Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kabura

Metal Gear Solid (seria)

Polecane posty

http://segmentnext.c...l-points-guide/

Dla osób, które narzekają, że trzeba latać po całej mapie na piechotę, albo na koniu. Miejsca punktów szybkiej

podróży.

Swoją drogą teraz zauważyłem, że w bazie jest ten sam system i nie trzeba latać helikopterem :)

Ja ma już przegrane około 50 godzin i jestem dopiero w 17 misji, ale to dlatego, że robię Side-opsy smile_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznałem PrawdęTM już wczoraj, ale nie chciałem pisać posta na emocjach i w sumie to może i lepiej, bo teraz mi jakoś lepiej.

Ten szalony podstarzały Kojima w zasadzie wszystko zdradził w trailerach. Serio. Nie było cutscenek (może poza fanserwisowymi momentami z Quiet typu deszcz i prysznic), których nie byłoby w trailerach. To trochę mnie na początku wkurzyło. Twist można było przewidzieć od prologu, o czym pisałem wcześniej. Niewiadomą dla mnie było tylko to kim jest Venom Snake. Dalej uważam, że to mało przekonujące. Medyk był "najlepszym żołnierzem MSF" i w 1975 nie rozstawał się z BB, ale to dalej naciągnięte jak dobra gumka od majtek. Kojima chciał po prostu być bardziej meta niż cała reszta i zbudować MGSV na motywie "You ARE Big Boss". Z tego względu też Venom Snake nie ma żadnej charakteryzacji. Podąża ślepo za wskazówkami innych i kieruje się jakąś sztuczną zemstą i "honorem". Reszta też nie powala imo. Miller jest wściekły na Zero. Ocelot jest w grze tylko dlatego, że lubi Big Bossa. Quiet to cycki i pupa związane sznurkami. Skullface to karykatura głównego złego. Code Talker ma co prawda trochę interesującej charakteryzacji i jakiś exposition dump w taśmach, ale na dłuższą metę też służy jako plot device. Nikt z nich nie ma żadnej przeszłości. Tylko Huey jest moim zdaniem napisany w miarę okej. Reszta to spłaszczone babki z piasku.

Trochę śledząc Kojimę na twitterze domyślam się skąd się to wszystko wzięło. W ostatnich kilkunastu miesiącach wspólną cechą ulubionych filmów Hideo był fabularny minimalizm, który opierał charakteryzację na mowie ciała, mimice i sposobie przedstawiania ujęć. Ludzkie Dzieci, Mad Max, Grawitacja, itp. No i w MGSV takie coś mu się nie udało. Może Kojima nie jest po prostu na tyle dobrym scenarzystą, który mógłby w elegancki sposób tworzyć postacie bez dwugodzinnych cutscenek i półgodzinnych rozmów przez codec. Nie wiem.

Jeszcze wracając do zakończenia. Tym razem pozytywnie. Podobało mi się łączenie kolejnych gier z serii. Venom z kasetą "Operation Intrude N...", ostatnia rozmowa Millera i Ocelota i ten chronologiczny zrzut informacji były naprawdę okej. Choć nie ukrywam, że gdzieś w końcówce oczekiwałem ostatecznego węzła. Zdaje sobie sprawę, że pełny remake Metal Geara byłby niemożliwy do stworzenia, ale liczyłem na malutką 20-minutową misję z 23-letnim Davidem. To miało TYLE sensu. Ostatnia scena w the Truth dzieje się przecież w Outer Heaven w 1995. Brakowało Solid Snake'a w MGSV i to uczucie potęgował fakt, że Eli był w grze dość istotny.

Więcej może innym razem jak ktoś zechce o tym podyskutować. Ma ktoś jakąś uporządkowaną listę tego co z MGSV wycięto? O misji 51 wiem. Jest tego więcej?

Ponadto już odchodząc od fabuły. Uważam, że ostatecznie MGSV nie zdał egzaminu w otwartym świecie. Ground Zeroes podobało mi się tak bardzo, bo dawało otwartość, której nie było do tej pory w MGS, ale zarazem miał typowy dla serii "focus". Tego samego oczekiwałem po Phantom Pain. Więcej starannie dopracowanych lokacji i trochę kontroli nad tym co gracz może.

Dużo mam do zarzucenia Phantom Pain, ale to nie zmienia faktu, że to najlepsza rzecz w jaką zagrałem od kilku lat. Brawa za to czego KojiPro próbowało dokonać i jeszcze większe za to co ostatecznie im się udało. 10/10

EDIT: Ma ktoś jakiś sposób na farmienie paliwa? Nie mogę go kupić za prawdziwą kasę, więc muszę coś pewnie grindować. Gdzie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lubro

Czyli jak teraz wygląda historia w połączeniu z Metal Gearem? Spoilerów się nie boję, zaspoilerowałem sobie prawie wszystko bo z moim tempem grę przejdę za jakieś 10 lat (na razie jestem na 12 misji chyba) a bardzo mnie interesowała historia :P

Ale wracając do tematu: Skoro graliśmy nie jako Big Boss to jak wygląda teraz kanon z Metal Gear? Czyli jako Solid Snake walczyliśmy nie z Big Bossem a z Venom Snake'iem? Misją Solid Snake'a w szeregach FoxHound dowodził prawdziwy Big Boss czy Venom? Gdzie przez ten czas był prawdziwy BB, to rzeczywiście on dowodził FoxHound czy ukrywał się w cieniu aż do finału czwórki?

Zakręcone to coraz bardziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

Tutaj moja interpretacja i to jak sam to zrozumiałem.

Venom stanowił zasłonę dymną dla prac Big Bossa nad fundamentami pod Outer Heaven. BB przy okazji cicho przejął sobie kontrolę nad FOXHOUND. No i tutaj jest pewna rzecz, której sam nie ogarniam. W jakimś momencie Venom musiał przejąć z kolei kontrolę nad Outer Heaven. Nic nie podejrzewał i nie chciał wiedzieć kto stworzył coś na zasadzie państwa militarnego? Ocelot go przekonał, że to poboczny projekt pod Diamond Dogs? No idea. w 1995 rząd USA dowiedział się, że w Outer Heaven powstaje NUKLEARNY METAL GEAR. Zatrudnili Foxhound do zlikwidowania zagrożenia. Big Boss miał jednak interes w tym, żeby Venom skończył TX55. Najpierw wysłał Gray Foxa, który został schwytany. Później wysłał jednak Snake'a, który w pewnym momencie do Foxhound dołączył. Przy okazji jednak wysłał taśmę "Operation Intrude N313" do Venoma, żeby ten mógł się przygotować. Snake co prawda był najmłodszym operatorem Foxhound, ale dzięki genom miał największy potencjał. Big Boss wolał dmuchać na zimne i nie mógł już utrzymywać w tajemnicy przed Venomem jaka jest sytuacja. W trakcie MG Big Boss zaczyna podawać nieprawdziwe informacje Snake'owi, w pewnym momencie nakazuje mu opuszczenie misji. Ten jednak zabija Venoma. Jest trochę dziur w tym wszystkim, ale nie ma w tej branży drugiej takiej serii, która łączyłaby tak elegancko gry wydane na przestrzeni 28 lat. I'm impressed.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przeczytałem trochę wyjaśnień co do Venoma to mam pytanie związane z Quiet

O co chodziło z jej milczeniem i angielskim? Bo nie do końca zrozumiałem czym jest cały ten "parasite", to jakiś wirus związanym z językiem (mową)? No i szkoda że Quiet odchodzi, ale jeśli graliśmy Venomem/Medykiem to jej uczucie do Big Bossa było trochę nie na miejscu (no bo to nie był BB). W ogóle (na marginesie nie grałem w żadne MGS, ale czytałem streszczenie) wychodzi na to, że BB był Ishmaelem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, przeczytałem te streszczenia i jeszcze bardziej się napaliłem na tę grę, ale widzę, że nie można jej kupić w żadnym sklepie w Polsce (wersji PC oczywiście) a na Steamie jednak ok 260 zł to zdecydowanie za dużo confused_prosty.gif Ma ktoś jakieś info, czy te wersje będą dostępne ponownie w sprzedaży a jeśli tak, to kiedy? tongue_prosty.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma sporo czasu to polecam obejrzeć sobie na YT "Metal Gear Solid X Movie", gdzie X to numerek części którą chcemy ogarnąć. To kompilacja cutscenek i ważniejszych momentów gameplayu, ułożone tak żeby przypominały film. Trwa to średnio 4-6 godzin, w zależności od części, ale w tej serii jak w żadnej innej liczą się nawet pojedyncze zdania, gesty czy scenografia (chociażby finał MGS4 który pięknie nawiązuje do finału MGS3 właśnie przez mniejsze i większe detale w scenografii).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób które korzystają z klatek na małe zwierzątka. Czy jak coś się złapie to jest to przenoszone automatycznie dzięki balonikowi, czy muszę się po to wracać w miejsce gdzie zostawiłem swoje pułapki? Ile razy udało wam się zdobyć rangę S? Mi na 10 misji udało się tylko dwa razy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwierzęta z klatek są dostarczane automatycznie po odleceniu helikopterem do ACC.

Mi się udało chyba ze 3-4 razy po 31, ale ja się skupiam na odblokowaniu wszystkich schematów i specjalistów, więc na S misji nie robię. Może później przy robieniu misji na 100% ze wszystkimi zadaniami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli interesuje cię tylko MGO to poczekaj. Do stycznia trafi się masa wyprzedaży.

Nie licz na to, że MGSV trafi na jakąkolwiek wyprzedaż do stycznia. To za szybko na tytuł tej klasy :P. Więc opłaca mi się polować na kody na allegro. Może coś ugram.

Sprawdź też olx i ugadaj się na wystawienie na allegro. Zgarnąłem klucz za 100 PLN tongue_prosty.gif

Sprawdzałem i nie ma. Na razie licytuję na allegro.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy udało wam się zdobyć rangę S? Mi na 10 misji udało się tylko dwa razy.

Na pierwszym podejściu ciężko zdobyć S-ki z dwóch powodów. Słaby gear i cutscenki. Mając lepszy ekwipunek można dosłownie przejechać przez misje. Z kolei najważniejszym i najlepiej punktowanym współczynnikiem jest czas ukończenia. Do niego liczą się cutscenki, więc często wystarczy je pomijać, żeby zdobyć S.

Nie licz na to, że MGSV trafi na jakąkolwiek wyprzedaż do stycznia. To za szybko na tytuł tej klasy

Na nuuvem było za 24 funty. Na cdkeys za 27 jak się polubiło ich na fejsie. To tylko strony w 100% pewne. Pomijam lepsze deale na nie do końca legit sajtach typu pewien-rosyjski-serwis-ojczyźniany, który miał kody za odpowiednik 15 euro.

Na steam gra pewnie na xmas dostanie max 25%, bo wyprzedaże na steam są w kilkunastu ostatnich miesiącach bite na głowę nawet przez konsolowych monopolistów, ale z drugiej strony kto dzisiaj jeszcze kupuje gry na Steam? XD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nuuvem było za 24 funty. Na cdkeys za 27 jak się polubiło ich na fejsie. To tylko strony w 100% pewne. Pomijam lepsze deale na nie do końca legit sajtach typu pewien-rosyjski-serwis-ojczyźniany, który miał kody za odpowiednik 15 euro.

Tych stron faktycznie nie sprawdzałem, dzięki za info :).

I w sumie teraz nawet jest przecena na MGSV na nuuvem. Można dostać key za 130 zł. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie mi się nie śpieszy. Póki co licytowałem na allegro i głupio mi wycofywać ofertę. Najwyżej kupię przy kolejnej okazji, w końcu i tak mi przede wszystkim zależy na multi. DS2 jeszcze jest do przejścia, a to zajmie kupę czasu.

Spokojnie, spokojnie. Jeszcze wykręcę lepsze wyniki w misjach niż Ty :P.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...