Skocz do zawartości

Fred, w którym oddajemy się konsumpcjonizmowi - czyli co ostatnio ciekawego kupiłeś?


Accoun

Polecane posty

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

b3rt, nie bulwersuj się, same e-fajki są ratunkiem dla współczesnych palaczy.

W jaki sposób wciąganie do płuc jakichś parujących chemikaliów jest ratunkiem dla palaczy?

Zamiana papierosa analogowego na elektroniczny pod względem medycznym (biologicznym) jest czymś dobrym, bo nie wprowadzamy do organizmu 400 toksycznych i 40 onkogennych substancji.

Poza tym ludzie mniej śmierdzą. :v

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tym "prosto w twarz". Jeśli zdarzyło się kilka takich przypadków, nie oznacza, że wszyscy mają orzeszek zamiast mózgu i buchają dymem gdzie popadnie.

A zapach jakiegokolwiek owocu/coli/innych cudów z e-fajków mi tam pasuje. Braciaq kiedyś palił normalne papierosy, ale przerzucił się na zapachowe.

Najlepsza decyzja. ok.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś stałem w kolejce do sklepu z kubusiami. I gość przede mną palił e-fajkę. Opary z niej a dym z normalnego śmierdziucha, to niebo a ziemia. Nie czułem żadnego dyskomfortu, jaki zwykle mam przy normalnych tytoniakach. Dlatego jestem jak najbardziej za e-papierosami. Na pewno są mniej szkodliwe i nieprzyjemne dla palaczy biernych. Wprowadzić tylko ograniczenie od 18 roku życia, jakąś niską, znośną akcyzę (a nie tą chorą co dotyka zwykłe paczki) i niech sobie palą. To ich zdrowie.

+18

http://joemonster.org/art/31555/Stare_rasistowskie_i_szowinistyczne_reklamy_dzis_juz_takich_nie_robia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób wciąganie do płuc jakichś parujących chemikaliów jest ratunkiem dla palaczy?

Ależ b3rt! Co mnie obchodzi jakiś palacz? Niech sobie zdycha na co chce, mnie to wisi. Ważne, że we mnie nie dmucha jakimś cuchnącym dymem, jak i ogółem cały nie śmierdzi z kilku metrów. E-papieros mniej śmierdzi i nie dusi osób postronnych, w przeciwieństwie do zwykłego szluga. Dlatego e-papieros jest ratunkiem - palacz mnie płaci, a inni nie muszą się dławić cuchnącym dymem. Win-win. A że umrze? Tak czy inaczej kiedyś kopnie w kalendarz, a czy palił zwykłe czy e- - nie ma zupełnie znaczenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc źle skonstruowaliście zdanie. E-faja nie jest ratunkiem dla palaczy tylko dla osób z towarzystwa palaczy, a to co innego. Problem z E-papierosami jest taki, że są dość krótko na rynku i po pierwsze, nie zrobiono konkretnych badań, a po drugie, minęło za mało czasu żeby można było w ogóle badać jakiekolwiek skutki (przypominam że na początku tytoń też był uważany za zdrowy i paliły go nawet dzieci). Więc dla palaczanie jest to żaden ratunek, co najwyżej zmiana dostarczanej substancji do organizmu (mało trafna moim skromnym zdaniem, bo z dwojga złego wolałbym wdychać naturalne roślinki zamiast parujących chemikaliów i zapachów).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, wolisz wdychać naturalne roślinki, które przenoszą do twoich płuc w kijaszek związków rakotwórczych?

Nie mówię, że na tym tle e-fajki są święte, ale na pewno w ich składzie nie ma wiązanki szkodliwej zawartości, tej z normalnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...