Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Czarna_Mevka

Game Boy Advance

Polecane posty

Do Twojego opisu pasuje jeszcze cała seria Super Robot Wars wydana na tę platformę (kompletna lista tutaj). Co prawda parę różnic w stosunku do Front Mission tu wystepuję, np. sceny ataków są przedstawione jako osobne animacje, a przez to są znacznie dłuższe i bardziej widowiskowe, a samo podejście do mecha jest troche inne (w końcu słowo "Super" w tytule zobowiązuje :) ). Nie zmienia to jednak tego, że wg mnie powinno Ci się spodobać. Jedynym problemem jest to, że większośc gier spod tego tytułu wyszła tylko w Japonii i na GBA w zrozumiałym języku można dorwać tylko dwie części Original Generation.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie mialem GBA ale mam GBC (już niedługo bo na allegro sprzedaję, zbieram kase na nową konsolkę, prawdopodobnie psp). Żałuję że nie miałem nigdy okazji zapoznać się lepiej z GBA, mój kolega miał (chyba nawed jeszcze ma) tą konsolkę. Pamientam jak kiedyś próbowałem namówić rodziców na GBA, na co odpowiedzieli mi że nie bądą kupowaćmi nowego GB dla dwóch nowych przycisków (w pierwszych klasach podstawówki trudno było takie coś zripostować, :D skąd u lich ja miałem wiedzieć o czymś takim jak procesory moc obliczeniowa, pixele itd.?). No ale to jak z kolegami na przerwach cieliśmy w Pokemony na GB'ach...tego tak szybko sięnie zapomina ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Game boy Advance "Ileż to ja czasu na nauke miałem lecz go zmarnowałem kiedy w Mario grałem" w inne gry też, potrafię narysować całą mapę z pokemonów na ślepo wormsy, zelda, tony hawk space invaders na gba nie ma chyba tylko snake'a :lol: Ale teraz już nie gram zgubiłem ładowarkę i tony expa z baldurs gate'a diabl(i/o) wzieli

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obudowy do GBA raczej nie kupisz, co najwyżej przedni panel nakładany na konsole. sam taki mam bo mi wstyd kiedyś było mego różowego GBA xD.

a co do gier to wszelakie Pokemony w które do dziś na lekcjach gram, Golden Sun'y i Mariosy polecam.

A najlepsza gra którą kiedykolwiek miałem i grałem to Kurukuru Kururin

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obudowy do GBA raczej nie kupisz, co najwyżej przedni panel nakładany na konsole. sam taki mam bo mi wstyd kiedyś było mego różowego GBA xD.

a co do gier to wszelakie Pokemony w które do dziś na lekcjach gram, Golden Sun'y i Mariosy polecam.

A najlepsza gra którą kiedykolwiek miałem i grałem to Kurukuru Kururin

No a w takim razie skąd wziąźć taki panel?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No: Co sądzicie o stareńkim GBA? Bo wyszła na niego masa świetnych gier... No i zawsze można zabrać do szkoły/ pracy/ fryzjera/ gdziekolwiek.

Ja na przykład mam na Centralnej Giełdzie Komputerowej( cóż za nazwa...) znajomego sprzedawcę, który już obiecał, że mi załatwi Fire Emblem. I... Nie, nie pokemony. Drugą część Golden Sun( mniam...).

Osobiście posiadam i zawsze byłem z niej niezwykle zadowolony. Fakt ma swoje ograniczenia jak gra tylko i wyłącznie przy dobrym oświetleniu, jednak gry wynagradzają to z nawiązką.

Dość napisać o takich pozycjach jak FFT oraz Castlevania: Ari of Sorrow, którą niemal można przyrównać bez wstydu do legendarnej Symphony of the Night.co już jest wyznacznikiem jej jakości.

Ogólnie nawet dzisiaj, GBA zapewni dziesiątki godzin wspaniałej zabawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oświetlenia-wersja SP eliminuje ten problem (ponadto ma klapkę, co chroni wyświetlacz, no i ma akumulator zamiast zwykłych baterii). A z Final Fantasy to polecam Tactics Advance. Troche inne niż reszta FF ale, również wspaniałe (takie giga rozbudowane szachy :biggrin: ). Wciąż czasem pocinam w FF Tactics z przyjemnością.(No i w pokemony, ale to tak na marginesie) :biggrin:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie wiem, ale powiem tak - na DS-ie działają gry z GBA.

A co do konsolki...

Jak na swoje czasy grafika potrafiła być świetna. Tak samo jak gry. Obie części Golden Sun (właśnie, będzie kontynuacja?),FFTA, remake'i dwóch pierwszych części Finala...Riviera...*ślini się do grafiki*. Jedna z najlepszych jRPG w jakie grałam.

No i pokemony, wciągające jak bagno, acz wszystkie oparte niestety na takim samym schemacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a doradzi mi ktoś:

Nie ufam allegro ( takie zrażenie)

a chciałbym zakupić konsolke przenośną do sporadycznego używania, oczywiście zbyt majętny nie jestem ( upgreade kompa) więc za ok 200-300 zł, co sie opłaca kupić?? ew. gdzie??:>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie rzeczywiście GBA może się sprawdzić. Ja swojego GBA SP nabyłem na Allegro właśnie i jestem zadowolony z zakupu (kosztował chyba 250zł i od razu z grą był i takim czymś, że z baterii zwykłych można było grać). Po prostu kupując z allegro kupuj od ludzi z dużą ilością pozytywów i najlepiej żeby się tym zajmowali, co sprzedają (np. widzisz, że na innych aukcjach ma jakieś konsole, gry czy akcesoria do tego typu sprzętu). Poza Allegro ciężko coś znaleźć, no chyba że Ebay, ale to raczej też Ci nie pasuje. Dodatkowo za jakieś 50 zł można dokupić coś jak supercard i można na GBA oglądać filmy, zdjęcia i puszczać muzykę (oczywiście nie to co na PSP, ale wiadomo-nie te czasy :tongue::) ) Jak na 300 zł to zestaw wypada całkiem nieźle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Ale za 300 zł można już DS'a wygarnąć. Wątpię, żebyś gdzieś dorwał go w akurat takiej cenie - tutaj króluje allegro.

Jak mimo wszystko nie, to połaź po lombardach, komis-mix'ach i gdzieś znajdziesz dość taniego GBA. Ale mimo wszystko polecam allegro, w obecnych czasach dość ciężko się naciąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci z was którzy są posiadaczami GBA, poradźcie mi.Mam kurzącego się w szafie gameboya advance SP i nie grałem na nim chyba z 2 lata.Zastanawiam się nad sprzedażą ale łącznie z kilkoma grami(Pokemony Blue,Fifa 06,The sun of all fears,mario cart) dostałbym na Allegro najwyżej 150/180zł.Nadal opłaca się grać na tym cacuszku i kupować nowe gry?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci z was którzy są posiadaczami GBA, poradźcie mi.Mam kurzącego się w szafie gameboya advance SP i nie grałem na nim chyba z 2 lata.Zastanawiam się nad sprzedażą ale łącznie z kilkoma grami(Pokemony Blue,Fifa 06,The sun of all fears,mario cart) dostałbym na Allegro najwyżej 150/180zł.Nadal opłaca się grać na tym cacuszku i kupować nowe gry?

W sumie gry :P już rzadko wychodzą (:D Bo Nds go przebija) to można grać, gier jest masa, tylko trzeba wiedzieć jakie ? a te zalerzą od ciebie :), a jak juz nie chcesz to sprzedaj, oddaj komuś, z chcęcią kupił ale teraz mam krucho z kasą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci z was którzy są posiadaczami GBA, poradźcie mi. (...) Nadal opłaca się grać na tym cacuszku i kupować nowe gry?
Sprawa jest prosta. Zależy w co grałeś, jeżeli nie masz zaliczonych takich klasyków jak Golden Sun, Fire Emblem itp to naturalnie grać grać grać! Sprawdź na stronie www.gamespot.com top games na gba i zobacz w co nie grales jeżeli gra ci podchodzi to się w nią zaopatrz proste i logiczne :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista moich ulubionych gier na te konsole:

-Wszystkie Castlevanie

-Golden Sun pierwsza i druga część

-Breath of Fire 1 i 2

-Legend of Zelda Minish Cap

-Wszystkie części Final Fantasy :)

-Fire Emblem

-Badlurs Gate

-Riviera

- i moim zdaniem najlepsza gra w którą grałem na GBA - "DragonBallZ Buss Fury" niesamowity RPG. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gobik przedstawił świetne gry! Pamiętam te.. spędzone w... różnych miejscach czasy przy tym wspaniałym urządzeniu.

Dobra, fajnie się grało w Yoshi's Island Adventure 2, ale najlepsze gry na GameBoya to oczywiście Pokemony ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gobik przedstawił świetne gry! Pamiętam te.. spędzone w... różnych miejscach czasy przy tym wspaniałym urządzeniu.

Dobra, fajnie się grało w Yoshi's Island Adventure 2, ale najlepsze gry na GameBoya to oczywiście Pokemony ;D

Zoombiee mogę Ci pożyczyć ATV:Quad Power Racing, Simsy z dodatkiem zwierzaki i Need for Speeda (ten zombiak to mój kolega z klasy, a co...) ;) Jak dla mnie to najlepsza przenośna konsolka oprócz nowego DSI (mowa o konsolce, nie o Zoombiee). :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...