Skocz do zawartości

Polecane posty

A ja nadal nie rozumiem tych ograniczeń. Chcieli zapobiec masowym pożarom domów wywołanych przez przegrzane karty graficzne? W najblizszym czasie zamierzam kupic nowy komputer ale tym razem juz nie z marketu jak trzy lata temu a składaka. Kiedy gram w GTA4 muszę przymykać oczy albo siedzieć dalej od monitora gdyż rozdzielczość 800x600 po prostu razi. O ile kilka gier (Paradise, Crysis, CoD Waw) da się jeszcze pograć, to GTA wyglada wyjatkowo szpetnie. Na szczescie moje cierpienia dobiegną końca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy GTA IV jest skopaną konwersją? Masa ludzi, którzy nie grali pewnie by powiedziała zgodnym chórem "TAK", ale ja gram już dłuuugo i nie mam powodów do narzekań. Inna sprawa, że kompa, którego mam obecnie (czyli od jakiegoś roku z hakiem) złożyłem specjalnie po to, aby móc grać w GTA IV.

A propos kolegi, co miał dać "screena do wglądu" - faktycznie, jakoś zniknął :P

Edytowano przez SilentBob
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyjściu kilku łatek to zupełnie inna gra. Wczoraj zainstalowałem i nie wgrałem patha (bo blokuje jedną misję) i cięła się niemiłosiernie. A po wgraniu calutki czas 25 - 30 fps na prawie max :) Jeszcze kilka łatek i ruszy nawet na czajniku elektrycznym :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jokotu o czym Ty mówisz? Grałem w gta IV na xbox360 Pełen komfort! żadnego przycinania. GTA IV jest skopaną konwersją. Każdy kto uważa inaczej jest zaślepionym kłamcą :tongue:

Fakt patche poprawią nieco sytuację. Ale sytuacja jest nadal daleka od tego co powinniśmy dostać na 'dzień dobry'. Tutaj mała prośba do wszystkich. Nie głaskajcie R bo jak dalej tak będziecie przyzwalać na wypuszczaniu półproduktu to kolejne gry tej firmy będą jeszcze gorzej zoptymalizowane.

Edytowano przez kaochen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaochen- Jeśli nawet będą gorzej zoptymilizowane to co z tego?Gra i tak jest świetna choć fakt grafika nie zasługuje na tak wysokie wymagania.:)Gra jest dobra po kilku łatkach więc w czym problem?Łastki są po to, żeby naprawiać różnorakie błędy w grze.

Powiem jedno: fajnie się myje samochód w myjni tylko po co to jest, jeśli wóz i tak zmieniamy co 5-10 minut.Za to fabuła jest świetna i możliwość puszczenia własnej muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby wydali oba dodatki w wersji pudełkowej na PC'ta, to myślę że zarobili by porządną kupę kasy, więc podejrzewam, że w kwietniu/maju (tak jak w CDA pisali) dostaniemy lub usłyszymy coś na ten temat.

W każdym razie ja, od razu po premierze Liberty City Stories lecę do sklepu to nabyć :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jokotu o czym Ty mówisz? Grałem w gta IV na xbox360 Pełen komfort! żadnego przycinania. GTA IV jest skopaną konwersją. Każdy kto uważa inaczej jest zaślepionym kłamcą :tongue:

Fakt patche poprawią nieco sytuację. Ale sytuacja jest nadal daleka od tego co powinniśmy dostać na 'dzień dobry'. Tutaj mała prośba do wszystkich. Nie głaskajcie R bo jak dalej tak będziecie przyzwalać na wypuszczaniu półproduktu to kolejne gry tej firmy będą jeszcze gorzej zoptymalizowane.

Eem... A ja grałem na PS3, które niby jest mocniejsze od Xbox'a i uwierz mi... ścinało się

A i na tych benchmark'ach nie ma co się opierać. Mi niby pokazuje jakoś ponad 70, a tyle fps'a to tylko na bardziej otwartych przestrzeniach mam.

Edytowano przez Jokotu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla m nie GTA IV jest grą prawie idealną, po za optymalizacją oczywiście. Grę przeszedłem dwa razy ( teraz mam 99,5% przejścia gry i nie wiem czego jeszcze mi brakuje! ) ponieważ pierwszy save poszedł się walić razem z dyskiem. Gdyby tylko Epizody wyszły na PC z domu nie wyszedł bym przynajmniej przez pół roku :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eem... A ja grałem na PS3, które niby jest mocniejsze od Xbox'a i uwierz mi... ścinało się

A i na tych benchmark'ach nie ma co się opierać. Mi niby pokazuje jakoś ponad 70, a tyle fps'a to tylko na bardziej otwartych przestrzeniach mam.

1. Sprawdzałem 2 innymi benchmarkami i wyniki nawet na niepodkręconym sprzęcie są podobne, oscylują w granicach 50 fps.

Przy dokręceniu C2Q i "kanapki", wynik zwiększa się do 60-64, zależy od benchmarku.

2. Jak mogło się GTA IV ciąć na PS3?!

Grałem na 3 konsolach PS3 w ten tytuł i nawet w najbardziej dynamicznych momentach konsola dawała radę.

Na iksie 360 również pykałem i też nie zaobserwowałem zamuleń...

GTA IV jest lepiej o niebo lepiej zoptymalizowane pod konsole, więc IMHO nie ma opcji, żeby się ścinało...

Chyba,że sprzęt był przegrzany, etc...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ważny jest rozrzut fps'a podczas grania, ja te 70 mam bez podkręcania. A jak na razie nie planuje podkręcać.

2. U kuzyna na PS3 grałem to widziałem sporą różnicę w płynności gry pomiędzy konsolą a PC'tem. A z tego co słyszałem od kolegi, to na Xbox'ie jeszcze bardziej zamulało (ale to mógł kolega przesadzać).

Ale co do PS3 na własne oczy widziałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

1.Toż przesz fpsów nie mierzę w jednym, danym momencie, tylko przez pewien okres, najlepiej w najbardziej dynamicznych momentach. No bo co mi z tego, że normalnie, gdy Nico stoi na ulicy mam ~60 klatek, jeśli w najbardziej dynamicznych momentach ta wartość wynosi 48?

2. IMHO to wina konsoli. No bo jak to możliwe, że ja na 3 nie zaobserwowałem takiego zjawiska, a Ty na jednej tak?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

1.Ty pokazałeś wynik z benchmark'a, a powinno się brać średni fps z jakiegoś czasu grania (bodajże Fraps ma możliwość mierzenia średniego fps'a)

2.Kuzynowi w ogóle nie wydawało się, że się ścina, bo tego nie widział. No, ale przyznam Ci rację dopiero wtedy kiedy sam zobaczę ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

1. Nie będę wrzucał tu wyników z kilku benchmarków, bo po 1-wsze nie mam na to czasu, a po drugie uważam, że benchmark z GTAIV pokazuje całkiem niezły moment akcji.

2. Jedyną grą, której ścinanie się na PS3 zaobserwowałem to najnowszy Tekken, który jednak po wydaniu jakiegoś update'a po tyg. chodził normalnie.

Rzecz jasna nie sprawdzałem wszystkich tytułów, ale zakładam, iż na PS3 gry po prostu NIE MOGĄ się ścinać, bo niwelowałoby to przewagę konsoli nad PCtem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po zmnianie sprzętu gram w GTA 4 na max detalach, tylko odległość rysowania na 38 mam ustawione, gram na monitorze w rozdzielczości 1024x768, i wygląda tak sobie, po włączeniu go na TV w rozdzielczości 1920x1080 i wyłączeniu badziewnej opcji Definition(ktura gdy jest włączona nie pozwala nam się cieszyć rozmyciem swiata - gdy wypijemy dużą ilość alkocholu nie mamy tego fajnego efektu świata po procentach.

Pozatym jak w next genowej grze może nie być opcji wygładzania krawędzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pfff, było to wiadome od momentu premiery dodatków na konsolach :happy: Szkoda jedynie, że R* aż tak lamersko się z tego tłumaczy. Że aż tyle im to zajęło... No tak panowie. Na tyle zostaliście wykupieni przez M$ i próba zwalania tego na potrzeby konwersji & optymalizacji to śmiech na sali. A ja tymczasem poczekam aż w końcu, za jakiś czas, pojawi się edycja z podstawką oraz dwoma dodatkami :happy: Wtedy dopiero opłaci się taki zakup IMVHO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...