Skocz do zawartości

Czat - rozmowy o pupie maryni


deBug

Polecane posty

Mam do napisania przemówienie, w którym zwracam się do polskiego rządu i narzekam na edukację oraz proszę o zmiany.

Na razie poruszyłam temat listy lektur i tematów prac pisemnych, które nie uczą kreatywnego myślenia, ale na więcej wpaść nie mogę. Jakieś pomysły?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równanie uczniów w dół, brak indywidualnego podejścia do uczniów, a klepanie z każdym tego samego w takiej samej ilości, subiektywizm grona pedagogicznego, śmieciowe przedmioty, bezsensownie ułożone godziny lekcyjne, to że każda indywidualna aktywność kończy się równaniem w dół i sprowadzaniem na ziemię, że się nie wpasowuje w program itd.

Zależy jak bardzo sensowne chcesz argumenty. Bo można lać na ten temat wodę zarówno z sensem i zupełnie bez, wspominając o rzeczach na które ministerstwo ma wpływ w równym stopniu co na wybory w Demokratycznej Republice Konga(vide. subiektywizm nauczycieli)

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Germa Napisz im, że ten przeżerający system rak, zwany publicznym szkolnictwem, sprawia, że dzieci z generacji na generację są coraz mniej wyedukowane, bo trzeba dostosować poziom nauki do "większości". Zahacz zupełnie przypadkowo o przyczyniający się do utrzymania tego stanu status quo nauczycieli i ich związków, a sprawisz, że kobitka zaniemówi z wrażenia.

Edytowano przez Alpharadious
  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nuda, wypaleni i niezmotywowani nauczyciele, biurokracja, wykład zamiast merytorycznej dyskusji, nastawienie na wyniki a nie wiedzę

ale tak w ogóle to lepiej będzie jak wybierzesz kilka argumentów i je dogłębnie zbadasz, zamiast wymieniać wszystko

  • Upvote 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieci z generacji na generację są coraz mniej wyedukowane, bo trzeba dostosować poziom nauki do "większości".

Już widzę te spojrzenia w klasie i słyszę myśli podczas czytania - "no sory, ale to nie nasza wina, że wolniej łapiemy, za kogo ona się uważa, phi". Wiem, że w tym wypadku nie o to tu chodzi, ale mam nieodparte uczucie, że zapeszyłam...

Zależy jak bardzo sensowne chcesz argumenty.

Głupi rozkład zajęć + nuda i już mam wszystko. biggrin_prosty.gif

Dzięksy za natchnienie.

Edytowano przez Germanotta
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...