że nie mozna popadać w skrajnosci - czyli albo pad, albo klawiatura+mysz, w GTA wolę grać właśnie na k+m, ale w assassina, N4S czy PESa gram padem, a np do TDU wybieram kierownicę, dobieram takie nażedzie do komunikacji z kompem które według mnie jest najwygodniejsze.

To jest, że tak powiem oczywista oczywistość o grach o których mówisz :)

Ale mi chodzi głównie o FPS-y lub gry Akcji do tych drugich należy właśnie IV, ale spierać się już nie będę niech każdy ten fakt skomentuje jak uważa za sluszne ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak bo na konsolach multiplayer takich gier jak GTA IV albo COD4 wygląda w ten sposób, że wszyscy biegają dookoła i nie mogą w siebie trafić przez te szatańskie pady. Ludzie, to tak samo jak z myszką na początku. Od razu potrafiliście strzelać w muszki owocówki z 200 metrów? Trochę ćwiczeń i nie jest tak źle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle w tym prawdy, ile w tym, że śnieg jest czarny... GTA 4 ma świetny klimat. Głównie za sprawą dużo bardziej wiarygodnego bohatera, jak i bardziej prawdziwego, żywego miasta. Wg. mnie to raczej GTA SA prawie nie ma klimatu, przynajmniej w porównaniu do GTA IV, czy VC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem GTASA miało świetny klimat i spędziłem przy tej grze bardzo wiele czasu. GtaIV jednak jest jeszcze lepsze, bardziej dojrzałe, i tak jak wspomniał kolega powwyrzej dużo bardziej realistyczne. Ma to swój klimat który jest zupełnie inny niż w SA które było dużo bardziej dziecinne i kolorowe. ;)

Edytowano przez Kaltair
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdanie GTA 4 i GTA SA są jak dwie różne gry. GTA 4 Bardziej przypomina GTA 3 niż SA. Pomimo że ma niektóre element z Gta SA (np. kluby, knajpki, mini gry- darty, kręgle... , chodzenie na randki) a w niektórych przypadkach nawet je rozwija(komórka, wychodzenie z kumplami- choć mi brakuje wyjsci z kilkoma kumplami naraz), i dodaje nowe (internet, tv, jazda taksówkami jako pasażer), jednak z niektórych zrezygnowano (mało sklepów z ubraniem, brak fryzjera i tatuazy, brak tuningu aut, brak samolotów.

Liberty City - miasto na wyspach na środku oceanu. (podobała mi sie otwartość terenu w GTA SA - cały stan do zwiedzania, trzy miasta).

Jak dla mnie GTA 4 nie wciaga tak jak SA, przyjeżdżamy żyć normalnie w wielkiej metropolii, nie chcemy być gangsterami, ale Nico nie potrafi inaczej zarabiać pieniędzy. Jak dla mnie gra zaczyna mieć jaja przy misji z LJ w hangarze, wcześniej nie wiem czemu Nico robi to co robi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

san andreas bylo rownie klimatyczne, lepiej postaci zblazowanych ziomali z compton nie dalo sie odegrac.

niektore postacie do dzis pamietam.

toreno? ryder? og loc? zero? tenpenny i pulaski?

4 to juz inna generacja wiec i postacie inne, lepiej zagrane, choc brakowalo mi robienia misji dla kogos wybitnie waznego, jakies szychy itp., tak jak to bylo w 3 z donaldem love, w vice city z avery'ym i w san andreas z toreno.

blisko tego jest francis ale to jednak nie to, jakos nie wiem ale ray umawiajacy sie na misje w publicznym klopie w trojce lepiej mi sie kojarzy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...