Skocz do zawartości

Fred, w którym oddajemy się konsumpcjonizmowi - czyli co ostatnio ciekawego kupiłeś?


Accoun

Polecane posty

  • Odpowiedzi 6,7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Mam IV, którą laptop jeszcze uciągnie, ale nie potrafię w nią grać. Po +/- 70h w V starsze części wydają mi się nieintuicyjne, niepoukładane i trudne. Poza tym nie są już tak przyjemne dla oka.

Każda część ma swoje zalety i swój styl. Bez problemu odnajduję się w 4 (gdzie wiele aspektów jest o wiele głębszych i bardziej rozbudowanych, więc trzeba więcej myśleć, chociaż głupotek też nie brakuje) po blisko tysiącu godzin w 5 (tutaj do plusów zaliczam przystępność i strzelającą bezpiecznie artylerię oraz łuczników, cuda natury, neutralne miasta, gdzie w 4 były obozami barbarzyńców, które czasami były ulokowane w zadowalających lokacjach). W sumie to nie wiem, którą wolę.

3 też jest bardzo dobra, ale ma dwie solidne wady - tury mogą trwać niemiłosiernie długo, jak masz dużo obserwowanego obszaru i kompa niedaleko (bo nie brak sytuacji, w których zapętla ruch jednostkami na dwóch tych samych kratkach w nieskończoność) oraz zanieczyszczenie, które wkurza, bo algorytm automatycznej pracy robotników jest tak kijowy, że dajcie spokój.

Ja jestem za bardzo przyzwyczajony do rozwiązań z III żeby się przerzucić na V. Na przykład straszliwie brakuje mi komendy 'explore' dla mobilnych jednostek.

Ale przecież jest taka komenda w 5...

Brakuje też opcji generowania bogactwa zamiast budowania jednostek (których utrzymanie przecież kosztuje) w miastach.

Jest, ale po wynalezieniu odpowiedniej technologii. W sumie i tak wcześniej jest co robić w miastach, chyba że jesteś z badaniami tak wstecz, że już nie nadrobisz.

Nigdy nie bawię się w zwycięstwo przez podbicie więc gigantyczna armia zwyczajnie nie jest mi potrzebna.

EjEtTj8.gif

+

c32.jpg

+

H5TwORX.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trójka to jedyna odsłona civki która nie potrafiła mnie wkręcić. Kompletny brak tej magii ciupania bez przerwy i kolejnych tur w moim przypadku. No i imo miała średnio czytelny interfejs, co też nie pomagało.

Tak swoją drogą, to Firaxis pewnie coś w temacie Civki 6 coś ruszy niedługo - XCOM 2 prawie skończony, piątka i obligatoryjny "oficjalny reskin" zaliczony, no i 25 lecie w tym roku. Aż się prosi o kolejną odsłonę która dogoni funkcjami poprzednie części po dwóch dodatkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza Civka była na moim starym 386. Ludzie, ile ja w nią godzin przegrałem.

Ja miałem 6, może 7 lat, angielskiego nie znałem i po 5 minutach ginąłem tongue_prosty.gif

Aż się prosi o kolejną odsłonę która dogoni funkcjami poprzednie części po dwóch dodatkach.

Ta, odnośnie tego, to pamiętajmy tzw. "DLC-kowy wzór" - czyli im późniejsza odsłona, tym więcej albo pierdołowatych "dodatków", albo wyciętych żywcem z gry elementów, albo miliarda "usprawniaczy" - patrz chociażby seria EU: 1 - zero; 2 - mocy; 3 - normalne dodatki; 4 - chyba trzeba ekran przewijać z 10 razy, by zobaczyć całą listę DLC tongue_prosty.gif Na razie Civka się trzyma, ale się boję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się w końcu zaopatrzyć w dodatki do piątki. Jedyna Cywilizacja, w którą grałem, ale bardzo mi się spodobała. Tylko tyle, że nie wiem czy czasem lepszym wyborem nie byłby zakup Europa Universalis IV. :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę się w końcu zaopatrzyć w dodatki do piątki. Jedyna Cywilizacja, w którą grałem, ale bardzo mi się spodobała. Tylko tyle, że nie wiem czy czasem lepszym wyborem nie byłby zakup Europa Universalis IV. confused_prosty.gif

Jeśli V bardzo Ci się podobała, IV może być trudna do ogarnięcia. Poza tym, wciąż nie ma prawilnego spolszczenia. :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie Civka się trzyma, ale się boję.

Można powiedzieć, że nawet progres jest, bo przy Beyond Earth rzucili od razu normalny dodatek zamiast serii dlcków z cywilizacjami jak przy początkowej karierze piątki. Inna sprawa, że BE #nikogo, ale to fajna gra - przy przecenie polecam.

Najlepsza Civka była na moim starym 386.

486dx master race. To był dopiero demon na strategie, pykało się w Dune 2, Polan, Civkę 1&2, Wara 1, Heroesów 2. Mmmmm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na muve przy świętach można było wyrwać pakiet podstawka+świeżo wydany dodatek w cenie ~120 jak dobrze pamiętam. Sama podstawka BE chyba była w bundlu też którymś. Ogólnie podstawka+dodatek powinny (sporo) poniżej 100 spokojnie zejść na wiosenne, albo letnie wyprzedaże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.


×
×
  • Utwórz nowe...