Skocz do zawartości
Sevard

Oceń utwór poprzednika

Polecane posty

@Wysokiandrzej:

Posłuchaj sobie The Gentle Storm. Mają jeden album w dwóch wersjach (takiej jak zaprezentowany kawałek i ocierającej się o mocniejszy rock). Uwielbiam na tym wydawnictwie wokal Anneke van Giersbergen. <3 Wcześniej udzielała się w The Gathering i nie mogłem jej zdzierżyć...

Co do tego kawałka, to jeden z dwóch związanych z Męskim graniem, które nawet mi się podobają, mimo iż to kompletnie nie moja brocha. 7/10

EDYTA:

Kurde, żeście mi się wsadzili bez masła. Oła! Ale ok, wysłucham i ocenię.

EDYTA nr 2:

@podbiel:

Zawsze jak słyszę Lao Che, to mam odczucia dość ambiwalentne. Niby wszystko fajnie brzmi, ale... Jakieś to takie przaśne. Takie crossoverowe "disco polo". Tym razem nie odrzuciło mnie od nich. 6/10

EDYTA nr 3:

@Deathroll2097:

Bardzo nie lubię Nightwish, ale skłamałbym, gdym się wstydliwie nie przyznał, że jest przynajmniej kilka kawałków, które zwyczajnie mi się podobają.

Nie lubię w tym zespole wokali (choć doceniam talent Tarji, czy jak ona tam ma), bo kojarzą mi się z pseudooperową manierą epic metalu (niezły krincz). Drażni mnie to. Na ogół. Bo nie w tym kawałku. Kurde, dobre to. 8/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku nudne i już miałem przeskakiwać, ale potem zaczął się wokal.

Brrr.

9/10

A potem zaczął się 'drugi' wokal.

7+/10

Nie żeby mi się to ewidentnie nie podobało, ale nie pasuje mi to do fajnego początku.

Ode mnie dla odmiany coś rodzimego:

(aczkolwiek teledysk widze pierwszy raz w życiu)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZygfrydQ:

Kabanos? Pierwsza moja myśl - znów jakiś alternatywny kupsztal. Ja się patrzę, a mam to dodane do ulubionych. :P Rok tego nie słyszałem i zdążyłem zapomnieć. No cóż, wciąż mi się podoba. 7.5/10

@Wysokiandrzej:

Kurde, hip-hop... Słuchanie tego gatunku tak bardzo mnie męczy. Ok, lubię kilka kawałków, ale ŻADNEGO z Polski (a nie, czekaj - jest Kaliber 44, kilka kawałków 52 Dębiec czy Paktofoniki, Nagły Atak Spawacza i Cycki i Krew). Zostałem wychowany w nienawiści do polskiego hip-hopu i ten kawałek z durnawym tekstem tego nie zmieni. Ale chociaż spróbuję dosłuchać do końca...

Dosłuchałem i przeżyłem. Mierny_na_dziesięć.

@lordeon:

Nigdy nie zrozumiem zachwytów nad Trivium. Całkiem imponujące zdolności techniczne, nawet fajne riffowanie i ten kompletnie poroniony wokal. Przy czystym wokalu się nudzę natomiast przy krzyku zaczynam się strasznie wkurzać. Matt Heafy brzmi, jakby miał ostry problem z wypróżnieniem. To chyba te metalcorowe pozostałości z początków działalności zespołu. No, nie wiem i w sumie nie chcę wiedzieć. Zmarnowany potencjał, tym dla mnie ten zespół jest (btw., to nie ich się kiedyś określało nową Metalliką? :P - nope.avi). 4/10

@Kiicek:

Wybacz, ale za każdym razem, jak słyszę Interpol, to mam ochotę popaść w komę. Niestety, ale nie potrafię się skupić na twórczości tego zespołu. Dosłuchałem kawałka do końca i NIC z niego nie pamiętam (tylko że coś tam w tle brzęczało). Będzie bez oceny.

___________________________________________________________________________________________________

Kompletnie nieambitny kawałek. :P Ale we współczesnym rock'n'rollu o to nie chodzi.

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to zwykle bywa w przypadku Piaska - trochę przesadził z ubarwianiem utworu. Koleś ma głos, tylko nie potrafi z niego korzystać. Jednak mimo wszystko emocje czuć i za to plus. Powiedzmy 7/10.

I teraz coś nieco bardziej nietypowego niż zwykle. Jeśli ktoś ma mnie na twarzoksiążce, to wie czego się spodziewać, jeśli nie, to nieco inna wersja dosyć nawet znanego utworu:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w ogóle nie oceniać i dać to zrobić komuś, komu być może się Pearl Jam spodoba. Ale znów przestój w temacie, więc ok.

Włączyłem kawałek i już wiedziałem, że będzie ciężko. Ciężko, ponieważ w tym utworze z początku nic się nie dzieje. Początek jest zwyczajnie smętny. Ok, rozumiem, że taki był zamiar, ale imo nieco przesadzili. Całe szczęście, że kawałek się rozkręca i w trakcie trwania robi się ciekawiej. Zwyczajnie - lepiej. 6/10

Btw., podejrzewam, że jakbym miał doła (ale nie takiego, by się ciąć :P), to ocena by była o oczko (czy nawet dwa) wyżej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjemna nuta, ale wkurzają mnie wulgaryzmy (wiem, czepiam się, ale denerwuje mnie jak hh po prostu MUSI zawierać wulgaryzmy, jakby ludzie już nie potrafili obejść się bez nich) oraz momentami złe zastosowanie słownictwa (co wynika z jego nieznajomości).

Dlatego 6/10, gdyby nie przeklinał i nie używał słów których nie zna, byłoby 8/10 bo słuchało się tego przyjemnie.

To może chwilowo zostaniemy w klimatach polskiego hip-hopu:

Youtube Video -> Oryginalne wideo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up: co to za wcinanie. Ostrego nie trawię, choćbym chciał, 4/10

Łona zawsze na propsie, a ten kawałek to ostatnio codziennie mam na słuchawkach, ergo 9/10.

PS Stillborn polecam się zapoznać, może Ci trochę przejdzie nienawiść do polskiego rapu, bo ulicy i policji tam nie uświadczysz.

Youtube Video -> Oryginalne wideo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam lekką zagwostkę z tym kawałkiem.

Z jednej strony jest zaśpiewany zwyczajnie źle, choć zdaję sobie sprawę, że to tak miało być. Z drugiej - wokal po prostu brzmi dla mnie źle.

Z jednej strony fajny klip (słynne wyjazdy na grzybobranie - w Turowie wciąż praktykowane :D), z drugiej dobry tekst ale momentami jak dla mnie zbyt zawoalowane metafory.

Choć muszę przyznać, że kawałek przesłuchałem dwa razy. :]

7.5/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde, dobre. Ten noisowy brud naprawdę mocy temu kawałkowi dał, aż szkoda że najciekawsze zostawili na sam koniec. I że kawałek taki krótki. Ale i tak 8.5/9 (byłaby pełna 9 gdyby utwór nie kończył się w momencie, kiedy robi się naprawdę ciekawie - spory niedosyt).

W sumie ten coverband uważam bardziej za ciekawostkę i dość rzadko słucham... Ale rockabilly jest fajne, więc można dać im szansę. :P

Aha, tutaj macie oryginał:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawałem to tu chyba kiedyś. jeśli wierzyć filmowi "Głupi i głupszy", to to jest najlepsza piosenka do słuchania przy wydawaniu siana na zbędne rzeczy i poznawaniu niepełnosprawnych staruszek, które cię z tych rzeczy oswobodzą icon_mrgreen.gif nie było mi co prawda dane takiej sytuacji doświadczyć, ale i bez tego wiem, że piosenka brzmi świetnie (choć mogłaby być trochę krótsza). 9/10

Youtube Video -> Oryginalne wideo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...