Skocz do zawartości

Polecane posty

Wychodzi - już za 20 dni :D

Portfel będzie miał ciężko...

Ciekawi mnie, co z polskim wydawcą - na stronie Cenegi nic nie znalazłem...

http://cenega.pl/gra_opis.php?ID=2158

Gra w oryginalnej wersji językowej, dzięki Bogu.

UFFF!!!!... kamień z serca!

Niestety BiA:HH lokalizacja jednak nie ominęła z tego co widzę na stronie cenegi i na ultimie :(

Co do GTA to kiedyś na pewno wyjdzie patch polonizujący ale na pewno podmieniający tylko teksty a nie stanowiący dubbingu.

To mnie niestety dobija w dzisiejszych czasach, że jesteśmy skazani na modlitwy byle by tylko dana gra nie została spolszczona doszczętnie.

Wyobraźcie sobie domniemanego aktora próbującego z całych sił wcielić się w kolesia bałkańskiego pochodzenia (na samo wyobrażenie sobie akcentu przechodzi mnie dreszcz).

Tu pojadę mały offtopem. Według mnie polski dystrybutor powinien dawać graczowi wybór czy podczas instalacji chce wgrać program w ojczystym języku lub spolszczony, a jeżeli już decydować się na totalne przerabianie gry to zatrudniać lektorów tak jak w przypadku STALKERa co się sprawdza świetnie bo do dziś dręczą mnie te okrzyki sowietów z WiC: "Walczcie jak szatany!"

<end of offtopic>

Z dnia na dzień nie mogę się co raz bardziej doczekać premiery.

Nienawidzę tego czasu oczekiwania na grę, na którą się człowiek totalnie napala bo czas się zaczyna jakoś nad naturalnie ciągnąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to całe szczęście, że jest po polsku czekałem na tą wiadomość!!! :D

o_O

"Oryginalna wersja językowa" = wersja angielska. Gra wyjdzie tylko w wersji angielskiej, przynajmniej na początku.

Ale drugą nurtującą mnie sprawą jest cena, kurcze żeby nie była zbyt wysoka... :unsure:;)

Patrząc na ceny poprzednich GTA stawiam na 129-160 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to całe szczęście, że jest po polsku czekałem na tą wiadomość!!! :D

o_O

"Oryginalna wersja językowa" = wersja angielska. Gra wyjdzie tylko w wersji angielskiej, przynajmniej na początku.

Ale drugą nurtującą mnie sprawą jest cena, kurcze żeby nie była zbyt wysoka... :unsure:;)

Patrząc na ceny poprzednich GTA stawiam na 129-160 zł.

Bez przesady. Wtedy by wyszła równoznaczność obecnej ceny na X360

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi - już za 20 dni :D

Portfel będzie miał ciężko...

Ciekawi mnie, co z polskim wydawcą - na stronie Cenegi nic nie znalazłem...

http://cenega.pl/gra_opis.php?ID=2158

Gra w oryginalnej wersji językowej, dzięki Bogu.

Nie chodziło mi o GTA IV, tylko o Bully ;)

Czytajcie wcześniejsze posty ;)

Tu pojadę mały offtopem. Według mnie polski dystrybutor powinien dawać graczowi wybór czy podczas instalacji chce wgrać program w ojczystym języku lub spolszczony, a jeżeli już decydować się na totalne przerabianie gry to zatrudniać lektorów tak jak w przypadku STALKERa co się sprawdza świetnie bo do dziś dręczą mnie te okrzyki sowietów z WiC: "Walczcie jak szatany!"

W wielu obecnie wydawanych grach mamy taki wybór - patch polonizujący znajduje się na osobnej płycie.

Ale przecież Cenega nie zdecyduje się na pełną polonizację GTA IV - po pierwsze: byłaby to zbrodnia i fani nie spodobałoby się to; po drugie: za dużo roboty.

Napisy mogą być - i tak będą na oddzielnej płytce, więc nie narzekać :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 48 dni do premiery GTA IV na PC a nie 20. Co do wersji językowej to pewnie na początku wyjdzie w pełni angielska wersja językowa a potem tak jak to było w przypadku San Andres o ile dobrze pamiętam zostanie wydana wersja z polskimi napisami. Wątpię, aby od razu od ukazania się w Polsce GTA było z polskimi napisami w każdym razie o dubbing to się chyba nie mamy co martwić, bo to się na pewno nie stanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest to troche dziwne...ponieważ gra może być przecież wydana w dwóch płytach pierwsza to gra a druga to polonizacja tak jak chodźby w K&L, więc nie wiem po co robi się takie coś jak wydanie gry najpierw po ang. a potem dopiero po polsku nie mówie tu o dabbingu, ale o napisach <_<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie dwadzieścia dni przecież GTA IV wychodzi 21 LISTOPADA a nie 21pazdziernika więc.

Argh!

Przecież już pisałem, że chodzi mi o Bully (mały offtop)!

Czytajcie ze zrozumieniem, do jasnej ciasnej!

A wracając do edycji PL "San Andreas" - ukazała się około dwóch lat po premierze gry w Europie ;)

zakompleksiony:

Polska premiera nie będzie zbytnio opóźniona - według najnowszego CDA ma się odbyć w tym samym terminie, co europejska. (EDIT - przyznaję się bez bicia - nie przeczytałem dokładnie <_< Tylko nie bij :P)

Klimat nie znika - to tylko napisy ;)

Niektórym są one koniecznie potrzebne.

Herezją byłoby granie w GTA całkowicie zlokalizowane <_<

Edytowano przez DINO
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakompleksiony:

Polska premiera nie będzie zbytnio opóźniona - według najnowszego CDA ma się odbyć w tym samym terminie, co europejska.

I kto tu mówi o czytaniu ze zrozumieniem? :P

Ja mówiłem, że jakby GTA IV wyszło spolonizowane od razu w Polsce, to by się opóźniła premiera, z wiadomych względów(czas potrzebny do lokalizacji).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego się nie musisz obawiać bo GTAIV na pewno nie wyjdzie spolonizowane bo to by mijało się z celem. Zbyt dużo roboty byłoby z polonizacją poza tym dystrybutor na pewno jest o tym przekonany, że gra by wtedy cholernie straciła na klimacie (gdyby wrzucili dubbing) przez co sprzedaż byłaby niesamowicie kiepska a największy popyt szedłby na torrenty co się nie opłaca.

Jestem pewien, że będzie sytuacja taka sama jak z San Andreas kiedy najpierw wyszła podstawka i kolekcjonerska oryginalne po angielsku włącznie z napisami a potem po jakimś czasie (już nie pamiętam czy był to okres roku czy 2 lat) wyszła wersja z polskimi napisami.

<offtopic>

moniczkath: Ja nie narzekam, jestem świadom tego, że wiele gier w obecnej sytuacji daje wybór instalki oryginalnej wersji czy pl tylko stwierdzam to, że całkowite polonizowanie gier po prostu je trochę szpeci. Tu wątpię by się ktoś ze mną nie zgodził na przykład w przypadku gier wojennych kiedy to wcielając się w amerykańskiego żołnierza byśmy chcieli słyszeć oryginalne okrzyki a nie polskie w dodatku specjalnie ugrzecznione przeróbki.

<end of offtopic>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jaka będzie cena GTA IV? Bo jeżeli tak ze 120 zł(w co wątpie) to da się przeżyć, ale jeżeli identycznie jak w przypadku San Andreas czyli ok 250 zł to twórcy więcej stracą niż zyskają. Dlaczego? Powinniście wiedzieć. Piractwo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślisz, że jeżeli będzie kosztowało powiedzmy te 120zł to i tak nie zostanie spiracone ? No wiesz co. Piraci potrafią ściągnąć grę, która stoi w sklepie oznaczona napisem promocja i kosztująca 20 zł. Już ty się nie martw piraci sobie poradzą :D

A co do spolszczenia GTA IV ja także jestem na nie. Chociaż CENEGA powinna dać możliwość wybrania wersji językowej już na etapie instalacji. W końcu nie wszyscy znają tak dobrze angielski, by mogli zrozumieć fabułę, komunikaty oraz dialogi umieszczone w grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja liczę na polskie napisy, bo jeśli mam słyszeć Gonerę jak to było w AitD to dziękuję, naprawdę wystarczą napisy, bo znając Rockstar głosy postaci będą na wysokim poziomie.

Wymagania: Oby były dość znacznie mniejsze od tych zalecanych, bo mój komputer na teraz tego nie wytrzyma, oby były takie jak w Wiedźminie, te minimalne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...